DORPSKRANT Gemeente Zevenhuizen BETONROT in De Eendragt BOUWPLAN BURGERLIJKE STAND Bouwplan Spreekuur burgemeester Collecteschema Openbare vergaderingen BRIDGE: Leon v.d. pagina 2 Verkeersmaatregelen ten tijde van de autocross op het Zuideinde Verleende bouwvergunningen TAPTOE bij bedrijfs voetbal in Zeven huizen Torre en Johan van Driel: Nederlands kampioen! SPEURTOCHT KONINGINNEDAG AVO-collecte brengt 20.000 men sen op de been Gemeente Belangen Op 16 mei a.s. (Hemelvaartsdag) organiseert het bestuur van het Fanfarekorps "De Kleine Trompetter" de jaarlijkse autocross. Traditiegetrouw vindt dit evenement wederom plaats op het land van de familie Lekkerkerk aan het Zuideinde 26-30 te Zevenhuizen. In verband met de in het verleden meermalen gehoorde klach ten van de bewoners van het Zuideinde, is ook dit jaar weer be sloten om voor dit gedeelte van Zevenhuizen tijdelijke verkeers maatregelen te treffen. Deze maatregelen houden in, dat het die dag verboden zal zijn het Zuideinde vanaf de Groeneweg en de Zuidelijke Dwarsweg in te rijden, terwijl er die dag tevens een parkeerverbod zal gelden. Naar het gemeentebestuur hoopt, zal door deze maatregelen de overlast voor de omwonenden tot een minimum worden beperkt. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van woensdag 16 mei 1985, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: - De Directeur van het Energiebedrijf Rijnland te Leiden, om een vergunning voor de bouw van een betonnen hooqspanninas- station (kast), met een oppervlakte van 3,6 m2 en een hoogte van 1,50 meter, op een perceel grond plaatselijk bekend Knib- belweg tegenover nr. 51, kadastraal bekend gemeente Zeven huizen, sectie B nummer 2091. Het betreffende bouwplan is in overeenstemming met de voor schriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Lan delijk Gebied na vijfde herziening". Tevens is het bouwplan in overeenstemming met de voorschrif ten van de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gedeel telijk goedgekeurde zesde herziening van het bestemmings plan "Landelijk Gebied 1974". Eveneens is het bouwplan niet in strijd met de door de raad de zer gemeente vastgestelde doch nog niet door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurde zevende herziening van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied". In een situatie zoals deze, waarbij een bouwplan niet in strijd is met het geldende bestemmingsplan en ook geen strijdigheid vertoont met de vastgestelde, doch nog geen rechtskracht heb bende toekomstige plannen, is het alleen mogelijk de gevraag de vergunning te verlenen met gebruikmaking van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met gebruikmaking van ditartikel, doch alvorens hiertoe over te gaan worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van tervisie- legging van het bouwplan bezwaren in te dienen tegen het ver lenen van de benodigde vergunning. GEBOORTEN: Nederlof, Nina, dochter van: Nederlof, Arthur G. en: Schreuders, Hendrika, op 7 mei 1985. OVERLEDEN: Hooft, Frans Christiaan, oud 65 jaar, op 24 april 1985. Post, Machiel Arie, oud 58 jaar, op 26 april 1985. Mensinga, Jaap, oud 27 jaar, op 2 mei 1985. Paul, Arie, oud 66jaar, op 5 mei 1985. HUWELIJKEN: Pietens, Jelte en: Roos, Mar jan, op 3 mei 1985. de Mooij, Willem Leendert en: van Leeuwen, Yvonne, op 3 mei 1985. De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat een aanvraag is binnengekomen van het Recreatieschap Rotte- meren om vergunning voor de vervanging van een toiletge bouw bij de jachthaven nabij Rottekade 2a. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de vergun ning te verlenen, doch stellen alvorens hiertoe over te gaan belanghebbenden in de gele genheid bezwaren tegen het bouwplan in te dienen gedu rende de termijn van tervisie- legging. Het bouwplan ligt vanaf 16 mei 1985 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening, Dorps straat 144, ter inzage. Op vrijdag 17 mei a.s. zal het spreekuur van de burgemees ter geen doorgang vinden. 13 tot 19 mei 1985: geen col lecten. 20 tot 26 mei 1985: AVO- Nederland. 