:r"^7 Radio West in Zevenhuizen GAATJESBOORDERS GEPAKT! BAKKERIJ VERBEIJ OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN ABSOLUTE OPRUIMINGSSTUNT HALVE PRIJZEN!!! Donderdag 5 februari is de winkel weer open. We gaan dan weer werken zoals u dat gewend bent. Model 4000 van 159.- nu 79.- Model 6000 van 199.- nu 99.- Model 8000 van 299.- nu 149.- Moerdijkstraat 39 Moerkapelle Tel. 01793-1762 Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen TEL. 01802-1918 9e jaargang nummer 214 februari 1987 Met de arrestatie van de twee gaatjesboorders die in de provin cie Zuid-Holland maar liefst 73 inbraken pleegden, heeft een re chercheteam van de Rijkspolitie I een bijzonder goede slag gesla- Dorpsstraat 163 Zevenhuizen 01802-1335 Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat en Moerka- pelle. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 4.000 exemplaren. REDACTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Ze venhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren gen. Hieraan is uiteraard het no dige onderzoek voorafgegaan. Twee Joegoslaven werden in de nacht van 20 december op heter daad betrapt tijdens een inbraak in De Meern. De politie was hen al eerder op het spoor en schaduw de dit duo al enige tijd. Als vast staand feit wisten ze dat zij tussen twee en vijf uur in de morgen hun slag sloegen en alleen door de week. Twee in Zevenhuizen woon achtige rechercheurs, de heren Sleeuwenhoek en Gritter vertel len in het postbureau te Moor drecht over de ontknoping en de gevolgde tactiek. Bovendien werd een foto gemaakt om de terugge vonden eigendommen te tonen: video-apparatuur, een naaimachi ne, horloges enz. De eigendom men worden terugbezorgd wan neer er een bepaalde procedure afgewikkeld is. Het mag best als een prestatie gesteld worden dat er door de recherche zulk goed onderzoek is ingesteld, hetgeen resulteert in een verbaal van ca. 350 bladzijden. DE EERSTE INBRAAK Op 23 oktober werd er op dezelf de wijze in 5 woningen in de be bouwde kom ingebroken: door gaatjes te boren in de kozijnen. De inbreker kon met een haakje de knip van de deur openkrijgen en zo binnenkomen. Kostbare appa ratuur, maar vooral betaalkaarten waren geliefd. Er werd zeker - door incassering van veel betaal kaarten - een bedrag van ca. 150.000,-verzilverd door de in brekers. In dezelfde nacht van de inbraken werden vier wielen van een Ford Taunus gesloopt. De re cherche vond deze wielen later een aanknopingspunt om voort te borduren in het onderzoek. Toen ook in de gemeenten Poortugaal en Leerdam op identieke wijze werd ingebroken, zocht de re cherche van de groep Nieuwer- kerk a.d. IJssel contact met de re cherche uit die gemeenten. Sa men vormden men op 1 decem ber een team. Inmiddels kwam de stroom aangiften van inbraken binnen uit diverse dorpen in Zuid- Holland in een straal van 50 km. met de kern Rotterdam. Er werd bij de start van het onderzoek eerst nagegaan wie al eens een veroordeling op z'n kerfstok had voor gaatjesboren. Zo kwam men op één van de Joegoslaven die in Rotterdam woont. Hij bleek ech ter geen Taunus te hebben, maar een bevriende Joegoslaaf, die ille gaal in ons land verblijft, wel. Hij had de gestolen wielen onder zijn auto gemonteerd. Overal kwamen berichten binnen van activiteiten van de gaatjes boorders. Ook in Moerkapelle was het duo tweemaal op het inbrekerspad. Geaccentueerd mag zeker de snelle en adequate aanpak van het rechercheteam, dat hun werk bekroond zag in de aanhouding. Alhoewel de bewij zen zich opstapelen tegen beide verdachten, blijven ze tot op he den ontkennen. Puur fotoplezier en heel eenvou dig. Dat zijn de Disccamera's van Kodak. Flitsen automatisch eri regelen ook het filmtransport automatisch! Incl. GRATIS discfilm! 3-5 jaar garantie! Aanbieding geldig t/m 11 febr.1987 Radio West is een regionale om roep die te beluisteren valt op de FM op 88.4 m. of zo men op de kabel aangesloten is op Radio I (vanaf 1 jan. jl.). De uitzendingen vinden tussen de middag plaats. Wie dan toevallig op deze zender is afgestemd hoort automatisch een uitzending die vanuit een plaats uit de regio komt. Vrijdag was het team o.l.v. Matthijs Lie ferink in Zevenhuizen. Allereerst werd hetZevenhuizense echtpaar Ottevanger van de vierde molen van de Viergang geinterviewd en de toekomstige bewoner Johan. Verder kwamen een wijnmaker en de eigenaar van het biologis che winkeltje Natuurluck aan het woord. Boer Bos van de Wollefop penweg vertelde in mildheid de beperkingen die hem door over- heids-ingrijpen opgelegd worden om z'n beroep van veehouder op timaal uit te oefenen. Het inter view vond plaats op initiatief van Radio West, waar men in het tele foonboek ontdekte dat er op één adres drie veehouders Bos geves tigd zijn. Uiteraard paste in dat plaatje ook de Zevenhuizerplas door welke de fam. Bos ook veel land kwijtraakte. Na de interviews werd het bandje snel naar het Ze- venhuizense dorpslein gebracht waar een koerier klaarstond om het naar Rijswijk te brengen. Om 12.00 uur kwam er vanaf het dorpsplein een directe verbinding tot stand met de Rijswijkse studio. Life werden er op het plein inter views gehouden met Steef van Duin, RR.-man van volleybalvere niging Zevenhuizen: het gesprek ging natuurlijk over volleybal, en Ed Beere kwam over de sauna vertellen. Klaas Verweij werd door een inwoonster van Maas land gevraagd of de dames die aan de schaatsmarathon deelne men niet eenzelfde prijs kunnen krijgen als de heren. Dit zal wor den bezien. Enkele Zevenhuizena ren mochten een plaatje aankon digen. Het publiek viel een beetje tegen, maar de schooljeugd was er wel en bijzonder geïnteres seerd. Het spelletje bushalte ra den (Kratonlaan) werd telefoni sch door de heer Boevé gewon nen en mondeling (op het plein) door Gert de Graaf. Henny v.d. Berg van de Dorps krant, die mee op toernee was ge weest en als gids fungeerde, mocht een laatste vraag beant woorden waarmee de uitzending werd afgesloten. Dat Radio-west een grote reikwijdte heeft bleek uit de reacties na afloop

Dorpskrant | 1987 | | pagina 1