4 daverende eindejaars- aktie drukkerij elgersma V. Tegeltableau voor Zevenhuizens gemeentehuis ballonvaarders in zevenhuizen Hyundai Pony XP Winkeliersvereniging Moerkapelle besluit 1985 met een r. 31J rte a\ techniek De XP wordt geleverd met een keuze uit twee motoren en drie transmissies. De 1298 cm3 mo tor levert 49,5 kW bij 5.500 t/min. en de 1468 m3 met een boring van 75,5 mm in plaats van 71 mm bij een gelijke slag van 82 mm levert 53 kW bij 5.500 t/min. Het maxima le koppel is 99 Nm bij de 1300 en 112 Nm bij de 1500, beide bij 3.600 t/min. De 1,3 l-versie wordt ge koppeld aan een vierversnellings- bak en een eindoverbrenging van 3,470:1 en de 1,5 I aan een vijfver snellingsbak en een eindreductie van 3,166. De 1,51. motor kan gele verd worden met een automatis che versnellingsbak met drie ver snellingen. De eindoverbrenging bedraagt dan 3,598:1. Zaalvoetbal Vogeltentoonstelling Moerkapelle Omdat tweehonderd jaar geleden de eerste bemande Nederlandse gasballon in Zevenhuizen landde, werd de najaarsvergadering van de Luchthistorische vereniging en de Haagsche Ballonclub zaterdag 16 november in Zevenhuizen gehouden. In dorpshuis Swanla woonden het college van B. en W. met hun echtgenotes en vertegenwoordigers van de stichting 'oud Zevenhuizen-Moer- kapelle' het ochtendprogramma bij. Burgemeester A.H. van Gent mocht na een inleiding van mevrouw Nini Boesman-Visscher, over het ontstaan van de ballonvaart in z'n algemeenheid en die in Nederland in het bijzonder, een fraai tegeltableau in ontvangst nemen. Hierop staat de eerste ballonlanding in Nederland die in Zevenhuizen-Oud Verlaat plaatsvond, afgebeeld. Het tableau kan te zijner tijd bij de bouw van het nieuwe gemeentehuis in een muur worden gemetseld. Mevrouw Boesman vertelde op humoristische wijze over-de lan ding van de Fransman Blanchard in de buurtschap Oud Verlaat, toen nog 'Sootjes Verlaat' geheten In de Haagsche Courant ver scheen hierover een nogal 'bela den' (zwaar overtrokken, zo von den de Zevenhuizenaren) verslag. De landing op het weiland van boer Jan Paul, zou piet de nodige agressiviteit van de omstanders gepaard zijn gegaan. Veel mensen kwamen op de been, vernielden het gewas en het weiland om hun nieuwsgierigheid te bevredigen, door snel de korste weg door en over de akkers te nemen. Voor de ze vernielingen eiste boer Jan Paul, waarvan een nazaat, als zijn de bestuurslid van het historisch genootschap 'stichting oud Ze- venhuizen/Moerkapelle' aanwezig was, tien dukaten. Jean Pierre Blanchard deed voor komen alsof hij helemaal geen geld bij zich had, doch zich bedreigd voelende, schreef hij in het Frans een brief, waarin hij de nen dukaten als 'tegoed' bon no teerde. Jan Paul zou in Den Haag, op vertoning van dit document, zijn 'tegoed' kunnen innen. In wer kelijkheid schijnt er in de brief te hebben gestaan dat de boer bru taal en lomp was en de menigte met stokken de twee ballonvaar ders had bedreigd en hun ballon vernield en dat de schade aan het land nihil was. Wat de Haagsche Courant alle maal publiceerde en wat het verweer was van de inwoners van Zevenhuizen in diverse krantenar tikelenstaat te lezen in de tweede editie van het 'verleden tijdschrift'. Een keurig verzorgd blad, uitge geven door het historische ge nootschap oud Zevenhuizen/ Moerkapelle, dat iedereen die be gunstiger is van deze stichting au tomatisch ontvangt (inl. 01793- 1959). Omdat de Zevenhuizenaren twee honderd jaar geleden in een ver keerd daglicht zijn geplaatst, meenden de luchthistorische ve reniging en de Haagschen Ballon club, hen te rehabiliteren met een tegeltableau.. Of boer Paul ooit zijn tien duka ten schadeclaim heeft ontvangen, is niet bekend Burgemeester A.H. van Gent zei in zijn toespraak, waarin hij de dank voor het geschonkene bena drukte, dat de heer Jan Paul, heemraad is geweest van de Een- dragtspolder en zitting heeft ge had in de eerste gemeenteraad van Zevenhuizen. "Toen hij in 1835 stierf, liet hij een boerderij en 40 ha. land na. Mocht er iets ver trapt zijn, het is toch goed afge