FOTO/FILM/VIDEO 449.- boetiek 599- N I E UW! N I E UW! Feest bij 'De Kleine Trompetter' vanwege het 90-jarig bestaan Damesvoetbal VOORDEEL IN DE BUURT OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN Politieberichten T. den Hollander 31 OKTOBER!!! FUJI DL250TELE FUJI DL4-OOTELE Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen TEL. 01802-1918 BEGRAFENIS VERZORGING Plattelandsvrouwen 21 oktober 1987 10e jaargang nummer 242 "De Kleine Trompetter" trakteert haar donateurs op een gezelli ge, muzikale JUBILEUM-AVOND op 31 oktober in dorpshuis Swanla. "Uiteraard zal muziek de boventoon voeren, doch het geheel belooft een leuke avond te worden, waarbij een ruime terugblik op het verleden wordt geworpen door een eigentijdse manier van presentatie, met als thema: 90 jaar KLEINE TROMPETTER" Aan het woord is voorzitter Gerard Perdijk, die samen met secretaris Hennie Poot alles op een rijtje helpt zetten voor de Dorpskrant.... GRATIS VOOR DONATEURS fanfare, harmonie, steelband en salonorkest Alle donateurs krijgen twee en- treekaarten en hebben daardoor gratis toegang, omdat de jubileum viering juist voor hen georgani seerd wordt. Wie geen donateur is en graag de feestelijke avond bij wil wonen kan dat doen, doch moet 7,50 betalen" stelt Hennie Poot. Speciaal voor dit jubileum zijn bij de plaatselijke drukker boekjes vervaardigd waarin het feestprogramma vermeld staat, met een openingswoord van bur gemeester Van Gent. Bovendien wordt hierin uitgebreid stilge staan bij 90 jaar Kleine Trompet ter. "De jubileumviering werd mo gelijk doordat een fiks aantal ad verteerders gecontracteerd kon den worden. Zij een mooie adver tentie en wij een tegemoetkoming inde onkosten. Daardoor hoeven we dit keer ook geen verloting te houden. Trouwens de kosten van dit jubileum zijn zo laag mogelijk gehouden. Nico Dirkzwager is gastheer en speaker. Hij zal tij dens een dia-vertoning tussen de muzikale onderdelen aoor, de ge schiedenis verwoorden bij de 'beelden' van 90 jaar wel en wee van De Kleine Trompetter. Onge twijfeld worden herinneringen aan uitvoeringsavonden met pop penkast en sketches, weer le vend!" Perdijk vertellt dat speciaal voor deze jubileumviering een enthou siast team van vier man gefor meerd is, dat als jubileumcom missie de voorbereidingen treft maar ook voor de realisatie van de festiviteiten zorgt. Programma, zaal, geluid en belichting. Dege nen die intensief hiermee bezig zijn zijn: Jan Bontenbal, Jan van Rijs, Ton Kurtschreutter en Wout Metselaar. Tot het treffen van voorbereidingen behoort o.a. ook de opbouw van een gigantisch trapsgewijs podium waarop alle leden van De Kleine Trompetter, goed zichtbaar zullen zijn, tegen een decor van een reuzen-projec tiescherm van 10x10 meter. Op dat scherm worden dus de ludie ke. grappige en komische dia's ver toond waarbij de nostalgie hoogtij viert. Anekdotes zullen de zaal niet bespaard blijven. Wel ellen dige toespraken en veelheden van woorden, want het is niet de bedoeling dat er naast een wel komstwoord van de voorzitter en de'verkondiger' van grappige we tenswaardigheden Nico Dirkzwa ger, anderen het woord voeren. Ook worden de twee oudste le den, de heren Cees Bax en Jan de Graaff, die meer dan 65 jaar lid zijn, niet uitgebreid in het zonne tje gezet. Dat gebeurt op de 'fami- üe-avond' in december. Poot: "Er zijn geen sprekers en er is geen receptie. De feestavond is een Presentatie-avond aan de dona teurs, waarvan we hopen dat ze allemaal komen, want dan zit de sporthal goed