U prijst ook z*n prijs! VERWEN UZELF METEEN DORPSKRANT V*. Damesvoetbal AUTOCROSS J. PIGMANS Groeneweg in de prijzen EEN WINKEL IN DE ZEVENSTER Bedrijfsvoetbal pagina 8 Elke Nederlander moet Gazelle kunnen rijden. Daarom biedt Gazelle zoveel keus: aan modellen, aan prijzen. De allervoordeligste is de Sport Primeur. Toch tot in alle details een superfiets met de bekende Gazelle plussen. Vakmanschap bij Gazelle. Vakmanschap bij ons. Wat wilt u nog meer? Sport Primeur 4 typen, 4 remsystemenen 4 uitdagende kleuren. Vanaf f 499,- (remnaaf). j (Afgebeeld trommelremmen met 3-versnellingsnaaf). Reparatie en onderhoudons vakwerk rijwiel- en bromfietshandel groeneweg dames winnen tweemaal Nieuwe predikant Algemene ledenvergadering Onderlinge brandwaarborg maatschappij Nieuwerkerk en omstreken leden Fa. P. Visser en Zonen AANLEG EN' ONDERHOUD VAN C.V. INSTALLATIES REPARATIES VAN C.V. PLAATSEN VAN WARM WATER INSTALLATIES GROTE VOORRAAD C.V. ONDERDELEN. I Dorpsstraat 39 - Zevenhuizen - 01802-1275 GAZELLE fietsen rijden op VREDESTEIN banden Na een serie zwakke tot zeer zwak ke resultaten heeft het eerste da meselftal van Groeneweg weer en kele zeges geboekt. Donderdag jl. werd uitgespeeld tegen het Noor- dense N.S.V. en ondanks dat er niet overtuigend werd gevoetbald boekten de dames van trainer- coach Sjaak v. Dalen een zege van 1-0; het doelpunt werd gemaakt door Connie Baas. Door dit resul taat werd de degradatie van N.S.V. een feit. Afgelopen zondag ont ving het eerste dameselftal Haas trecht en ook in deze wedstrijd werd niet sterk gespeeld. Gesteld moet worden dat de dames enkele speelsters misten vanwege vakan ties en die opengevallen plaatsen werden opgevuld door o.a. enkele jeugdspeelsters, die in de interre gionale klasse nog erg veel tekort kwamen. Bedoeling van Sjaak v. Dalen was om hun wat van het grote werk te laten proeven, zodat het volgend seizoen de selektie- groep kan worden uitgebreid. Met de wind tegen startte Groene weg voortvarend want in de 7e minuut was het Helga Baas, die haar solo uitstekend afrondde en doelvrouwe Els v.d. Hoek passeer de: 1-0. Lang duurde de vreugde niet want in de 15e minuut kwam Haastrecht langszij door een af standsschot die door invaller- doelvrouwe Astrid Hoevelaken verkeerd werd beoordeeld: 1-1. In de 27 minuut kwam Groeneweg weer op voorsprong door een doelpunt van Ellen van Vessem, die een pass van Helga Baas uit stekend afrondde en met een dia gonaal schot Els v.d. Hoek pas seerde. In de tweede helft leek Groeneweg af te stevenen op een grote over winning, toen in de 5e minuut Conny Baas de stand op 3-1 bracht, maar helaas zakte het spel van Groeneweg na dat doelpunt duidelijk terug. Haasirecm Kwam zelfs terug tot 3-2 door een af standsschot. Verder lieten de da mes van Groeneweg het niet komen en boekten zij een moeiza me zege van 3-2. Doordit resultaat hebben de dames, met nog een wedstrijd te spelen (uit op vrijdag avond 17 mei a.s. 19.00 uur bij G.D.A. in Loosduinen), nog altijd uitzicht op de vierde plaats in deze zo turbulente competitie. Het tweede dameselftal speelde afgelopen week tweemaal en ver loor beide wedstrijden. Dinsdag avond werd thuis verloren met 2-0 van Oudewater en afgelopen zon dag werd met 1-0 verloren tegen Gouderak. Ds. H. Gaasbeek uit Apeldoorn heeft het beroep van de Hervorm de kerkeraad van Zevenhuizen aangenomen. Ds. H. Gaasbeek is 35 jaar, getrouwd en vader van drie kinderen. Voordien was hij zen dingspredikant in Indonesië en eerder predikant van de hervorm de gemeente teSchelluinen. Na op vrijdagmiddag 3 mei met de her vormde kerkelijke vertegenwoor digers van Oud Verlaat en Zeven huizen te hebben kennisgemaakt, en een rondrit door de gemeente maakte, vond vrijdagavond de kennismaking in het Hervormd Centrum plaats. Alle verenigingen en comité's waren met een