DORPSKRANT Voor begrafenissen C.H. DE VRIES GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Kennisgeving Hinderwet Boomfeestdag Mutaties Wegwijs Inentingen 1985 Collecteschema BURGERLIJKE STAND "De Heksenketel" organiseert vlooien markt in Oudewater Opvoeringen SPEKTAKEL Hulpverleners in de Rehobothschool Politieberichten Met de brandweer op stap HOVENIERSBEDRIJF IVAN VAN DER SPEK brandweer Voor wat de brandweer betreft ver telt de heer De Graaf, dat er altijd met de mogelijkheid van brand in een schoolgebouw rekening moet worden gehouden. Op de Reho bothschool is er dan ook een 'ram penplan' want brandpreventie is een vereiste. "De kleuters en de eerste klassers van de lagere school, hebben als onderwerp brand en brandweer. Zij maken in groepsverband ritjes met de brandweerwagen door Moerka pelle. Verder maken zij als enigen ook werkstukjes en tekeningen over dit onderwerp." Hij vertelt dat een preventie-ambtenaar uit Gou da, die om de twee jaar al naar de Moerkapelse school kwam voorde hoogste klassen, nu voor films, dia's en tentoonstellingspanelen voor de 'open dag' op 30 maart a.s. heeft gezorgd. "Die open dag moet een echt dorpsgebeuren worden", zo vinden de organisatoren. "Een spectaculaire dag" denkt Gijs van Laviere, die vertelt dat de rijkspolitie voor tal van werkstuk jes heeft gezorgd om het geheel op te luisteren. "In de gemeente Son en Breugel in Brabant is door een school een projekt gehouden over de politie. Daarvan zijn kopieën gemaakt die wij weer mogen uit proberen opdat het misschien lan delijk kan worden verspreid. De Algemene Inspectie van de Rijks politie te Voorburg attendeerde ons op dat projekt. open dag "Alle inwoners van Moerkapelle worden verwacht" stelt Hans Heesters. Waarop 'meester' de Graaf aanvult.' "Naast een tentoon stelling, films en diavoorstellingen in de school is er vooral een 'bui- tengebeuren' waarbij actie cen traal staat. Tussen 9.00 en 11.00 uur presenteren de hulpverlenen de instanties: politie, brandweer en rode kruis zich, rond en in de school. We hopen dat er ook een ambulance komt en de motorpoli tie. Tussen 11.00 en 12.00 uur vindt er een demonstratie met politie honden op het trapveld naast de school plaats. Een spectaculaire happening". Van een dergelijk op treden herinnert Van Laviere zich in een naburige gemeente een massaal publiek. "Het is een prachtig schouwspel. Er zullen naar ik meen zo'n acht politiehon den worden ingezet bij de demon stratie, die veel weg heeft van een toneelvoorstelling zoals 'pak de dief'. brandweer pagina 4 - tuinaanleg, beplantingen, bestratingen, architectuur etc. Herenweg 40 - Moerkapelle Tel. 01793-1504 Laat nu uw groentetuin spitten en/of fraisenü! Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat op de secretarie van de gemeente Waddinxveen tot 28 maart 1985 op werkdagen van 8.30 tot 12.30uur en voor degene die geen gelegenheid heeft de stukken tijdens kantooruren in te zien, desgewenst op afspraak op maandagavond gedurende maximaal drie uren, tef inzage ligt een verzoek om vergunning tot het oprichten en in werking hebben van een herstelinrich ting voor grondverzet- en landbouwmachines van: -Van Gemert B.V., Zesde Tochtweg 2a te Waddinxveen. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kunnen tot 28 maart 1985 schriftelijk worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. Vandaag is er door de school jeugd in samenwerking met de gemeente deelgenomen aan de 29e boomfeestdag. Met versierde schoppen - die een relatie moesten hebben met de boomfeestdag - werd door 81 leerlingen deelgeno men aan deze dag. Totaal zijn 45 bomen geplant, te weten: langs de Jhr. van der Weistraat, Beatrixlaan, Van Hogendorpstraat en de Fred. Hendrikstraat. Na de plantaktiviteiten werd in dorpshuis "Op Moer" een film vertoond met als titel "Behoud het Woud". Daarnaast was er nog een leuke tekenfilm te zien. Door een jury bestaande uit wethouder C. Wolff en raadslid J.C. Lindhoud werden prijzen uitgereikt voor de meest originele schop. Opdinsdag 2aprila.s.zullen er weer inentingen plaatsvinden in Multifunctioneel centrum "Moerveen". De volgende kin deren zullen worden ingeënd: Jongens en meisjes geboren in 1981 om 14.45 uur (D.T.P.). Jongens en meisjes geboren in 1976 om 15.15 uur (D.T.P.) Meisjes geboren in 1974 om 15.30 uur (Rubella Rode hond). De oproepkaarten zijn inmid dels verzonden. Mocht geen oproepkaart ontvangen zijn voor kinderen geboren in voor noemde jaren dan kan contact opgenomen worden met het gemeentehuis (tel. 1940, toe stel 7). Op blz. 25onderGezondheids- zorg toevoegen: Evangelische Opvangcentra voor verslaafden "De Hoop", Spuiweg 83, 3311 GT Dor drecht, tel. 078-122444. Op blz. 23 onder dorpshuis "Op Moer" opnemen: Jeugdhonk: secr. Evelyne Rog, Fr. Hendrikstraat 9, 2751 BS, tel. 1619. Op blz. 55 het secretariaat van de Vereniging "De Christen vrouw" wijzigen in: Mevr. I. Lips-Lievaart, Klaver kamp 2, 2751 CA, tel. 2206. Op blz. 35 onder R.K. Gemeen schap Moerkapelle-Zevenhui- zen opnemen: Postadres: Hazeveld 3, 2761 XG Zevenhuizen, tel. 01802- 1952. 25 maart t/m 31 maart: Stich ting Sakor, t.b.v. Kinderbe scherming. OVERLEDEN: van Bloois, Frans, oud 89 jaar, op 6 maart 1985. van Wingerden, Leendert, oud 92 jaar, op 11 maart 1985. GEBOREN: Katharina, dochter van: Hoo- gendoorn, Jacob en: de Vos, Trijntje C., op 28 februari 1985. Het is pas maart, maar toch wordt vast en blik geworpen naar 11 mei a.s. Dan namelijk organiseert De Heksenketel weer een grootse vlooienmarkt in het historische hartje van het stadje Oudewater, ledereen kan op die datum zijn spullen te koop aanbieden op de vlooienmarkt. De opbrengst is voor de verkoper zelf. Degenen die geïnteresseerd zijn moeten snel een brief schrijven of de telefoon pakken en een plaatsje op de vlooienmarkt bespreken. Men betaald per strekkende meter (voor de hele dag) 15,- (de kra men zijn niet overdekt). Vorig jaar was dit evenement een groot succes. De sfeer was grandi oos. De belangstelling van zowel kraamhuurders als kopers was overweldigend en het zonnetje bracht, naast het gezellige terras, nog een extra warm tintje aan het hele gebeuren. Van 's morgens 10.00tot 's middags 17.00uurisde markt geopend en de huurders kunnen vanaf 7.00 uur hun waar gaan uitstallen in de kraam en eventueel op de grond. Voor meer informatie of bespreking: Ida Don- ze, v. Swietenstr. 47, 3421 HS Ou dewater, tel. 03486-2194. De toneelgroep Spektakel-uit Ze venhuizen brengt weereen nieuw stuk op de planken, genaamd "Eigen haard is wel wat herrie waard". De première zal plaats vinden op zaterdag 23 maart a.s. op de avond van de Zevenhuizen- se Plattelandsvrouwen in Hotel Vos. Daarna zal nog twee keer op uitnodiging worden opgetreden en wordt nog een 'eigen avond' ge geven in dorpshuis Swanla (20 april a.s.). Gedurende enkele weken staat de HULPVERLENING centraal op de christelijke Rehobothschool te Moerkapelle. Ten