DEZE WEEK: Oranje Nassau College OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN kennismaking met Harm en Joke Hessels drukkerij elgersma EHBO- herhalings- cursus Hartmassage Voorlichtingsavonden OPEN HUIS Ingrid Paul naar Calgary volleybal m Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen TEL. 01802-1918 voor de grootste keuze in geboorte- en trouwkaarten zaterdag 18 februari van 10.00-12.30 uur Toekomstige leerlingen van alle leerjaren zijn van harte 1 februari 1989 - Jolanda 12,5 jaar bij Bac - Dierenarts in Zevenhuizen - Ie Paal in Moerkapelle - Nieuwe beheerder van Swanla - Abbekerk Catering - Vader en zoon VOETBAL - enz. enz. VEEL LEESPLEZIER PARTYCENTRUM CONCORDIA Bruiloften, party's, vergaderingen, koud buffet tot 300 personen, tegen zeer aantrekkelijk prijzen. Ruime parkeergelegenheid. Gemakkelijk te bereiken. BREDEWEG 66 - MOERKAPELLE 01793-1528 Hij: de nieuwe beheerder van dorpshuis "Swanla" die vandaag, 1 februari in dienst is getreden bij de stichting Dorpshuis Zevenhuizen. Zij: Part-time medewerkster, die per 1 maart a.s. in dienst treedt. De 41-jarige Harm Hessels uit Joure is niet iemand die.graag in de belang stelling staat. Zijn drie jaar jongere vrouw Joke komt ook zo over. Bei den hebben jaren van keihard wer ken achter de rug en zijn gewend aan te pakken. Dat zijn geen feiten waar over ze zich roemend uitlaten, maar een gevolgtrekking van hetgeen ze summier vertellen. Wat onwennig, nog duidelijk als vreemde eenden zwemmend in de dorpshuisbijt, hebben we in de foyer een ontmoeting met de nieuwe mens en van dorpshuis "Swanla", op zater dagmiddag 28 januari. En passant proeven ze de sfeer van volleyballend Zevenhuizen, tijdens een wedstrijd van Heren II en Dames Wat zij deden Harm komt net van een booreiland, waar hij een half jaar als radio-telefo nist gewerkt heeft. Een overbrug gingsfase, nadat ze de vorige zomer hun hotel-café-restaurant in Hee renveen verkochten en hun disco theek in Rohel. Ze sloten toen een periode van drie jaar af waarin ze van 's- morgens zeven tot 's-nachts twee uur in touw waren en voor zichzelf uitmaakten dat dit niet langer zo kon. Op zaterdag en zondag de disco theek en in de week het hotel... Overigens waren zij zuinig op hun bezoekers, want speciaal voor hen reed er kosteloos een borrelbus door Friesland. Zij waren daarin zeer uniek!) Die haalde de jeugd van huis en bracht ze er ook weer heel huids. Ze hadden op de avonden dat de discotheek open was, twee bestel busjes met een chauffeur rijden ervaring Niet vanwege hun hotel- en disco theek-ervaring viel de keus van het stichtingsbestuur op hen beiden, maar veeleer vanwege hun staat van dienst van multifunctionele aard. Die ervaring komt een dorpshuis ten goede. Harm is namelijk ook ca. 9 jaar be heerder geweest van een cultureel centrum in Bakhuizen. Eerder was hij ca. 8 jaar eigenaar van een super markt. En daarbij was de inzet van zijn vrouw onontbeerlijk. Joke werk te, als haar gezin het toeliet, net zo hard mee. Deze kinderen: twee zo nen, Jacob van 19 jaar en Albert van 13 jaar, komen, als er huisvesting gevonden is, mee naar Zevenhuizen. Jacob zal er niet veel zijn, want hij vervult zijn dienstplicht. De jongste gaat vermoedelijk naar de LTS in Waddinxveen. Hij is dol op ijshoc key, hetgeen hier in Zevenhuizen ontbreekt. De oudste hoopt bij voet balvereniging "Groeneweg" te gaan voetballen. Hun ouders kwamen ja renlang niet aan hobby's toe. Be schouwen het omgaan met mensen in de horeca-sector, als hun hobby. Ze stellen het op prijs dat er in het dorpshuis gewerkt wordt met vrijwil ligers. Wat hen in Zevenhuizen aan trok, kunnen ze niet zo snel zeggen. Misschien was het de wijze waarop er geadverteerd werd in het vakblad van de Horeca? Er niet alleen een beheerder, maar ook een part-time kracht gevraagd werd, zodat Joke ook haar energie kwijt kan? Onge twijfeld zal het dat geweest zijn, want ze kenden het dorp van tevoren niet. Wel zijn ze, toen ze op sollicitatiebe- zoek kwamen, de omgeving gaan verkennen."Net zo vlak als in Fries land en ook water in de buurt." Ook hebben ze zich uitgebreid voor laten lichten door het bestuur, wat hen staat te wachten. En verder zullen ze de werkwijze van hun voorganger, Ton Loevedie half februari vertrekt volgen, in overleg met het bestuur. Echt plannen hebben ze niet. Ze lie jaargang nummer 301 denken dat het gevoerde beleid met nadruk op sport en cultuur en vereni gingen, uitstekend is. "We moeten hier niet met allerlei activiteiten komen voor de 16+jeugd. Die vindt dat wel in de discotheek die daarvoor speciaal gebouwd wordt. Wij zouden ons misschien nog iets meer op de sport en het culturele, kunnen gaan toeleggen. Wat de sport betreft wer den er eerder al activiteiten op de zaterdagavond ontplooid. Zoiets 'zou weer kunnen gebeuren om de sporthal optimaal te benutten. En wat het culturele betreft zouden we b.v. op zondagmorgen na kerktijd éénmaal in de maand een "koffiecon