spreker vertegenwoordigd, zodat de be roepen predikant en zijn vrouw, tijdens korte toespraken een in zicht kregen van het reilen en zei len van de hervormde gemeente. Naast deze kerkelijke functiona rissen waren ook vele gemeente leden naar het Hervormd Cen trum gekomen, waardoor de grote zaal, zelfs te klein bleek om allen te bevatten. Reeds enkele dagen la ter, op maandag 5 mei kwam het bericht dat de predikant het be roep naar Zevenhuizen had aan genomen. Het ligt in de bedoeling van de predikant begin juli de Her vormde pastorie aan de Leliestraat die een renovatie ondergaat, te be trekken. Aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zal zondag 7 juli de nieuwe predikant in de och tenddienst in de hervormde kerk worden bevestigd en 's middags zijn intrede doen. De Hervormde gemeente is vacant sinds het ver trek van ds. J. Enderlé, half maart De pupillen van v.v. Groeneweg scoorden hoge ogen tijdens een door voetbalvereniging Soccer Boys in Bleiswijk georganiseerd nationaal voetbaltoernooi. Dat ge beurde op zaterdag 11 mei. De E- pupillen (jongens van 9 en 10 jaar) eindigden op de tweede plaats, achter Sparta, dat op de eerste plaats eindigde. Feijnoord werd derde tijdens het toernooi, waar aan 8 elftallen deelnamen. De D- pupillen (jongens 11-12 jaar) be haalden een vierde plaats en won nen eveneens van het elftal van de D-pupillen van Feijenoord. "Verzekeren is in dezetijd hard nodig" stelde voorzitter W.A. Hardijzerin zijn welkomstwoord tijdens de algemene ledenvergadering van de on derlinge brandwaarborgmaatschappij Nieuwerkerk a.d. IJssel en om streken, maandagavond 13 mei. "Gisteren is weer eens gebleken dat brand iedereen kan overkomen", zei hij, doelend op de blikseminslag die tot gevolg had dat er een hoeve afbrandde. "Alhoewel soms, zoals in dit geval, een brand niet voorkomen kan worden, kan soms wel érger wor den voorkomen". Hij vond de controle op de brandblussers die op het kantoor aan de Groeneweg in Zevenhuizen plaatsvond en waar veel belangstelling voor was, een nuttige zaak. De voorzitter deelde verder nog mede dat er een functiewisseling in het bestuur heeft plaatsgevon den. De taak van 2e voorzitter de heer De Groot werd overgenomen door de heer V.d. Herik. Verheugd was hij dat de Onderlinge overgaat tot het verlagen van de premie voor opstallen van landbouwrisi- co's; dat deze maatschappij winst maakt, maar er niet op uit is zich zelf te spekken, met uitzondering van wat toevoeging van gelden aan het reservekapitaal. Deze ver laging vindt plaats ten behoeve van de landbouwers. Tenslotte deelde hij mede dat voor het twee de achtereenvolgende jaar van de diensten van een accountant ge bruik is gemaakt voor de controle van de boekhouding, om zo de be langen van de Onderlinqe veiliq te stellen. Secretaris J. v. Vliet gaf hierna een uiteenzetting over een mogelijke op handen zijnde toevoeging aan de W.A. verzekering, die op het mi lieu betrekking heeft. "De overheid gaat van de mening uit dat de ver vuiler betaalt. Ik ben ervan over tuigd dat deze zaak weieens wordt overdreven, maar de praktijk leert- dat er nogal eens schade toege bracht wordt aan het milieu. Hele maal rond is deze verzekering nog niet, de grote maatschappijen zijn hierover nog aan het beraadsla gen, maar u zult hier ongetwijfeld nog meer over horen" zo stelde hij. Hierna gaf de secretaris een over zicht van de werkzaamheden, schadeclaims en herverzekering van De Onderlinge. Hij meldde de wijziging van de 'schatters' of 'schadevaststellers'. "De heer De Jong behoort hier niet meer bij. De heer M. v.d. Dussen is nu specifiek voor de landbouwrisi- co's. Voor de burgerrisico's en voornamelijk voor de inboedel- schaden heeft het bestuurde heer Van Gulik benoemd. Deze is be roepshalve goed bekend met in boedelwaarden. Beide heren zijn alleen voor de kleinere schaden. Zodra een schade groter-is dan 2500,- a 3000,- wordt er overleg gepleegd met de herverzekeraar en benoemt deze een schade-ex pert." Wat betreft die herverzeke ring bij de Stichtse onderlinge .brandherverzekeringsmaatschap- pij noemde de heer Van Vliet de contacten goed, zeker waar het de schade-afwikkelingen betreft, on danks het jaarlijks toeriemende aantal. Spreker stelde dat aan het eind van het jaar het herverzeke ringscontract met de S.