vol. Na afloop is er bal in de Bruine zaal met afwisse- lend muziek van de Steelband van de Marinierskapel en het ■daags Salonorkest." van de bijzaken naar de hoofd zaken: DE MUZIEK! net programma begint met mu- Z]ek zoals het door De Kleine 'rompetter als fanfare zo'n 90 jaar geklonken heeft. Immers tot usver was dit een fanfareorkest, ^'wisselend met een 'gesproken' terugblik vergezeld van beelden van dia's een luisterrijk, klankvol, maar ook nostalgisch gebeuren. Ook de drumband, o.l.v. instruc teur J.G. Verheuvel, zal zich rit misch presenteren. Na de pauze treedt het kersverse HARMONIE ORKEST voor het voetlicht. Dan zal de groep jeugdige musici van ca. 25 muzikanten, geïntegreerd in het grote orkest, een muzikale prestatie leveren. De leeftijd van de musici ligt tussen 11 en 17 jaar7. Trouwens, ook de ouderen hebben zich moeten aanpassen aan de jeugd. Die samenwerking gaat overigens uitstekend: in goe de harmonie. Perdijk: "De nieuwe dirigent, die we sinds een jaar hebben, Rien den Hartog, heeft ontzettend veel feeling om met de jeugd om te gaan. Hij doet het uit stekend, is een bezielend leider, het is in één woord 'voortreffelijk!' Loftrompettend stelt hij dat zijn omgangsgave inspirerend werkt op de jeugd. "En dan Ali Metse laar, die van vele jaren bügelspe- len, overgeschakeld is op de hobo M'n petje ervoor af. In een harmo nie-orkest moet tenminste één ho bo klinken. Zij heeft zich enorm in gezet en speelt inmiddels een goed partijtje. Dat kan ik ook stellen van de dwarsfluiten die met z'n drieën goed hoorbaar zijn. Zij krijgen les van mevr. Arisa Koster en oefenen evenals de andere jongeren, ook op maan dagavond met het grote orkest. De klarinetten zijn weieens wiebe lig, maar hebben er ook duidelijk zin in. Zij krijgen les van Mieke de Wit. Haar man Johan bekwaamt de koperblazers, die ook blijk ge ven van een goede motivatie en doorzetting. Dirigent Rien den Hartog schrijft in het jubileum programmaboekje van De Kleine Trompetter terecht dat De Kleine Trompetter 90 jaar oud is en weer in de kinderschoenen staat. Inte gratie van de jeugd en omschake ling van de totale klank, vergt de nodige inventiviteit en verdraag zaamheid. Die is er gelukkig, waar door de sfeer uitstekend is en ie dereen er duidelijk ook van geniet om op muzikaal niveau iets te presteren....En de jeugd leert, moet nog veel leren, maar ook de seniorleden doen dat, alles in goede harmonie in het besef dat De Kleine Trompetter een niet meer weg te denken plaats heeft in de Zevenhuizense samenleving Het heeft vreselijk veel ijver en in spanning gekost om zoveel jonge ren te inspireren, te motiveren en te leren, maar nu is het moment er - na zo'n drie jaar voorbereiding (gelukkig zonder bloed, zweet en tranen) een gloednieuw HARMO- nie orkest te presenteren.... Met de jeugd, die de toekomst heeft..„en ouderen die vele jaren hun partijtje bliezen of sloegen waarvan sommigen, en met vrese lijk veel hartezeer, de dag zien na deren dat ze, vanwege hun leef tijd of gezondheid, afscheid moe ten nemen....Maar daar wordt nog even mee gewacht..„Eerst is er de grote JUBILEUM UITVOERING op Zevenhuizen -15 oktober: door de hevige wind waaide er op het Noordeinde diverse kratten over de weg. Een bestuurder van een personenauto reed over die krat ten heen en er ontstond schade aan zijn voertuig. 14 oktober: Op de Bredeweg, na bij de spoorwegovergang vond een aanrijding plaats. Twee be stuurders reden achter elkaar in de richting Zevenhuizen. De voor ste moest hard remmen voor een overstekende kat. De achterste kon echter niet meer stoppen. 