Rabobank Q AKKOORD 1 2.00 uur GESLOTEN zijn. Dorpsstraat-schade-afwikkeling Politieberichten OOK IN HET NIEUWE JAAR ACTIEF VOOR U Prettige Kerstdagen. Verzeker uzelf van een goed 1987. MIDDENSTANDSVERENIGING Tafeltennis? TOAST Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 Peter Hovens WOENSDAG 31 DECEMBER vanaf Zelfs ik doe het! 9e jaargang nummer 210 24 december 1986 Dit is de laatste krant van 1986 Het Kerstfeest staat voor de deur. Een feest van bezinning van nieuw leven. Een lichtpunt in de duisternis van deze tijd. Het feest waar gezelligheid geen tijd kent, dat voor velen een absoluut hoogtepunt is. Waarop het 'vrede op aarde' weer alom bezongen zal worden, maar de realiteit niet verwezenlijkt wordt.... De posterijen hebben het weer druk met het verwerken van alle wensen. U ziet er ook vele in deze dorpskrant. Wij sluiten ons erbij aan...."Een gelukkig Kerstfeest!" Een krediet van 76.100,- werd door de gemeenteraad beschik baar gesteld als bijdrage in de rechtens niet invorderbare scha-' de van 19 belanghebbenden, die de bereidheid getoond hebben tot het sluiten van een dadings overeenkomst te zullen overgaan. Het gemeentebestuur van Zeven huizen is blij dat er een begin is gemaakt met de afwikkeling van de schadeclaims van diverse be woners van de Dorpsstraat in ver band met de aanleg van de riole ring in 1976. De assuradeur ver goedt: 1 bovengrondse Schade aan de eigenaren van panden in zowel het noordelijke als het zui delijke gedeelte van de Dorps straat; 2. een gedeelte van de rechtens niet invorderbare scha de die door belanghebbenden is geleden; de gemeente verstrekt even eens een bijdrage in genoemde rechtens niet invorderbare scha de; - de belanghebbenden zien af van verdere procedures tegen ge meente c.q. assuradeur. Op de heer J. Hogenes na, spra ken alle raadsleden zich positief uit over deze schade-afwikkeling. Men hoopte dat de anderen spoe dig zullen volgen. De heer J. Ho genes, Gem. Bel. had er duidelijk moeite mee dat de raad schade vergoeding toekent zonder dat bewezen is dat de gemeente schuld draagt. Hij heeft destijds als 'gedaagde' de gemeente, als wethouder vertegenwoordigd. De heer Hogenes stelde de volgende vragen en plaatste opmerkingen Waarom hebben de c.a.r. assu radeuren waar het de gemeente het werk heeft verzekerd, de schade niet aan de Dorpsstraat bewoners toegekend. Zij zijn toch de direct aangewezenen om de schade te bepalen. Waarom heb- ben de nummers 90 en 110 nog niet getekend. Waarom moet er uitgekeerd worden als de gemeen te geen schuld heeft. Waarom moeten gelden onttrokken wor den uit het reservefonds Dorps straat. Ik kan me om verschillen de redenen niet verenigen met het voorstel, omdat ik gevolgen vrees" Nadrukkelijk werd gesteld dat - mede op door anderen ge stelde vragen, dat er een water dicht contract wordt opgesteld, zo dat er naderhand geen aanspraak meer op de gemeente kan wor den gedaan. De voorzitter liet de gang van zaken in de door velen genoemde "Dorpsstraat-affaire" nog eens de revue passeren en deelde mede dat de juridisch adviseur het col lege gelukgewenst heeft. Spreker stelde dat er beslissingen geno men moeten worden, omdat de zaak al zo lang sleept en dit in fei te een compromis is. Hiermee heeft de gemeente beslist de schuld niet op zich genomen. Hij plaatste vraagtekens over dege nen die nog niet getekend hebben (in antwoord op de heer Hoge nes) en merkte op dat de gemeen te te maken heeft met een groep van 21 en 9 bewoners, terwijl en kele huizen inmiddels overge gaan zijn in andere handen, zo-als panden die door de gemeente aangekocht zijn. Met die 9 vinden er onderhandelingen plaats. Er worden taxaties verricht...en de verwachting luidt dat ook deze schadeafwikkeling in een volgen de raadsvergadering aan de orde komt. Dat de schade-afwikkeling uit het reserve-fonds Dorpsstraat moet worden gekostigd, dacht spreker vanzelfsprekend. "U heeft destijds een fonds inge steld: mocht er schade worden ondervonden Het krediet wordt daarom uit dit reservefonds be schikbaar gesteld." ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 13 december werd in de Wilgen laan een groene PTT bus door middel van vuurwerk opgeblazen Op vrijdag 12 december, 's avonds is een bromfiets vernield die gestald stond bij het Her vormd Centrum. Op zaterdag 13 december, 's avonds is van een bezoeker van De Schuur een jack gestolen. Het jack hing op de kapstok en is door een tot nu toe onbekende weg genomen. Gedurende de gehele week is er steekproefsgewijs toezicht gehou den bij de verkeerslichten in de Burg. Boerstraat. Dit mede n.a.v. aanhoudende klachten. 1 bestuur der werd bekeurd terzake het ne geren van rood licht. De komen de tijd zal dit toezicht plaats blij ven vinden. Op woensdag 17 december vond een aanrijding plaats op de krui sing De Lente-De Bongerd. De be stuurder van een fiets, die over de Bongerd reed verleende geen voorrang aan een personenauto die over De Lente reed, met als gevolg dat de fietser op de motor kap belandde. Hij liep hierbij lich te verwondingen op. Beide be stuurders waren afkomstig uit Ze venhuizen. Op woensdag 17 december brak in een woning aan de Wielewaal een schoorsteenbrandje uit. Dankzij de snelle komst van de brandweer bleef de schade be perkt. Op vrijdag 19 december was een boom langs de Groeneweg omge waaid. De politie moest hierbij enige tijd beveiligend optreden. Gemeentewerken Zevenhuizen deed goed werk en verwijderde de boom. Vanuit een kas aan de Knibbel- weg werd op 19 december geld weggenomen. GEVONDEN: winterjack, 1 blauwe handschoen VERLOREN: portemonnee, blauwe sporttas met inhoud; een bankpasje, ken tekenplaat, 1 willen grijze hand schoen, 2 autosleutels aan een ring. Wij brengen een toast uit op het nieuwe jaar het oude ging voorbij als een blik semschicht Graag willen wij u allemaal het beste wensen; de hoop en verwachting uitspre ken dat het u allen goed gaat. Niet alleen in materiële betekenis, maar ook met een diepere zin... Dat blijdschap en tevredenheid het komende jaar het negatieve mag overheersen en gezondheid mag blijven.... Zij die ziek zijn wensen wij beter schap en goede moet! DE REDACTIE 99 99 In verband met de jaarafsluiting zullen onze kantoren op Zevenhuizen 01802-2344 Moerkapelle 01793-1577 geld en goede raad ZEGELAKTIE Inleveren van volle spaarkaarten is nog mogelijk tot en met 27 december a.s. tot 16.00 uur. De tweede trekking is op 29 december 1986. Daarna zullen er lijsten hangen bij de deelnemende winkeliers waarop vermeld zal staan wie een prijs heeft gewonnen. Komt uw naam op deze lijst voor dan kunt u de gewon nen prijs, in de vorm van een waardebon, afhalen bij de Rabobank. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat en Moerka pelle. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 4.000 exemplaren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Ze venhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te A.s. zaterdagmorgen (10-11 uur) houdt de tafelten nisvereniging ZTTC een kennismakingsochtend voor junioren (vanaf ca. 13 jr.), in de sportzaal van het dorpshuis Swanla! Iedereen van harte welkom! SPONSORS ZTTC: - Perdijk Makelaardij BV - J.H. Boevé loon en spitbedrijf - v.d. berg mode - Phaff plastic-drukkerij weigeren..

Dorpskrant | 1986 | | pagina 1