Rabobank CS «Mï NAAIMACHINES c9~Capp^Qirds' gemeenteraad Kom ook zingen bij Zanglust! drukkerij elgersma Nesteldrang REISINFORMATIEAVOND CYPRUS en TUNESIE Naaimachinecentrum BENNING drukkerij elgersma - KOZIJNEN - DEUREN voor al uw drukwerk: zevenhuizen tel. 01802-2289 Op donderdag 16 februari a.s. organiseren wij in samenwerking met de reisorganisatie ARKE een reisinformatieavond over Cyprus en Tunesië; twee zonzekere vakantiebestemmin gen met prachtige stranden en interessante bezienswaardigheden. Van deze beide landen zal er een video-presentatie te zien zijn. In de pauze is er gelegenheid om van één van deze landen een karakteristiek hapje en drankje te proeven. Tevens heeft u de gelegenheid tot het bezoeken van onze informatiestand. Wij nodigen u allen uit! Kaarten a N f 2,50 kunt u tot en met maandag 13 februari afhalen bij onze reisbalies in Zeven huizen en Moerkapelle. De aanvang van de avond is 19.45 uur. tot ziens op donderdag 16 februari! Keuze uit wel 100 modellen en merken. De grootste naaimachinespeciaalzaak van de Randstad Het adres waar u door onze enorme omzet altijd goedkoper slaagt Een origineel, grappig, mooi, vertederend, leuk, ontroerend, kortom goéd geboortekaartje kiest u uit de Kennemer Kaarten Kollektie. Gratis ontvangt u, bij afname van minimaal 60 stuks (per bestelnr.) dit leuke knuffelbeest! zevenhuizen allerlei stoelen reigerbos De openbare basisschool 't Reiger- bos mag nieuwe stoelen voor de ge meenschapsruimte aanschaffen. De kosten zijn geraamd op f 4.995, verkoop woning De woning aan de Noordelijke Dwarsweg 49, was tot dusver eigend om van de gemeente Zevenhuizen. Op verzoek van de huurder, wordt deze thans aan hem verkocht. benzinepomp Aan de Swanlaweg komt misschien een benzine- en gasstation. Door de gemachtigde van mevrouw T.A. Abbekerk- de Mik, te weten, gebr. Jongste B.V. te Ouderkerk a.d. IJs- sel, was verzocht om een optie voor een perceel van ca. 1000 m2 Realisa tie van de aanleg van een dergelijk station is afhankelijk van het al dan niet aanleggen van een rondweg om Zevenhuizen. bedrijfsruimte Door de raad werd een voorberei- dingsbesluit genomen om het moge lijk te maken vergunning te verlenen aan de fa. A. en W. Tas voor de bouw van een bedrijfsopslagruimte. voetpad Weth.Kreftlaan. Er komt een voetpad langs de noord zijde van de Weth.Kreftlaan, tussen De Beuk en de Eendrachtsdijk. Het plan omvat tevens een symmetri sche rijbaanversmalling. De kosten zijn op f 34.500,geraamd. uitwerken Swanla Omdat plan "West" volgebouwd is, worden plannen voorbereid om met de woningbouw verder te gaan in "Swanla". Hier moeten ca. 275 wo ningen worden gebouwd. Thans moet een plan voor de bouw van ca. 100 woningen worden uitgewerkt. De raad voteerde een krediet van f 28.000,hiervoor. Er wordt gebruik gemaakt van de diensten van het bureau voor stede- bouw ir. F.J. Zandvoort B.V. te H.I.Ambacht, welk bureau ook be trokken was bij de voorbereiding van het bestemmingsplan. speelwerktuig Aan de Boslaan, nabij de garages wordt een speelwerktuig geplaatst door de gemeente. De kosten bedra gen f8.100, grafkelders Er komen vier grafkelders bij op de algemene begraafplaats in Zevenhui zen. De kosten hiervoor bedragen f 13-110~. bliksembeveiliging De bliksemafleiders-installatie van de toren bij de ned. hervormde kerk, bleek bij inspectie niet aan de daar voor gestelde normen te voldoen, aanpassing van het electro-techni- sche gedeelte is noodzakelijk. De kosten hiervoor bedragen f 4.200, en gebeuren bij de eerstvolgende inspectie van de toren. verwarming In een woning aan de Burg.Klinkhamerweg wordt c.v. geplaatst. Aan huurders van de 12 gemeentewoningen is, voor zover deze nog niet voorzien waren van een c. v.installatie, gevraagd of zij c.v. wilden. Slechts één huurder had die wens. De kosten worden geraamd op f 11.000,De huurder is bereid uit de voortvloeiende kosten meer huur te gaan betalen, dorpshuis Vanwege de ingebruikname van de nieuwe sporthal en gerenoveerde gedeelte van dorpshuis "Swanla" moest er een nieuwe huurovereen komst en een nieuwe subsidie-over eenkomst gesloten worden. In de gemeenteraad en eerder in de com missievergadering ABZ, werd hiero ver uitvoerig gesproken. Er werd over dorpshuispetten gesproken, over bestuurders die gekleurde pet ten op hadden en de