lopen". Als gevolg van het feit dat de onlangs opgerichte historische kring stichting oud Zevenhuizen/ Moerkapelle onlangs haar tweede editie van het Verleden Tijdschrift uitvoerig melding maakte van de ballonlanding in Zevenhuizen, kregen alle aanwezigen dit tijd schrift, namens de gemeente uit gereikt. Het gezelschap kon hierna de lan dingsplaats van 200 jaar geleden in ogenschouw nemen. Men moest hiervoor met de auto, on der begeleiding van Zevenhuize naren, richting Oud Verlaat. Op de plaats zelf was niet meer te lopen: de Zevenhuizerplas. Terugge keerd in Swanla werd door het gemeentebestuur een drankje aangeboden, waarna de leden van de luchtvaarthistorische vereni ging en de Haagsche Ballonclub een Brabantse koffietafel geser veerd kregen. Het middag-pro gramma bestond o.a. uit een vei ling van ballon- en luchtpost en boeken over de luchtvaart. J jSJJ/ J De Kennemer Jubileumkollektie, speciaal voor die hoogtijdagen, welke om 'n exclusieve uitnodiging vragen! Natuurlijk weer in de Kennemer Kaarten Kollektie. Uw drukker vertelt u er meer van. dorpsstraat 62a - 01802-2289 De fa. Van der Linden te Moer- kapelle/Zevenhuizen introduceert de nieuwe Hyundai Pony XP, waarvan men stelt dat het het werkpaard is met koerseigen- schappen. De waarde van de auto is 1 op 16,7 bij 100 km/uur. De intrcxiuktie van de Hyundai Po ny XP betekent een mijlpaal in de ontwikkeling van de Koreaanse auto. Voor het eerst is een onder stel en motor van de derde gene ratie als basis genomen. Bij het rij den met de XP komt dit het sterkste tot uiting in het rijgedrag bij hoge kruissnelheden. Zowel de gewilligheid van de motor om ho ge toeren te draaien als de onver stoorbare wegligging bij snelhe den ver boven het in Nederland toegestane maximum bestempe len de XP als een superieure auto in het verkeer. Een ander kenmerk van de XP is het carrosserie-ontwerp. Binnen de afmetingen van 3,985 m. lengte 1,595 m. breedte en 1,38 m. hoog te is door Giugiaro een ruime ge zinsauto ontworpen, waarbij vol op ruimte is voor vier passagiers en bagage. Bij veel moderne auto modellen is sprake van een sym bolische bagageruimte, als de achterbank normaal op zijn plaats staat. Als er boodschappen ge daan moeten worden of er wordt een grote reis gemaakt, dan moet de leuning van de achterbank om laag of er moet een imperiaal wor den gemonteerd. De XP is meteen hoogte van 1,38 m. niet bijzonder laag en kan daardoor meer ruimte bieden dan andere moderne au to's in deze klasse. Dankzij consequente toepassing van monderne constructies in de carrosseriebouw zoals de ruite- wissers, die half verzonken achter de motorkap liggen, de gelijmde voor-, achter en achterzij ruiten en de deurlijsten, die overlappend tot de voorruit en dank zijn uitge voerd, is een voor een auto van de ze grootte gunstige luchtweer- standscoëfficiënt van 0,38 bereikt. Het windgeruis ligt hierdoor op een zeer laag niveau. De topsnel heid van de 1,32 versie ligt op 155 km/u en van de 1,5 liter op 160 km./u. De aërodynamische eigen schappen van de Xp maken het mogelijk om te kruisen op snelhe den, die niet ver van deze top af liggen, zonder dat het brandstof- gebruik abnormale proporties gaat aannemen. Bij die snelheden blijft het mogelijk om naar de radio te luisteren... Handelbaarheid en lichte bedie ning zijn altijd sterke punten van Hyundai geweest. De lichte bestu ring en de schakeling, die met de vingertoppen uitgevoerd kan wor den, zijn bij dit model met voor wielaandrijving behouden geble ven. Ook een kleinste draaicirkel van tien meter is een Hyundai-tra- ditie. Parkeren is dankzij de lichte besturing, de kleine draaicirkel en de zeer overzichtelijke carrosserie met bovenmiddelmatig raamop- pervlak kinderspel. De lichte bediening, de grote bin nenruimte met grote toegankelijk heid door vier deuren en een grote achterklep, de compacte buitenaf metingen en de lage exploitatie kosten maken de Pony XP tot een ideale gezinsauto. Daarbij mag de bestuurder of bestuurster best een sportieve inslag hebben, want de XP houdt van