f 60 JAAR GETROUWD ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING "AKKOORD" DORPSKRANT Wat is uw ideale VAKANTIEREIS? I Politieberichten OPSPORING VERZOCHT.. J Moet het Jeugdhonk dicht? In de hoofdrol 8e jaargang nummer 179 29 januari 1986 1 1 januari is niet alleen de geboortedag van mevrouw Teuntje mgeneel-Evegroen uit de Dahliastraat 32 in Zevenhuizen, het is ikde dag waarop zij en haar man, elkaar het ja-woord gaven. Dat ibeurde 60 jaar geleden op het gemeentehuis van Ouderkerk IJssel. Die dag werd de bruid 22 jaar. De bruidegom was 23 jar. Het kersverse echtpaar vestigde zich in Zevenhuizen, waar niidegom Piet al een drukbeklante rijwielzaak had. Hij had de aak een tweetal jaren voordien overgenomen van Gerard Heij, «voormalige 'baas'. (eze had de uit Nieuwerkerk af- e Piet Jongeneel overge- ald bij hem te komen werken. Jeze werkte als rijwielhersteller i monteur bij een Rotterdamse Ima. Die baansverandering Ld plaats lang voor hij zijn toe- [omstige vrouw Teuntje ontmoet- Je. Dat gebeurde toen hij net de |zakovergenomen had en hij een i moest hebben om bruiloft ite vieren. Via via wist 'men' !leen meisje voor hem. Het klik- ledadelijk tussen de twee, zodat let bruiloftsfeest, dat plaatsvond feen gelegenheid aan de 's-Gra- Jenweg in Nieuwerkerk, een be- pivormdevan een relatie, die in reugde en verdriet standhield, let echtpaar kreeg drie kinderen, laarvan er één, een dochter, in |954, op 22-jarige leeftijd, over- d. De zoon en de dochter, res- ictievelijk woonachtig in Krim- a.d. IJssel en Arnemuiden feeland) zorgden voor zeven ieinkinderen die op hun beurt teer i 2 achterkleinkinderen kre- jen. lidens ons bezoek vertelt de rd van tongriem gesneden lid, over hun 40 jaar wonen aan Dorpsstraat. De werkzaamhe- n van haar man, bijgestaan reen knecht. Ze noemt daar- zoveei namen en legt zulke re- Nes, dat het ons even duizelt van de informatie, maar het komt er op neer dat ze met veel plezier terugkijken op hun 'arbeidzame' leven in het dorp. Over de jonge lui die ze kenden, die met hun bromfiets naar hun zaak kwamen, waar zoon Klaas voor hen klaar stond. Over de fietsvakanties van haar man met jongelui: 'als een schoolmeester" De bruidegom knikt instemmend. "O ja", zegt hij "ik heb heel wat ge zien van de wereld, tot zelfs Mexi co toe." De bruid ging op sommi ge reizen wel mee, vaak samen met nog een echtpaar. Vaak bleef ze ook achter om de zaak draai ende te houden. De winkel en de werkplaats werden dan overgela ten aan de zorgen van de zoon. Later, toen de zaak al aan Pig- mans verkocht was, kwam er nog meer van reizen. Veel landen van Europa hebben ze gezien. De laatste grote reis die ze maakten was naar Canada en Amerika, waar familie woont. Drie maan den duurde die vakantie. Thans blijven ze niets liever dan thuis. Af en toe wel op familiebezoek, ge reden door een jongere zus van mevr. Jongeneel. Ook naar de k kerk van de Geref. Gemeente in Moerkapelle. Deze zus komt trou wens elke zaterdag de bood schappen doen en een handje met de huishouding helpen. "Ei- jan.: Er werd ingebroken in inwoning in Zevenhuizen. De ader(s) kwam(en) via de achter- «ur binnen, waarvan het slot ge weerd werd. Een groot bedrag Jaigeld is verdwenen. P16 jan. werd aangifte gedaan diefstal van een portemon- e uit de gardarobe in het kruis- Jebouw. De jas was aan de kap- blijven hangen. Daarvan daan is de portemonnaie gesto ft. F1? jan. werd weer ingebroken Pjn kwam via de niet afgesloten Achterdeur naar binnen. Een pols jasje werd vermist. Later werd dit fcggevonden aan de Wilgen- ^an met alles er nog in.17 jan.: Mo in de brand. In de Boslaan I een auto in de brand. De Rndweer was snel ter plaatse. r1? jan. vond een vechtpartij pats in Discobar De Schuur. Op li,.,rnoment dat de politie ter - was, was de onenigheid 1 Zevenhuizense en Haag- alongeren opgelost. fsp1aian- heeft men getracht in «tM en 'n een vachtauto op 'Nijverheidscentrum. Het tochtraampje werd vernield. Op 18 jan. vond een radarcontro le plaats op snelheid. 19 maai werd proces verbaal opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid was 82 km. per uur. 21 jan: Diefstal uit auto: diverse voorwerpen zijn ontvreemd. 22 jan.: Er werd aangifte gedaan van diefstal van drie tuinkabou ters uit een tuin aan de Schie- landsingel. Op 24 jan. vond wederom een snelheidscontrole plaats. 43 Be stuurders werden verbaliseerd. i Dit keer was de hoogst gemeten snelheid 93 km. per uur. Op 26 jan. werd ingebroken in een woning. Men kwam via de achterzijde het huis binnen. De buit van de inbreker(s) is onbe kend. 26 jan.: Eenzijdige aanrijding. Een inwoonster van Gouda reed met haar auto tegen een boom. Materiële schade. 