DORPSKRANT "a9|na 6 KENNISMAKING MET DE NIEUWE POSTCOMMANDANT Politieberichten SCHIETPARTIJ MOERKAPELLE VOLLEYBAL Kerkdiensten Zeilinstructie op de Rottemeren gesprek vooraf "Als we hier wonen zal ik ook de bevolking wat beter leren kennen. Het afgelopen weekeinde heb ik al dienst gedaan en heb ik al met de collega's gewerkt", zo vertelt hij in een gesprei voorafgaande aan de kennismakingsbijeenkomst. Daar bij vertelt hij ook een liefhebber te zijn van sport. Zijn favoriete spor ten zijn voetbal en badminton. Ok hij lid van een Moerkapelse vereni ging wordt, valt te betwijfelen. "Ik denk dat ik deel ga nemen aan het interne zaalvoetbal van de rijkspo litie, want om een sportvereniging hier ter plaatse bij te houden, moet je regelmatig werk hebben. En dat heb je niet als politieman. Vaak ben je 's avonds in touw". toespraken Burgemeester A.W. Lips stelde dat de opvulling van de vakature wat ROMMELMARKT WOORD EN DAAD gevonden voorwerpen zonnebril; doosje met twee sleu teltjes; calculator (Cannon). Op 1 mei werd op het Kerkplein te Moerkapelle een geparkeerd staande auto aangereden waarbij het rechterportier werd bescha digd. 4 Getuigen hadden gezien welke auto bij het wegrijden uit parkeerstand de schade had ver oorzaakt. Door bemiddeling van de politie werden beide partijen bij elkaar gebracht en kon de schade worden geregeld. vaste openingstijden Elke maandag: 16.00-18.00 uur; el ke woensdag: 9.00-11.00 uur; elke zaterdag: 9.00-11.00 uur. Tien Gemeenten Fietstocht Nieuws van de Bad mintonvereniging Enthos Moerkapelle ledenvergadering Maandag 13 mei a.s. werd in dorpshuis Op Moereen bijzondere ledenvergadering gehouden. De ze bijzondere vergadering is nodig daar de statuten moesten worden aangepast met betrekking tot het verenigingsjaar. Terwijl de contri butie wordt aangepast. Ook de be stuursverkiezing maakte weer trouw deel uit van de agenda. De secretaresse Anke Bonhof en de penningmeester Anja Visser wa ren volgens rooster aftredend en stelden zich weer herkiesbaar. Hans Hillerts trad om gezond heidsredenen tussentijds af. Wie zijn taak zal overnemen is tot op dit moment nog niet bekend, wel is bekend dat Peter Both bereid is om het bestuur aan te vullen. Het is verheugend te melden dat de vere niging het afgelopen jaar aardig is gegroeid, wat te danken is aan de grote inzet van het volledige be stuur. Ook de training, gegeven door Jolanda en Robert Slot uit Waddinxveen werd met veel ent housiasme regelmatig en vol ple zier bezocht door alle leden. Kort om: Enthos is op weg naar de top. Wie lid wil worden van Enthos kan zich aanmelden bij: Anke Bonhof, Akkerweg 23, Moerkapelle, tel. 01793-1267. zevenhuizen heren tegen nationaal team austraiiê moerkapelle medische diensten Speurtocht Koninginnedag MOERKAPELLE - Een nieuwe postcommandat van de rijkspolitie voor Moerkapelle. De 31-jarige Jan Pieter van der Roer is met ingang van 1 mei jl. in deze functie benoemd en vervult de vakature die per 1 septem ber vorig jaar ontstond door het vertrek van postcommant Blokland. In gezelschap van zijn vrouw, zijn ouders en zijn schoonvader werd hij tijdens een kennismaking voor gesteld aan de leden van de ge meenteraad, vertegenwoordigers van de plaatselijke hulpverlenings instanties en andere die op de één of andere wijze een functie bekle den, waarop ze met de politie te maken hebben. Ook de reeds jaren gepensioneer de oud-postcommandant Lind- houd woonde de bijeenkomst, die in de raadzaal van het gemeente huis werd gehouden, bij. Burgemeester A.W. Lips sprak hartelijke welkomstwoorden aan het adres van de nieuwe postcom- mandant, voor wie de komst naar Moerkapelle een promotie bete kende. Deze was voorheen wacht meester