opschieten. Complete uitrusting is een andere Hyundai-traditie en deze is in de nieuwe generatie Pony volledig behouden gebleven. In de voorde ligste XP L-uitvoering zijn de vol gende voorzieningen standaard aangebracht: verstelbare hoofd steunen, dashboardkastje en tal rijke andere aflegmogelijkheden, neerklapbare achterbank, slaap stoelen, verlichting van de baga geruimte, afsluitbaar tankdeksel, verstelbare achterbankleuning, AM-radio met twee luidsprekers, een klop op het dashboard, vei- ligheidsstuurkolom, rembekrach- tiging, automatische rolgordels voor, kinderstaten, asbakken vor en achter, achterruitverwarming met tijdschakelaar, handgrepen, wieldoppen, twee zonnekleppen, armsteunen in voor- en achterpor tieren, anti-verblindingsspiegel, automatische wis/was-i nstal I atie, geheel met stof beklede bagage ruimte, tapijt op de vloer van de passagiersruimte, halogeen kop lampen, twee achteruitrijlampen, mistachterlicht, verlichte asbak en sigarenaansteker, dagteller, aan jager met 4 snelheden, grafisch uitgevoerde controlelichten voor Ruim vier weken aktie! De winkeliersvereniging Moerkapelle organiseert van 25 november t/m 24 december een daveren de eindejaarsaktie. Bij elke 2,50 die u bij de deelnemende winkeliers besteedt ontvangt u een waardezegel. Deze ze gels plakt u op (gratis) spaarkaarten welke u bij de deelnemend winke liers kunt verkrijgen. De deelnemende winke liers zijn herkenbaar aan een 'deelnemerskaart'. Elke kaart is wat waard 1 volle kaart 2 volle kaarten 3 volle kaarten HAK een blikje rose zalm een pot Hak rode kersen op sap LET OP!! een luxe doos bonbons 4 volle kaarten p. 5 volle kaarten Na 31 december hebben de kaarten géén waarde 'meer. een heerlijke fles rode bordeaux een grote flacon Fa bad douche schuim Inleveren en verzilveren van volgeplakte kaarten. Bij de onderstaande adressen kunt u uitsluitend tijdens de openingstijden uw volgeplak te kaarten inleveren. U kunt daar gelijk het artikel (de artikelen) van uw keuze meenemen. Versmarkt Dick Pak A&O markt (J.P. Boevé) deursluiting, handrem en remolie, oliedruk, accuspanning en choke, temperatuurmeter, dubbeltonige claxon, geheel beklede deuren en stoffen bekleding op de stoelen. Zaterdag 30 november vindt de tweede ronde plaats van het zaal voetbaltoernooi in dorpshuis Swanla. De te spelen wedstrijden: 1. Eindhoven-Lammens; 2. Ge- meentehuis-Hazebroek; 3. Phaff- Groeneweg; 4. Spar-Hovens; 5. Lammens-Gemeentehuis; 6. Dorpshuis-Phaff; 7. Eikelenboom- Groeneweg; 8. Hovens-Lammens; 9. Spar-Hazebroek; 10. Eindho ven-Eikelenboom; 11. Dorpshuis- Gemeentehuis; 12. Hovens-Phaff. Er wordt gestart om 19.00 uur. Ook zijn er weer: een loterij, disco theek en een originele toeter- en blaaskapel aanwezig. Deze kapel luistert naar de naam "Pintje Fluks". Fluks is een derde klasser voerbalclub uit Dordrecht. Een gezellig groepje liefhebbers die voor de tal komen blazen. Entree is gratis. Op de foto de kampioenen van de vogeltentoonstelling van de vogelvereni ging Tropica te Moerkapelle. Een keurig verzorgde tentoonstelling, die re delijk veel bezoekers trok, met als hoogtepunt zaterdagavond, tijdens een tombola. De tentoonstelling, die in dorpshuis Op MOer werd gehouden op 14, 15 en 16 november, telde 21 inzenders en een totaal aantal ingezonden vogels van 165. Kampioen en algemeen kampioen, 1e prijs E.K. bondsbeker en wisselbe ker kreeg de heer A. Hertog uit de Julianastraat met een turquasine par kiet die 89 punten behaalde. Deze nam voor het eerst aan de tentoonstelling deel. Jan Hendrik Breedijk werd jeugdkampioen, kreeg de wisselbeker, behaalde de eerste prijs bij de jeugd met zijn grasgroene grasparkiet waarmee hij 86 punten scoorde. Bij de open klasse werd André Dekker kampioen, kreeg de wisselbeker de eerste prijs o.l. met een agapornide Rosseil, die 89 punten behaalde. De prijzen werden zaterdagavond door secretaris Potze uitgereikt. Burgemeester A.W. Lips verrichtte donderdag avond de officiële opening. De jury bestond uit drie personen.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 14