begrafenis crematie M Gemeente Zevenhuizen FOKZEUG TWEE VLIEGEN IN EEN KLAP! uw advertentie in de DORPSKRANT? het best gezien!!! Kerkdiensten Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Collecteschema Openbare vergaderingen MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN JOH.M.vander SPEK b.v: GERARD PERDIJK: de makelaar en voorzitter! In de periode van 19 tot 26 november 1986 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - het plaatsen van een dakkapel op de woning De Fuut 9; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 da gen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaar schrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). GEBOORTEN: Mebius, Myrte, dochter van: Mebius, Johannes A. en: Kre- baum, Conny C., op 17 no vember 1986. van Asch, Nathalie, dochter van: van Asch, Johannes G. en: Bouwmeester, Charmai- ne, op 21 november 1986. OVERLEDEN: Verhoef, Elizabeth Corne lia, echtgenote van: W. van der Wiel, oud 77 jaar, op 19 november 1986. GEHUWD: Staal, Jacob Johan Leo nard en: Grimbergen, Petro- nella Maria, op 26 november 1986. tot 1 januari 1987: geen col lecten. Donderdag 2 december 1986 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Maandag 8 december 1986 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Maandag 15 december 1986 Raadsbijeenkomst inzake voorzieningen/uitbreiding dorpshuis Swanla Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Maandag 22 december 1986 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Zevenhuizen 7 december: Herv. kerk 10.00 uurds. H. Gaas beek; 19.00 uur ds. Bouman, jeugddienst. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Da- vidse; 18.30 uur drs. J. Mondeel, Reeuwijk. Oud Verlaat: 10.00 uur dhr. J.K. Verbree, Den Haag. R.K. gemeenschap: 10.15 uur eucharistieviering, pastor Bos man, dorpshuis Swanla. Herv. gemeente: 9.30 uur ds. J. harteman, H.A.; 18.30 uur ds. J. Harteman, dankzegging H.A. Geref gemeente: 9.30 uur ds. D. Rietdijk; 18.30 uurds. D. Rietdijk. 6 december: dokter W.J. v. Brug gen, de Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 01802-1783. 7 december: dokter R.R Rens- sen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-14085. Bijkantoor: Zaagmolenpad 6 Zevenhuizen 01802-3161 Hoofdkantoor Rotterdam 010 - 476.21.88* (dag en nacht) Tijdens de algemene beschouwin gen viel de term^fokzeug' in Moer huizens Zoo "Wat zou dat te betekenen heb ben?" vroegen enkelen zich op dd publieke tribune af. 'We horen er ongetwijfeld een antwoord op tij dens de tweede ronde.' dacht men...Maar niets was minder waar Op deze kretelogie werd noch door de burgemeester noch door de wethouder ingegaan. Maar dat de fokzeug echt bestaat is een vaststaand feit Enkele jaren geleden liep er - moederziel alleen - een big door de Dorpsstraat te wandelen. Van vader, moeder of eigenaar ont brak ieder spoor. Het beest zorg de ongewild voor enige conster natie ten gemeentehuize, totdat Hans Sytsema, van algemene za ken. zich erover ontfermde. Hila riteit alom, maar het dier moest een onderdak hebben totdat de eigenaar zich meldde. Omdat hij niet in het gemeentehuis kon blij ven, werd een kostadres gezocht ...en gevonden. Thans is de big een aardige fokzeug geworden en verblijft nog steeds in 'pension' bij een veehouder....en zal dat blijven tot de eigenaar van het gevonden voorwerp terecht isHet varken mag namelijk niet verkocht wor den....Daarom