DORPSKRANT Gemeente Zevenhuizen AFSCHEID EN WELKOM VAN VOLLEYBALLERS JABÉ voor uw TUINPLANTEN van eerste kwaliteit gaat u naar: Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND BOUWPLAN Collecteschema Openbare vergaderingen V V V V V V V V V Ook cijferen is vakwerk. NACHT VAN ZEVENHUIZEN JEUGDZEILEN UITVOERING ZANGKOOR pagina 2 Regeling Studiebij- dragen Provincie Zuid-Holland Gezins- en bejaar denverzorging Arnold van Spengen Hetty Verweij TOERRIJDERS NAAR LUIK Bloemsierkunst HENK SOL op de Rottemeren Internationaal damesvoetbal toernooi In de periode van 8 tot 23 mei 1985 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen'vergunningen afgegeven voor: -de bouw van een dakkapel op het pand Wilgenlaan 29; -het bouwen van een dakkapel op het pand Dorpsstraat 78a; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De provincie Zuid-Holland kan studiebijdragen verlenen aan Zuidhollanders die in Neder land een op een beroep gerich te opleiding volgen. Voor op leidingen waarvoor op grond van een rijksregeling toelagen kunnen worden verleend ver strekt de provincie géén stu diebijdragen. Zij dievooreen provincialestu- diebijdrage voor het cursusjaar 1985/1986 in aanmerking wil len komen moeten zo spoedig mogelijk, maar in ieder geval vóór 1 oktober 1985, bij de pro vincie een aanvraag indienen, ook als de studie na die datum aanvangt. Deze sluitingsdatum geldt niet voor schriftelijke- en part-time opleidingen, die ten minste tweemaal per cursusjaar aan vangen. Voor deze opleidingen kan een aanvraag worden in gediend tot 1 september 1986. Daarna is het voor het cursus jaar 1985/1986 te laat. Een aanvraagformulier en fol der met nadere informatie zijn verkrijgbaar bij de vierde afde ling van de provinciale griffie, Jan van Nassaustraat 26 te 's-Gravenhage (telefoon 070- 116611 van 10.00-12.00 uur) en bij de gemeentesecretarieën. GEBOORTEN: Eindhoven, Johannes Corne- lis, zoon van: Eindhoven, Gijs- bert W. en: Krijgsman, Jacque line B., op 3 mei 1985. Karreman, Leendert Pieter Cornelis, zoon van: Karreman Gerard, en: Verkaik, Pieter- nella C., op 5 mei 1985. OVERLEDEN: Sonneveld, Adriana, w.v. Ho- gervorst, oud 92 jaar, op 7 mei 1985. den Outer, Teuntje, w.v. Hor dijk, oud 74 jaar, op 13 mei 1985. Merbis, Jan, oud 88 jaar, op 15 mei 1985. van Ardennen, Willempje, w.v. Slootweg, oud 87 jaar, op 20 mei 1985. In afwijking van het gestelde in de nieuwe gemeentegids be rust de leiding van de gezins- en bejardenverzorging in de gemeente Zevenhuizen thans bij mevrouw D. van de Berg. Zij heeft op dinsdag-, donderdag en vrijdagochtend spreekuur van 09.00-10.00 uur in het dorpshuis Swanla. De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 30 mei 1985 gedurende 15 dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de aanvraag van de heer M.P.M. Fransen, om vergun ning voor de bouw van een be drijfsruimte met een kas op een perceel nabij Knibbelweg 39, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie B nr. 1762. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de vergun ning te verlenen met toepas sing van artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Alvorens hiertoe over te gaan worden belang hebbenden in de gelegenheid gesteld bezwaren in te dienen gedurende de termijn van ter- visielegging. 27 mei t/m 9 juni 1985: Rode Kruis. 10 tot 16 juni 1985: Nationale Commissie Alcoholisme. Dinsdag 4 juni 1985 Commissie Openbare Werken en ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 6 juni 1985 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur. Maandag 10 juni 1985 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 27 juni 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Administratie belastingen financieringen verzekeringen adviezen en daarom verzorgen wij gaarne uw belasting aangifte, stellen wij uw jaarrekeningen op, houden uw administratie bij en ordenen uw boekhouding. Omdat cijferen ons vak is. Administratieburo VAN TOOR Prins Bernhardstraat 25, 2841 TE Moordrecht Tel. (01827) 2462. Onder dankzegging voor hun inzet nam voorzitter Dick v.d. linde namens volleybalvereniging Zevenhuizen, afscheid van een drietal volleyballers. Uiteraard ging dit gepaard met een bloemenhulde. Eén en ander speelde zich af tijdens de tweede time-out in de tweede