15 oktober: Snelheidscontro le: op de B.K.-weg. tussen ca. 10.15-11.15 uur. Er kwamen in to taal 325 automobilisten voorbij rijden waarvan er 70 te hard re den. De snelheden van die hardrij ders lagen tussen 65 en 92 km per uur. 15 oktober: Op het Noordeinde wilde een automobiliste achteruit een inrit oprijden. Zij zag te laat dat er nog een andere automobi list op het Noordeinde reed. Hij reed tegen haar auto aan en kwam in het water terecht. Geluk kig wist de bestuurder zich onge deerd uit zijn voertuig te bevrijden VERLOREN: bankenvelop met geldbedrag; horloge (chroom). GEVONDEN: bos sleutels, foto rolletje (verm. al vol foto's). WINST DAMES 1 De dames van Groeneweg speel den uit tegen N.S.V. uit het Noor den. In de le helft kon Groene weg het initiatief niet tot zich ne men. Doordat N.S.V. constant op buitenspel speelde lukte het Groeneweg niet om tot scoren te komen, totdat Tosca van Vliet in de 35e min. van de wedstrijd van af het middenveld de buitenspel- val omzeilde en scoorde 0-1. N.S.V probeerde sterk om de ge lijkmaker te scoren maar dit lukte niet. In de 2e helft was het Groe neweg die het spel bepaalde. Reeds in de 5e min. was het raak. Wilma Zijderhand maakte 0-2 na een mooi schot vanaf de rechter kant in de korte hoek. Met de wind in de rug liep de eindstand op tot 0-4 door doelpunten van Marjan v. Dalen en voor de tweede maal Wilma Zijderhand. Dames 2 van Groenweg hebben thuis met 5-1 gewonnen van Bo degraven door poelpunten van Leontien Nieuwland 3x en Nelle- ke Noorlander 2x. PROGRAMMA 25 okt.: Nieuwkoop dames 1- Groeneweg dames 1: 12.00 Groeneweg dames 2-Woerden dames 1: aanvang 10.30 uur. Groeneweg dames 3-Donk da mes 3: aanvang 12.30 uur. Twee camera's in één. Zowel tele- (53 mm) als groothoek- (34mm) opnamen. Motorisch omschakelbaar mei aange- Tele 70 mm en groothoek 35 mm. Motorisch omschakelbaar met aange paste zoeker en aangepaste INts- Hchtbundel. Close-op opname vanaf 50 cm. Automatische beüchtlngsregellng. Infrarood autofocus scherpsteMng. Zelfdenkende flitser met mogeHtkheM van Invutflits. Zelfontspanner. Motortransport voor vooruit- en terugspoelen. Automatische belichtingsregeling. Infrarood autofocus scherpsteHing. Gevoeligheid van de fHm wordt auto matisch ingesteld d.m.r DX-code. MOORDRECHT: VRIJDAG KOOPAVOND! Moordrecht: Dorpsstraat 47, Tel.01827-4330 Moerkapelle: Moerdijkstraat 39, Tel.01793-1762 Begrafenissen worden uitgevoerd door Schiedamseweg 162 3134 BV Vlaardingen Tel. 010-460 05 09 b g.g. 434 8313 Geen crematies Dag en nacht bereikbaar Zevenhuizen - Morgenavond 22 oktober komt mevrouw Weshui- zen-Melis met een boeiende film vertellen hoe het werken was als stewardess bij de KLM. Dat doet zij op uitnodiging van de afd. Ze venhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Hotel Vos. Aanvang 20.00 uur. SCHOONHOVEN Woensdagmorgen 11 november gaan de dames van de afd. Zeven huizen naar het Schoonhovense klokken- en sieradenmuseum. Vertrek om 8.30 uur bij Hotel Vos Onafhankelijk informatieblad vooralle inwoners van Zevenhui zen, Oud Verlaat, Moerkapelle en Kruisweg. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 5.000 exempla ren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen Tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant steltzich nietaansprakelijkvoor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor pu- blikatie in de dorpskrant te weigeren

Dorpskrant | 1987 | | pagina 1