Brand in de jonge jan Torch Run: 't Gaat als een lopend vuur door Nederland. Corric van Nierop in herhaling Afscheid nemen van Ton Loeve in 'AU. of Araon inwhjcb bed«liTX4ï*» 1 ai (f«nl djtnx. tara An impr«»jion of Henri de Vries 'n marveloue c^racleri^llons Zevenhuizen - Een paar dorpskranten geleden kondigden we alvast de opvoering van het bijzonder leuke toneelstuk van Herman Heijermans aan, nl. BRAND IN DE JONGE JAN. Er komen twee voorstellingen, nl. op 25 maart en 8 april. Data om alvast te noteren en vrij te houden! Op de toen geplaatste foto stond de kruidenier handenwrijvend onderdanig te doen tegen de officier van justitie, resp. Harry de Jong en Pouw HOfman. De kruidenier (weledel, weledele) is een van de zeven typetjes die door de Jong worden neergezet. Hij weet al de figuren voortreffelijk weer te geven. De repetities zijn in volle gang en beloven geweldige voorstellingen! De opbrengst ervan is bestemd voor Unicef, het wereldnoodfonds van de Verenigde Naties is bestemd voor kinderen In een uniek samenwerkingsverband tussen diverse christelijke organisa ties, worden de laatste maanden voorbereidingen getroffen voor een FAKKELMANIFESTATIE door Nederland. Onder de naam TORCH RUN vindt dit evenement in de week van 10 tot 17 juni plaats. De loop start in Utrecht en gaat via twee routes het hele land door. Met een groot evene ment op het Museumplein in Am sterdam wordt de Torch Run afge sloten. Doelgroep voor de Torch Run zijn met name christelijke jonge ren tussen de 12 en 25 jaar. Zij moe ten gemotiveerd worden om zich in hun vrije tijd of fulltime in te zetten voor evangelisatie en zending. De initiatiefnemers vinden dat het zen dingsbevel in deze eeuw voltooid moet worden en wil jongelui voor het afmaken van die opdracht mobilise ren. Als motto is de sloaan: 't GAAT ALS EEN LOPEND VUUR DOOR NEDERLAND gekozen. Het initia tief tot de' loop is genomen door Loren Cunningham, oprichter van de beweging Jeugd met een Op dracht. Op Paaszondag 1988, werd de eerste fakkel ontstoken op de Olijfberg in Israël en in speciale con tainers naar de diverse continenten overgevlogen. De Torch Run kan namelijk in alle landen van de wereld gehouden worden: in elk land moet hij op nationaal niveau georgani seerd worden. De bedoeling is dat uiteindelijk in juli a.s. de fakkels als symbool worden aangeboden aan het Congres van het Lausanne- comité voor Wereldeyangelisatie, dat in Manila zal worden gehouden. eenheid Andere doelen van de loop zijn: het bevorderen van eenheid onder chris tenen. Men hoopt dat door de geza menlijke aanpak de Torch Run zal overkomen als een getuigenis van eenheid'. Bewust wordt samenwer king gezocht met alle kerken en groepen. Voorts hopen de organisa toren geestelijke leiders in Neder land met het gebeuren te bemoedi gen in hun werk en jongelui duidelijk te maken, dat zij de toekomstige ker kelijke leiders van Nederland kun nen zijn. Alle christenen worden in de Torch Run aangemoedigd tot gebed, ter ondersteuning van evan gelisatie. Jongelui zullen ook worden gestimuleeerd tot praktische evan gelisatie, niet alleen tijdens de Torch Run, maar ook daarna. Ze zullen daarom uitvoerig geïnformeerd wor den over 'Love Europe', een grote evangelisatie-activiteit van 'Operatie mobilisatie', deze zomer en over 'Mission '90', een zendingscongres dat aan het eind van het jaar in Utrecht gehouden zal