set tegen het Australische nationale volleybalteam, zaterdagavond 18 mei. Ter gelegenheid van deze wed strijd, die weer als vanouds in de sportzaal van dorpshuis Swanla werd gehouden, was er redelijk veel publiek. De drie volleyballers die Zeven hui zen gaan verlaten zijn: Chris Schmidt, Jan Rodeburg en Wim Koot. Schmidt en Koot stoppen wegens drukke werkzaamheden. Rodeburg verhuist naar Capelle a d. IJssel. Peter van Wijk (23) en Rob van Zweden (26), beiden afkomstig van PVC/Blokkeer uit Rijswijk, werden als nieuwe spelers verwel komd. De Australische volleyballers en hun supporters aanschouwden het in stille verwondering, daar er tijdens dat moment geen Engelse verklaring voor werd gegeven. Na afloop van de wedstrijd werden zij in de bruine zaal doorde voorzitter in wat aarzelend Engels, hartelijk toegesproken. Zevenhuizen kreeg hierop van de coach van het Aus tralische team, wat tijdens de wed strijd van een enorme vechtlust had blijk gegeven, een boeme rang....Een aandenken dat Zeven huizen blijvend zal herinneren aan het bezoek van dit rondreizende nationale team van Zuid-Australië, Adelaide. Dit team toonde zich machtiger dan Zevenhuizen en won alle drie de sets. Setstanden: 8-15, 5-15 en 15-17. De eerste twee op hun slofjes, vanwege de niet bepaa;d optimale verdediging van Zevenhuizen, doch de laatste moeizaam. Tijdens die laatste set met het 'nieuwe' Zevenhuizen met de nieuwkomers Van Wijk en Van Zweden, ontwikkeldezich een echte wedstrijd. Dat geeft bepaald een hoopvol beeld voor de toe komst Na heel veel organiseren en regelen, gaan wij op 14 juni a.s. onze toekomst bezegelen. Om 13.30 uur staan wij in het gemeentehuis van Moerkapelle hand in hand, voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Daarna zullen wij naar de Hervormde kerk in Zevenhuizen gaan. En hopen daar om 14.30 uur voor de kansel te staan. In het dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle kunt U tussen 19.00 en 20.00 uur met ons een borreltje drin ken, om samen met ons op een goede toekomst te klinken. ««WflftMIII Ons voorlopig adres: Moerkapelse Zijde 78, 2751 DP Moerkapelle. Tijdens het weekeinde van 8 en 9 juni a.s. organiseert Watersport vereniging Zevenhuizen voor de twaalfde keer de inmiddels traditi onele achttien uur durende race op de Rottemeren. Deze zeilwed strijd, beter bekend als de "Nacht van Zevenhuizen", start op zater dag 8 juni om 19.00 uur en eindigt zondag 9 juni precies om 13.00 uur. Deelname aan deze wedstrijd/ prestatietocht, staat open voor zeilschepen met een maximale diepgang van 1.00-1.30 (afhanke lijk van de waterstand). Gezien de grote diversiteit van schepen wordt er in een klasse-indeling ge varen, volgens hetSW-principe. Er mag met wissel-bemanning wor den gevaren met als restrictie 2 be manningen per boot. Deelname aan de jeugdklasse staat open voor deelnemers tot 18 jaar. Deze varen zaterdags van 19.00 tot 23.00 uur en zondags van 8.00 tot 13.00 uur. Het startschot wordt dit jaar gege ven door JOS NIESTEN, winnaar van de schaatsmarathon op de Rottemeren. Het geheel wordt opgeluisterd door het muziekcorps "Cresendo" uit Bleiswijk en "De Kleine Trom petter" uit Zevenhuizen. Inschrijven is mogelijk tevoren, bij Marja Alblas-de Waard, tel. 010-216640 of bij Leo Ammerslaan 01891-7505 inschrijfgeld 30,-per boot). Men kan daar tevens terecht voor alle informatie rond de Nacht van Zevenhuizen. Men kan ook inschrijven op zaterdag 8 juni tussen 15.00 en 17.00 uur in het club huis van de Watersportvereniging in Jachthaven De Eendragt. Ca. 20 wielrenners van Tourclub Zevenhuizen '80 vertrokken zater dagmiddag om deel te nemen aan de monsterrit Luik-Bastenaken- Luik. Een tocht van 215 km. In een grote vrachtwagen werd over nacht op de plaats van bestem ming. Anderen sliepen op een camping in Limburg. Een viertal verzorgers in twee auto's zorgden tijdens de rit (de renners startten om 5.15 uur) voor de inwendige mens. Rijdende weg kregen de jongens voedsel en drinken aan gereikt. Er werd onder frisse om standigheden begonnen; van lie verlede werd het warm, waardoor het een zware rit werd. Ruim 5000 deelnemers telde deze klassieker. Het was een prachtig schouwspel Langs de weg was er veel belang stelling. Van de Tourclub haakten twee deelnemers af. De eersten uit