v.o.o. OPEN HUIS DAGEN hovens Buiten violen, hele bak (gemengd)f 10,- Bloemsierkunst SOL opening dorpshuis "Swanla" - Zevenhuizen toneel DEZE WEEK veel leesplezier! op 16, 17 en 18 maart a.s. Om het nog extra feestelijk te ma ken is er voor elke kopende klant een leuke attentie! NARCISSEN vanaf I I j\/v per bos HYACINTEN in de dorpskrant: Dorpsstraat 37a - Zevenhuizen - 01802-2628 De nieuwe voorjaarsmode presenteert zich in onze zaak. In sportieve en romantische belijningen en in een veelvoud van kleuren. Met recht een gevarieerd modebeeld. Kom snel de lente proeven tijdens onze Wilt u uw huis via ons kantoor verkopen? Dan is deze ruimte GRATIS voor u gereserveerd! Als officiële openingshandeling van de sporthal "Swanla" werd door burgemeester A.H. van Gent, stichting dorpshuis voorzitter de heer N. Roest en de heer W.C. Visser, oud-stichtings-voorzitter een balletje geworpen. Zij mochten het nieuw in Nederland geïntroduceerde spel "bowls" spelen op een groene kunststofmat. Een Engels spel, dat wat weg heeft van het Franse jeu de boules, maar hoekige ballen heeft. Ook beide wethouders en gemeentesecretaris A. Visser maakten vervolgens kennis met deze sport, terwijl de genodigden tevens van een demonstratie van Pellikaan's sportcentrum uit Tilburg genoten. Als Zevenhuizen besluit deze sport, die voornamelijk door 40 plussers gespeeld wordt, ook in "Swanla" wil gaan spelen zou dit de vijfde gemeente zijn waar de 'bowls-sport' beoefend wordt. WEEKAANBIEDING: Bossen TULPEN x A Qr Nrd. Dwarsweg 86, Zevenhuizen Tel. 01802-1593 6 dagen per week open! toespraken In zijn openingstoespraak bracht Zevenhuizens eerste burger, de heer Van Gent de geschiedenis van het dorpshuis in herinnering: de aan koop in 1974 van de voormalige land- bouwhuishoudschool, door het gemeentebestuur van Zevenhuizen. Vervolgens kon in 1976 de sportzaal in gebruik worden genomen. Na het 15-jarige verleden de revue te heb ben laten passeren, waarbij de aan leiding tot de uitbreiding en de tot standkoming ervan extra werden belicht, was de conclusie van de heer Van Gent dat hetgeen op dat mo ment in gebruik werd genomen, een fraaie voorziening voor de gemeente is waar iedereen trots op kan zijn. Hij deelde voorts mede dat de totale overeenkomst met het stichtings bestuur enkele dagen eerder was ondertekend, welke primair het beheer van het totale complex uitoe fent. De gemeente blijft eigenaar. De heer N. Roest, voorzitter van de stichting dorpshuis Zevenhuizen", vond dat een oud gezegde op het dorpshuis, in omgebouwde vorm dan, van toepassing was."lang ge wacht, niet altijd stilgezwegen, toch verkregen". Hij was blij dat er op een moment dat de exploitatie van het dorpshuis, in '82-'83, niet al te roos kleurig was, een eerste aanzet werd gegeven om over een uitbreiding na te denken. "Onze wensen waren bouwkundig niet allemaal te realise ren, doch we hebben getracht de belangen van de huurders te beharti gen in wat technisch haalbaar was. We zijn trots op wat er tot stand- kwam, al is alles nog niet perfect". Vervolgens toonde hij richtingaan wijzers die in de hal worden ge plaatst. Op deze bordjes staat de nieuwe naam van de zalen. Zo is de bruine zaal getransformeerd tot Catgeszaal", de peuterspeelzaal tot bendragtzaal", het kantoor tot Ambachtkamer" de foyer, blijft gewoon "foyer", de sportzaal heet nu "Zuidplashal" en de nieuwe sporthal kreeg de naam" Swanlahal". De "Polderkamer" behoudt z'n naam, evenals de "Soos". De beden ker van deze "poldernamen" werd geïnspireerd door de polders van Zevenhuizen en de naam "Swanla". Hij verenigde alle namen. Henk Pel- leboer was één van degenen die met suggesties voor namen kwam, n.a.v. een oproep, enkele maanden gele den in de Dorpskrant gedaan. Als blijk van erkentelijkheid kreeg Henk als grapje een potje verf aangeboden en vervolgens een doos met een drankje om z'n keel te smeren. Voor zitter Roest deed tenslotte een be roep op de aanwezige politie-functio- narissen om een oogje dicht te knij pen als bezoekers aan het dorpshuis gebruik maken van de Burgemees ter Klinkhamerweg, omdat het voor mensen van buiten anders een te grote puzzel is om bij het dorpshuis te komen. Namens architect en aannemer Pel- likaan citeerde directeur Van der Braak een uitspraak van burgemees ter A.H. van Gent uit de Dorpskrant. "Je kunt veel op tekening zien staan, maar het gaat erom, wat er uiteinde lijk in de praktijk staat. Het is echt veel fraaier dan ik verwacht had!" Als openingsgeschenk namens Pelli- kaan Bouwbedrijf B.V. werden de twee sportfiguren aan de voorzijde op de sporthal geschonken. open huis De open dag, waarop iedereen het verbouwde dorpshuis en de nieuwe sporthal met verkleedaccomodatie kon bekijken, trok aardig wat pu bliek. Tal van verenigingen presen teerden zich d.m.v. kraampjes in het gebouw, terwijl in de sporthal de monstraties werden gegeven. De meest spectaculaire was die van Jan Timmers met een demonstratie van een Japanse gevechtssport, waarbij een tegel dwars door midden werd geslagen. Zevenhuizen - De toneelgroep van de Vereniging voor Openbaar On derwijs heeft een uitvoering op 18 maart a.s. in dorpshuis Swanla. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. In de pauze wordt een verloting gehouden en na afloop is er bal. - jubileum vv Groeneweg - jubileum vv Moerkapelle - de neef van Hendrik - vertrouwen in wethouder in Moerkapelle opgezegd - sportuitslagen - koninginnedag in zicht - enz. enz. 1 t\ makelaardij o.g. Leny Hovens - makelaar o.g. I\lrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel.: 01802-2001 lie jaargang nummer 307 15 maart 1989

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1