is er een bedrag van ca. 128,- op de begroting opgevoerd, hetwelk de kosten van levensonderhoud van het dier per jaar zijn. nEn',k^ek 0r ™Mr Z°„r9en dat ie een volle krant hebt'is dat 9een Probleem? vragen velen ons bil met hefadvLntentfeeaanheHrM zov.ee'nie"ws'da' we aldid houden, het is zelfs onevenred.g met het advertentieaanbod. Nu is hetiuist andersom in deze decembermaand' veel advertenties *a' mind«r nieuws. We moeten het zoeken....en dan ineens kom je iemand tegen die Fn rip h °Ver Z"n vertellen....die bovendien z'n bedrijf een andere naam geeft En de naam van de nieuwe dirigent van De Kleine Trompetter, weet hij ook Makelaardij Van Dongen-Perdijk B.V. is niet meer Drie jaar geleden besloten de compagnons Bert van Dongen en Gerard Perdijk de samenwerking te beëindigen, omdat ze zakelijk van inzicht verschilden. "Voordat je zoiets laat escaleren moet je stoppen. Ik ben nog een tijdje doorgegaan onder dezelfde naam, maar intussen dacht ik na. Daarom heb ik, mede met het oog op de toekomst, mocht eventueel mijn zoon in de zaak komen, besloten tot naamswijziging. De ambtelijke molen is nu draaiende: Kamer van Koophanden, de Ned. Vereniging van Makelaars (NVM), etc. Begin 1987 hoop ik helemaal voorzien te zijn van een nieuwe 'out-fit', d.w.z. briefpapier, naamborden enz. De naamswijzi ging brengt veel rompslomp met zich mee, maar het is best verfrissend na 15 jaar weer eens wat anders" stelt makelaar Perdijk. Wat wordt de nieuwe naam van uw makelaardij? "PERDIJK MAKELAARDIJ ZEVENHUIZEN B.V.. Zevenhuizen heb ik bewust in de naam gezet, want als de samenvoeging met Moerkapelle doorgaat en er zou een plaats met een andere naam ontstaan zoals b.v. Moerhui- zen, dan blijft Zevenhuizen in mijn naam voortbestaan." Wie had dat ooit gedacht? Er zijn mensen die vanwege hun be roep, of ambtshalve, de ontwikke ling van Zevenhuizen van agra risch dorpje tot agrarisch annex forensenplaats, meemaakten.... In de laatste Dorpskrant van het 'ou de jaar' komt u meer van deze mensen tegen...zoals notaris Jac. Bos die zijn ambt beëindigt per 1 januari a.s. (hier was Perdijk zo'n 14 jaar als notarisklerk werkzaam Makelaar Perdijk heeft, zoals meerdere makelaars elders, de stormachtige ontwikkeling in de huizenmarkt meegemaakt, maar ook de neergang: hoge hypo theekrente en thans toch weer een vermeerderde vraag, maar verminderd aanbod, vanwege de beperkte groei van dorpen als Ze venhuizen en Moerkapelle. Juist ook in dat laatst genoemde dorp bevindt zich ook het werkterrein van makelaar Perdijk. "voor de gemeente Moerkapelle doe ik ook taxaties en dergelijke" vertelt hij... Hoe hij makelaar werd.... De in Gouda geboren en getogen makelaar, had een aangeboren handelsgeest. Lang voordat hij van zijn hobby een beroep maak te, trad hij al als tussenpersoon op in de huizenverkoop...Al was het aanbod destijds, begin zestiger ja ren, zeer beperkt en voornamelijk voor eigen inwoners of econo misch gebondenen. Er was toen geen vrije vestiging mogelijk.... Noordeinde 17 was het begin van een loopbaan die alleen 'bemid deling' kende, tenminste wil je je aansluiten bij de Nederlandse Ve reniging van Makelaars....