Een huwelijkskado vanUwdrukker CDA Kamerlid bood luisterend oor. Afwezig FOTO'S Goudse ope rette drukkerij elgersma Thuishulp centrale vraagt gastgezinnen en Continental Sound 20 jaar VRIJDAG 3 MAART: SKI-BUFFET: NIEUW IS iiitcrairil vrijwilligers in de Dorpskrant! DRUKKERIJ ELGERSMA voor de grootste keuze in geboorte- en trouwkaarten WIJ HETEN U VAN HARTE WELKOM! Dat krijgt U, als U als a.s. bruidspaar bij ons zo'n mooie trouwkaart uitzoekt uit de Intercard-kollektie. Jullie eigen naam en trouwdatum in goudfolie op luciferdoosjes, menukaarten, onderzettertjes enz. Kom eens langs. een goede keuze. Iedere maandag en dinsdag een heerlijk hoofdgerecht voor f 15,- maandag en dinsdag 13 en 14 febr.: AUBERGINE gevuld met stukjes varkensvlees, rozijnen, tomaat, sellery, kaas, taugé en paprika, CAFÉ-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 QUD VERLAAT Zevenhuizen - Het Tweede Kamerlid voor het CDA, de heer F.J. van der Heyden luisterde donderdagmiddag aandachtig naar de uitstekend onder bouwde argumenten van burgemeester A.H. van Gent, waarmee hij de zelfstandigheid van Zevenhuizen, tijdens diens bezoek, bepleitte. Het CDA had de heer Van der Heyden uitgenodigd omdat de Tweede Kamer voorbereidingen treft voor de behandeling van het wetsvoorstel Gemeente lijke herindeling noordoostelijk en midden Zuid-Holland. Dit wetsvoorstel houdt o.m. in het voornemen dat Zevenhuizen en Moerkapelle, als zelfstan dige gemeenten zullen verdwijnen en als nieuwe, samengevoegde, gemeente zullen voortbestaan onder de naam Moerhuizen. Helaas kwam het lid van dé vaste Kamercommissie wat later dan ver wacht, zodat er van een rondwande ling door de dorpskern niets kwam. Het college van B. en W. was bijzon der geporteerd dat dit Kamerlid, die van dezelfde partij is als staatssecre taris mevrouw De Graaff-Nauta, die herindeling voorstaat, bereid was om naar hen te luisteren. Hij was, zo bleek, onbevooroordeeld, doch nu van mening dat er meegewerkt moet worden om Zevenhuizen zelfstandig te houden. De heer Van der Heyden in een ont moeting met de pers: "Vanmiddag heb ik wel degelijk bijles gekregen over de aanpak van de provincie, die hier niet warm ontvan gen is. Deze aanpak is sterk onder de kritiek komen te staan. Het voorstel van de staatssecretaris is nauwgezet onder de loep genomen. Het is heel belangrijk om alle kritische stand punten over het hele gebied rond Rotterdam ook van andere gemeen ten te bekijken. Het was voor mijn oriëntatie heel belangrijk om nog eens opnieuw de kaart te bekijken. We zouden, met het oog op de ande re gemeenten, tegemoet kunnen komen aan de wensen van hier, om Zevenhuizen niet her-in te delen. Wat de ruimtelijke ontwikkeling be treft heeft Zevenhuizen getoond zich als kleine gemeente heel goed tegen Rotterdam te kunnen handhaven en het er bij de onderhandelingen bij de grondtransactie goed afgebracht." moerhuizen Spreker vertelde dat de naamgeving van een eventuele nieuwe gemeente, na herindeling met Moerkapelle, Moerhuizen wordt, die middag even aan de orde is geweest en dat de Kamer, mochten de plannen door gaan, er goed aan zal doen om die belachelijke naam nogmaals te bekij ken. Wat de herindeling op zich betreft, heeft het CDA, volgens de heer Van der Heyden, bezwaar tegen getals matige criteria, die niet altijd tot een goede conclusie leiden. Hij dacht dat Zevenhuizen en Moerkapelle niet als gigantisch knelpunt bekeken wor den. Noemde de 3 B-hoek waar de herindelingsplannen niet door zijn gegaan, wel een ernstig knelpunt. "Het is prettig kletsen over andere gemeenten, dan zit je je tegoed te doen aan de één ten koste van de ander. We moeten proberen de zaak zuiver over te laten komen. De staatssecretaris is van mening dat kleinere gemeenten weinig toekomst hebben. Dat moet juist onderzocht worden of een beter alternatief bie den." De heer Van der Heyden is niet de enige parlementariër die actief is in het herindelingsgebied. Ook de heren Fransen (VVD), Spieker (PvdA) en V.d. Berg (SGP) zijn actief en bewegen zich intensief in dit ge bied. Zevenhuizen- Dokter W. J. van Brug gen is afwezig van 30 januari tot 13 februari. De praktijk wordt waarge nomen door dokter J.A. Ensing en dokter W. Vroegindeweij. Afspraken en aanvragen voor consulten en visi tes, zoals gewoonlijk via de praktijk telefoon 1783. Apotheek gewone tij den open. 12,7 x 17,8 is het formaat van de foto's die gratis afgehaald kunnen worden, direct na het uitkomen van de Dorpskrant. Wie het eerst komt, krijgt de foto gratis. Bijbestellen kan ook ad 7,50 per foto. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - 01802-2289 en natuurlijk ontvangt u bij ons GRATIS het VERRASSINGSPAKKET! De Goudse Operette zet in Gouda weer een aantal uitvoeringen op de planken in de Schouwburg. Dit keer is gekozen voor de operette: Der Zarewitsch. Op 17,18 en 21 maart kunnen operette-liefhebbers hun hart ophalen. dorpsstraat 62a zevenhuizen tel 01802-2289 "Ervaring in de omgang met geeste lijk gehandicapte kinderen is niet direct noodzakelijk: de inzet en het enthousiasme zijn net zo belangrijk!" zegt de Thuishulpcentrale. Deze organisatie zoekt GASTGEZIN NEN EN VRIJWILLIGERS,voor geestelijk gehandicapte kinderen. De Thuishulpcentrale in Gouda werkt voor gezinnen die er voor kie zen hun geestelijk gehandicapte kind thuis op te voeden. Deze taak is voor ouders vaak zwaar, waarbij ze prak tische of pedagogische ondersteu ning goed kunnen gebruikenPrakti sche hulp van vrijwilligers is het opvangen van een thuiswonend geestelijk gehandicapt kind, gedu rende b.v. een weekeinde in de maand. Op dit moment liggen er bij de Thuishulpcentrale veel aanvra gen van ouders van geestelijk gehan dicapte kinderen die voor hun kind een liefdevol gezin zoeken, waarmee een langdurig contact opgebouwd kan worden. Iemand die 's-avonds af en toe wil oppassen in een gezin met een geestelijk gehandicapt kind, is ook van harte welkom. Wie belang stelling heeft of meer hierover wil weten kan geheel vrijblijvend de Thuishulpcentrale in Gouda bellen op maandag of vrijdagmorgen tus sen 9.00 en 11.30 uur en vragen naar Elly van Tol. De Thuishulpcentrale is op Hoge Gouwe 137 gevestigd, tel.nr. 01820 -26273. Het had destijds niet veel gescheeld of Continental Sound, had zich aan de Wollefoppenweg in Zevenhuizen gevestigd.Deze stichting, die prak tisch alle gospelconcerten in Neder land organiseert en bekend is van o.a. de Continental Singers toe- rnee's en van Adrian Schnell, bestaat 20 jaar. Nog steeds gehuisvest op de grens met Zevenhuizen, in Rotter dam-Ommoord, viert deze muzikale- evangelisatie-organisatie op 11 fe bruari een lustrumfeest in De Doelen in Rotterdam. Die zaterdagmiddag en avond worden concerten gegeven door 24 bekende artiesten, variërend van Continental Singers, Elly Rik- kert, Carel Heinsius tot internationa le bekendheden als Larry Hogan, Luis Alfredo Diaz en Floyd Mc Clung enz. Als heel belangrijk onderdeel zal Adrian Schnell met een groot massa koor en zijn band voor het laatst een complete versie van alpha ome ga opvoeren.ini. 010 421 1098. gemeenteraad Moerkapelle cadeautje Het begon zo aardig, die gemeente raadsvergadering van Moerkapelle vorige week dinsdagavond. Wethou der mevrouw A. van der Feltz, over handigde burgemeester A. Lips, namens de raad, een cadeau ter gele genheid van de geboorte van het derde kind van het echtpaar Lips op 10 januari jl.: Frederik Willem. Een exclusief kinderdéjeuner. Zij deed dat op hartelijke wijze vergezeld van een gedicht van Toon Hermans: een kind is niet zomaar een dingetje. verschillende koude en warme gerechten uit het wintersportgebied Oostenrijk en Zwitserland, met heerlijke taarten na. Dit buffet kan worden aangevuld met typische wintersportdranken. geserveerd met aardappelkroketten. Tevens hebben wij buiten de. uitgebreide menukaart en het Wollefoppenmenu (47,50) en het Seven Lakemenu (55,-) nu ook het CAPTAIN-MENU, een wisselend drie gangen menu (42,50)

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14