HENK SOL ovens Pseudo- raadsvergaderins Moerkapelle 3 grote kamerplanten Gered.... een wonder actie roemenië groot succes DEZE WEEK: DORPSKRANT - WOONSPECIAL WEEKAANBIEDING: VOOr f 1 05" (1 e kwaliteit) Wilt u uw huis via ons kantoor verkopen? Dan is deze ruimte GRATIS voor u gereserveerd! - WD Hearing - Maatschappelijke dienst verlening Zuidpias - Bert vd Helm bij ZTTC - Eerst Hendrik nu ook Gerrit en Willem!!! - Sport en speldagen in de paasvakantie - en de WOONSPEC1AL VEEL LEESPLEZIER!!! Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen Telefoon 01802-1593 hA makelaardij o.g. Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel.: 01802-2001 lie jaargang nummer 305 1 maart 1989 Moerkapelle - Na een inleidende speech van burgemeester A.W. Lips begon de voltallige gemeenteraad van Moerkapelle, dit keer bestaande uit leerlin gen van de basisschool, j.l. vrijdagochtend aan een heftige raadsvergade ring. Naast de renovatie van de dorpsstraat en verscheidene andere onder werpen, bleek de samenvoeging van de gemeentes Zevenhuizen en Moer kapelle ook bij de jeugd een heet hangijzer. Spandoeken en reacties vanuit de zaal waren daarvan een overtuigend bewijs. - een woning kopen?naar de makelaar - verhuizen? een verhuizer nodig! - een nieuw interieur?.... naar de schilder, woning inrichter, meubelhuis etc. - een onderhoudsbeurt?...naar de doe-het-zelf-winkel voor de huur van apparatuur! over deze, en nog vééééél meer onderwerpen, leest u meer in onze WOON-SPECIAL! Zevenhuizen/Moerkapelle. "Het ging allemaal in een fraktie van enke le seconden. Ik zie het als een won der. De Heere heeft ons gespaard", zegt de heer Büdgen uit Moerkapel le, twee dagen na met zijn wagen, met daarin vijf kinderen, te water te zijn geraakt. Eén van zijn eigen kin deren, wist hij zelf uit de op z'n kop in het water van de Ringvaart liggende auto te halen. Voor de overige vier kreeg hij assistentie van Dirk Heij- ning, een medewerker van de firma Stehouwer. Mede dankzij diens koelbloedige optreden konden de kinderen veilig uit de auto gehaald worden. Het begon allemaal zo. De heer Büdgen reed zaterdagmorgen met vijf kinderen vanuit Moerkapelle, richting Zevenhuizen. Vanwege een verjaarspartijtje gingen de kinderen naar het Zevenhuizense zwembad. Net voor de boerderij van de familie Van der Wel, kwam hem een witte Mercedes tegemoet, die midden op de weg reed. Vermoedelijk zag de bestuurder de tegenligger niet. De heer Büdgen probeerde dan ook de tegenligger te ontwijken door in de rechterberm te sturen. Hij raakte daardoor met de rechterwielen in een slip en draaide met de achterzij de van de wagen die vervolgens op z n kop over de weg, de vaart in schoot. Door het geluid van de klap werd Dirk Heijning gealarmeerd, die toesnellend, zich snel ontkleedde en samen met de heer Büdgen het ach terportier te openen. Dit mislukte, evenals de poging om de voorste stoel naar voren te klappen. Drie van de vier kinderen waren inmiddels gedraaid en hielden hun hoofdjes boven het water, waar ze door de heer Büdgen moed werden inge sproken. Echter was er bij de kinde ren een sterke onrust, omdat een vriendinnetje niet bovenkwam. Toen Zevenhuizen, De organisatie die de actie voor Roemenië verzorgd heeft kan met dankbaarheid terugkijken op de bijzonder geslaagde voedsel en kledinginzameling. Zowel in het Hervormd Centrum, als in de Gereformeerde kerk en in Oud-Verlaat, kwamen onvoorstelbare hoeveelheden goede warme winterkleding en blikken en pakken voedsel, vitamines, zeep en waspoeder binnen. Balen waspoeder en vitaminepillen, zakken rijst, kindervoeding, koffie, blikken vlees, tandpasta enz. enz. Vier maal hadden de mensen de gelegenheid om hun spullen naar de inzameling sadressen te brengen. En viermaal was het aanbod overstelpend. Ook vanuit Nieuwerkerk, Moerkapelle en Waddinxveen kwamen mensen met auto's vol spullen. Alles is inmiddels gepakt en gekist vervoerd naar Andijk, waar de stichting Dorkas voor transport zorgt. Dat gaat niet zo eenvoudig naar Roemenië als naar Polen, omdat Roemenië een veel geslotener land is. Maar het zal hen ongetwijfeld lukken. Zo zal er hulp verschaft worden aan hongerigen. Aan mensen die normaal gesproken uren in de rij moeten staan om voedsel. Ach en dan is hetgeen ingezameld is, in onze ogen misschien maar een druppel op de gloeiende plaat, m^ar volgens de organisatie: een geweldig succes! De initiatiefnemers, ondersteund door de diaconieën van Hervormde en Gereformeerde kerk, zijn ontzettend dankbaar en blij voor de massale gevolggeving aan de oproep in de Dorpskrant gedaan.Grandioos!! alle drie de kinderen via het naar beneden gedraaide raampje gered waren, kwam er een manhaftige daad van de heer Heijning. Hij dook enkele malen de auto in, haakte met zijn voet achter het raampje om zijn oriëntering niet kwijt te raken en zocht in het water naar een vermeen de drenkeling. Het werd een race tegen de klok. Elke minuut telde...Gelukkig, hij vond haar. Dit kindje heeft haar leven te danken aan een luchtbel, waardoor ze onder water kon blijven ademen en aan de geslaagde redding. Omstanders hadden inmiddels politie, ambulance en brandweer gebeld. Alleen het laat ste kind is ter observatie, vanwege het vermoedelijke feit dat ze veel water had binnengekregen mee naar het ziekenhuis gegaan, waar ze 's middags al uit werd ontslagen. Geen van de kinderen hield er letsel aan over. Bij de familie Van der Wel wachtte een warme douche en scho ne kleren werden opgehaald bij één der ouders van de kinderen. In diverse gezinnen heerste er zater dag en zondag een grote dankbaar heid. Alleen blijft de vraag: wie was de tegenligger? De witte Mercedes, die rond tien uur op het Noordeinde reed, richting Moerkapelle? Waar schijnlijk heeft hij van het hele onge val niets gemerkt. De koene redder Dirk was niet be reikbaar voor commentaar omdat hij een weekje op vakantie is.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1