DORPSKRANT JM Haarmode J.M. Haarmode en de nieuwe HAARSTIJL FASHION FLAIR en het nieuwe modebeeld Vier mee, vlag mee" op Koninginnedag Politieberichten nieuwe voorjaarsmode bij De Nessevliet: VERVOER Damesvoetbal FEEST BIJ DE ZILVERBERK pagina 10 üigen haard is wel wat herrie waard gevonden: BETER BAKKEN BIJ DE ZILVERBERK Jacques Meibergen Dorpsstraat 31-33 2761 AB Zevenhuizen Tel. 01802-1579 uitslagen programma Jacques Meibergen, eigenaar van dames- en herenkapsalon J.M. Haarmode, bezoekt regelmatig 'haarmode' presentaties. Zodoen de is hij 'up to date' waar het de nieuwste haarmodelijnen betreft. Dat deed hij ook de afgelopen we ken. Over die nieuwe haarmode wil hij de lezers van de Dorpskrant wel het één en ander mededelen. "Er zijn diverse modelijnen. ZO is er de zgn. 'assymetrie' in het haar, wat uigevoerd kan worden in ver schillende haarlengtes. Met wat meer of wat minder krul. "Calypso' is geïnspireerd op de kleurige pa radijselijke eilanden, alwaar deze dansen uitgevoerd worden. Dit model biedt veel kleurnuances in het haar, met een donkere nekpar- tij en lichte bovenkant. Het is mo gelijk om vijf verschillende warme kleurnuances in het haar aan te brengen. Dit is onder andere de modelijn die Biosthetiek gepre senteerd heeft. Een andere mode lijn is die van de HAUTE COIFFU RE FANCAISE, "DEAUVILLE" ge naamd, géinspireerd op de France badplaast van gelijke naam. Dit model heeft een 'junior-look' en en coupe 'boul'. Van dit model zijn dus drie verschillende versies mo gelijk: de kortgeknipte, de wat lan gere en eén vrij vol van lengte. De haren worden veelal kortgeknipt in de nekpartij en de zijpartijen, evenals op de kruin. Naar voren toe wordt het haar wat langer. De haarmode is eigenlijk precies het tegenovergestelde van wat deze winter gedragen werd, toen het veelal uit het gezicht naar achte ren werd gekapt. Nu juist dus in het gezicht uitgewerkt haar, met als het ware rafelige punten, die heel kort uitgewerkt zijn. Ook hier weer is het noodzakelijk dat het haar, veel krul of lichte onder steuning krijgt, meestal in de vorm van een soepel permanent. 'LES MARINES' is een haarlijn die ook weer los uitgewerkt haar laat zien, hetzij kort geknipt of wat vol ler van lengte met een rafelige voorkant, in het gezicht uitge werkt. Veel wordt er gebruik ge maakt van Gel of Hairspray om het geheel wat volume te geven. Enke le namen van trendsetters op het gebied van haarmode zijn o.a. Dessange, Georges Bacon, Trevor Sorbie en Jonglern." aldus de heer Meibergen. Kapt u altijd elk model volgens de laatste mode? "O nee, zeker niet. ledereen kan voor elk model, zo wel vooreen punkkop als vooreen krulpermanent bij ons terecht. VOor alle leeftijden." Wie kunnen dat moderne haar dragen? "Eigenlijk iedere (jonge) vrouw of meisjes van 14tot 50 jaar. Soms wil men geen modehoofd, maar wel iets van dat moderne oppikken. Dat kan. Het kappen gaat geheel in overleg met de klant en is afhanke lijk van de persoon in kwestie. Ju kunt voor een bepaald niet zo mo- degevoelig kapsel, bepaald geen leeftijd voorschrijven. Om de klant die nog niet weet welk kapsel zij wil, een idee te geven, hebben we een modellenboek waaruit een keuze bepaald kan worden. Wel geef ik desgevraagd adviezen. Zo kan b.v. iemand die kort is, beter geen lang of halflang haar dragen, omdat ze dan nog kortert toont. Zo'n persoon kan beter een kort geknipt kapsel dragen. Iemand die een langer postuur heeft kan makkelijker lang lang los haardra- gen." U kapt toch ook heren? "Ja zeker, ook zij hebben een eigen modebeeld op haargebied. De tondeuses worden, na een jaar ge bruikt te zijn geweest voor de mode in kortgeschoren nekken, weer opgeborgen. De nekpartij van de heren van de heren wordt weer wat langer. Maar willen de heren toch een ander model, dan kan dat. De klant is koning of ko ningin" lacht de heer Meibergen. Vooruitlopend op de modeshow van 26 maart a.s. vertelt mevr. Ria v.d. Klooster op ons verzoek wat over de nieuwe