27 mei tot 9 juni 1985: Rode Kruis. In de periode van 24 april tot 8 mei 1985 zijn door burgemees ter en wethouders van Zeven huizen vergunningen afgege ven voor: -de bouw van een berging bij het pand Rottekade 22a; -de bouw van 10 woningen van het type "twee onder één kap" aan de Kratonlaan. Een ieder die meent in zijn be lang te zijn getroffen door ver lening van één van de boven staande vergunningen kan bin nen 30 dagen na de dagteke ning van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevol ge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedu rende deze termijn ter ge meentesecretarie ter inzage op het bureau ruimtelijke Orde ning e.a. (Dorpsstraat 144). Dinsdag 4 juni 1985 Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 6 juni 1985 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur. Maandag 10 juni 1985 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 27 juni 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Tijdens de donderdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering werd een bedrag van 435.000,- beschikbaar gesteld voor de vervan ging van betonnen vloeren van de christelijke school De Eendragt. Deze zijn namelijk aangetast door betonrot. Wat is betonrot? vragen we aan de heer FI.G. v.d. Dool, oud-voorzitter van het schoolbestuur, die ruim een jaar geleden het euvel ontdekt heeft. Min of meer toevallig tijdens een routine-controle van de ver warmingsbuizen. Van den Dool: "In de volksmond noemt men het betonrot, maar het is meer een roest dat doorvreeet. Die roest komt van binnenuit het beton, ver oorzaakt door chloride. Het ijzer werk in het beton roest als het wa re en dit proces wordt versneld doordat het aan zuurstof blootge steld wordt. Daarop gaat het beton uitzetten en barst. Destijds, zo'n vijftien jaar geleden, werd gebruik van een paar procent chloride toe gestaan. Chloride wordt gebruikt om het beton sneller te verharden, zodat het sneller gebruikt kan wor den voor de bouw. Nu is dat per centage verboden. Voor De Een dragt en de gemeente Zevenhui zen, voor wiens rekening het ver vangen van de vloeren komt, is dat te laat. Op de leverancier kan geen beroep meer worden gedaan, want die is failliet." Schoolleider B. Bruggeman vult aan: "Door de betonrot vermindert de draagkracht van de vloeren." De heer v.d. Dool: "Op sómmige plaatsen wordt de draagkracht nu al niet meer gehaald. Meestal wordt de situatie per 1 vierkante meter per vloer bekeken, maar in theorie is de norm al niet te halen met één vierkante centimeter. (Dus in de praktijk kan het bij alle betonnen vloeren voorkomen die.. ivóór 1974 gestort zijn? V.d. Dool: "Ik heb nog nooit gehoord van be tonrot in korte broodjes (beton nen ruggen zoals die van de school) voor de particuliere bouw gebruikt, wel van lange dus, zoals hier bij De Eendragt." Bruggeman '"t Reigerbos is gebouwd op ge storte betonnen vloeren, zodat een andere beton-verwerking heeft plaatsgevonden. Desondanks wordt daar ook een onderzoek naar mogelijke betonrot ingesteld. Wat is er gebeurd nadat u beton rot geconstateerd had? "Eerst zijn we erg gechrokken en daarna zijn er tal van besprekingen geweest met het gemeentebestuur." Brug geman vult aan: "vooral met het college van burgemeester en wet houders. Al vanaf het eerste ge sprek stonden B. en W. zeer posi tief tegenover de problemen en de oplossing ervan. Om tot een goed inzicht te komen in de problema tiek is er eerst een deskundig bu reau ingeschakeld: bureau Introm B.V. te Utrecht. Dit bureau houdt zich bezig met produktontwikke- lingen en keuringen en heeft des kundigen in dienst op het gebied van betonrot. Aanvankelijk vond er eerst een globaal onderzoek plaats waarbij monsters genomen werden, die in een laboratorium zijn onderzocht: boringen, waarbij stukken loskwamen die meegeno men werden voor onderzoek. Daarna heeft men onder de hele vloer elk element bekeken. Aan de hand van de beschikbare gege vens is een rapport opgemaakt met een berekening van de totaal- schade. Onder de vloer bleek ook de leidingen van de c.v. op bepaal de plaatsen te zijn aangetast door de roest van het betonrot, doch deze moeten bij de vernieuwing van vloeren toch worden afgebro ken. Ze worden nu óp de vloeren gelegd. De aanleg van de nieuwe leidingen is in het totaalbedrag van 435.000,- gecalculeerd.'-' Meneer V.d. Dool, u bent nu geen lid meer van het schoolbestuur, wat is uw betrokkenheid in deze affaire. Is dat vanuit uw deskun digheid in de bouw? "Je hoeft echt niet deskundig te zijn om betonrot te ontdekken, en wat de bouw be treft, daar weet ik wel wat vanaf maar ook niet alles. Nee, vanuit m'n bestuursfunctie behartigde ik het onderhoud van de school. Nadat betonrot geconstateerd was verzocht het bestuur mij, om na mijn aftreden dit alsnog te blijven doen." Wat gaat er, nu de gemeen te de plannen voor vernieuwing heeft goedgekeurd en het geld be schikbaar stelt, gebeuren? De heer Bruggeman: "Getracht zal worden direct bij de aanvang van de schoolvakantie begin juli met de vervanging van de vloeren te beginnen." V.d. Dool: "We zijn nog op zoek naar alternatieven. Het is nog niet duidelijk of er gestorte be- tonvloeren of