cert" kunnen organiseren. B.v. met de Egerlander kapel of met koor zang. In de adventstijd alleen met koorzang. Er zijn hier diverse koren. Op die manier komen er ook ande ren naar het dorpshuis, die normali ter hier niet komen." Echte plannen hebben Harm en Joke overigens nog niet. Ze wachten eerst alles rustig af: kijken de kat uit de boom. Er komt eerst nog het inge- bruiknemen van de sporthal met kleedaccomodatie od 10 maart en de" open dag" op 11 maart. Dat zal voor menigeen een gelegenheid zijn om met het sympathieke echtpaar kennis te maken. De Dorpskrant wenst hen beiden veel succes in Zevenhuizen.... dorpsstraat 62a zevenhuizen tel. 01802-2289 Zevenhuizen - EHBO Zevenhuizen organiseert een herhalingscursus Hartmassage op 7 februari en 21 maart. Ook bij voldoende deelname wordt er een nieuwe cursus georga niseerd op een nader te bepalen datum. De cursus vindt plaats in het gebouw voor Hulpverleningsdien sten, Burg. Boerstraat 1, Zevenhui zen. Aanvang 19.45 uur. Voor info: tel. 01802-1522 of 1376. Chr. Scholengemeenschap voor Atheneum, Havo en Mavo. Parkdreef 282, 2724 EZ ZOETERMEER, (wijk 24). Tel. 079-41 10 41 - Rector: drs. G.M ten Cate. dinsdag 14 en woensdag 15 februari Aanvang 20.00 uur. Deze avonden zijn bestemd voor de ouders van leerlingen van groep 8. welkom. Op aanvraag wordt u een aanmeldingsformulier en een informa tieboekje toegezonden. Aanmelding van leerlingen kan geschieden via de directeuren van de basisscholen of bij de directie van de scholengemeen schap. Aanmelding moet plaatsvinden voor 1 april 1989. De Zevenhuizense schaatsster In grid Paul vertrok maandagmorgen naar Calgary. Haar vertrek ging niet van een leien dakje: er was door haar coach een verkeerde vertrektijd doorgegeven, dus was het vliegtuig al in de Tucht, op het moment dat Ingrid in de vertrekhal arriveerde. Geluk kig kon zij met een andere vlucht mee, die echter een overstap in To ronto noodzakelijk maakte. Ingrid is reserve van de kernploeg, die in Lake Placid, Amerika gaat strijden om het wereldkampioenschap. Ingrid heeft de laatste wedstrijden o.a. N.K. afge lopen weekeinde, geen goede pres taties geleverd, hetgeen te wijten is aan een hardnekkige keelontste king, waarvoor ze antibiotica kreeg toegediend. Ronduit belabberd en ingeboet aan krachten heeft ze nog haar uiterste best gedaan om tot goede resultaten te komen. Haar tij den waren: 500 m: 46.04, 1500 m: 2.15,91; 3000 m: 452,15; 5000 m: 8.20,90. Ze behaalde een totaal van 190.124.Ingrid behaalde een matige zesde plaats in het algemeen klasse ment, doch op grond van haar pres taties bij de afstands-kampioen- schappen in Heerenveen, werd zij destijds door de Begeleidingscommiss ie:commissie kernploegen, als reserve aangewe zen. Ingrid is niet voornemens om, als ze niet nodig is, er geen uitvallers zijn, naar Lake Placid te reizen, maar eerst aan te sterken en zich vervol gens in Calgary helemaal toe te leg gen op de training, waarna ze naar Bute vliegt. Hier wordt een wedstrijd verreden voor de World cup, waarna vervolgens in Calgary, in deze com petitie, een wedstrijd wordt verreden.Op 14 februari hoopt ze weer thuis te komen, om tenslotte nog in Inzeil te strijden om de World cup die een finale in Heerenveen heeft in maart, studeren Ingrid, nog steeds de blik op de art senstudie, heeft, tijdens een eerder bezoek aan Calgary, ook het univer siteitsziekenhuis aldaar verkend. Zij werd toen door oud-plaatsgenoot, professor Leen Paul rondgeleid. Het is een grote eer voor Ingrid dat dit contact ertoe heeft geleid dat ze hier vanaf april drie maanden co-schap mag 'lopen' om haar studie genees kunde (medicijnen) voort te zetten. Rentokil- ZVH toont klasse! Zaterdag speelde Rentokil/ZVH in Amstelveen tegen het team van Brother/Martinus. Voor deze wed strijd was een ongekende belangstel ling van de media. Bij Brother/Marti nus had men versterking aangetrok ken in de personen van Harry Brok- kink en Bert Goedkoop. Maar deze versterking kon het niet maken tegen een sterk spelend Ren tokil/ZVH. Al vanaf het begin was duidelijk dat de Zevenhuizense ploeg de wedstrijd zou dicteren. Met een uitblinkende Brecht Rodenburg die er weer lustig op los kon scoren werd de wedstrijd met 0-3 gewonnen. De setstanden waren 8-15, 6-15 en 9-15. Brecht Rodenburg werd opnieuw door bondscoach Arie Selinger be naderd, zodat Brecht zeker hoog op het lijstje staat voor het Nationale Team. Maar voorlopig blijft Brecht bij Rentokil, want anders zou Neder land vol met muizen zitten. Voor donderdag 2 februari staat de volleybaltopper tegen koploper Del- talloyd/AMVJ op het programma. De wedstrijd begint om 20.30 uur in dorpshuis Óp Moer in Moerkapelle. Zaterdag daarop spelen de heren de eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft en wederom tegen het team van Brother/Martinus. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur in het dorpshuis van Moerkapelle.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1