lente- en zomer- mode. "In het begin van het sei zoen zien we vooral pastelgetinte kleding. Later en eigenlijk nu al volop in de winkels, ook in de onze, zijn de bloemdessins 'de grote mode'. Fijn is het dat de ou derwetse materialen zoals poly ester/zijde weer terug zijn geko men. Polyester-zijde is een soe- pelvallend materiaal wat bijvoor beeld heerlijk draagbaar is in deux-pièces. De rok is weer hele maal terug. De nieuwe roklengte varieert van 75 tot 80 cm, al moet ik wel stellen dat lengte van 80 cm, sneller door de jonge vrouw ge dragen wordt als door de wat rij pere. Ik zit niet in de hele jonge sector". Wat heb jij de dames te bieden? "Ik heb een collectie zowel voor de wat jongere als de rijpere vrouw. Ook heeft Fashion Flair een klas sieke afdeling, die inmiddels sterk is uitgebreid. Zoals je weet, show en zij ook in bejaardentehuizen. Ik mag best verklappen dat we één van de vier grootste zijn op dat ge bied in Nederland. Bewust heb ik nu ook voor het jongere publiek in gekocht, met name veel pantalons, in allerlei materialen en natuurlijk ook katoen. Katoen is de grote mo de voor het aanstaande seizoen. Pantalons in jacquard zijn hele maal 'in' met daarbij passend leu ke katoenen blazers. Onze collec tie is enorm uitgebreid: we heb ben jumpers, pakjes, rokken, blou ses, japonnen, te kunst en te keur. Uiteraard ook pantalons van René Frères. Dit merk voeren we al zo lang we in Zevenhuizen zitten. Bo vendien allerlei soorten en maten broekrokken in de nieuwste leng te. Alhoewel we nu ook op het jon gere publiek ingespeeld hebben, blijft onze grootste keus toch liggen bij de groep dames van 25 en 45 jaar, van maat 36 tot maat 46 (bij de klassieke collectie nog en kele maten groter). Veel van wat we in huis hebben zal de bezoe- kers aan de modeshow op 26 maart duidelijk worden, tijdens een wervelende modeshow onder het genot van een kopje koffie. Ria zelf zal de presentatie verzorgen. Er komt geen optreden van van musici omdat mevr. v.d. Klooster door haar publiek duidelijk is ge maakt dat hier geen behoefte aan bestaat. Ria: "De dames willen in de pauze graag nog wat doorpra ten over de modeshow. Omdat we geen artiest laten optreden kan de entreeprijs laag blijven Op de jaarlijkse feestavond van de afdeling Zevenhuizen van de ned. Bond van Plattelandsvrouwen treedt zaterdagavond 23 maart de toneelgroep Spektakel voor het voetlicht met een blijspel in drie bedrijven "Eigen haard is wel wat herrie waard". Na afloop is er bal met muziek van De Moonlight. Plaas van opvoering: Hotel Vos. Aanvang 20.00 uur. 5J Het Oranje Comité Zevenhuizen is weer volop bezig aan een specta culair feestprogramma voor Ko ninginnedag op 30 april. Dit - en dat moet gezegd worden - in sa menwerking met de vele vereni gingen en enthousiaste dorpsge noten die na de Ideeënavond in ja nuari, plotseling ongelofelijk hard aan het werd zijn gegaan. En hoe wel het volledige en definitieve programma pas over enkele we ken bekend zal zijn, willen we hier toch al een paar tipjes van de sluier oplichten. Om 7.00 uur 's morgens zal men zeer origineel gewekt worden, waarna de populaire Lawaaiop- tocht zal plaatsvinden. Na de au bade zal de Feestmarkt starten in het centrum rond het Dorpsplein. Tegelijkertijd barst de grootse Ronde van Zevenhuizen los met snelle fietsen en o.a. een Zeep kisten-race. De zelfgebouwde snel heidsmonsters hebben menig jeugdige al een blauwe nagel be zorgd. Ook zijn er in de ochtend demonstraties van modelvliegtui gen en -boten en een politiehon den-training. Vanaf 13.00 uur is er het Grote Podium Gebeuren met o.a. het Zevenhuizense cabaret "De Sentimentjes", de Playback- show, een 25-tallig musical-koor, het Asosjaal Orkest en de bekende Thunderbirds. In de Burg. Boer- straat zullen de nu nog strekt ge heim blijvende Verenigingsspelen plaatsvinden, waaraan dit jaar ook zgn. Straat-teams kunnen deelne men. Men kan zich vanaf nu opge ven, na 18.00 uur: 01802-1775. In plaats van de