DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT Agenda raadsvergadering Boeteclausule premie woningen gedeeltelijk vervallen. Uitwerkingsplan "Wilde Veenen Klaproos/Pinksterbloem" BURGERLIJKE STAND: Politieberichten AFWEZIG pagina 4 TEKENAAR M/V Vernieuwing rijbewijs Openingstijden politie-post Moerkapelle Aantal abonnees Centraal Antenne Systeem afgenomen Afgegeven bouw vergunningen Collecteschema Boomfeestdag 20 maart 1985 Bekendmaking Voorbereiding bouw premie A en premie B woningen gestart Dierenarts bij Plat telandsvrouwen Burgemeester en wethouders van Moerkapelle roepen sollici tanten op voor de funktie van bij de afdeling gemeentewerken voor 32 uur per week. Funktie-in formatie: - verrichten van tekenwerkzaamheden -verrichten van meetwerkzaamheden -toezicht houden op de bouwplaats -kontroleren van konstruktie gegevens -verrichten van administratieve werkzaamheden. Funktie-eisen: -ten minste het bezit van het diploma M.T.S. bouwkunde en/of weg- en waterbouwkunde - bereidheid om ook andere op de afdeling voorkomende werk zaamheden te verrichten. Salaris: Afhankelijk van leeftijd en ervaring maximaal bruto/ 1982,- per maand, bij een 32-urige.werkweek (nivo 4). Inlichtingen: Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de chef gemeentewer ken, de heer D.C. Macdaniël, telefoon 01793-1940. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatie binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan: Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, Postbus 2, 2750 AA Moerkapelle. Op 12 februari 1985 te 19.30 uur komt de gemeenteraad bijeen. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld: -Opening. - Vaststelling van het verslag van de vergadering van 11 decem ber 1984. -Ingekomen stukken. - Mededelingen. -Voorstel tot het aanvragen van een ontheffing van de opstel ling van een Kampeerverordening. -Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit als be doeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een gebied vallende binnen het bestemmingsplan "Dorp, 1977". -Voorstel tot het geven van twee straatnamen in het uitbrei dingsplan Wilde Veenen, tweede fase. -Voorstel tot vaststelling van de Subsidieverordening Dorps vernieuwing. -Voorstel tot vaststelling van een Inspraakverordening. -Voorstel tot het nemen van een aantal verkeersmaatregelen. -Voorstel tot wijziging van de Verordening geldelijke voorzie ning raads- en commissieleden. - Voorstel tot wijziging van het dienstverband van de hoofdleid ster van de openbare kleuterschool en benoeming van een tij delijke hoofdleidster in de ontstane vakature. -Voorstel tot vaststelling van de huisvestingsoverzichten basisonderwijs. -Voorstel tot vaststellen van de exploitatievergoeding aan het bijzonder lager onderwijs over het jaar 1984. -Voorstel tot ruiling van grond. -Voorstel tot verkoop van grond aan aannemingsbedrijf D. de Graaf B.V.. -Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Verordening op de heffing van onroerend-goedbelastingen. - Comptabiliteit. - Rondvraag. -Sluiting. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben beslo ten om met ingang van 1 januari 1985 de in het verleden opgeno men boete-clausule, die toegepast moest worden indien tot ver koop van een premie woning werd overgegaan te laten verval len. De oude regeling hield in dat voor ieder jaar dat de woning gedurende de eerste tien jaar niet bewoond werd 4.000,- aan de gemeente een vergoeding betaald moest worden. Gezien de stabilisatie van de bouwprijzen en de mogelijkheid voor een tweede of volgende eigenaar om ook subsidie te ver krijgen, voldoet de clausule niet meer aan het beoogde doel. Vanaf 1 januari 1985 wordt alleen de rijksregeling nog gehan teerd d.w.z. dat ingeval van overwaarde bij verkoop van de wo ning, afhankelijk van het jaar waarin verkocht wordt, een ge deelte van deze overwaarde aan de gemeente betaald moet worden. Voorts moeten de verkopers de woning voor een door burgemeester en wethouders goed te keuren verkoopsom, gedurende twee maanden aan een Moerkapelse woningzoe kende te koop aanbieden. Deze regeling geldt niet alleen voor de bestaande premie woningen maar ook voor de nog te bou wen premie A en premie B woningen. De burgemeester van Moerkapelle maakt bekend dat met toe passing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, burgemeester en wethouders van Moerkapelle voornemens zijn een gedeelte van het vigerende uitwerkingsplan Wilde Veenen, tweede fase, van het bestemmingsplan "Dorp, 1977" herzien uit te werken en een gebied met de bestemming "Woondoelein- den" nader uit te werken, eveneens behorende tot het bestem mingsplan "Dorp, 1977". Het ontwerp van het uitgewerkte plan, dat Wilde Veenen/Klap- roos/Pinksterbloem wordt genoemd, ligt met ingang van 11 fe bruari 1985 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende de bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren tegen dit ontwerpplan indienen bij burgemeester en wethouders. Moerkapelle, 6 februari 1985. De burgemeester van Moerkapelle, A.W. Lips. Regelmatig worden de mede werkers van de secretarie ge confronteerd met aanvragen om vernieuwing van rijbewij zen, waarvan de geldigheids duur inmiddels is verlopen. Controleer daarom tijdig de geldigheidsduur van uw rijbe wijs! U kunt uw rijbewijs ver nieuwen als dit nog geldig is of de geldigheid niet langer dan 1 jaar is verlopen. Als uw rijbe wijs langer dan 1 jaar is verlo pen, moet U opnieuw rijexa men doen. Ook is het zo, dan U met een ongeldig rijbewijs - ook wanneer dit ter vernieu wing is aangeboden - niet lan ger uw voertuig mag besturen. Formulieren ter vernieuwing van uw rijbewijs zijn op het ge meentehuis verkrijgbaar bij vooruitbetaling van de ver schuldigde leges, die totaal 34,25 bedragen 8,50 ge meentelijke leges, 17,50 pro vinciale leges en 8,25 C.B.R.- kosten). Bij een aantal bewoners be staat nog steeds onduidelijk heid over de openingstijden van het postbureau van de rijkspolitie. Hieronder treft U de openingstijden aan: maandag van 16.00-18.00 uur woensdag van 9.00-11.00 uur zaterdag van 9.00-11.00 uur Op deze dagen kunt U ook te recht voor het opgeven van ge vonden of verloren voorwer pen. Het telefoonnummer van de politiepost is: 1333. Het aantal abonnees van het centraal antenne systeem in Moerkapelle is ten opzichte van 1 jaar geleden met 24 afge nomen. Het totaal aantal abon nees bedroeg per 1 januari 1985: 451, hetgeen betekent dat 52,8% van de aan te sluiten panden daadwerkelijk gebruik maakt van de voorziening. Burgemeester en wethouders hebben op 6 februari 1985 bouwvergunning afgegeven aan: - G. van Meeteren, Herenweg 3, voor het aanbrengen van een serre aan de woning Heren weg 3; - J.C. van der Meer te Berkel en Rodenrijs, voor het vernieu wen van een bedrijfsgebouw aan de Julianastraat 78. Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. Tot en met 19 februari 1985 worden er geen collecten ge houden. GEBOREN: Maria Louise, dochter van: Bukman, Cornelis en: van Est, Maria J., op 14 januari 1985; Hillegonda, dochter van: Schalk, Dirk en: Geluk, Hille gonda, op 20 januari 1985; Dinanda Johanna, dochter van: Verweij, Willem en: ten Voorde, Maria M., op 27 januari 1985. Sander, zoon van: Hertog, Frans en: Stormbroek, Willem- pje H., op 28 janauri 1985. GEHUWD: Gibbon, Martinusen: DeGraaf, Janet F., op 1 februari 1985. OVERLEDEN: Vis, Corstiaan, oud 46 jaar, op 28 januari 1985. Evenals in voorgaande jaren wordt door de Moerkapelse schooljeugd in samenwerking met de gemeente ook in 1985 op 20 maart deelgenomen aan de boomfeestdag. Op die dag zullen de Beatrix- laan, de Jonkheer van der Wei straat en enkele tussenliggen de straten worden beplant. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan: -Hogerwerf en van Laviere B.V., Akkerweg 3 te Moerka pelle, woor het plaatsen van een geschakeld kantoor aan de Nijverheidsstraat 8 te Moerkapelle, kadastraal be kend gemeente Moerkapelle, sectie B, nr. 911. Bovengenoemd bouwplan ligt vanaf 11 februari tot en met 25 februari 1985 ter gemeentesec retarie voor een ieder ter in zage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schrifte lijk bezwaar indienen bij het college. Moerkapelle, 6 februari 1985, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. In het jaar 1985 mogen in de gemeente Moerkapelle 7 pre- mie-A woningen en 6premie-B woningen worden gebouwd. De planvoorbereiding isinmid- dels ter hand genomen. De wo ningen zullen uitsluitend be stemd zijn voor Moerkapelse woningzoekenden. MOERKAPELLE - GEVONDEN: blauwe kinderhandschoen; 2 sleu tels aan twee reclamemapjes. VERLOREN: bos sleutels waarvan 2 autosleutel (volvo); rode kinder handschoen; blauw wollen kinder handschoen; bruin leren hand schoen. MOERKAPELLE - Dierenarts G.J.A. Schuil uit Zoetermeer komt op woensdag 13 februari op be zoek bij deafd. Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. Hij komt die avond in dorps huis Op Moer vertellen over zijn beroep. Aanvang 20.00 uur. nieuw bestuur Onlangs werd op de algemene le denvergadering een nieuw be stuurslid gekozen. De samenstel ling van het bestuur ziet er nu als volgt uit: presidente: mevr. I. Breu- gem-van Eeden-Petersman; sec retaris: mevr. L.v.d. Wilt-Breugen: penningmeester: mevr. K. Bakker- Donker; vice presidente: mevr. P. Bukman-Kouwenhoven; 2e secre taris: mevr. L. van Est-v.d. Pol. mona-excursie De plattelandsvrouwen van Moer kapelle gaan op dinsdag 26 febru ari een bezoek brengen aan Mona in Woerden. Vertrek om 8.45 uur vanaf het raadhuis te Moerkapelle. MOERKAPELLE - Dokter W Vroegindeweij is afwezig van 11 t/m 15 februari. Waarnemende artsen zijn dokter Van Bruggen en dokter Ensing. Zevenhuizen. Het ochtendspreekuur vervalt. Middag spreekuur volgens afspraak De apotheek is normaal geopend

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4