Ö.B.H. op nieuw wordt herzien. Ook hij maakte melding van de controle op de brandblusapparaten die te zijnen kantore heeft plaatsgevon den. Op dat kantoor is in vaste .dienst aangesteld mej. Marjan Lamens, terwijl mevr. V.d. Hoven bepaalde-'onderdelen van de totaal administratie verzorgt. "Blij is de onderlinge met het toe nemende aantal leden" Hierna gaf hij een explicatie van de verzeker de bedragen Waarin uitgedrukt de stijging van ca. 20%. "De grootste stijging in het aantal schaden werd", zo constateerde hij "weder om veroorzaakt door diefstal en in braak" Spreker concludeerde dat steeds meer relaties van de Onder linge een zgn. 'totaalrelatie' willen worden, m.a.w. het 'totaal-pakket' aan verzekeringen, aan de O.B.M. willen toevertrouwen. FINANCIËN - Stap voor stap, met een uitvoerige toelichting van de secretaris/administrateur, de heer Van Vliet, werd de balans en de verlies- en winstrekening bekeken Ook het boekjaar 1984 kon met winst worden afgesloten. De leden zullen, zoals gebruikelijk bij de O.B.M. hiervan profiteren. De ver gadering ging akkoord met een premierestitutie van 20%, welke zal worden verrekend met de leden KASCONTROLE - De heer P. Dijks hoorn, die samen met de heer A. Reijm de kascontrolecommissie vormde, bracht verslag uit van het in orde bevonden zijn van de kas en stelde de vergadering voor om de bestuursleden per vergadering meer presentiegeld uit te keren. Dit had de volledige instemming van de vergadering. Onder dank zegging werd door voorzitter Hardijzer afscheid genomen van kascontrolecommissielid Dijks hoorn die deze functie twee jaar uitoefende. Reijm blijft nog een jaar en het reservelid Klein wordt het nieuwe lid. Als reservelid werd de heer V.d. Eijk benoemd. Vooraf gaand aan de bestuursverkiezing werd, na een periode van acht jaar. met een dankwoord afscheid ge nomen van bestuurslid de heer Graveland. Voorgesteld werd om in de vakature iemand van het zgn 'burgerrisico' welke 62% van het totale ledenbestand uitmaakt, te benoemen. Op voordracht van het bestuur werd gestemd op de heer A. Jongeneel uit Moordrecht, welke 30 van de 38 stemmen kreeg De heer P. Segers werd opnieuw benoemd met 34 stemmen. Tenslotte werd er nog een lezing gehouden doordrs. D.J. Vries, ad junct secretaris van de F.O.V. (fe deratie onderlinge verzekerings maatschappijen). Hij sprak overde 'betrokkenheid van de leden bij de Onderlinge Waarborgmaatschap pij"- In tegenwoordigheid van de directrice van het bejaardentehuis De Zevenster, mevr. O. Staal, en de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer P. Hoogendoorn, en diverse andere bestuursleden en het voltallige pesoneel, knipte mevrouw T. Heijkoop-Verhoef, in De Zevenster, op donderdag 2 mei jl. een lint door. Daarmee was de opening van de Toko of winkel, in De Zevenster een feit. De eer viel mevrouw Heijkoop te beurt omdat zij altijd al de verzorgster was van het boodschappenwagentje, dat, gestationeerd op de eerste etage op bepaalde uren van de dag de bewoners de gelegenheid bood versnaperingen en kleine levensmidde len-artikelen te kopen. Nu gaat zij samen met mevrouw Van Eijk en mevrouw De Vlaming de Toko runnen, die van maandag tot en met donderdag en op zaterdag, 's middags van 13.30 tot 15.00 uur geopend is. Twee personeelsleden van het bejaardentehuis zullen per toerbeurt achter de kassa