traditionele Lam pionoptocht zal er deze keer een fascinerende Openlucht filmvoor stelling worden gegeven op het Dorpsplein waarbij iederzijn eigen kruk inneemt. De lachsalvo's zul len tot aan de Schoolstraat te ho ren zijn. Voor het mooist versierde huis zijn er ook dit jaar weer aan trekkelijke prijzen en voor diege nen die het niet weten: vanaf nu zijn er weer vlaggen, stokken en houders te koop in Zevenhuizen Want het motto is dit jaar niet vooi niets: "Vier mee, vlag mee". ZEVENHUIZEN - 6 maart: Diefstal: er werd aangifte gedaan van dief stal van een donkerblauw sport- jack, welke vermist werd op 3 maart, tussen 1.00 en 2.00 ur uit discobar De Schuur. 8 maart: ongeval met dodelijke af loop: Op 8 maart werd een bejaar de fietser aangereden op de Wolle- foppenweg, die een dag later aan zijn verwondingen bezweek. De fietser reed richting Groeneweg; een achter hem rijdende auto kon, toen de fietser plotsklaps linksaf de weg wilde oversteken, hem niet meer ontwijken. Autobrand: Door onbekende oor zaak vloog het dashboard van een auto in de brand, waarvan de be stuurder een inwoner van Utrecht was. Een voorbijganger bluste de brand, doch kon niet voorkomen dat de auto bijna geheel uitbrand de. Op 10 maart werd ertussen 0.15 en 9.45 uur 's morgens geld ont vreemd uit een woning aan het Hazeveld. Onbekende barrica deerde de deur die toegang geeft tot de trap naar boven, zodat hij/zij niet gestoord werd in dienst werk zaamheden. De toegang werd waarschijnlijk verschaft door de niet afgesloten achterdeur. Diezelfde nacht werd er een da mesfiets uit een schuur aan de Schielandsingel gestolen. Vernieling: Twee aangiftes kwa men er bij de politie binnen van vernielingen aan broeiramen en glas van kasjes van het volkstuin complex aan het Nijverheidscen trum. Aanrijding: Op de kruising Wolle- foppenweg/Groeneweg ontstond een aanrijding doordat een Gou wenaar, die komend van de Wolle- foppenweg de Groeneweg op wil de rijden, geen voorrang verleen de aan een door een Nieuwerker- ker bestuurde personenauto. De oorzaak was de laaghangende zon. Materiële schade. Snelheidscontrole: Op de Burg. Klinkhamerweg werd op 14 maart een snelheidscontrole gehouden om 12.00 en 13.00 uur. Van de 217 passanten reden er 5 te hard, met snelheden variërend van 66 tot 75 km. per uur. Uit de bocht: Op 15 maart reed een auto om 18.00 uurop deWollefop- penweg in de richting van Rotter dam. Terwijl hij in een bocht een andere personenauto inhaalde week deze naar links. Het gevolg was dat de bestuuder van de auto die aan het inhalen was, een inwo ner van Bergschenhoek, naar links moest uitwijken, waardoor hij in de linkerberm belandde. Diefstallen vanaf camping: Twee surfplanken worden vermist. Elk stond bij een caravan, de ene zelfs met een ketting eraan, op het kam peerterrein Zevenhuizen aan de Tweemanspolderweg. Vandalisme: De container van de openbare school 't Reigerbos werd het afgelopen weekeinde vermoedleijk vrijdagavond, in de Bosgracht gegooid. Wie de daders zijn is niet bekend. A TTENTIE A TTENTIE!!!!! Regelmatig vinden er op vrije dagen en in het weekeinde vernie lingen plaats rond de schoolge bouwen. Aan omwonenden en passanten wordt verzocht, indien zij iets van ongeregeldheden c.q. baldadigheden merken dit de poli tie te melden! witte port. (leder) zonder inhoud, verloren: witte etui met rode strepen Het winkelend publiek bij boetiek De Zilverberk, was zaterdag 16 maart aangenaam verrast door het onthaal op zelfgebakken soms nog warm appelgebak. Een week na het vieren van het 10-jarig be staan weer een traktatie! Die was een gevolg van een de monstratie door een demonstra- trice van dr. Oetker. De uit Wad- dinxveen afkomstige mevrouw promoveerde alle bakvormen van dr. Oetker, zoals koekvormpjes, broodblikken en andere attributen Kortweg samengevat 'de hulpjes van dr. Oetker!' Met deze demon stratie van zelfgebakken appel taart, die ter plaatse in een oven werden gebakken, werd een aktie- week ingeluid. In