Gemeente Zevenhuizen Opgeruimd staat netjes En de glasbak doet er nog wat goeds mee. DORPSKRANT HINDERWET HINDERWET RAADSAGENDA Verleende bouwvergunning BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Geen spreekuur Collecteschema 25 jaar SAKOR Glas, hup in de glasbak Johanna Schinkelshoek-van der Laak FILMCLUB ZEVENHUIZEN Opbrengst collecte epilepsiebestrijding pagina Cursus vogelher kenning voor beginners Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 19 februari 1985 bij hen een tweetal aanvragen is ingediend door respec tievelijk: I.Stehouwer bandenservice B.V., Noordeinde 59, om een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king houden van een bandenservice-bedrijf aan het adres Noordeinde 59; 2. de heer G.L.J. v.d. Salm, Noordeinde 105, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hou den van een koelcompressor aan het adres Noordeinde 105. De betreffende aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage en wel vanaf vrijdag 22 maart 1985 tot en met maandag 22 april 1985, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uuren van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische af spraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het geven van de gevraagde vergunningen kunnen 23 april 1985 schriftelijk bij het college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Er zal geen openbare zitting worden gehouden. Degenen, die daarom telefonisch verzoeken (tel. 01802-1644, toestel 34), zullen tot 16 april 1985 in de gelegenheid worden ge steld mondeling bezwaren in te brengen. Er zal alsdan een ge- dachtenwisseling plaatshebben, waarbij ook de aanvrager aanwezig kan zijn. Na afloop van deze termijn blijven de aanvragen en de daarbij behorende stukken, alsmede eventueel nog te ontvangen aan vullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbin nen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, ter inzage liggen. Burgemeester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-vergunningen in te dienen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 1 maart 1985 bij hen een aanvraag is ingekomen van: -de heer Ir. A. Jonker, handelend als gemachtigde voor de B.V. Algemene Kunststofrecycling (A.K.R.) om een vergunning voor het oprichten en in werking houden van een inrichting voor het recyclen van verzamelde gebruikte kunststoffen en bij kunst- stofproduktieprocessen ontstane reststoffen en afgekeurde kunststofprodukten, alsmede emballagemateriaal, zoals kunst stoffen, hout, papier, etc., aan het adres Noordeinde 57. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op de sec retarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage en wel vanaf 22 maart 1985 tot en met 22 april 1985, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het geven van de gevraagde ver gunning kunnen tot 23 april 1985 schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tij dens een openbare zitting op vrijdag 12 april 1985 om 10.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die be zwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-vergunning in te dienen. In de raadsvergadering van 21 maart 1985 komen o.a. de volgende voorstellen aan de orde: -wijziging van de Algemene Politie Verordening (4e wijziging); -vaststelling van een "Verordening als bedoeld in artikel 9,1e lid van de Winkelsluitingswet 1976"; -het nemen van verkeersmaatregelen voor het Raadhuishof; -het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de percelen Korte Zijde 14 en 15; -het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Wollefoppenweg 2; -het nemen van een volumebesluit voor 1985, als bedoeld in artikel 41 van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing -aankoop van een gedeelte berm aan de Vlietkade; -goedkeuring van de begroting 1985 van de Stichting tot in standhouding van de Vierkap en het verstrekken van subsidie ten behoeve van de in 1985 te ontplooien jeugdaktiviteiten; -beschikbaarstelling van een subsidie ten behoeve van een clubgebouw voor de vogelvereniging "Zang en Kleur"; -de opheffing van de Schoolartsendienst Nieuwerkerk aan den IJssel e.o. en de Logopedische Dienst Nieuwerkerk aan den Ijssel e.o. en de Regionale Ambulancedienst Midden Holland en het opdragen van basisgezondheidstaken aan het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden Holland; -voorlopige vaststelling van de kosten van het openbaar lager onderwijs 1983; -de benoeming per 1 augustus 1985 van de schoolleiding aan de openbare basisschool 't Reigerbos"; -beschikbaarstelling van gelden voor de aanleg van riolering langs de Bredeweg (gedeeltelijk); -beschikbaarstelling van gelden voor de vervanging van een grasmaaimachine; -vaststelling van begrotingswijzigingen. In de periode van 1 tot 14 maart 1985 is door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunning afgegeven voor; - het veranderen van de voorgevel van het pand Lange Zijde 38; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van de bovenstaande vergunning kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift in gevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorps straat 144). GEBOORTEN: Visser, Antonie, zoon van: Vis ser, Jan en: de Vos, Adriana, op 23 februari 1985. van Rooijen, Willem Jonatan, zoon van: van Rooijen, Pieter en: Klok, Annegien, op 7 maart 1985. Bijsterbosch, Yvonne, dochter van: Bijsterbosch, Jan J. en: de Jong, Stijntje, op 12 maart 1985. OVERLEDEN: Verduyn, Aris Johannes, oud 77 jaar, op 6 maart 1985. Eikelenboom, Anthonie Frede- rik, oud 80 jaar, op 9 maart 1985. HUWELIJKEN: den Toom, Job Adrianus en: Breedijk, Jannetje, op 8 maart 1985. van Leeuwen, Jeroen en: Wil- tenburg, Cornelia Wilhelmina, op 15 maart 1985. Donderdag 21 maart 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. (zie agenda). De burgemeester zal op vrijdag 29 maart a.s. geen spreekuur houden. 