ZEER LAGE PRIJZEN dekker zevenhuizen b.v. Coen Schiereck Sig. Mag. P.J. HEIJ kunst sociale zaken Inzake de stelsel herziening socia le zekerheid wil het C.D.A. weten welke regelingen door de ge meente Zevenhuizen niet meer behoeven te worden uitgevoerd; welke blijven en welke erbij komen en wat betekent dit voor het gemeentelijk apparaat? flankerend ouderen beleid Met betrekking tot het flankerend ouderenbeleid en de mogelijkhe den tot aanvullende subsidiëring dank in deze voor het beleid en het initiatief dat door gemeentebe stuur krachtig werd ondersteund. "Bij het ouderenbeleid willen wij benadrukken dat de ouderen zelf hierbij daadwerkelijk meedenken en meebesturen en ondersteunen wij uw voorstel om ze zo lang mo gelijk zelfstandig te kunnen laten functioneren." &iïïeï misklein-dorpssymbool Vorig jaar stelde het C.D.A. dat de trap. schuin tegenover het ge meentehuis, bij de toen nog in aanbouw zijnde woningen, een miskleun was. Nu komt zij hierop terug door haar waardering uit te spreken voor de inspanning van creatieve gaven om er een 'echt symbool' van te maken. Op satiri sche wijze springt het C.D.A. hier na over op het t.v.-programma 'in de hoofdrol', bij een terugblik van de periode 1982 tot heden, waarbij de gemeenteraad van Zevenhui zen de uitverkoren gast is. streekplan Het C.D.A. verzoekt het college dringend het in het streeekpian Zuid-Holland-oost neergelegde bouwcontingent voor Zevenhui zen, met kracht te bestrijden. "De continuïteit in de voortgang van onze woningbouw en de direct daarmede samenhangende wo ningnood staat op het spel. Zo ook de Woontoekomst van onze jeugd." oud verlaat beantwoording algemene beschouwingen ZTTC kampioens kandidaat Geslaagd Tropica Bazar Welfare Werk Rode Kruis Opening openbare basisschool WEGENS MODERNISERING VAN ONZE SHOWROOM, BIEDEN WIJ ENKELE TOONZAAL-MODELLEN TEGEN AANÜT AS. ZATERDAG VAN 10.00 tot 15.00 UUR AAN DE TWEE MANSPOLDER TE ZEVENHUIZEN. Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1288 Wij hebben voor de Sint prachtige geschenken:. DIVERSE SOORTEN SCHEURKALENDERS: Koot en Bie - Snoopy - Liefde is... - Garfield EN GEWONE KALENDERS: zoals Anton Pieck - Rien Poortvliet - Liefde is... - Garfield, Betty Boop enz. enz. EN DIVERSE SOORTEN AGENDA'S: Succes agenda - bureau- en kantooragenda's. Tevens hebben wij onze kollektie kerst- en nieuwjaarskaarten in de winkel staan. Voor het buitenland bent U nooit vroeg genoeg. Wij hebben diverse soorten ENGELSTALIGE kaarten en ook kaarten met muziek! Voor Voorzetramen, kozijnen tot Aan bouw, Verbouw en Nieuwbouw en alles wat er aan vast zit! Ook voor HOUT- en BOUWMATERIALEN kunt u bij ons terecht! bouwkundige werkzaamheden en adviezen. Jeugddisco Jaarvergadering IJsclub Moerkapelle Mini-tentoonstelling Zeven Muzen cursussen Voor 15 december kan men zich opgeven voor de cursussen po ttenbakken, verfijnd decoratief schilderen, werken met textiel, kalligrafie, die starten in januari 1986. Alle opgaven en inlichtingen bij Hanny Verbakei, tel. 1913. greenpeace Ook voor Greenpeace is 15 december een belangrijke datum, want tot dan kan men zich nog op geven voor de creatieve hobby tentoonstelling. Tevens is nu bekend dat op de Greenpeace- avond, 19 februari - een green- peace-cabaretgroep optreedt. Het C.D.A. stelt het bijzonder op prijs dat het college het initiatief