eerste klas bij de rijkspo litie post Ouderkerk a.d. IJssel van de groep Nederlek. De in Emmeloord géboren politie man is het verhuizen niet vreemd, omdat hij dat vele malen mee maakte, daar z'n vader als bankdi- rekcteur dat nogal eens moest doen. Zijn politieopleiding kreeg hij na de HAVO, in Apeldoorn, en tien jaar geleden begon hij z'n loopbaan in Krimpen a.d. IJssel. Daarna was hij in Lisse werkzaam en omdat er in Ouderkerk een wo ning beschikbaarwas, kwam hij al daar bij de rijkspolitie. Graag zou het echtpaar, dat een dochtertje van drie jaar heeft, zo spoedig mo gelijk in Moerkapelle komen wo nen. Dat zal echter nog wel enkele maanden duren eer het zover is, omdat de hen toegezegde woning in de Korenbloemstraat pas vrij komt als de bewoners ervan hun in aanbouw zijnde woning aan de pa paverlaan kunnen betrekken. Bent u van plan lang in Moerkapel le te blijven? "Ik denk dat zoiets een vanzelfsprekendheid is, van wege de geringe promotiekansen, door de verjonging van het politie corps. ik wist toen ik sollici teerde dat het een functie voor vele jaren zou worden...." MOERKAPELLE-Op30april werd in Moerkapelle de jaarlijkse rom melmarkt ten bate van de stichting Woord en Daad gehouden. De op brengst wordt bestemd voor een projekt in de Derde Wereldlanden. Er wordt bijvoorbeeld voeding, kleding of medicijnen voor ge kocht. Maar ook worden lepra-pa tiënten in India ermee geholpen. Dit zijn maar enkele voorbeelden van hulp die de stichting biedt. Naast het aspect van de lichamelij ke verzorging is er ook aandacht besteed aan het geven van (bijbel se) les aan onder andere kinderen lang op zich heeft laten wachten. Hij had zelf wat achter de coulis sen mee mogen kijken bij het af wikkelen van de sollicitatieproce dure en wist de reden van de ver traging, o.a. in het laatste stadium, doo ziekte van een bepaalde amb tenaar. "We staan nu aan een nieu we periode. We mogen u welkom heten als politieman, maar ook als toekomstig inwoner. We hopen en vertrouwen dat u in ons dorp zult kunnen werken, waarbij u in aan raking komt met een aantal men sen waarmee u in het bijzonder te maken krijgt." Doelend op de schietpartij die maandagnacht in Moerkapelle heeft plaatsgevon den maar waarover hij verder niet uitwijdde, stelde hij dat een politie man moet weten hoe hij een pistool moet hanteren, doch dat hij ook in die positie een mens is en blijft. Waarderende woorden sprak hij ook aan het adres van de poli tiemannen Laviere en Heesters, die samen, tijdens de vakaturepe- riode hun mannetje stonden in Moerkapelle. Spreker stelde dat er bij een kennismakingsbijeen komst moeilijk een cadeautje ge geven kan worden, doch dat hij wel iets had, nl. een plattegrond van Moerkapelle. "Die heeft u vast nog niet" zo dacht de heer Lips. "O ja hoor" lachte de nieuwe post- commandant "zelfs met m'n toe komstige woning erop". Dan is deze voor de familie" zo lachte de burgemeester die daarop de plat tegrond overhandigde. Zijn vrouw en zijn moeder kregen ieder een boeket bloemen terwijl het boket voor de in het ziekenhuis verblijf houdende schoonmoeder, door haar echtgenoot in ontvangst werd genomen. Adjudant Blom van de rijkspolitie te Waddinxveen, tot welke groep de post Moerkapelle behoort, sprak ook hartelijke welkomst woorden toto de heer Van der Roer Hij stelde dat de politie in kleinere plaatsen vooral ook een sociale functie heeft. Hij bedankte politie man Laviere voor diens inzet tij dens de vakature en de manier waarop hij liet blijken veel begrip te hebben voor bepaalde proble men, die hij rechtvaardig tegemoet trad. Hij sprak de wens uit dat col lega Van der Roer, die de klappen van de zweep kent, op eenzelfde wijze zal werken. "Ik moet