huize van onderwij zer Frank de Graaf, die tevens projektleider is, horen we in aanwezig- h&id van politiefunctionarissen Hans Heesters en Gijs van Laviere een nadere uitleg over de aktiviteiten die in en om de school plaatsvinden... Waarom is er voor een projekt ge kozen waarbij politie, brandweer en rode kruis centraal staan? Frank de Graaf: "Zo om de twee jaar wordt er op onze school (kleu ter- en lagere-) een projekt gehou den. We deden dat o.a. over 'ver voer' en 'voeding'. Dit jaar hebben we gekozen vooreen kleinschalig projekt binnen de school. Hoe we op de gedachte gekomen zijn om de plaatselijke hulpverleners on der de loupe te nemen, kan in niet precies zeggen. Het is meer een gevolg van gesprekken die we zo met o.a. politie en brandweer had den. De politie komt regelmatig op school, zoals met het verkeersexa- men. Ook vonden wij het altijd be langrijk dat er contact was met de politie en met name de wijkagent die dan weieens op school kwam praten over vandalisme. Wat het Rode Kruis en met name de E.H.B.O. betreft, vonden wij het een goede gedachte om de kinde ren met die tak van hulpverlening in aanraking te brengen, vooruitlo pend op de toekomst als er een verplicht vak op school bijkomt dat 'gezond gedrag' heet. Vanmiddag is er een groep E.H.B.O.-ers in de klassen ge weest. De leerlingen mochten hun bloeddruk zelf opnemen en in groepjes kennismaken met de at tributen die bij de eerste hulpverle ning en de verzorging van slacht offers worden ingezet. Hen werd geleerd hoe ze verbanden om moeten leggen en hoe kunstmati ge ademhaling kan worden toege past. Met de reanimatiepop werd het hen echt goed duidelijk. Zo kregen de leerlingen van de klas sen vijf en zes, die als onderwerp E.H.B.O. hebben, een indruk van de zware opleiding en het 'liefde werk' van deze vrijwilligers". De Graaf: "Een aantal gebeurte nissen die er jaarlijks op onze school plaatsvinden bevielen ons zo goed dat we er een totaal pro gramma van maakten: De politie kwam toch al in de school - voor het Rode Kruis ligt het wat moeilij ker: zijn vrijwilligers, maar deze moet het toch voor wat het voort bestaan betreft ook hebben van de presentatie. En men moet hiermee al bij de jeugd beginnen, zo vinden wij. Er is al een jeugd Rode Kruis. Moerkapelle is ook een eigen jeugdbrandweer rijk. Zo maakten 'we ee gericht programma. In alle klassen wordtertijdens de vierwe- ken dat het projekt duurt, gespro ken over de onderwerpen: politie, brandweer, E.H.B.O. De keuters krijgen specifiek, samen met de eerste klassers als onderwerp 'de brandweer' (met een rondrit). De klassen 2, 3 en 4: politie. Op maan dag 25 maart komt. de politie in elke klas een half uur praten. En vandaag (dinsdag 12 maart) be zocht het Rode Kruis de hoogste klassen. Wachtmeester Van Laviere bena drukt het feit dat het wel een pro jekt van de school is, maar dat de hulpverleningsinstanties dank baar gebruik maken van de moge lijkheid tot presentatie die door de christelijke Rehobothschool wordt geboden. De Graaf: "Het leuke van dit pro jekt is dat de kinderen niets behoe ven te leren, maar, doordat ze er bijzonder in geïnteresseerd zijn, alles in zich opnemen en onthou den. Een voorbeeld: Een kleuter van vijf kon precies vertellen wat een M.E.