rand van de hoed en een hoge hoed. Soms knel den ze ook. Wat is namelijk het geval: tot dusver werden er van gemeente wege enkele stichtingbestuurders voorgedragen. Evenzo met de poli tieke partijen. In het vervolg is dit niet meer zo, gaat het dorpshuis meer als een bedrijf functioneren. Wel dient de stichting f 12.000,huur te beta len aan de gemeente. Jaarlijks wordt hiervan f 6000,gereserveerd voor onderhoud, met name de heer H.Sleeuwenhoek Gem. belangen was hiertegen gekant, omdat hij zes duizend gulden bij lange na niet toe reikend achtte voor onderhoud. Hij zag liever gratis gebruik en de stich- i ting zelf het onderhoud bekostigen. De heer P. Hofman PvdA was voor een stichting waarin vertegenwoor digers uit de gemeenteraad zitting hebben. De bedrijfsmatige aanpak sprak iedereen wel aan en men drong Zevenhuizen - De gem. zangvereni ging Zanglust in Zevenhuizen heeft momenteel 30 leden. Zij willen er graag meer mensen bij hebben; zowel dames als heren. Het repertoire van het koor is veelzij dig, zowel geestelijke werken als opera, operette en moderne werken. Het koor is niet bang voor uitdagin gen. Dat bewijst de concerten die zij gegeven hebben m.m.v. het West- lands Mannenkoor en de Mastreech- ter Staar. Regelmatig treedt het koor op in bejaardentehuizen en verzor gingstehuizen. Het koor geeft lx per jaar een uitvoering en gaat lx per jaar naar een concours. Iedereen die zin heeft om te te komen zingen kan vrijblijvend eens langsko men op de repetitieavond, op dinsda gavond van 20 tot 22 uur in dorpshuis Swanla. Zanglust zal een ieder harte lijk verwelkomen. BOUW- EN HANDELSBEDRIJF Lange Zijde 4 - Zevenhuizen Tel. 01802-1055 b.g.g. 01820-30350 erop aan na twee jaar een evaluatie te laten plaatsvinden van de exploita tie. De heer H.Sleeuwenhoek stem de tegen de nieuwe huurovereen komst en vond daarin bijval van de heer Zwerus., SGP. Laatstgenoem de stemde om principiële redenen tegen. Tegen de subsidie-overeen komst was de totale groepering Ge meentebelangen, alsmede de heer Zwerus. De echte winter laat het nog afwe ten, de nieuwe lente beijverd zich om door te dringen, en in het vogelwe reld leeft er zoiets van: zullen we wel....zullen we niet. Sommigen weten het al. In de krant stond een foto van een vogelnest gevuld met komend leven in de ovale omhulsels, en een eksterpaar dat ik in de vorige lente steeds heb gadege slagen, in hun nijverheid vanwege de nesteldrang (ik ben zelf blij dat ik dat niet heb elk voorjaar) is alweer volop bezig met de restauratie van de kraamkamer. Destijds hebben ze er met z'n zevenen gewoond, dus zal er hier en daar wel wat te ordenen zijn. Een geelgebekte zwarte zanger streek neer in de palmenstruik van waaruit eerder al eens moederlijke vogelgeluiden te horen waren. Wel licht dezelfde bewoner? Later daalde hij af naar de zwarte grond en deed zich te goed aan smakelijke hapjes, die in veelvoud aanwezig zijn in de glanzend groene heester. Non stop pikte hij de rode bessen van de be- blaadde takken. Als ie zo doorgaat (gaan moet ik zeggen want de don kerbruine wederhelft heeft zich eveneens laten zien) zal het gekleur de goedje weldra verhapstukt zijn. Het oude nest is het opknappen waard volgens mij, toch zou ik willen dat ik het tweetal kon waarschuwen omdat ik ze weinig kans geef. Er is een poes die niet bij ons thuis hoort, op zwerftocht. Die zal de tijd van evntuele uitbroeding in de palmen struik nauwelijks kunnen afwachten. Ik kan enkel maar hopen dat zo'n merelpaar vroegtijdig onrustig wordt; in de smiezen krijgt dat er een rover rondsluipt. Dat het een veiliger onderkomen zal gaan zoeken om daar hun nesteldrang bot te vieren, zodat de katachtige bot vangt. Corrie van Nierop. Coöperatieve Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle B.A. Afdeling reizen. Rabobank Zevenhuizen Dorpsstraat 190 2761 AJ Zevenhuizen ZH 01802-2344 Rabobank Moerkapelle Dorpsstraat 12 2751 AZ Moerkapelle 01793-1577 MS Levering en reparatie van alle topmerken. Pfaff - Lewenstein - Husqvarna - Elna - Singer - Bernina - Toyota - Riccar - Anker Zig-Zag vanaf f 299,- t/m f 3600,- Oranjelaan 29 - Zoetermeer - Tel. 079-166759 (wijk 12 bijt Oude Dorp) Vrijdag koopavond Uw plaatselijke drukker is er graag druk mee. Kennemer

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11