Zevenhuizen arriveerden om 17.00 uur bij de finish. Doodmoe, maar gelukkig om het volbrengen van de tocht keerden ze met een plaquette als aandenken, huis waarts. JABÉ, de zaak waar je terecht kunt voor allerhande tweedehands arti kelen, meubelen enz. gaat op 15 juni officieeel open. De verkoop in de panden aan de Dorpsstraat, nrs. 222 t/m 228 stopt van 9 t/m 14 juni. Op de 15e is het daarna feest Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen Tel. 01802-1593 fcllR Op De Watersportvereniging Zeven huizen organiseert in het weekein de van 1 en 2juni a.s. voordezesde maal een grandioos jeugdzeileve- nement op de Rottemeren. Even als voorgaande jaren zullen zo'n honderd zeilers in de leeftijd van 8 t/m 14 jaar in hun eigen boot(je) vijf echte wedstrijden varen, 's Za terdags vinden er 3 starts plaats, waarvan de eerste om 12.00 uur, en 's zondags 2 starts, te beginnen om 11.00 uur. Alle deelnemers zijn naar kunnen ingedeeld in drie groepen, te weten: beginners, ge vorderden en kerngroep/wedstrijd zeilers, zodat ieder kind op zijn ei gen niveau strijd kan leveren. Dat strijd leveren moet niet al te seri eus genomen worden, omdat toch naast het wedstrijdelement'zeker de gezelligheid en ontspanning hoog in de wedstrijdvlag van de OPTIMISTEN geschreven staat. Het woord 'OPTIMIST' staat niet alleen voor de instelling van de kinderen (en uiteraard hun ou ders) maar speciaal op het bootty pe waarin gezeild wordt. Dit is een internationale jeugdklasseboot, met name uitstekend geschikt voor de beginnende zeiler. Overi gens is de wereldkampioen in deze klasse de bekende Rotterdamse zeiler Serge Kats (winnaar van de Van Rietschotentrofee!). De Rottemeren zijn juist vanwege het rustige en veilige karakter van de plassen bij uitstek geschikt voor de beginnende wedstrijdzei ler. Er is voor de jonge schippers veel voorlichting voor-en begelei ding (snelle rubberboten) tijdens de wedstrijd, waardoor de Water sportvereniging Zevenhuizen voor een goede opvang borg kan staan. Is men geïnteresseerd dan kan men komen kijken bij de Water sportvereniging in de Jachthaven De Eendragt. Voor de hele enthou siaste zeilers is er zelfs gelegen heid in te schrijven voor een zeil- cursus (ook in de Optimist-klasse) Dit wedstrijdweekeinde is tevens de start van "Combi-5" Rotterdam, een serie van dit soort wedstrijden in de maand juni in de regio Rot terdam, op onder meer de Berg- sche Voorpias, de Kralingseplas, de Gedempte Binnenmaas en de Kurenpolder. Hierover kan men nadere informatie verkrijgen bij de Watersportvereniging Zevenhui zen en de aan genoemde plassen gelegen verenigingen. Het Gereformeerde zangkoor Euphonia geeft op dinsdag 4 juni a.s. in de Gereformeerde kerk te Zevenhuizen, een uitvoering. Het belooft een luisterrijke avond te worden. De aanvang is 20.00 uur Het koor staat onder leiding van dirigent H. Kuyper, terwijl Peter Verweij voor instrumentale bege leiding op het orgel zorgt. Aan de uitvoering wordt medewerking verleend door het Hervormd jon gerenkoor uit Krimpen a.d. IJssel. De toegang tot de zanguitvoering is vrij. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de damesafdeling van v. v. Groeneweg wordt op zondag 2 juni a.s. een Internationaal dames- toernooi georganiseerd. Deelne mende verenigingen, met ieder twee dameselftallen, zijn: C.O.M Argenteuil uit Parijs, D.V.C. Kuur- ne uit België, Kamillekes Aalst uit België, V.C. Terheide uit Asse, België, Bergeyk uit Bergeyk en gastvrouwe Groeneweg. Gestreden wordt om de J.B. DE LANGE-TROFEE, welke aan het eind van het toernooi door mevr. P. de Lange zal worden overhandigd aan de vereniging, die met haar beide elftallen het beste resultaat behaalt. Aanvang van het toernooi is 10.30 uur en de prijsuitreiking zal rond 17.00 uur plaatsvinden. Reeds op zaterdag 1 juni ontvangt de jubilerende damesafdeling haar Franse, Belgische en Hol landse gasten en wordt hun 's mid dags een drie uur durende haven rondrit met de Spido in Rotterdam aangeboden, terwijl voor's avonds een feestavond in de fabriekshal van Eikelenboom Staalbouw wordt georganiseerd. Dankzij sponsoring van weer vele ">edriiven is de damesafdeling erir geslaagd dit feestprogramma t.g.v. het derde lustrum te organi seren.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2