W OPEN DAG BREMMER DEZE WEEK veel leesplezier! OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN Oranie Nassau College gemeenteraad Zevenhuizen reconstructie b.k. weg schoorsteen brand rottekade rijopleiding vrachtauto VERKEERSSCHOOL Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen TEL. 01802-1918 zaterdag 18 februari vam 10.00-12.30 uur DRUKKERIJ ELGERSMA Plattelands vrouwen gemeenteraad Moerkapelle - gemeenteraad Zevenhuizen cda-kamerlid in Zevenhuizen verkeersdrukte in Zevenhuizen - sportuitslagen - enz. enz. PARTYCENTRUM CONCORDIA Bruiloften, party's, vergaderingen, koud buffet tot 300 personen, tegen zeer aantrekkelijk prijzen. Ruime parkeergelegenheid. Gemakkelijk te bereiken. BREDEWEG 66 - MOERKAPELLE 01793-1528 1 Zevenhuizen: files door de Dorps straat. Niet alleen de middenstanders erva ren het als hinderlijk dat er zoveel auto's door de Dorpsstraat komen, ten gevolge van de reconstructie werkzaamheden van de Burg.Klinkhamerweg, ook de bewo ners en het winkelende publiek. Aanwonenden beklagen zich erover dat ze in de vroege ochtend, grote vrachtwagens, al dan niet met aan hanger, door de Dorpsstraat horen en voelen denderen. Overdag ge beurt dat ook, maar dan veel trager door de talrijke tegenliggers, waar onder ook soms van hetzelfde grote formaat als de tegenligger. Dan is passeren nauwelijks mogelijk en ontstaan files wachtenden. Zo ook bij het los-en laadgebeuren in de Dorpsstraat: een noodzakelijke aan gelegenheid, waarvan verwacht werd dat het zo zou werken dat de automobilisten er genoeg van zou den krijgen om in de file te moeten wachten en voortaan een andere route kozen. Dat is tot dusver nau welijks gebeurd. Het gebeurt vrijwel dagelijks dat particulieren het ver keer staan te regelen in de Dorps straat. Overigens heeft deze ver keersproblematiek ook de bijzonde re aandacht van de rijkspolitie, die direct al bij de eerste klachten, maan dagmorgen, maatregelen heeft geno men, o.a. door het plaatsen van bor den en het in goede banen leiden van de verkeersstroom. Daarbij is echter ook de medewerking van de automo bilisten noodzakelijk: niet allemaal tegelijk de eerste willen zijn!!!. LEVENSGEVAARLIJK Schoolkinderen die zich lopend vei lig wanen achter de paaltjes, schrik ken zich soms naar bij uitwijkmanoe- vres en weten het vege lijf nauwelijks te redden. Fietsers proberen ook achter de paaltjes een route te vin den zonder hinderlijke obstakels. Soms lukt het niet eens om je fiets end door het dorp te begeven. En dan hebben we het nog niet eens over de Schielandsingel en de We thouder Kreftlaan gehad. Daar ra cen automobilisten, bevrijd van de knelling van de Dorpsstraat, nog een Sasplankje sneller, zodat deze weg, een levensgevaarlijke is geworden!! Waarschijnlijk is het deze week een ietsje rustiger, met het oog op de Voorjaarsvakantie, doch de ver wachting luidt dat de verkeersdrukte de daarop volgende week, weer op volle toeren zal draaien. Door diverse gemeenteraadsleden werden tijdens de rondvraag vragen gesteld over de onverkwikkelijke verkeerssituatie. De Heer D. Over- dij.k PvdA noemde met name de wandelaars en fietsers. Stelde dat het Noordeinde voor fietsers onbe rijdbaar is tijdens de ochtendspits. Er levensgevaarlijke situaties voordoen op het Noordeinde. Noemde het vrij wel onmogelijk de Schielandsingel over te steken. Zijn fratiegenote, mevrouw S. Parabirsing vroeg aan dacht voor het vrachtverkeer, dat makkelijk en veel sneller een andere route kan kiezen. Zij stelde voor om een rijdende knipperlichtinstallatie bij de verkeersoversteek op de We thouder Kreftlaan, één zeer gevaar lijk oversteekpunt, te plaatsen. Zij kregen als antwoord van de voorzit ter dat de situatie zoals deze zich momenteel voordoet, de volledige aandacht heeft van de gemeente en er al iets aan gedaan is om de ver keersproblematiek te verbeteren, n.a.v. talloze