genomen heeft om een bijdrage te geven aan de Stichting Kunstuit leen Gouda en omstreken. Een wisselende collectie prenten e.a. zal het interieur van het nieuw te bouwen gemeentehuis met biblio theek zeker ten goede komen. Voor een beleidsmatige aanpak inzake onopgeloste milieuproble men en maatregelen op het ter rein van de hinderwet, acht het C.D.A. noodzaak. Het C.D.A. pleit voor meer wo ningbouw in Oud Verlaat, waak zaamheid bij de inrichting van de oostzijde van de Zevenhuizerplas en vooral t.a.v. commerciële activi teiten en de druk die daarvan uit gaan op het agrarisch gebeuren en het leefklimaat in Oud Verlaat. Jammer vindt zij het dat er aan haar wens een woonruimtever deelsleutel te publiceren niet vol-' daan is. De heer v.d. Akker eindigt met het uitspreken van de voldoening van zijn partij inzake het financiële beleid van het 'niet' behoeven te verhogen van de gemeentelijke belastingen. "Wij blijven voorstan ders van: dat de verlaging van uit gaven d.w.z. het kritisch onder werpen van diverse uitgaven op hun noodzaak en nut, voorrang geniet boven verhoging van belas tingen. Hoewel geen spectaculai re toekomstvisies kunnen worden gegeven vindt het C.D.A. het jam mer dat een aantal zaken door het college nog niet kan worden ver beterd of worden uitgevoerd: werkloosheidsbestrijding; 2e kans onderwijs; verkeersveiligheid dorpsstraat-noord; opheffen toe nemende verkeersdrukte B.K.- weg en arbeidsintensieve bedrijfs vestigingen; voldoende goedkope woningwet-woningbouw; bestemmingsplan Landelijk Ge bied en de uitwerking bestem mingsplan Swanla. "Ook moeten op korte termijn nog enkele belangrijke beslissingen genomen worden, zoals gemeen- tehuisbouw en rapport dorpshuis. De tijd die ons hiervoor rest is ui- terst gering. Mogelijkerwijs zullen velen van ons ook weer deel uit gaan maken van de volgende Raad, maar daar kunnen we het niet op aan laten komen. Wat nog gedaan kan worden, moet gebeu ren." aldus het C.D.A. dat het mot to voor de jaren 1986-1990: sa menwerken voor morgen" heeft. (Het C.D.A. bestaat uit drie perso nen: wethouder J.E. Dorrestijn, mevr. C. Westenbroek en de heer H.G. v.d. Akker.). (foto's ontbreken van mevr. westen broek (c.d.a.) en de heer sarneei (wd). In de openbare raadsvergadering van 21 november 1985 zijn burgemeester en wethouders uitvoerig ingegaan op de beschouwingen van de diverse fracties en wel zodanig, dat in de tweede ronde het aantal vragen en opmer kingen zeer beperkt was. Het college deelde onder andere mede, dat voor wat betreft het nieuwe ge meentehuis met bibliotheek in de aanvang van december nog een bijeen komst zal worden belegd van de commissie centrumvorming. Het voorne men is verder om in de raadsvergadering van 19 december a.s. de beschik baarstelling van gelden voor de bouw aan de orde te stellen. De verdere voorbereiding en nadere uitwerking gaan inmiddels door nu geen verschil van inzichten meer bestaat over de situering. Voor wat betreft het uitgebrachte rapport door de Werkgroep onderzoek dorpshuis Swanla, is gesteld, dat na bestudering door het college het rap port aan de raad alsmede aan het stichtingsbestuur van het dorpshuis zal worden verstrekt en dat de bestuurlijke behandeling in de aanvang van het eerste kwartaal van 1986 zal kunnen plaatsvinden. Zowel de gemeentebegroting als die van het grondbedrijf