Nieuwe bank... Oude leidingen. brAnd II H.J. ESHÜIS "CONCORDIA" Alarmhulp voor Ouderen in Zevenhuizen en Moerkapelle.. Fa. J,v.d. Jagt en Zn. Kalm blijven. Kraan sluiten. AVOL-man bellen. Klaverjassen "TROPICA" BEHANG VERF GEREEDSCHAPPEN BROOD en BANKETBAKKERIJ 01793-1528/1205 al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. INSTALLATEUR Verf en behang nodig dan naar de speciaalzaak! HUISMAN I.V. 5 AARDBEI-SCHELPEN halen - 4 betalen! zo ziet de alarmketting eruit en zo het bijgeleverde toestel De gemeente Moerkapelle heeft vijf zogeheten mobiele alarm installaties aangeschaft. Daarmee kunnen bejaarden snel alarm slaan als er iets mis is. Alleenwonende bejaarden c.q. zieken in Zevenhuizen kunnen eveneens in aanmerking komen voor een dergelijke alarmering, want ook het Overlegorgaan Bejaarden- werk Zevenhuizen (flankerend ouderenbeleid), heeft vijf van deze alarmapparaatues gekocht. "En het worden er tien" vertel de de voorzitter van dit overlegorgaan en tevens voorzitter van de stichting Bejaardenhuisvesting "de Zevenster", de heer P. Hoogendoorn. Met hem en enkele andere bestuursleden van dit Overlegorgaan, waaronder de heer J.A. van Duinen, directeur van de Vereniging Maatschappelijke dienstverlening 'Zuidpias' te Nieuwerkerk, hebben we een gesprek. Voorzieningen ouderen in Zevenhuizen Alhoewel ook Moerkapelle tal van faciliteiten heeft voor de ou deren in die gemeente, richten we ons in dit artikel op de Zevenhui- zense situatie, n.a.v. een verzoek door het Dagelijks Bestuur van het Overlegorgaan Bejaarden- werk Zevenhuizen. De heer Hoo gendoorn: "Door de provincie is er fonds gevormd waaruit gelden kunnen worden aangevraagd om voorzieningen te treffen voor thuis-wonende bejaarden. Dit noemt men het 'flankerend oude renbeleid'. Bij de inwerkingtre ding ervan - medio 1986 - is hier in Zevenhuizen een Overlegor gaan Bejaardenwerk Zevenhui zen opgericht, waarvan leden in het stichtingsbestuur van het be jaardentehuis zitting hebben. In I het Overlegorgaan is bovendien vertegenwoordigd: de directie, het Groene Kruis, de Algemene Bond van ouderen en de gemeen te Zevenhuizen. Dit Overlegor- gaan wil, met gebruikmaking van i de gelden die beschikbaar ge steld worden, voorzieningen tref- fen om ouderen zolang mogelijk zelfstandig te laten wonen. I Uitzendmaaltijden I Een van die voorzieningen is b.v. I de distributie van warme maaltij- den vanuit "De Zevenster". Door de week rondgebracht door de I huismeester en in het weekeinde j door vrijwilligers. Na een periode I van een stabiel aantal van 15, is er I ineens een groei naar 19 uitzend maaltijden per keer. Een andere S aktiviteit waarbij het Overlegor- gaan betrokken is, is de tijdelijke I opvang in De Zevenster, b.v. na I een ziekenhuisopname. De maxi- j male verblijfsduur is dan zes we ken. Er is voor dit doel speciaal een kamer ingericht. Er blijkt een J dusdanig grote behoefte aan dit tij 1 delijke verblijf, dat er nu bespre- J kingen gaande zijm om een twee- I de kamer voor dit doel te reser- 1 veren. Die belangstelling en de I reeds gecreëerde mogelijkheid, J 2ijn een gevolg van een mond-op- 1 m°nd-reklame. Ziekenhuizen we- I ten dat ook. Voordat er een twee de kamer kan worden gereser veerd moeten er nog diverse finan ciële problemen worden opgelost en misschien het gemeentebe stuur erbij worden betrokken, om dat het een nogal kosten vergen de voorziening is die beperkt is tot een eigen minimale bijdrage van de gebruiker. DAGOPVANG verder is er nog de dagopvang in de Tuinkamer (nier vertoeven een aantal bewoners van De Zeven ster overdag, onder leiding van een leidster en vrijwilligster, red.) Sfeervolle feestgelegenheid in 't hart van de regio Bruiloften en partijen van 30 tot 250 personen. Koffiemaaltijden, koudbuffet, diners, verenigingen, uitvoeringen etc. Wij kunnen alles voor u verzorgen want service staat bij ons voorop! Bel of kom eens langs! Moerkapelle rijksweg 12 "Cl 'Cpncgrflia'. Gouda Moordrecht Nieuwerkerk RECREATIEF Daarnaast subsidieert het Over legorgaan aanvragen van de Alge mene Bond van Ouderen, de ANBO, zoals nu b.v. een optreden van het Moerkapelse Huisvrou wenorkest en een uitvoering van een senioren-muziekgezelschap.' nieuw nieuw nieuw ALARMERING En dan belanden we bij de Alar mering. De heer Van Duinen van de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening "De Zuidpias", vertelt dat zijn vereniging het uit voerend orgaan is van de alarme ring. Deze functioneert vanaf nu in Nieuwerkerk a.d. IJssel, Zeven huizen, Moerkapelle en Waddinx- veen, maar dat voor Zevenhuizen het Overllegorgaan Bejaarden- werk Zevenhuizen, verantwoor delijk is. Deze commissie bepaalt hoeveel alarminstallaties er aan geschaft worden. De heer Hoo gendoorn vult aan dat er in 1986 vijf