betonelementen ko men." Bruggeman: "Aanvankelijk was de planning dat de vloeren na de vakantie gereed zouden moe ten zijn, dus op 18 augustus. Het bestuur heeft in overleg met het personeel gesteld, mede vanwege het kostenaspect op welke wijze er in de bouwvakvakantie doorge werkt wordt, de vloeraanleg een uitloopmogelijkheid te geven tot half oktober. De vloeren van de lo kalen zouden dan wel met ingang van het nieuwe schooljaar gereed kunnen zijn, maar b.v. de overige zaalruimten en lokaliteiten nog niet." De bedrijfsvoetbalcommissie van v.v. Groeneweg is erin geslaagd met medewerking van de Rabo bank Zevenhuizen/Moerkapelle, Bouwbedrijf Bakker, Moerkapelle en Elektro-technisch buro Ben- ning, een taptoe te organiseren na de finalewedstrijd op 7 juni a.s. op het sportpark 'van 't Verlaat'. VOor de finalewedstrijd zal er een muzi kale mars in de bebouwde kom worden verzorgd. Aansluitend hier op wordt er een optreden verzorgd voor de bejaarden op de parkeer plaats bij De Zevenster. De deel nemende korpsen zijn: Advendo pit Berkel en Rodenrijs, Vios uit Zoetermeer, Groot Zoetermeer uit Zoetermeer en de Rijntamboers uit Leiderdorp. Dit geheel wordt aangevuld met de majorettenkorp- sen van Vios, de Rijntamboers en Helicom uit Berkel en Rodenrijs. Daarnaast zal ook het bekende showgirlkorps van Helicom aan wezig zijn. Na dit geheel zal de avond afgerond worden met muzi kale medewerking van The Flying Dutchmen. Dit alles gebeurt op de finaleavond op 7 juni a.s. bij v.v. Groeneweg! Op 20 en 21 april jl. zijn in Gouda de Nederlandse Kampioenschap pen BRIDGE voorde jeugd gehou den. Er werd gestreden in drie ca tegories te weten: 'junioren', 'as piranten' en 'beginners'. Bij de ca tegorie 'aspiranten' (t/m 18 jaar) werden Leon van den Torre en Jo han van Driel eerste en derhalve Nederlands kampioen! Al vanaf zaterdagavond stonden zij boven aan en deze toppositie hebben zij niet meer uit handen gegeven. Een tweede vermeldenwaardige prestatie is die van Alfred v.d. Haak en Maarten Stammers, die een tweede plaats bij de junioren be haalden. Zij hebben heel lang eerst gestaan, maar de laatste zit ting van zondagmiddag deed hen de das om. Zij scoorden toen slechts 48%, maar behielden des ondanks een tweede plaats. Deze jongelui hebben zes jaar ge leden bridgen geleerd bij de Brid geclub Zevenhuizen. In die tijd is de NOS-televisie nog op bezoek geweest om dit gebeuren vast te leggen en uit te zenden. Die tijd is voorbij, een jeugdafdeling heeft de Bridgeclub niet meer, vanwege de sterk teruglopende belangstelling. Misschien inspireert deze gebeur tenis weer om een nieuwe start te geven aan de jeugdafdeling? Onder auspiciën van het instituut van Natuureducatie werd op Ko ninginnedag een Puzzeltocht ge houden in Zevenhuizen. DE UITSLAG IS: 5 t/m 7 jaar: 1. Frank Poorter 2. Saskia van Wingerden. 8 t/m 12 jaar: 1. Roef de Ruiter; 2. Esther Marije Klop en Annelies Clasing. De prijzen kunnen worden afge haald bij Marian Poorter, Weide- plantsoen 21, Zevenhuizen. Voor de jaarlijkse geldinzamelings aktie van de Vereniging AVO-Ne- derland (dit jaar van 20 tot 27 mei) gaat een leger van ruim 20.000 col lectanten langs de deuren in ste den en dorpen van Nederland om een bijdrage te vragen voor het werk dat AVO-Nederland doet ten behoeve van mensen met een (li chamelijke, motorische en/of zin- tuiglijke)handicap. Ongeacht de soort handicap, het al dan niet lid zijn van de AVO, politieke of le vensbeschouwelijke achtergrond: men kan bij de AVO terecht. Jaar lijks worden enige (duizenden ge handicapten, die anders tussen de wal en het schip zouden vallen, ge holpen. Individuele hulp aan ie dereen die dat - gezien zijn/haar handicap en de daarmee verband houdende omstandigheden - no dig heeft, verleent in feite geen enkele andere organisatie in ons land, al wordt dat wel eens be weerd. Donderdag 27 april jl. werd de jaarlijkse ledenvergadering ge houden van de vereniging Ge meente Belangen Zevenhuizen. In de Gemeenteraad vertegenwoor digd door 3 Raadsleden. De opkomst van het aantal leden, 40% was verheugend. De voorzitter Jan van Reeuwijk en het bestuurslid Joop Keyzer traden af. Uit 3 kandi daten werden 2 nieuwe bestuurs leden gekozen, te weten Wim Vuyck en Jan de Koning. Uit hef niéuwe bestuur werd daarna Piet Keyzer als voorzitter gekozen. Door de aftredende voorzitter werd het startsein gege ven voor de Gem. raadsverkiezin- ven voor de Gem. raadsverkiezing van maart 1986. Tijdens de verga dering hebben zich verschillende leden zich aangemeld om in het komende drukke verkiezingsjaar behulpzaam te zijn.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2