voor 1986 wer den met algemene stemmen aangenomen behoudens dat de heer Zwerus (SGP) uit principiële overwegingen niet kon instemmen met een aantal subsidies op sociaal cultureel gebied. Bij Gemeentebelangen Zevenhuizen bestond nog het voornemen een mo tie in te dienen met betrekking tot de voortgang van de woningbouw na 1990 in verband met een te verwachten jaarlijkse contingentering (toewij zing van woningen) van 181/2 woning. Door het college werd indiening van deze motie ernstig ontraden mede omdat in het eerste kwartaal van 1986 nog ruimschoots de gelegenheid zou komen te reageren op het definitieve ontwerp van de herziening van het Streekplan Zuid-Holland-oost, waarin de contingentering zal worden geregeld. Genoemde fractie heeft na deze toelichting en na intern overleg besloten af te zien van de indiening van die motie en er eventueel in een later stadium nog op terug te komen. De fractie van Gemeentebelangen diende een voorstel in betreffende de terugbetaling van ontvangsten van teveel afgedragen gelden aan de Afval verwerking Rijnmond (AVR) aan belastingplichtigen van de afvalstoffen heffing en de reinigingsheffing. Dit voorstel werd verworpen met 4 tegen 8 stemmen. De andere fracties, behoudens die van de S.G.P. konden er niet eiee instemmen. Vorige week speelde het eerste seniorenteam van tafeltennisvere niging ZTTC de return wedstrijd tegen NTTC in Nieuwerkerk, in de tweede klasse A. Al eerder in deze competitie speelden ZTTC en NTTC mt 5-5 tegen elkaar gelijk. Het werd dus een spannende wedstrijd. In de eerste partij klopte Ad v. Heijningen zijn tegenstan der, echter Erik Hammega verloor onverwacht de tweede partij. Na ook het verlies van Rob Kegel was de achterstand voor ZTTC 1-3. Na de dubbel die ook verloren was, maakte Ad weer iets goed door zijn tweede partij te winnen: 2-3. Jammergenoeg verloor Rob Ke gel ook zijn tweede partij: 2-4. Hierna liet Erik Hammege het vol gende winstpunt op zijn naam" schrijven: 3-4. In de nu volgende partij leverde Rob Kegel een uit stekende prestatie door met sterk afgeblokte ballen zijn tegenstan der alle hoeken van de tafel in te sturen: 4-4. Hierna kon ZTTC op gelucht ademhalen, nog slechts één punt was nodig om de kan sen voor het kampioenschap vei lig te stellen. Dat ene winstpunt werd vervolgens veilig gesteld door Ad v. Heijningen. De vrijdag daarop, j.l. 22 novem ber, speelde het team de voor laatste tafeltenniswedstrijd van de competitie. Gezien de vorige uit slag tegen deze tegenstander, Kwiek (Waddinxveen: 10-0), was deze wedstrijd eigenlijk een ver-pli cht nummer in de aanloop op de kampioenswedstrijd tegen het Haastrechtse TOP, op donderdag 28 november a.s. Ómdat Ad, Rob en Erik duidelijk al met hun ge dachten bij deze volgende wed strijd waren, lukte het Kwiek toch nog ZTTC twee westrijden af te snoepen - uitslag: 8-2. Alleen Rob Kegel liet 1 punt liggen Ook de dubbel werd verloren. Dit dubbel, gespeeld door Ad en Erik, lijkt de laatste wedstrijden in een vormcrisis te verkeren. Door trai ning hopen zij het in de a.s. kam pioenswedstrijd beter te doen, want dat zo'n dubbel erg belang rijk is, is al meerdere malen dui delijk gebleken. In deze laatste westrijd van de competitie tegen TOP uit Haas trecht zal tussen deze twee teams gestreden worden om het kampi oenschap van de tweede klasse A, dus om de