besteld zijn en dat dit aantal tot tien zal worden uitgebreid. Eén alarminstallatie is er al ge plaatst. Heel belangrijk is het handhaven van de zelfstandig heid van de thuiswonende be jaarde. Er is dagopvang mogelijk en men kan warme maaltijden be stellen. ALARMKETTING Nu kan men ook door middel van een druk op een knopje, dat men onder handbereik onder een blouse of trui draagt aan een ket ting, alarm slaan als men zich niet goed voelt. Bij de meldkamer komt dit alarm binnen en de cen- traliste ziet dagelijk bij wie het alarm ingedrukt werd en alar meert iemand uit de naaste omge ving van de hulpbehoevende. Vier van zulke mensen met tele foonnummers staan op een lijstje in de meldkamer. Bij alarm wordt de bovenste gebied, is die niet thuis de volgende enz. Met een dergelijke alarmering bin nen handbereik, voorkom je niet alles, tenminste dat verwachten we niet, maar het is wel veilig. Bo vendien weten we elke 24 uur of de alarminstallatie nog werkt, dat gebeurt d.m.v. een signaal vanuit de centrale. Iemand vroeg ons: "kun je met'zo'n alarminstallatie uit?" "Nee, dat kan niet, maar daar is het ook niet voor bedoeld. Ie mand die nog uitgaat, zich alleen op straat begeeft, hoeft ook een dergelijk installatie misschien niet Deze is juist bedoeld voor alleen- wonenden die mogelijkerwijs wei eens hulp nodig zouden kunnen hebben. De-installatie werkt tot op 30 meter afstand van de woning. VALS ALARM Vals alarm kan haast niet voor komen omdat het knopje nogal verzonken ligt. Toos en Auke v.d. Plaats Bredeweg 66, Zevenhuizen BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. VOOR WJE? Het alarmeringssysteem is be doeld voor ouderen en gehandi capten die thuis wonen en zich, om welke reden dan ook, niet meer zo veilig voelen. Met een alarmeringstoestel in huis heeft men de zekerheid in geval van nood iemand te kunnen waar schuwen. Hoe werkt zo'n systeem? Het alarmtoestel is een apparaat dat naast het telefoontoestel wordt geplaatst. Het werkt dus via de telefoon. Bij dit toestel hoort ook een klein zendertje dat de ge bruiker om de hals draagt, ge woon onder de kleding. Na een druk op de alarmknop gaat er automatisch een sein naar de cen trale meldkamer. Nadat het alarm is binnengekomen, neemt de cen trale kontakt op met één van de personen die de gebruiker zelf tevoren als kontaktpersoon heeft opgegeven. Dus kinderen, fami lie, buren en vrienden. Deze men sen wonen dicht in de buurt, zodat ze er snel zijn. Zij hebben dan ook een sleutel om uw huis, in geval van nood, te kunnen betreden. Wanneer men denkt dat zo'n alarmeringsapparaat voor ie mand een oplossing zou zijn, wat moet men dan doen? Men neemt dan, telefonisch of schriftelijk kontakt op met de Maatschappelijke Dienstverle ning Zuidpias in Nieuwerkerk a.d. IJssel, Kerklaan 2, tel. 01803- 14144. Er wordt dan een af spraak gemaakt met een mede werkster voor een bezoek thuis. Dan wordt alles doorgesproken. Wat kost het? De huur bedraagt 12,50 per maand en een een malige bijdrage als entreekosten van 25,-" aldus de heer van Dui nen, die stelt dat men het voor de kosten niet hoeft te laten en dat De Zuidpias een zo goedkoop mogelijk tarief stelt, om de drem pel zo laag mogelijk te houden, op dat iedereen voor een dergelijke alarmering in aanmerking kan komen.... Meer informatie: 'Zuidpias", tel. 01803-14144 (de heer J. van Duinen). Blijf vooral kalm bij deze en alle soortgelijke rampen of onvoorzien optredende huishoudelijke ongemakken. Als de nood hoog is, is er altijd een AVOL-man nabij! De bij AVOL aangesloten loodgieter/instal lateur is een veelzijdig vakspecialist. Van het dak tot de kelder en van de keuken tot de badkamer uw betrouwbare steun en toeverlaat. Hij repareert, installeert en adviseert en heeft daarvoor de erkenning van de openbare Nutsbedrijven. Als u zekerheid zoekt bel ons dan, wij zijn zo'n erkende AVOL-installateur die er voor staat om uw probleem snel en goed op ft" 71 ERKEND AVOL te lossen. ,-instanate o INSTALLATIETECHNIEK B.V. AANLEG/ONDERHOUD SANITAIRE- EN C.V.-INSTALLATIES Middelweg 1, 2751 GJ Moerkapelle, Tel. (01793) 1222 Vogelvereniging Tropica uit Moer kapelle organiseert op dinsdag 17 maart om 20.00 uur een klaver jas- en jokeravond in dorpshuis Op Moer. Op 19 maart is daar een grote dia- en lezing-avond over het kweken en verzorgen van vogels en al wat daarbij komt. SCHILDERWERKEN Rath en Doodeheefver Goudsmit-Hoff Sanders Eijffinger Tokion Hist or Wijzenol Kleurcopperant enz. Ook voor: Glas-, behang- en schilderwerk Moerk. Zijde 4 - Tel. 01793-2929 - Moerkapelle bij inlevering van deze bon bij aankoop van een brood a.s. vrijdag en zaterdag: wegens enorm succes geprolongeerd zolang de voorraad strekt Ook verkrijgbaar bij S.R.V. Ton Matze

Dorpskrant | 1987 | | pagina 7