KINDERFEEST VERKOOP JE LOOP vhs E-180 PM OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN Sporters steunen kankerbestrijding Assurantiekantoor "AKKOORD Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen TEL. 01802-1918 Moerdijkstraat 39 Moerkapelle Tel. 01793-1762 28 januari 1987 De zegelaktie van de Zevenhuizense Middenstand mag dan allang afgelopen zijn h kinderfeest met Ome Willem en Teuntje vond pas woensdagmiddag 21 januari plaats, een stamvol dorpshuis Swanla genoten zo'n 500 kinderen een middag lang van Ome Willem, die op avontuur ging en van alles beleefde. Dankzij de inzet van de kmderen die zeer enthousiast reageerden op zijn en Teuntjes voortreffelijke toneelspel, werd het een RoTkSesjiUndi toetjes en stralende pretogen. Juichende, klappende en mee- roepende kinderen, waarvan er diverse ook even bij Ome Willem mochten komen,^d was het beeld dat de volwassen toeschouwer van de kindermassa kreeg. Limonade in pauze smeerde de kelen van de kinderen zodat ze nadien nog luidkeels konden reageren. Slotconcolusie: "voor herhaling vatbaar, Middenstand van Zevenhuizen. "Geweldig!" zo vonden de kinderen Door de heer Van Hoven worden we op het spoor gebracht van de heer Visser uit Oud Verlaat. Hij kwam ooit eens in het nieuws m de Dorpskrant vanwege zijn deelname aan de Marathon in New York. Nu blijkt hij de miua- tiefnemer te zijn van de sponsor-aktie "Verkoop je loop door deelnemers aan de Rotterdam-Marathon op 18 april a.s. Er is zelfs een^stichting "Verkoop je loop" in het leven geroepen. De aktie is bestemd voor het werk van het Intergraal dam, het IKR. Het instituut coördineert onderzoek en£ehandellI?g v an kan ker in samenwerking met zo'n dertig ziekenhuizen. Bij toeval bestaat het IKR in 1987 tien jaar. Omdat de komende jaren veel aandacht wordt ge schonken aan preventie van kanker, door onder meer bevolkingsonderzoek op borstkanker, heeft de stichting "Verkoop ,e loop" zich ten doel gesteld met deze aktie een tweede doorlichtingstoestel voor het borstonderzoekceuruim aan te schaffen. Daarvoor moet wel een kwart miljoen gulden worden gLl°penter c.q. kilometer van tevoren al be palen wat men zal geven. Natuurlijk kan met ook gewoon een bedrag ineens betalen, los van het aantal afgelegde kilometers. Het is de bedoeling dat de deelnemer aan de Rotterdam-marathon, die ook gevolg geeft aan de oproep om de sponsor-aktie te steunen, zelf zijn sponsors opzoekt. Dat kunnen fa milieleden, kennissen en buren zijn. Hoe meer men er heeft, des te gro ter de opbrengst. Hoewel deze vorm van geld inzamelen voor een goed doel, nog wat onbekend is in Neder land, verwacht Rob Visser dat een kwart van de deelnemers zich zal la ten sponsoren. "Onze stichting sti muleert de aktie door aan de man/ vrouw die meedoet, een certificaat en een exclusief Tshirt te verstrek ken, waarop de medewerking aan dit project wordt vermeld. Het is een stimulans om op deze eenvou dige wijze geld in te zamelen voor een goed doel. De Rotterdam-Ma rathon is het begin, maar wellicht niet het enige evenement. Er zijn nog meer loopevenementen." PRESTATIELOPERS Naast de marathonlopers zijn er ook prestatielopers. Daarvan doen er duizenden mee. Die worden ook benaderd door de stichting "Ver koop je loop". Dat blijkt wat moei lijker te gaan, omdat deze categorie deelnemers vaak op het allerlaatste Hoe kan men de eigen loop verkopen en indirekt het IKR steunen? Ieder die zich aanmeldt voor de Rotterdam-Marathon krijgt een for muiier thuis, waarop hij/zij zelf hun sponsor noteert. Kleine spon sors, die een geringe bijdrage per af gelegde kilometer verstrekken, maar ook grote, die aanzienlijke be dragen beschikbaar willen stellen aan het goede doel. Het kan kwar tjes- en guldens-sponsoring zijn voor het uitlopen van de marathon, maar ook voor het aantal afgelegde meters. Iemand die alleen maar geld krijgt voor de afgelegde (kilo)me- ters zal zijn best doen om in wat voor tijd dan ook, de marathon uit te lopen. Degene die over een goede conditite beschikt en van tevoren al weet dat hij de marathon uit zal lopen, kan door sponsoring per me- moment inschrijven. Een probleem om het geld via sponsorformulieren