AREND P. V.D. KNAAP VAN benning b.v. b.v. bureau voor. warmte-techniek BOUW- EN AANNEMINGSBEDRIJF feliciteert het bestuur, de directie en de medewerkers van het bejaardentehuis "De Zevenster" drukkerij elgersma De elektrische installatie bij de vernieuwde keuken in bejaardentehuis "De Zevenster" werd verzorgd door. GROENEWEG 36 - ZEVENHUIZEN - TEL. 01802-1283 Aan de totstandkoming ervan mochten ook wij ons steentje bijdragen! met nieuwe keuken v/h ANA van 1890 Centrale verwarming Airconditioning Luchtbehandeling Onderhoud Gouda, Fluwelensingel 40-41. Officiële opening gerenoveerde keuken "De Zevenster" bejaardentehuis ook verpleegtehuis? Dorpsstraat 111 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1358/2880 De meest uitgebreide Intercard kollektie ligt bij ons ter inzage. Anton Pieck, Luc Godar, Rembrandt en Rien Poortvliet. bestel vooral tijdig, uw keuze is dan 't grootst. Lid Klimaatgroep Nederland Gedeputeerde drs. J. Boone verrichtte maandagmiddag 18 november, de officiële opening van de gerenoveerde keuken van "De Zevenster". De ope ningshandeling bestond uit het indrukken van een knop, bedekt met een vaantje waarop De Zevenster. Dit had tot gevolg dat niet alleen de automa tische keukendeur openging, maar er tegelijkertijd een sirene in werking trad. Achter de deur, in de nieuwe keuken, stonden medewerksters van het bejaardentehuis met de champagne gereed, onder het genot waarvan het gezelschap genodigden de vernieuwde keuken in ogenschouw nam. En passant voegden zich daar ook bewoners en belangstellenden bij. tiidens het aansluitende 'open-huis'. In zijn toespraak, voorafgaand aan de openingshandeling, sprak voorzitter P. Hoogendoorn van de stichting bejaardenhuisvesting "De Zevenster", zijn dank uit, aan degenen die hebben bijgedragen aan de renovatiewerkzaamheden van de keuken, zoals de aannemer electricien en leverancier van de keukeninstallatie, alsmede de be woners, voor hun geduld. Ook het team keukenmedewerkers prees hij vanwege de geïmproviseerde omstandigheden onder welke ge werkt moest worden tijdens de verbouwingsperiode. Het team van vier kreeg hiervoor een cadeau overhandigd. Ook be dankte spreker het verpleegtehuis "De Riethoek" uit Gouda, waarvan tijdelijk de warme maaltijden wer den betrokken. Met dit verpleegte huis staat De Zevenster in nauw contact, inzake het verplegingsbe- leid. "Omdat er voor veel ouderen een hoge drempel is om vanuit de eigen vertrouwde omgeving, zo de noodzaak daartoe aanwezig is, te worden verzorgd in een verpleeg tehuis buiten de gemeente is er een aanvraag bij de rijksoverheid ingediend om in De Zevenster een kleinschalige verpleegafdeling in te stellen. Echtparen behoeven bovendien zo niet te worden ge scheiden. Ten eerste hebben we de ruimte om de bouwkundige za ken, hiermede verband houdend, te realiseren, ten tweede zijn we goed geoutilleerd, ten derde is er al sinds anderhalf jaar, ervaring in de dagopvang en ten vierde vanuit de goede samenwerking met het bestaande verpleegtehuis De Riethoek. We gaan na deze ope ning, beslist niet stilzitten maar zullen alles in net werk stellen om deze zaak te realiseren. De Zeven ster vervult een niet weg te denken plaats in Zevenhuizen, is voor elke maatschappelijke of geestelijke stroming en richting en juist van wege dat neutrale karakter in plaats voor alle geledingen uit de samenleving. Neem daar nog bij het vrijwilligerswerk dat hier ver richt wordt ten behoeve van de 90 bewoners, zodat het wonen hier goed is." Gedeputeerde drs. J. Boone was blij de openingshandeling te mo gen verrichten en voor deze blijde gebeurtenis in Zevenhuizen te zijn uitgenodigd, temeer, daar hij vaak onprettige berichten moet over brengen, in verband met door de provincie uitgevoerde en door het rijk opgelegde bezuinigingen. Hij prees het stichtingsbestuur en het gemeentebestuur, beiden grotendeels bij deze officiële bijeenkomst aanwezig, voor hun inzet voor de ouderen in de gemeente Zevenhuizen. "U hebt een groot aantal initiatie ven genomen, voor een groot aantal mogelijkheden die kunnen bekostigd worden uit het gevo teerde bedrag van 15.000,-, zoals de warme maaltijd verstrekking, alarmering en opvang van oude ren, waarvoor op korte termijn het groene licht brandt. Helaas is niet iedere gemeente zo actief." zo ver zuchtte de heer Boone. "Bij het flankerend ouderenbeleid gaan we ervan uit om de ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen, indien mogelijk, geen overplaatsingen. Daarvoor zijn de warme maaltijden voorziening en de dagopvang een oplossing." Uitgebreid ging hij daarna in op de verschillende financieringsstruc turen van verzorgings- en ver pleegtehuizen: het één resorte- rend onder de provincie en het an dere onder de rijksoverheid. Spreker deelde mede dat binnen kort een aanvang met de bouw van een combinatie van verzor- gings-verpleegtehuis in Schoon hoven wordt gemaakt. Hierna ging het gezelschap genodigden naar beneden voor de officiële openingshandeling. Onder hen waren: ere-voorzitter, oud-burgemeester A. van 't Ver laat en zijn echtgenote, burge meester en mevrouw Van Gent, wethouders, vertegenwoordigers van De Riethoek, van de beide plaatselijke bouwverenigingen, van de bewoners en anderen die op maatschappelijk of kerkelijk niveau betrokken zijn bij hulpver lening, vrijwillig of beroepshalve, in De Zevenster. Ook degenen die de verbouwing realiseerden waren aanwezig. zie nevenstaande en bovenstaande advertenties

Dorpskrant | 1985 | | pagina 12