26 jan.: Wederom een inbraak. De dader heeft aan de voorzijde van een huis een raam opengebroken Er wordt niets vermist. 27 jan.: Poging tot inbraak in een huis aan de Boslaan. 1. Laat u vrijblijvend adviseren 2. Wij werken met verschillende maatschappijen. 3. Vraag om informatie, ook als u nog vrijwillig verzekerd bent. graag ontvang ik alle informatie Naam Adres Woonplaats Momenteel verzekerd bij: Leeftijd man: Leeftijd vrouw: Kinderen: Bon (zonder postzegel) verzenden aan: Peter Hovens ALLE VERZEKERINGEN Antwoordnummer 13101 2740 WE Zevenhuizen Tel. 01802-1918 genlijk hoeft het niet hoor" lacht de bruid "ik doe alles nog zelf". Ze handwerkt veel, vooral bordu ren, getuige de vele schilderijen en kussens in de woonkamer. "Dat doe ik graag, alleen 's avonds zie ik de kleuren niet zo goed meer". Haar man, die zeer op rust gesteld is geniet alleen al van stilzitten. Hij leest ook graag. De bruid ook. Vooral het plaatse lijke nieuws in de Dorpskrant bleek tijdens ons gesprek. Alhoewel ze nu alweer20 jaar aan de Dahliastraat wonen, ontgaat haar niets wat zich in het dorp af speelt. Ze houden beiden van het dorp, alhoewel hun contacten verminderen, misschien mede gevolg van het feit dat de bruide gom geen auto meer rijdt en graag thuisblijft. Desondanks zijn ze dankbaar en blij het te hebben mogen beleven: 60 jaar getrouwd te zijn. Samen met hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen en de nog in leven zijnde familiele den, werd zaterdag in het kerkge bouw van de Geref. Gemeente in Moerkapelle een gezelligedag gehouden. De diverse bloemstuk ken, waaronder één van het ge meentebestuur van Zevenhuizen en de stapels post, geven blijk van hetmedeleven van velen. Ook burgemeester A.H. van Gent maakte zijn opwachting ten huize van het DIAMANTEN paar VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671 - Geopend ma. t/m vrij. 13.00-21.00 uur. zat. 9.00-17.00 uur Nu ook verhuur van videorecorders! verloren: sleutels; rose shawl; bril; Als ver mist werd opgegeven: een gol den retriver, luisterend naar de naam: Woeper. gevonden: 1 dameshorloge. van onze (ex)kater 'Karei'. Signalement: zwart met wit te bef en witte sokjes. Een schat van een beest! TEL. 01802-1653. Woensdagmorgen 22 januari om precies 11 uur, werd door Drogist W. v. Vliet uit Moerkapelle de eerste paal geslagen voor een nieuwe winkel. Dat gebeurde onder toeziend oog van vrouw en dochters en betrokkenen bij de bouw. Naast de Hervormde kerk verrijst een win kelpand met een totale oppervlakte van 10 bij 15 vierkante meter. De winkel beslaat daarvan 100 vierkante meter. Er komt een schuin dak op het pand, dat-uitsluitend bedoeld is als winkel en opslagruimte. De verwachting luidt dat drogisterij Van Vliet op woensdag 23 april het nieuwe winkelpand kan openen. Aannemingsbedrijf Joh.Koster te Moerkapele draagt er zorg voor dat dit ook kan gebeuren MOERKAPELLE - Op 12 fe bruari vindt er een vergade ring plaats in dorpshuis Op Moer in het jeugdhonk. De vraag die aan de orde ge steld wordt is of de jeugd toch wel belangstelling heeft het jeugdhonk open te hou den?' Door de teruglopende be langstelling van de jeugd zit de kans er in dat het geslo-ten worden. De Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Moerkapelle ver wacht op deze avond de Moerkapelse jeugd om sa men plannen te bespreken. Misschien kan het Jeugd honk toch voortbestaan? Feest waarbij je zelf in het middel punt staat, vindt menigeen niet leuk. Meester Slijkhuis ook niet, desondanks was hij tóch het glun derend middelpunt tijdens het feest dat ter ere van hem op 15 januari werd gevierd ter gelegen heid van '25 jaar onderwijzer in Zevenhuizen'. Allereerst waren er die oud-collega's en oude beken den die a la 'In de hoofdrol' voor hem stonden in de gemeen schapsruimte van openbare ba sisschool 't Reigerbos. Daarna een receptie met een toe spraak van burgemeester A.H. v. Genten een terugblik van de jubi laris zelf, waarna directeur Dirk zwager lovende woorden uitte. Ook de oudercommissie liet zich niet onbetuigd, evenals de colle ga's. Cadeaux en bloemstukken en bedragen onder couvert wa ren de stoffelijke blijken van waar dering. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Ver laat en Moerkapelle. Verschijnt één maal per veertien dagen in een oplage van 3.500 exemplaren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgers- ma. Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zeven huizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant geplaatste adver tenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van re den. advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren

Dorpskrant | 1986 | | pagina 1