worden. De Nederlandse loop wordt georga niseerd door een comité dat is sa mengesteld uit vertegenwoordigers van diverse organisaties. Daaronder zijn Youth for Christ, Jeugd met een Opdracht, de Navigators, het Insti tuut voor Evangelisatie, de Ned.Baptisten jeugdbeweging, de Pinksterjeugdbeweging en de jeugd bond van de Evangelische Broeder gemeenten. Algemeen coördinator is Floor Vo gelaar uit Arnhem, normaal gespro ken werkzaam voor JmeO. Het be stuur van de stichting Torch Run bestaat uit Peter Vlug sr.(Opwekking),Peter Vlug jr.(Tiener Toekomst), Jan Blom (TEMA/M'90), Jeff Fountain (JmeO) en Arnold van Heusden (Evangelische Alliantie) evenementen De Torch Run wordt gestart met een manifestatie op het Domplein in Utrecht, op zaterdag 10 juni. Van 12 tot 17 juni zullen 70 lopers langs twee routes het land doorgaan. In de pro vincie-hoofdsteden, die zoveel mo gelijk worden aangedaan, kunnen andere jongelui bij de lopers aanha ken. Na aankomst van de lopers in een stad wordt een evenement ge houden, dat door plaatselijke kerken en groepen georganiseerd is. Tijdens deze bijeenkomsten zal het thema- het afmaken van de zendingsop dracht- centraal staan. Ook hoopt men dat christenen in deze plaatsen die dag zullen benut ten voor evangeliesatie-activiteiten. Via deze evenementen willen de or ganisatoren zoveel mogelijk plaatse lijke gelovigen bij de Torch Run be trekken: jong en oud(er). De lopers van de noordelijke route gaan via Arnhem naar Zwolle, As sen, Groningen en Leeuwarden. Vervolgens gaan ze door de polders naar Lelystad en komen dan zater dag de 17e juni in Amsterdam aan. De zuidelijke route gaat via Den Bosch naar Maastricht, vervolgens terug naar Eindhoven en via Tilburg naar Middelburg. Vandaaruit wor den Rotterdam en Den Haag aange daan en eindigt men eveneens in Amsterdam. Nadere informatie: Torch Run, Amsterdamseweg 98,6814 GG Arn hem, tel. 085 -459 309. Wie schetst de verbazing van Corrie van Nierop toen ze uitgerekend op haar verjaardag, een herhaling van het KRO-programma "Lief en Leed" zag, dat ruim drie jaar eerder al was uitgezonden. Naar aanleiding van die opnames en uitzending, schreef ze haar levens verhaal, wat als opborrelingen aan het papier werd toevertrouwd. Steeds was er bij ons het voornemen om hiervan iets in de Dorpskrant te publiceren, maar nu was daar ruimte Zo was na de opnamen ontzettend vermoeid..het begon via een oproep in het voorjaar van 1985. Marga Kerklaandeed een oproep aan moe ders van grote gezinnen van 50 jaar en ouder. Zij vroeg hen te schrijven over hun leven in die tijd en hoe men stond tegenover de huwelijkse staat als katholieke vrouw en moeder. Getrouwd zij betekende kinderen krijgen. Voor velen en voor velen: zeer vele. Corrie: Hoeveel wist je niet, omdat het regende tot het droog werd. je was er zelf geen baas over. Voorbehoedsmiddelen - als we daar al van wisten - waren ten streng ste verboden. Om d;e anderhalfjaar, twee jaar een kindje. 