promotie naar de eerste klasse van de afd. Gouda. Door een beter onderling gemid delde is het voor ZTTC 1 noodza kelijk/voldoende om donderdag minimaal gelijk te spelen. Mocht ZTTC het kampioenschap binnenhalen, dan zou het voor de eerste keer in de geschiedenis van ZTTC zijn, dat deze vereniging met een seniorenteam in de eerste klasse uitkomt. Vandaar dus dat alle ogen in de vereniging en ook daarbuiten, gericht zijn op Rob, Erik en Ad. De 18-jarige Jeroen v.d. Berg is geslaagd voor het slijtersvak- diploma I De totaalopbrengst van de bazar van het Welfare Werk van het Rode Muis te Zevenhuizen bedraagt 5355,65. Mevrouw Van Gent-Kelderman ernchtte op woensdag 13 november de officiële opening in De Zevenster. jotnummers, waarop bij de verio- 6©n prijs aevallen is: blQuw: 958. 220, 225 237 252 255 300 W/f: 133, 162, 205, 230, 239, 244, 401, 409, 546 554 557 581597 324, 332, 401, 403, 415, 430, 477, 1615, 623, 631 638 648 649 669 511, 520, 544, 557, 561, 567, 609, 076, 693, 702^ 7051 720, 724 731 812, 838, 855, 914, 919, 932, 956 en 74?. 766, 770', 81 844' 850! 880! 980. MOERKAPELLE - Vogelvereni ging Tropica te Moerkapelle houdt op 10 december om 20.00 uur in dorpshuis Op Moer een kla verjas- en jokeravond. MOERKAPELLE - Vrijdag 29 no vember zal de Openbare Basis school I.J.P. Keijzer aan de Bea- trixlaan officieeel worden geo pend. De verbouwingen van de voormalige Openbare Kleuter- en Lagere school zijn dan voltooid. Het feestprogramma begint om 9.00 uur met een optocht van de kinderen met 'muziekinstrumen ten' en spandoeken door het dorp. Om 10.00 uur zal burgemeester A.W. Lips de openingshandeling verrichten, waarna de kinderen ballonnen zullen oplaten. De rest van de dag zal worden ge vuld met feestelijkheden voor en door leerlingen. 'nfe Bouwvif Zaterdags geopend van 9.00-12.00 en van 13.00-15.00 uur. Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. Vrijdag 6" december is weer een jeugddiscoavond in de soos van dorpshuis Swanla. Om de avond wat aantrekkelijker te maken kom Sint Nicolaas langs.! Aanvang 19.30 uur tot 22.30 uur. De ijsclub Moerkapelle houdt op dinsdag 10 december de jaarver gadering in dorpshuis Op Moer. Aanvang 19.45 uur. Naast de ver slagen van de secretaris, pen ningmeester en kascommissie is er een bestuursverkiezing. Aftre dend en herkiesbaar zijn: A. Her tog (secretaris) en C. Brouwer (penningmeester). Sinds vorig jaar is in het bestuur geen vacatu re. Kandidaten voor een bestuurs functie kunnen bij het secretari aat worden opgegeven. Gezien de enthousiaste reacties vorig jaar gaat de ijsclub opnieuw met een bus naar de kunstijsbaan De Uit hof in Den Haag. De datum wordt in de jaarvergadering vastgesteld. Om het bezoek aan de vergade ring te stimuleren is er weer een gratis verloting met leuke prijzen. Op 4 december a.s. is er in dorps huis Swanla een mini-tentoonstel ling van de woensdagmiddagclub Na 10 lessen tonen de kinderen hun zelfgemaakte creativiteiten. De tentoonstelling vindt plaats in de peuterzaal van 18.30-20.00 uur. ledereen is van harte welkom. Tevens zal een groepswerk: "Wandkleed Zeven Huizen" wor den overhandigd aan het dorps huisbestuur. De toegang is gratis. In januari gaat er weer een nieuwe cursus van start. Inschrijving is nu al mogelijjk. Leeftijd 6-10 jaar.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 9