plaatsnemen. Waarom een Toko in De Zevenster? vragen we directrice mevr. C. Staal. "Wel, in veel tehuizen moeten de bewoners zelfs hun brood kopen, voor hun ontbijt en avondmaaltijd. Zij krijgen daarvoor een extra toelage bij hun zak- en kleedgeld. Wij waren in de gelegenheid om een ruimte in te richten als winkel. Deze deed voorheen dienst als logeerkamer. Die logeerkamer is nu elders in ons tehuis ondergebracht, omdat we op voorschrift van de provinciale overheid, kamers hebben 'ingeleverd' van wege de bezuinigingsmaatregelen door de minister. Nu is het bij ons ook zo dat de bewoners zelf hun brood moeten gaan kopen. Wie het niet kan, daartoe geestelijk of lichamelijk niet in staat is, wordt erbij geholpen door een verzorgster. Ook wordt er op toegezien dat iedere bewoner ook echt wel brood koopt. Sommigen die nu brood in voorraad hebben op hun kamer voor het ontbijt de andere ochtend, denken ook wel als ze het zien liggen: 'o, ik heb nog niet gegeten', terwijl ze dat al gedaan hebben en zodoende de andere morgen geen ontbijt hebben. Wij moeten erop letten dat zoiets niet gebeurt. Ook moeten wede mandjes overal ophalen Dit en de controle kost ons eigenlijk veel meer tijd en werk, dan de wijze waarop het voorheen werd gedaan met de broodmaaltijden, die per maaltijd: kant en klar, op de kamers afgeleverd werden." Waarom dan voor deze methode gekozen? Mevr. Staal: "Het is nog maar een proef, of het lukt is een tweede. Het zelf brood kopen is ingesteld om de bewoners meer privacy te bieden. Meer keuze. Men kan nu eens wat anders kiezen dan het traditionele broodbeleg, eens een bolletje in plaats van een boterham, zoet in plaats van hartig broodbeleg of anders om...." Keuze is er genoeg in de winkel, die zo'n vier bij drie meter groot is. Niet alleen in brood en beleg, maar ook allerlei andere soorten levens middelen:de visite kan komen! Maak eens PAARDEBLOEMENWIJN Int.: MONTAGNE - voor alle benodigdheden voor het zelf wijn, bier en sap maken. TELEFOON 01802-1653. Dorpsstraat 167-169 2761 AR Zevenhuizen Tel. 01802-1206/2124 Sinds 1903 In samenwerking met de E.A.H.A.C.O. organiseert het fan farecorps De Kleine Trompetter morgen - hemelvaartsdag - weer de traditionele AUTOCROSS op een terrein aan het Zuideinde in Zevenhuizen gehouden. De aan vang van de wedstrijden is 14.00 uur. Er zullen zo'n zeventig auto's aan de start verschijnen. Er wordt in vier klassen gereden door de 1600 standaard auto's, 1600 sprin ters en 6 en 8 cilinders (Rodeo) en Stockcars. De bedoeling is dat er ook nu weer een afvalrace gehou den wordt, waarbij alle nog rijdba- re auto's aan de start zullen ver schijnen. Alle klassen rijden drie manches. Het is nog niet bekend of er op punten gereden wordt of dat de eindklassering in de finale ronde plaatsvindt. ELKE BESTEMMING, WAAR OOK TER WERELD TEGEN ZEER SCHERPE PRIJZEN!!!!! retours: Montreal 1345,-; Bang kok 1475,-; Signapore 1565,-; Nairobi 1575,-; Miami 1625,-; Bogota 1765,-; Mexico 1795,-; Johannesburg/1995,-etc. etc. etc BURO ACAPULCO - Zevenhulzen TEL. 01802-1154. In verband met resterende kompe titiewedstrijden van de K.N.V.B. zijn er wat verschuivingen optre den van diverse wedstrijden. Daar om zijn ook de wedstrijden Loze Vissertje-v. Vuuren/de Wild ver schoven. Hopenlijk vinden ergeen verdere verschuivingen plaats i.v.m. het volle programma. Ondanks dit, toch een spannend kompetitieverloop waar weer veel, maar sportief gestreden wordt. De tussenstand tot op heden: Hazebroek/Tamerus-Spar v. Well: 1-0; Visser-Rip: 1-1; Crone-De Schuur: 0-2; Rip-De Schuur: 1-1; Voorbrood-Agrariërs: 4-0; Haze- broek/Tamerus-Loze Vissertje: 5- 2; Spar v. Well-v. Vuuren/de Wild: 0-3; Hovens/Dorpshuis-v.d. Kooij: 7-1; Visser-Crone: 5-2; Hovens/ Dorpshuis-Hage: 2-1; Hotel Vos- Voorbrood: 1-1; De Schuur-Visser. 1-1.

DK | 1985 | | pagina 8