daarbij wel opmerken dat Moerkapelle geen Ouderkerk is. Je kunt uiter aard te allen tijde op de steun van Waddinxveen rekenen." Tot slot sprak opperwachtmees ter Van der Roer een dankwoord en liet op een welsprekende ma nier zijn levensloop de revue pas seren. Hij verhulde daarbij ook, dat hij pas op 26 april jl. vernomen had in de functie waarnaar hij had ge solliciteerd, te zijn aangenomen. Hierna waren alle aanwezigen in de gelegenheid zich aan het echt paar Van der Roer voor te stellen. op Haiti. Deze vormen van hulp kosten veel geld. De organisatie is daarom blij, dat de rommelmarkt in Moerkapelle dit jaar het prachti ge bedrag van 4038,60 heeft op gebracht. Dat is ruim 700,- meer dan vorig jaar! Van dit bedrag zijn alle onkosten al af! Alle medewerkers, alle tuinders, winkeliers en andere bedrijven die op welke wijze ook hun medewer king verleenden tot het welslagen van deze rommelmarkt worden hartelijk bedankt. (p.s.: na de rommelmarkt zijn er diver se bloemenemmers achtergebleven die niet voorzien waren van naam en adres. Wie een emmer mist kan deze afhalen bij dhr. D. Boone, Moerk. Zijde 70, Moerkapelle). MOERKAPELLE verloren voorwerpen: sjaal; zw. damesport. met bank-en giropas; gouden armband, ge vlochten; zw. port. met europas; zilveren ring met amethist steen. In de nacht van 1 op 2 mei werd door bewoners van de Raadhuis straat een persoon gesignaleerd die dronken op een kinderfiets reed. Even later parkeerde de jon geman deze fiets tussen een aan tal geparkeerd staande auto's. De kinderfiets, kleur grijs en van het merk Titanik, staat op het politie bureau en kan daar door de eige naar worden afgehaald. Op 3 mei vond op de T-kruising Kerkstraat-Hollevoeterlaan een aanrijding plaats tussen een per sonenauto en een bromfiets. De bestuurder van de bromfiets reed over de Kerkstraat en wilde linksaf de Hollevoeterlaan op. Hij nam de hinnenhnnht nn reed daarbij teqen de auto. Er was alleen materiële schade. Op 4 mei werd op het politiebu reau aangifte gedaan van diefstal van een herenfiets. De fiets had gestaan bij het dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat. De fiets werd op 7 mei teruggevonden met een vernield slot bij het café Het Wapen van Moerkapelle aan de Moerkapelse Zijde. Op 7 mei omstreeks 2.45 uur 's morgens werd door twee mannen gepoogd een personenauto te ont vreemden vanaf het parkeerterrein aan het Rijnland te Moerkapelle. Bij de aanhouding van één van de daders is door de politie gescho ten. In een doodlopend straatje aan de Hollevoeterlaan reed de 17- jarige bestuurder C.H. met volle snelheid in op de zich daar gepos- teere politie-ambtenaren. Uit lijfs behoud schoten beide politieman nen op de op hen inrijdende auto en konden zij op het allerlaatste moment opzij springen en daar mee voorkomen dat zij aan- en overreden zouden worden. De be stuurder reed nog verder over het voetpad van het Rijnland en botste daar met de uit Voorburg gestolen personenauto tegen de geval van een woning. De bestuurder die aanvankelijk nog aan de politie probeerde te ontkomen werd later op de Moerkapelse Zijde aange troffen. Hij was gewond en werd per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis in Gouda. Door de verdachten is niet op de politie ge schoten. De tweede verdachte van de poging tot diefstal van de per sonenauto aan het Rijnland werd later op de dag gearresteerd in zijn woonplaats. Op 18 en 19 mei a.s. kan men weer heerlijk genieten tijdens de 10 Ge meenten fietstocht die voor de 6e maal wordt georganiseerd. In Mid den-Holland is deze bekende fiets tocht niet meer weg te denken; hét deelnemersaantal groeit en groeit, geen wonder want op een dag zo veel mooie plekjes bezoeken