-er is, evenals het ver schil in uniform tussen gemeente en rijkspolitie. Niet bij de school, maar op een plaats die wat afgelegen ligt (van wege brandgevaar) zal de brand weer een demonstratie van haar kunnen en haar nieuwste materi aal geven. Er wordt op de Akker- weg een ongeval in scène gezet, waarbij (net) echte gewonden zul len vallen. De inzittenden raken namelijk bekneld en moeten door de brandweer uit hun benarde si tuatie worden bevrijd. Tijdens de demonstratie zal er via een ge luidswagen uitgelegd worden aan het publiek welke handelingen de brandweerlieden verrichten. MOERKAPELLE - 28 februari: De beheerder van een meubelzaak aan de Bredeweg deed aangifte van diefstal van een aluminium bak die voor de winkel had gelegen. Getuigen hadden het kenteken van de auto van de dader opgenomen. De persoon is achter haald en tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. 3 maart: Een bewoner van het Re hobothplantsoen deed aangifte van diefstal van zijn autojalouzie De auto stond geparkeerd op het Rehobothplantsoen. 4 maart: Omstreeks 15.00 uur vond er een aanrijding plaats op Dorpsstraat. Een bestuurder, die even niet goed werd, reed tegen een geparkeerde auto aan. Eront stond alleen materiële schade 4 maart werd melding gemaakt van baldadigheid/vernielingen in de omgeving van de Bernhardstraat - O.a. uittrekken van struiken uit de tuinen. Een paar dagen later maart) werd eveneens melding ge daan van vernielingen aan een wo ning aan het Rijnland. In beide gevallen zijn geen daders bekend 7 maart: In de Dorpsstraat werd een buitenlander aangetroffen. Na controle bleek dat deze illegaal ons land verbleef. Daar de per soon uit 's-Gravenhage afkomstig was, is hij overgedragen aan de politie aldaar. 9 maart: Omstreeks 20.00 uur werd door een garagehouder aan de Bredeweg medegedeeld dat zo juist twee personen getracht had den om benzine te stelen. Toen dit niet lukte hebben ze een ruit van de deur ingeschopt. De personen zijn later aangehouden en tegen hen is proces-verbaal opgemaakt weggelopen: jong wit poesje verloren: één paarzw. dameshandschoenen gevonden: fietssleuteltje; witte kindersok. ■y/'z. In groepjes mochten de kleuters vandechr. Rehobothschool in Moerka pelle donderdag 14 maart, en de leerlingen van de eerste klas, een ritje maken in de brandweerwagen. Dat gebeurde als onderdeel van het pro jekt over de hulpverlening. In de brandweergarage werden de kinderen door brandweercommandant Lindhout en de chauffeur van de brand weerwagen, de heer Broer, ontvangen. Om beurten vertelden zij op leuke en eenvoudige wijze over het functioneren van de brandweer. Al lereerst werd de antieke met de hand te gebruiken brandspuit bewon derd. Het leukst vonden de kinderen het om zelf metz'n allen aan de hef bomen die als een wip werken, te hangen In optocht naar boven naar de kantine van de brandweer, waar tal van oude gebruiksvoorwerpen herinneren aan het roemruchte brandweer verleden. Ook hier werd een uitvoerige toelichting gegeven en loeide een oude sirene. In de brandweergarage werd het materiaal dat zich in en op de brandweerwagen bevindt op eenvoudige en speelse wijze ge presenteerd. Tenslotte werd er nog een demonstratie gegeven met hulp middelen die gebruikt worden als hulp aan inzittenden van auto's moet worden verleend na een aanrijding. Staalknijpersen knippers werden op houten blokken uitgeprobeerd. De rit door de dorpskern van Moerkapelle in de brandweerauto, was het absolute hoogtepunt. Zelfs de sirene werd gedemonstreerd. Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20 - Waddinxveen voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4