20 jaar lang, soms nog langer, was heel gewoon. ""Hoe meer brieven hoe liever" vroeg Marga Kerklaan "Aan de hand daar van zal een produkt vervaardigd gaan worden, dat moet passen in een KRO-programma voor de televisie in de wintermaanden van 1985." Corrie schreef. Niet enkel over zich zelf, over haar ervaringen, in haar eigen grote gezin in die jaren, maar veel intenser omtrent het leven van haar overleden moeder, in 1981, op 80-jarige leeftijd "een vrouw die een leven volz orgen, ziektes en tegensla gen heeft gesleten in een gezin, waar de armoe aan alle kanten afdroop. Waar kind na kind geboren werd, waar van de vijftien zwangerschap pen er zes voor niets, of voor een zeer kort durend nieuw leventje zijn doorgeworsteld. Waar geloof, hoop en liefde uitzichtloos in d;e knoop lagen met twijfel, bittere armoede en onderkenning. Vergeleken bij de vaak uitzichtloze jaren en almaar opstapelende zorgen van mijn moe der, had ik met mijn gezin de hemel op aarde." Kort samengevat schreef Corrie aan Marga wat na haar ver zoek in haar opborrelde, eerlijk en voor haar opluchtend. Mijn stille gedachten, nadat ik de aan haar geadresseerde envelop door de rode gleuf had laten wegzakken, vervlogen als volgt: 'aan de hand van al die binnenkomende epistels bij de KRO, zal een team van psycho-se- xuo-theo- en weet ik wat voor -logen nog meer, een paar uur op het scherm verschijnen, om met elkaar te spreken over de door hen uitge zochte belangrijkste punten daaruit. "Ik dacht er al wel bij: "Wat voor die gestudeerde bollen belangrijk is hoeft nog niet doorslaggevend ge weest te zijn, want moeders zijn de praktijkmensen. Om moeder te zijn behoef je niet zoveel gestudeerd te hebben. De ervaring is louter de meest bij-de-handte leermeester.... Doch...het liep anders dan ik mij in gedachten had voorgesteld - heel anders!" (wordt vervolgd) Zevenhuizen - De beheerder van dorpshuis Swanla in Zev enhuizen, Ton Loeve, neemt afscheid dinsda gavond 14 februari. Iedereen die hem de hand wil drukken kan dat doen tijdens de afscheidsreceptie van 19.00 tot 21.00 uur in dorpshuis Swanla. Tegelijkertijd kan men dan kennismaken met de nieuwe beheer der, Harm Wessels. gemeenteraad Moerkapelle milieu-onderzoek schietbaan De gemeenteraad stelde dinsdag een krediet van f 2.500,— beschikbaar voor een milieu-onderzoek op het terrein van de schietbaan aan de Middelweg in Moerkapelle. Het doel van dit onderzoek is na te gaan of als gevolg van de schiet-activiteiten een grond- dan wel grondwater-vervui ling is ontstaan. Als normwaarden worden de normen gehanteerd wel ke ook gelden voor een indicatief milieu-onderzoek t.b.v. de woning bouw. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door de Milieudienst van het Samenwerkingsorgaan Midden- Holland. zevenhuizen De 56-jarige Klaas Verschoor werd samen met zijn vrouw, vrijdagmiddag jl bij zijn woning in de Rozenstraat afgehaald in een old-timer, die het eigendom is van directeur Rinus Verstoep uit Nieuwerkerk a.d. IJssel. De directeur kwam hem persoonlijk halen, omdat Verschoor 25 jaar in dienst is van de firma, die aanvankelijk onder de naam Carosseriefabriek Paul en Van Weel de, functioneerde. Thans is dat Contar. De heer Verschoor was aanvanke lijk voorman van het carosserie-plaatwerk, vervolgens voorman van contai ner-reparatie en thans voorman van grote materialen. Hij hoopt over 2 jaar van de VUT- regeling gebruik te maken, na een arbeidzaam leven, waarin hij ook nog eens 10 jaar bij de carosseriefabriek van De Graaff in Zevenhuizen, werkzaam was. Het voltallige gezin: man, vrouw plus drie kinderen met partners en hun kleinkind, beleefden die vrijdagmiddag een feestelijke bijeen komst waarin naast Klaas Verschoor, nog een andere werknemer in het zonnetje stond.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 12