is uniek...De afstanden variëren van 25 tot 95 km. Elke deelnemer ont vangt een herinnering. Startgeld bedraagt tot 14 jaar: 2,50; daar boven/3,50. Gezinskaarten (max. 4 pers.) 10,-. Startplaatsen zijn: Goudasport hal De Springers; Moordrecht, sporthal De Zuidpias; Zevenhui zen, kampeerterrein Zevenhuizen; Waddinxveen, sporthal De Sniep; Boskoop, kantine v.v. Floreant; Stolwijk, café De Polderkamer; Bodegraven, kantine v.v. Bodegra ven; Reeuwijk, zwembad De Fuut; Oudewater, sporthal De Eiber; de Vlist, café De Vlist; Haastrecht, café De Brug; De starttijd op beide dagen is vanaf 9.00 tot 14.00 uur. Vanaf kampeerterrein Zevenhui zen zijn fietsen te huur. Tevens is daar overnachting mogelijk. Voor inlichtingen kan men bellen: tel. 01802-2395 of 01802-1654. Op de door het Oranjecomité van Moerkapelle georganiseerde bra derie was ook badmintonvereni ging Enthos aanwezig. Naast de loterij werd een shuttlespel geor ganiseerd, waarbij iedereen een prijs kon winnen. De vier hoofd prijzen die te verdienen waren, zijn afgehaald. Ook voor de tuinen in Moerkapelle was een aangename verfrissing aanwezig, als heide planten, wilgenkatjes en andere soorten bomen en planten. Deze tuin beplanting viel erg in de smaak bij de bezoekers van de braderie waardoor de leden van Enthos nog twee maal hun voorraad moesten aanspreken. Zij willen langs deze weg iedereen bedanken voor hun steun aan de vereniging door mid del van het kopen van planten of van loten. De prijzen zijn als volgt verdeeld: 1e prijs: lig/tuinstoelen, nr. 298; 2e prijs: walkmanradio: nr. 635; 3e prijs: barbecue: nr. 550; 4e prijs: kruidenrek: nr. 857; 5e prijs: werp hengel: nr. 856; troostprijs: pocket scrabble: nr. 268. Winnaars kunnen de prijs afhalen bij de familie Hillerts, Hollevoeter laan 30 te Moerkapelle, tel. 01793- 2279. De opbrengst van deze bra derie zal worden gebruikt voor tournooien en voor de verdere groei van de vereniging. Zaterdag 18 mei a.s. speelt het eer ste herenteam van Zevenhuizen tegen het nationale team van Aus tralië, Dit zal tevens de laatste wedstrijd van het seizoen worden voor Zevenhuizen met de oude garde. Tevens zal deze wedstrijd min of meer in het kader staan van het afscheid dat Zevenhuizen no de zal nemen van: Chris Schmidt, Wim Koot en Jan Rodenburg. Jan Rodenburg gaat Zevenhuizen ver laten en zal in zijn toekomstige woonplaats Capelle a.d. IJssel gaan spelen. Wim Koot en Chris Schmidt zullen hun actieve volleybal-loopbaan stoppen vanwege hun drukken werkzaamheden. Wim Koot heeft slechts 1 seizoen bij Zevenhuizen gespeeld, nadat hij vele jaren bij DeltaLloyd heeft gespeeld en deze ploeg verliet door zijn verhuizing. Chris Schmidt heeft een belangrij ke rol gespeeld bij Zevenhuizen in de promotie naar de ere-divisie, waarin Zevenhuizen helaas slechts 1 jaar heeft mogen acteren. Chris is als jeugdlid van Zevenhui zen aan volleybal begonnen en wist via Goudse verzekeringen - Starlift - Brevok/ABC en het laatste jaar Zevenhuizen op een hoog plan spelen. Ook heeft Chris in het nationale team gespeeld. Zevenhuizen zal in Chris Schmidt één van zijn beste spelverdelers missen voor het komende seizoen, waarin getracht zal worden om te rug te keren in de ere-divisie. Maar een goede vervanger zal heel moeilijk te krijgen zijn. Aanstaande zaterdag om 19.00uur spelen de Zevenhuizense heren weer in het vertrouwde Swanla tegen het nationale team van Aus tralië. De toegang tot deze wed strijd is gratis en de vereniging zal de kampioenen en promovendi (dames 1 en heren 2) huldigen. Ook de jeugdteams die kampioen zijn geworden, de jongens mini D, de heren junioren en de dames aspiranten komen aan de beurt. ZEVENHUIZEN - 16 mei Hemel vaartsdag: Herv. kerk 10.15 uur ds. G. Zonneveld, Capelle a.d. IJssel; Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Neij- enhuis, Cothen. Gerei, kerk Zondag 19 mei: Herv. kerk 10.00 uur ds. B.C. Carp, Bleiswijk. 