(maar daarover later!) BIJ DE NOTARIS Gerard Perdijk kwam in 1957 als kantoorbediende in dienst bij no taris Jac. Bos, wiens kantoor toen nog in de Dorpsstraat gevestigd was. Na zijn huwelijk in 1960 kwam hij ook in Zevenhuizen wo nen, in een houten bungalow aan de Eendrachtsweg: een soort dijk, midden in de polder, waar nu on geveer de Burg. Boerstraat loopt. "Een wijde blik" Hij burgerde goed in in de Zevenhuizense sa menleving. Had tal van bestuurs functies en was in z'n vrije tijd bo vendien correspondent van diver se kranten. Politiek lag hem ook wel, maar was later niet meer ve renigbaar met zijn maatschappe lijke functie. Toen de nieuwbouw- plannen in West definitief wer den verhuisde het echtpaar met hun twee kinderen naar de Burg. Klinkhamerweg. Daar in een slaapkamer zijn de werkzaamhe den als 'zelfstandige' begonnen... "In 1971 heb ik me als makelaar gevestigd, als associé van Bert van Dongen uit Made. Wij zaten bei den destijds op de opleiding voor notarisklerk waarvan ik in 1963 het diploma behaalde. Hij liep met plannen rond om voor make laar verder te studeren. Ómdat ik daar ook wel iets in zag: het idee leefde al vele jaren en de oplei ding van notarisklerk was een zeer goede ondergrond, ben ik ook hiervoor gaan studeren. Al hoewel ik m'n makelaars-diploma nog niet behaald had, werd ik op 18 maart 1970 al beëdigd als ma kelaar onroerende goederen, (dit zou nu niet meer mogelijk zijn) Natuurlijk heb ik toen extra m'n best gedaan om m'n N.F.M.-diplo- ma in juni daaropvolgend, te be halen.., hetgeen ook met vlag en wimpel lukte." ZELFSTANDIG Toen de werkzaamheden in 1970 teveel werden om naast zijn baan te doen, besloot Gerard Perdijk, in overleg met zijn werkgever, nota ris Bos, ontslag te nemen echter niet nadat hij de heer Koot een halfjaar had ingewerkt. Omdat de werkzaamheden het eigenlijk noodzakelijk maakten dat er ook een kantoor aanwezig was: ont vangst van cliëntèle en besprekin gen en administratie, werd er een woning aan de Tweemanspolder weg gekocht, waar een kantoor pand achter werd gebouwd. In 1973 kon dat in gebruik worden genomen en is thans nog functio neel. Kijk" wijst de heer Perdijk "er ligt net nieuwe vloerbedek king, dat is dan na zo'n periode ook wel nodig". In 1974 kreeg de heer Perdijk assistentie. Thans is de heer Jonker zijn (zoals hij het zelf noemt) rechter- en linker hand. "Onze werkzaamheden z zijn veelomvattend. We moeten ook vaak 's avonds op pad. Vooral voor het afsluiten van verzekerin gen is het belangrijk dat zowel de man als de vrouw thuis is. Uiter aard hebben we ook hiervoor on ze benodigde diploma's" ant woordt de heer Perdijk op onze vraag ernaar. "Dus een makelaar bemiddelt niet alleen, maar hij sluit ook verzeke ringen af?" concluderen we vra gend. Ja, maar er zijn nog veel meer zaken, behalve huizenver koop waar 'hij' zich mee bezig houdt Taxaties van onroerend goed, o.a. voor een- en verkoop voor kredietverschaffing, ge meentegarantie, bedrijfsoverna me, W.I.R.-premie, onteigening, onroerend goed belasting, ver koop bedrijfsonroerend goed, huur en verhuur etc. etc. En er wordt naar bedrijfsadviezen ge vraagd. Wat betreft het aangaan van hypotheken zijn wij ook volle dig onafhankelijk: m.a.w. de cliënt kan zelf aangeven welke hypo- theekgever hij wil (Rabo, Amro Ned. Mid.st.b., Hypotheekbank, Postbank enz.) Vooral met de laatste en de Rabobank doen we veel zaken. Aan de hand van een zgn. 