af te staan is er niet. De stichting heeft drie dagen een stand in de Rot terdamse Doelen, waar zich alles rondom de inschrijving van de ma rathon en prestatie-loop afspeelt. Daar wordt met veel dank de privé- sponsoring in ontvangst genomen." Het zou werkelijk prachtig zijn als we meteen bij de eerste keer het IKR een tweede doorlichtingstoe stel zouden kunnen geven." ver zucht de heer Visser. Hoe hij op het idee kwam.In het buitenland is sponsoring van mara thonlopers al zo'n beetje gemeen goed. Vooral in Engeland en Ameri ka. Zo werden b.v. deelnemers aan de Marathon van Glasgow - Schot land, dit jaar, vooraf overspoeld met allerlei opwekkingen om door deel name aan dit loopevenement geld in te zamelen voor een goed doel. Tal van organisaties voor gehandicap ten, multiple sclerose, astma, we- reldnatuurfonds, kankerbestrijding enz. bestreden elkaar in wedijver om zoveel mogelijk geld in te zame len. De post bracht ook de de 44- jarige inwoner van Oud Verlaat, Rob Visser, als marathondeelne mer deze uitnodigende brochures. Het genomeen 'fundraising' verbon den aan een sportief evenement had bij hem wel enige bekendheid, maar niet op de wijze, waarop de Schot ten het aanpakten. Hij stelt dat het in Engeland als een groot circuit wordt gedaan. Deze aktie was vol gens hem nog maar bescheiden. Men heeft er voor de kankerbestrij ding in twee jaar 114.000 pond op gehaald. In Londen, waar de mara thon erg veel mensen trekt, kwam vorig jaar vijf miljoen pond voor goede doelen binnen. Omgerekend in Hollands geld: maar liefst 17 mil joen gulden. Het idee voor een sponsoraktie ter gelegenheid van de Rotterdam-Marathon werd geop perd in het bijzijn van een vriend van deze RVS man Visser: mr. Frank de Haas, die adjunct-secreta ris is van het Integraal Kanker centrum Rotterdam. Dit is een in stelling die voor de kankerbestrij ding alle zaken in Zuidwest Neder land coördineert. In eikaars gezelschap werd naar de New York Marathon op t.v. geke ken, waarbij hij de Britse campag ne memoreerde om geld in te zame len voor een goed doel. Toen hij zijn vriend De Haas de vraag voorleg de; 'waarom doen wij zoiets niet hier?' was deze dadelijk enthousi ast. Zijn idee kreeg de andere dag gestalte in een ontmoeting met Ge rard Rooyakkers, de man van het eerste uur, die de Rotterdam Ma rathon uitbouwde tot een groots in ternationaal gebeuren en voortrek ker is van de snel groeiende Road- runnersclub in Nederland. Deze vond het 'geweldig' en weldra kon de stichting "Verkoop je loop" on der aanvoering van een respectabel comité van aanbeveling, het levens licht aanschouwen. In dit comité zit o.a. Ries Jansen, wethouder sport en recr. Rotterdam; Joop Franken en dr. Nolst Trenité, voorzitter van de med. specialisten Rotterdam. Van tevoren was ook de nieuwe voorzitter van de stichting Rotter dam Marathon Joop Franken ge polst over het idee. "Heel belang rijk is vooral een goede samen werking" stelt Visser, die blij is met de instemming van de voorzitter en de medewerking van de stichting Rotterdam Marathon. "Dat biedt een ongekend voordeel. In het bui teland word je benaderd door lief- dadigdheidsorganisaties buiten de marathon-organisatie om. Wij kun nen door onze goede samenwer king gebruik maken van de mara thon-mailing. Wie inschrijft voor de marathon op 18 april a.s. krijgt au tomatisch meteen onze opwekking om je eigen loop te sponsoren." Wie meer wil weten kan infor matie inwinnen bij de stichting "Verkoop je loop", mevr. E.A. Laurens-Haeck, Blaak 299, 3011 GB Rotterdam, tel. 010-4 011 760. VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS-VCC-BET AMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671. Geopend ma. t/m vrij. 13.00-21.00 uur, zat. 9.00- 17.00 uur. Nu ook verhuur videorecorders! Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Ohd Verlaat en Moerka- pelle. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 4.000 exemplaren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Ze venhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren VIDEOCASSETTES y,DEÓCA VHS E-240 Aanbieding geldig t/m 4 febr 1987 9e jaargang nummer 213

Dorpskrant | 1987 | | pagina 1