18 tot 24 maart 1985: SIMAVI 25 tot 31 maart 1985: SAKOR 1 tot 14 april 1985: geen col lecten. Hiermede willen wij Mej. Staal en het personeel bedanken voor de goede verzorging. Ook een woord van dank aan dokter Ensing voor de medische hulp, die U hebt geboden aan J.H. van de Graaf-van der Laak en verdere familie maart 1985. Op donderdag 21 maart om 20.15 uur wordt in de bruine zaal van dorpshuis Swanla de film "Deux lions au soleil" van Claude Faral- do vertoond, (bekend van de films "BOF" en "THEMROC"). De toe gang bedraagt 7,50. CJP en 65+ f 3,75. De collecte voor de epilepsiebe strijding heeft in Zevenhuizen het mooie bedrag van 1.714,55 opge bracht. Organisatrice mevr. Eind hoven is zowel collectanten als ge vers hiervoor bijzonder erkente lijk. Van 25 tot 31 maart a.s. zal er weer gecollecteerd worden voor Sakor "Is dat nu nog wel nodig?" Die vraag hoor je vaak. En het ant woord moet zijn: "Ja, helaas meer dan ooit, nu ook de verzorgende instaties lijden onder de bezuini gingen." Wat doet Sakor met dat geld? Lees bijvoorbeeld eens het verhaal van Peter, dat stond in de Sakor-informatie: Peter "Peter is .een lichamelijk dubbel gehandicapte jongen, spastisch en bijna doofstom, en hij verblijft daarom in een speciaal internaat. Toen de deskundigen ontdekten dat er toch nog gehoorresten aan wezig waren heeft hij twee gehoor apparaten gekregen, waardoor enige communicatie met hem mo gelijk werd. Duidelijk werd toen dat hij nooit echt zou kunnen leren praten. Zijn intelligentie was ech ter wel goed. Om hem toch de mo gelijkheid te bieden iets terug te laten 'zeggen', zou een zoge naamd Elkomi-apparaat een grote uitkomst bieden. Dit apparaat kost echter f 1600,-en werd niet gesub sidieerd. De leiding van de voog dij-instelling die de verantwoorde lijkheid over Peter droeg heeft toe besloten dit apparaat voor Peter aan te schaffen. Zij kon dit doen om daarvoor de Sakor-gelden aan te wenden. Het spreekt vanzelf dat de deskundigen die Peter behan delden erg blij waren dat dit appa raat toch aangeschaft kon worden, maar uiteindelijk is peter en na tuurlijk geweldig mee geholpen, omdat hem nu toch geleerd kon worden 'terug te praten'. Sakor houdt zich ook bezig met 'gewonere' zaken, zoals een nieu we spijkerbroek, vervanging van een gestolen fiets, zwemabonne ment e.d. Want dat wordt allemaal niet gesubsidieerd. In Zevenhui zen helpt men hiermee voral de jeugd van Jeugddorp De Glind (in 1984 797,-). Dit jaar is Sakor 25 jaar. Wordt het een feestcollecte? Men kan dit doen door zich aan te melden als collectant(e) en door een gift. Inlichtingen bij: Mevr. W.H. Oenema-Anes, Hazeveld 41 tel. 01802-2493. Mevr. Oenema vraagt met ingang van 1986 iemand die de organisa tie van de Sakor-collecte van haar over kan nemen. Door omstandig heden heeft zij er geen tijd meer voor Natuur- en vogelwacht Rotta orga niseert dit jaar voor de vierde maal de cursus Vogelherkenning voor beginners. Deze unieke cursus, speciaal bedoeld voor de begin nende vogelaar, behandelt prak tisch alle aspecten van het vogel leven en wat men er voor moet doen (en laten) om er zo goed mo gelijk van te genieten. Stap voor stap wordt de cursist aan de hand van dia's, geluidsbanden en excur sies onder deskundige leiding meegenomen om zo de meer en minder bekende vogels van elkaar te leren onderscheiden. Behan deld worden: vogels uit de tuinen, de parken, de duinen en tenslotte weide- en moerasvogels. Voorts komen tal van andere aan trekkelijke onderwerpen, die het vogelleven zo boeiend maken, aan bod, zoals o.a. vogeltrek en terri toriumgedrag. Ook krijgt de cur sist tal van nuttige tips en wenken die tot voordeel zullen zijn bij het 'vogelleven'. De cursus omvat vier avonden the orie, waarin eerder genoemde vo gelsoorten behandeld worden en drie praktijkexcursies naar het Kralingse Bos, Meijendel (een nachtexcursie) en de Ackerdijkse Plassen. De vier theorie-avonden vallen op 16, 23, en 29 april en 7 mei. De drie excursies vallen op 27 april, 4 en 11 mei. De kosten van cursus bedragen 35,- (Rotta-le- den 25,-). Deze kosten zijn incl. het cursusboek en consumpties op de cursusavonden. De reiskos ten voor de excursies komen voor eigen rekening. Het strekt aanbe veling een vogel(veld)gids mee te nemen naardecursusavonden. De cursus wordt gehouden in Rotta's onderkomen: 't Wielewaaltje, Lijs terlaan in Bleiswijk. De aanvang van de avonden is om 20.00 uur. Aanmelding vindt plaats door stor ting van het cursusgeld op giro nummer 4473961 t.n.v. Natuur-en Vogelwacht Rotta, Bleiswijk on der vermelding van: cursus Vogel herkenning voor begmners. Het cursusboek wordt dan zo snel mo gelijk thuis gestuurd en is daarmee het bewijs van deelname. Voor meer inlichtingen kan men bellen naar Karin Verhij, tel. 01892-5709.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2