klachten van ouders. Echter de gemeente Zevenhuizen moet medewerking hebben van Rijkswaterstaat die goede borden dient te 'plaatsen op beide rijkswegen (resp. A 12 en A 20) (Overigens klinken er ook geluiden om bij Rijkswaterstaat aan te dringen om de afslag van rijksweg 12, bij Zevenhuizen, af te sluiten. Hierdoor zou het verkeer verplicht worden een andere route te kiezen. Andere routes zijn zeker bekend. Wie naar Nieuwerkerl^ moet, kan beter een afslag verder van de rijksweg 12 nemen en via de Bredeweg naar rijks weg A20, richting Nieuwerkerk rij den. Dat is bovendien nog sneller dan zich door de Dorpsstraat van Zevenhuizen te worstelen!Anders om zouden forensen vanuit Nieu werkerk deze route ook kunnen vol gen om zo op hun werkbestemming in Zoetermeer, Den Haag of elders te komen. Voor het vrachtverkeer geldt dit zeker!! Wie in Zevenhuizen moet zijn kan via de Noordelijke Dwarsweg het dorp binnenkomen. De route die, komende vanaf rijks weg 12, bij Zevenhuizen, aangege ven wordt, is niet zo'n handige. Reizi gers worden aan de onderzijde van de afrit op een route door Moerka pelle, via de Bredeweg gewezen Er moet een oplossing te vinden zijn, anders gebeuren er zeker ongeluk ken. Laten we hopen dat de Dorps straat alleen gebruikt gaat worden voor de Zevenhuizenaren die erdoor moeten om naar hun werk te gaan v.v. Voor de rest is er gelukkig de mogelijkheid van rijksweg 12 en de Noordelijke Dwarsweg. Automobi listen worden dringend aangeraden om vooral 's-morgens niet te gehaast te rijden. Liever een kwartier telaat, dan een kind in het ziekenhuis, of gewoon even eerder vertrekken. Voorkomen is beter dan genezen. Ouders van basisschoolleerlingen van zowel de chr.school de Eendragt als de openbare school 't Reigerbos, kregen dezer dagen een brief, die hen attendeerde op de verkeerson veiligheid van Zevenhuizen. Ouders wordt daarom aangeraden hun I door ervaren instrukteur met Mercedes 1619 voor alle rijbewijzen en CCV.B Voor Moerkapelle en omstreken: C.A. Manteau, Westland23, tel. 01793-2776 of 079 - 31.20.95 Chr. Scholengemeenschap voor Atheneum, Havo en Mavo. Parkdreef 282, 2724 EZ Zoetermeer (wijk 24). Tel. 079-41 10 41 - Rector: drs. G.M. ten Cate. Toekomstige leerlingen van alle leerjaren zijn van harte welkom. Op aanvraag wordt u een aanmeldingsformulier en een informatieboekje toegezonden. Aanmelding van leerlingen kan geschieden via de directeuren van de basisscholen of bij de directie van de scholengemeenschap. Aanmelding moet plaatsvinden voor 1 april 1989. dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 nummer 302 8 februari 1988 kind(eren) van en naar school bij o.a. het oversteken van Schielandsingel en Weth.Kreftlaan te begeleiden. Ouders uit de richting Noordeinde achten het noodzakelijk hun kind(eren) te halen en te brengen en komen daardoor soms in de file in de Dorpsstraat te staan... In feite is het de omgekeerde wereld schooldirec teuren die ouders moeten wijzen op de verkeersonveiligheid... En op de Burg.Klinkhamerweg is het een poosje rustig... Alleen de lijn dienst van Westnederland en de bewoners maken gebruik van de weg.) Zevenhuizen: In een woning aan de Rottekade, nabij de jachthaven De Eendragt, ontstond brand in een schoorsteen. Ofschoon de brand weer snel ter plaatse was, duurde het een drietal uren aleer de vuurhaard in de schoorsteen verwijderd was. Met een rammeneur moest de schoorsteen schoongemaakt wor den. Deze was in de loop van de tijd, helemaal dichtgeroet. Twee brand weermannen hebben hiertoe zeker bijna drie uur op het dak van de woning vertoefd en moesten ook nog gaten hakken. Moerkapelle - De maandelijkse bi jeenkomst wordt gehouden op 8 febr. in dorpshuis Op Moer. Aanvang 20.00 uur. Onderwerp: "Engelse tui nen", waarover dhr. B. Vermeijen k omt vertellen.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1