de week van 18 t/m 23 maart krijgt iedereen die een bakboek van dr. Oetker koopt er een tweede bij cadeau. Een aktie die wat langer blijft lopen is ook een geldbesparende. Bij inle vering van een oud cakeblik, springvorm of vlaaibodem, krijgt men namelijk voor het oude exem plaar, een bedrag van 2,50 retour bij aankoop van een nieuw. Ten slotte een derde aktie in het waren huis ten plattelande: Bij aankoop van een isoleerkan van 1V2 liter krijgt men een kinder thermosfles (onbreekbaar) cadeau. - De christelijke school De Nesse- vliet in Oud Verlaat houdt zich deze week, van 18 t/m 22 maart, bezig met het thema 'vervoer'. Groep 1de kleuters, praten, teke nen, kleuren en knutselen over het onderwerp: Vervoer op de weg. Groep 2, de klassen 1 en 2, zullen het in hoofdzaak over het vervoer in de lucht hebben. Een stewar dess zal in de klas iets van haar er varingen komen vertellen. Boven dien gaan deze kinderen een mid dagje naar Schiphol, de nationale luchthaven. Groep 3: klas 3/4 be handelt het vervoer over de rails. Zij maken een excursie naar het spoorwegmuseum in Utrecht. Groep 4: klas 5/6 houdt zich inten sief bezig met het vervoer over water. Alles wat met schepen en scheepsbouw te maken heeft zal door hen onder de loep worden genomen. Aanschouwelijker wordt het vast nog meer bij een bezoek aan het museumschip De Buffel in Rotterdam. Voor het projekt Vervoer beschikt de school over tal van hulpmidde len, zoals dia's, films en werkma teriaal, welke men overal vandaan heeft. Tot besluit van de projekt- week mogen ouders en belang stellenden vrijdagavond 22 maart van 19.00 tot 20.30 uur de werk stukken komen bekijken in de school. Het eerste dameselftal van Groe neweg kwam afgelopen weekend niet binnen de lijnen. De uitwed strijd tegen het Delftsche K.F.C. '71 werd i.v.m. het Nederlands dameselftal uitgesteld; K.F.C. had nl. een speelster geleverd voor dat nederlands elftal, dat overigens met 1-0 van Frankrijk won. Het tweede elftal van coach Jo Metselaar kwam wel binnen de lij nen en speelde thuis gelijk met 0-0 tegen het tweede dameselftal van Haastrecht. Door dit resultaat blijft het tweede elftal op een uitsteken de derde plaats op de ranglijst in de tweede klasse K.N.V.B.. afd. Gouda. Groeneweg meisjesjun. 2-Vep meisjesjun. 1: 1-0; R.V.C. meisjes pup. 2- Groeneweg meisjespup. 1: 0-8. 23 maart: Groeneweg meisjesjun. 2-N.S.V. meisjesjun. 2 (uit): 12.00 uur; 24 maart: Oliveo dames 1- Groeneweg dames 1: 12.45 uur; Groeneweg dames 2 - Bergam bacht dames 1: 10.30 uur. Het was zaterdag 9 maart een ontzettende drukte bij boetiek De Zilver berk aan de Nrd. Dwarsweg in Zevenhuizen. Zeker zo'n 700 mensen brachten een bezoek aan deze boetiek 'nieuwe stijl' die tevens het 10-ja- rig bestaan vierde. Tal van complimenten en hartelijke felicitaties mocht de familie De Gier in ontvangst nemen. Unaniem was men het erover eens dat de inrichting van dit warenhuis ten plattelande overzichtelijker is geworden, wat mede wordt veroorzaakt door de opstelling van de klei nere rekken en de originele indeling van de diverse afdelingen, die nu als het ware in elkaar overvloeien. Absoluut hoogtepunt van de feestelijke dag was het optreden van het Zoetermeers mannenkoor, o.l.v. dirigent Nan van Groeningen met Rob van Dijk aan de piano. In de namiddag werd een subliem concert gegeven in het nieuwe gedeelte waar een schitterende collectie tuinmeubelen tentoongesteld staat. Omdat deze afdeling ook goed zichtbaar is vanuit het oorspronkelijke gedeelte was dit een goed gekozen plaats. Meer dan honderd mensen konden zittend luisterend genieten en zeker een even groot aantal deed dat staande. Rest ons nog een woord van waardering uit te spreken over de ontvangst: een perfekte opvang waar het automibilsten betreft en een voortreffelijke verzorging van de hapjes en drankjes. Bij de vele felicita ties tenslotte nog één namens de Dorpskrant: "Proficiat familie De Gier en medewerkers!"

Dorpskrant | 1985 | | pagina 10