'tien stappenplan' wordt be keken welke bank of verz. mij. hel meest geschikt is voor de ciiënt om een hypotheek aan te gaan CLIENTEN Wat verwacht men van een makelaar? "Dat hij in het belang van de cliënt werkt, deskundig, eerlijk en betrouwbaar is. Veel makelaars (ca. 1800) hebben zich daarom verenigt in de NVM: Ne. derlandse vereniging van Make laars in onroerende goederen. Om je daarbij aan te kunnen slui ten moet je aan bepaalde voor waarden voldoen en de door deze vereniging opgestelde 'ere-code' naleven. De huidige vereniging is in 1983 ontstaan uit het samen gaan van twee bonden." Waarom is de NVM-makelaar anders dan andere makelaars "Doordat we een organisatie heb ben van zo'n 2000 aangesloten leden, kun je veel meer samen doen: zoals b.v. via een computer systeem, waardoor je gegevens uit kunt wisselen op de woning markt en de prijsontwikkeling en een overzicht wat er in een be paald werkgebied van de NVM makelaar te koop of te huur is. Bo vendien kan hij vraag en aanbod via de computer snel en precies tegenover elkaar zetten. Deskun dig is de NVM makelaar, omdat hij zich moet nascholen. Een ereco de is opgesteld om de betrouw baarheid te waarborgen: Deze ge dragsregels vormen het uitgangs punt voor het werken in de prak tijk van alle dag. Er zijn strikte voorwaarden waaraan men zich als lid dient te houden. Een tucht- commissie beoordeelt of de make laars buiten de regels handelt In het ergste geval wordt men gero yeerd. Enkele punten uit de ere code: geheimhouding van het geen hem bij de uitoefening van zijn beroep bekend is geworden: de makelaar beschermt en bevor dert de belangen van zijn cliënt: deskundig: Hij onthoudt zich van werkzaamheden op terreinen waar hij niet geacht kan worden voldoende deskundig te zijn, ten zij hij zich voorziet van de bij stand van een terzake wél deskun dige. Verboden: het is de make laar verboden activiteiten te be drijven, of op enige wijze betrok ken te zijn bij handelingen, waar bij de onafhankelijke beroepsuit oefening in het gedrang komt, dan wel de eer van de stand van de makelaars in gevaar wordt ge bracht. Handel in onroerend goed bedreven door een makelaar wordt te allen tijde en ongeacht of deze plaats vindt binnen of bui ten het kader van zijn functie, ge rekend tot een verboden activiteit te behoren. De makelaardij is een sterk aan de persoon van de ma kelaar gebonden beroep. Derhal ve zal de makelaar bij de uitoefe ning van zijn beroep de naam van zijn persoon niet teloor doen gaan, noch zijn bedrijf doen schuil gaan achter namen van personen die niet of niet meer daadwerke lijk aan dat bedrijf zijn verbonden etc. etc." Wie meer wil weten over de NVM- makelaar kan hierover een bro chure afhalen tijdens kantoor uren bij Perdijk Makelaardij Ze venhuizen B.V. aan de Tweemans polderweg. VRIJE TIJD Eerder in dit artikel schreven we over de functies in het maatschap pelijke die de heer Perdijk ooit vervulde en waardoor hij zo be trokken bij het wei en wee in de gemeente raakte, dat hij zijn hart aan dit Rottedorp verpand heeft Onze vraag is dan tenslotte ook: En thans... behalve het voorzitter schap van "De Kleine Trompet ter?" "Nou dat laatste is veel om vangrijker dan ik verwacht had. Er komt heel wat voor kijken om voorzitter te zijn...maar dat zal ik je zo vertellen. Op het maatschap pelijk terrein is dat m'n enige vrije-tijds-functie. Voor m'n be roep ben ik afdelingsbestuurder van de N.V.M., verder neem ik examens af en volg, om m'n ken nis op peil te houden seminairs van de ned. Ver. van makelaars volgende week leest u meer over "Gerard Perdijk: makelaar en voorzitter!"

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2