19.00 uur: ds. C. Vermeulen, Val kenburg. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J.G. v.d. Vlist. Geref. kerk 9.30 uur drs. mw. L.J. Koning-Polet, Gouda; 18.30 uur drs. H. Stroes, Nieuwerkerk a.d. IJ. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur dr. J. Buitkamp, Rotterdam. Zondag 25 mei: Herv. kerk 10.00 uur 1e Pinksterdag: ds. F. Ober man, Capelle a.d. IJ.; 19.00 uur ds. J. Enderlé, Harderwijk. Oud Verlaat 10.00 uur ds. L. Kooi- stra; Geref. kerk 9.30 uurds. W. Davidse 18.30 uur drs. L. v.d. Veer, Vleu- ten-de Meern. R.K. Gemeenschap: 10.15 uur bij eenkomst dorpshuis Swanla. 16 mei: Herv. kerk 9.00 uur ds. J. Harteman. Ger. gem. 9.00 uurds. D. Rietdijk. Zondag 19 mei: Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur ds. M. Goudriaan, Ouderkerk a.d. IJssel. Ger. gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zondag 26 mei: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. Tweede Pinksterdag 27 mei: Herv. kerk 9.00 uur: ds. J. Harteman. Ger. gem. 9.30 uur ds. D. Rietdijk. 16 mei: dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 18 mei: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. 19 mei: dokter R.L.Warnaar, Dorps straat 12, Bleiswijk, 01892-2500. Pinksteren: 25 mei: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis wijk, tel. 01892-5241. 26 mei: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. Onder auspiciën van het instituut van Natuureducatie werd op Ko ninginnedag een puzzeltocht ge houden in Zevenhuizen. De uitslag is: 5 t/m 7 jaar: 1. Frank Poorter (poster); 2. Saskia v. Win gerden (kwartetspel). 8 t/m 12 jaar-A. Rolf de Ruiter (pos ter); 2. Esther Marije Klop en Annelies Clazing (boekje). De prijzen kunnen afgehaald wor den bij Marian Poorter, Weide- plantsoen 21. Nederland staat tot ver in het bui tenland bekend om zijn prachtige rivier- en plassengebied waarop de watersport in al haar verschij ningsvormen voortreffelijk uitge oefend kan worden. Eén verschij ningsvorm van de watersport is het zeilen. Een enerverend spel met water en wind waarbij je als je het eenmaal gedaan hebt voorgoed verkocht bent. Alleen: zeilen doe je niet zomaar; je moet het op een aantrekkelijke manier leren zodat een toekomstig verantwoorde deelname aan het watersportver- keer gegarandeerd is. Watersport vereniging Zevenhuizen biedt de ze mogelijkheid op de Rotteme ren, een uniek stukje water om de praktijk en theorie van het zeilen eigen te maken. Met name voor de jeugd van 12 t/m 18 jaar bl ij ken de zeilinstructieweken tijdens de zo mervakantie een groot succes te zijn. Nieuw is de mogelijkheid voor de jongere jeugd t/m 12 jaar het zeilen op een speelse wijze te leren en vertrouwde te raken met het water in speciale jeugdbootjes. Alle zeilweken kunnen worden afgesloten met een examen voor het K.N.W.V. zeilvaardigheidsbe- wijs wat tevens het niveau.van de zeilcursus illustreert. De kosten verbonden aan deze externe zeil weken - t/m 12 jaar en 12 t/m 18 jaar - bedragen 175,- per week per persoon. Na het volgen van deze basiszeilopleiding bestaat in verenigingsverband de moge lijkheid door te groeien naar vol leerd (jeugd) wedstrijdzeiler of toerzeiler, wat voor de toekomst een waarborg is voor een zinvolle vrijetijdsbesteding. De bovengenoemde zeilinstructie weken, 6 in getal, worden gehou den van 8 juli t/m 16 augustus a.s. Nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen bij R.P. Douma. tel. 01891-4379.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 6