Rentokil/ z vh wint nationale beker ovens Brandweer eenheid Oud- Verlaat opgeheven raad Zevenhuizen DEZE WEEK: Enthos Wilt u uw huis via ons kantoor verkopen? Dan is deze ruimte GRATIS voor u gereserveerd! TELEFOON 01892-17133 17193* VEEL LEESPLEZIER! Zevenhuizen/Nieuwegein. Wie niet naar de wedstrijd in Nieuwegein was geweest, kon op Tweede Paasdag,zo even na half zeven 's-avonds, uit het enthousiaste getoeter opmaken dat de Zevenhuizense volleybalvereniging de nationale beker gewonnen had. Weer een hoogtepunt in de 25-jarige geschiedenis van volleybalvereniging Rentokil/ZVH! proficiat! Laurens Clardeij, helaas geblesseerd, mocht de beker in ontvangst nemen in Nieuwegein. Zijn plaats als spelverdeler werd overgenomen door de thans in Amerika woonachtige Peter van Jaarsveld. Deze arriveerde woensdagmorgen vanuit de U.S.A. op Schiphol. Al eerder was er contact vanuit Zevenhuizen, door manager Cees Nobel met hem opgenomen. Mocht er iets met de spelverdeler gebeuren dan zou Van Jaarsveld de plaats van Clardeij innemen. Van Jaarsveld speelde twee seizoenen bij Zevenhuizen, doch moest vanwege zijn werk in Amerika wonen. Zevenhuizen/Oud-Verlaat. Het is Seen 1 aprilmop, maar bittere ernst: de brandweereenheid van Oud-Ver laat wordt per 1 april a.s. opgeheven. ■Dat dit gebeurt met gemengde ge voelens was al tijdens de commissie vergadering duidelijk, immers de aanwezigheid van de brandweer was een voorziening die in een buurt schap een veilig gevoel gaf. Daar naast was er de sociale band die de brandweerlieden onderling hadden, netgeen saamhorigheid gaf. Dat het college van B. en W. met dit voorstel niet over één nacht ijs is Sesaan staat onomstotelijk vast. Er is neel wat gewikt en gewogen, doch uiteindelijk waren de talrijke facto ren die het voortbestaan van een brandweereenheid in Oud-Verlaat niet noodzakelijk maakten, overtui gend. 'n het pre-advies naar de raad, die donderdagavond z'n instemming betuigde met de opheffing, hadden en Walle zaken weloverwogen op een rijtje gezet. Als motivatie voor de opheffing werd aangevoerd: ,De. brandweer van Oud-Verlaat neett een uiterst kleine personeels- ezetting en het ontbreekt aan vol- oende basis om te verwachten dat er binnen afzienbare tijd weer over een minimum aan adequaat opgeleid en geoefend personeel beschikt kan worden. -De frequentie waarmee op de brandweer Oud-Verlaat een beroep wordt gedaan is zodanig, dat de brandweereenheid Dorp, ook die taak kan verrichten.(Als Oud-Ver laat uitrukte dan ging de materiaal wagen van Zevenhuizen reeds mee). -Sinds midden 1988 rukt de brand weereenheid Dorp ook uit in geval van alarmering in het gebied van Oud-Verlaat. -De kosten van de instandhouding van de brandweer Oud-Verlaat -De brandweerlieden van Oud-Ver laat zullen hun werk in de brandwee reenheid Dorp voortzetten. -Het materieel van de brandweer in Oud-Verlaat hoeft niet langer in stand te worden gehouden... De voltallige raad kon zich vervol gens verenigen met de voorstellen de brandweereenheid op te heffen; het college te machtigen tot verkoop van brandweerauto en motorspuit en tevens maatregelen te nemen die een goede uitvoering van het opheffings- besluit waarborgen. Aan de Vrijwilli ge brandweer Zevenhuizen wordt per 1 april a.s. opgedragen haar taak voor de gehele gemeente uit te voe ren door de brandweereenheid 'dorp' en het college werd gemach tigd daartoe de nodige maatregelen te treffen. Tevens zal het college de Regionale Brandweer Midden-Hol land van de genomen besluiten op de hoogte brengen. Alle fracties lieten wel positief van zich horen. Gemeente belangen: De heer M. Zij derhand was altijd in de veronder stelling geweest dat een brandwee reenheid in Oud-Verlaat een vereiste was, doch dat op dit moment niets minder dan waar blijkt te zijn. Hij pleitte en alle anderen na hem, voor een goede afhandeling. Hij dacht dat een woord van dank en een waardig afscheid op z'n plaats is. Hierbij sloot de heer DZwerus SGP, die het jammer vond, zich bij aan. De heer Ch. Sarneel VVD, zei dat de affaire ook de instemming had van zijn fractie en stelde een reünie met leden en oud-brandweerleden voor. De heren Brouwer en Hofman, resp., PvdA en CDA betuigden hun instemming en meenden dat een woord van dank aan de eenheid van Oud-Verlaat op z'n plaats is. Eerst genoemde wilde de dank op passen de wijze zien uitgedrukt. De gemeenteraad ging donderdaga vond akkoord met het advies van de bezwaar en beroepschriftencom missie de verklaring van 'geen be zwaar" bij G.S. aan te vragen, n.a.v. een beroepschrift van Zevenplant, inzake de weigering van een bouw vergunning voor een bedrijfswoning aan de Zuidelijke Dwarsweg. Een ander beroep, tegen de weige ring van de bouw van paardenboxen en hooiberging van de heer Buizer aan de Wollefoppenweg, werd niet ontvankelijk verklaard omdat de appellant niet binnen een maand reageerde. hA makelaardij o.g. Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel.: 01802-2001 feest bij de volleybalvereniging Rentokil/ZVH wint de beker!!! Lang gespeeld, getraind, gezwoegd, gevochten en gewonnen!. Rento kil/ZVH, mag trots zijn, op de man nen van het ere-divisieteam. Op tweede Paasdag speelde Heren I de bekerfinale in Nieuwegein, tegen het team van PZ/Dynamo uit Apel doorn. Rentokil/ZVH, maakte met Peter van Jaarsveld, als invaller voor de geblesseerde Clardeij, in de basis, een goede start en wist, via een ster ke service en een hecht blok, snel een voorsprong van 9-0 op te bou wen. Deze voorsprong liep op tot 4- 11, voordat PZ/Dynamo wat terug kon doen. Langzaam maar zeker wist PZ punten te verzamelen, door goede drie meter aanvallen van Vita- nov. Maar Rentokil liet het niet ver der dan 12-14 komen en kon door een aanval van Maarten Verdonck de set met 12-15 uit maken. In de tweede set nam Rentokil weer een snelle voorsprong van 4-11, maar ook nu weer kwam er een fase waarin Rentokil, wat schoonheids foutjes maakte en waardoor PZ/ Dynamo terug kon komen, ja zelfs op setpoint kon komen. Tot twee keer toe moest Rentokil een setpoint van PZ wegwerken, maar uiteindelijk werd het toch 17-15 voor Rentokil en liepen de supporters van Rentokil al polonaise langs het veld. De derde set gaf een duidelijker beeld van de krachtsverhoudingen: Rentokil pakte snel een voorsprong, maar liet Dynamo niet meer dichter bij komen. Met 15-7 werd het een duidelijke zege voor Rentokil en kon het feest, zoals een bekerkam pioen betaamt, losbarsten. De Nationale beker werd door de burgemeester van Nieuwegein over handigd aan Laurens Clardeij, die gedragen door zijn medespelers, (geblesseerd tijdens een training, een week voor deze wedstrijd) de trap op ging. De spelers van Rento kil, Peter van Jaarsveld, Maarten Verdonck, Ronald v.d. Berg, Mark Dronkers, Ronald Kooijman, Don Verdonck, Leon Heyting, Peter van Wijk, Pieter de Leeuw, Brecht Ro denburg en Rob van Leen, zorgden er zo voor dat de trainers Jaap Ak kerhuis en Toon v.d. Burght, vol gend seizoen met de ploeg weer Europa in kunnen. Voor de jubilerende, 25 jarige vereni ging, is dit een waar hoogtepunt. Het team gaat volgend seizoen in de nieu we Swanla-sporthal van Zevenhuizen Europacup II volley bal spelen. Na afloop van deze bekerfinale was er vanaf 18.30 uur een gezellig sa menzijn in dorpshuis Swanla in Ze venhuizen, de thuisbasis, waar de vele supporters, met drie bussen gearriveerd, hun spelers opwacht ten. Voor zaterdag staat weer de compe titie te wachten en wel de streekder- by tegen ACCO/DOS om 19.00 uur in "Op Moer" in Moerkapelle. Landelijk telefoon nummer bij overlijden en eerste verzorging: Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Ook uitvaartverz. U.V.Z. H.E. van der Hammen - Meesterlijke uitvoering van "Brand in de Jonge Jan" - Rentokil ZVH wint de Nationale Beker! - Politieberichten - Sportuitslagen - Nieuwe wethouder in Moerkapelle enz. enz. Vederlicht a tegen Enthos a bleek "vederlicht" Bodegraven-Moerkapelle. Op dins dag 21 maart werd in de fraaie sport hal "De Sporthoeve" te Bodegraven een wedstrijd gehouden tussen het A-badminton team van Enthos uit Moerkapelle tegen het A-team van Vederlicht uit Bodegraven. De thuis wedstrijd tegen dit team werd des tijds met een ruime 8-0 overwinning voor Enthos beëindigd. De enkelspelen van Rard Nederhoff Arda Both en Janet Gibbon leverden geen enkel probleem op. Dat een tegenstander ook voor tegenstand kan zorgen en daarbij lastige tot vervelende returns kan slaan, onder vond Wim van 't Wout. In de derde set wist Wim uiteindelijk, mede dankzij z'n conditie, de partij in zijn voordeel te beslissen. Tonuy Ver beek met Rard Nederhoff, stelden in de eerste mix-dubbel al een overwin ning voor Enthos veilig. De overige dubbelspelen Janet/Wim, Rard/ Wim en Arda/Tony, werden even eens in winst omgezet. Na deze 8-0 overwinning op het vederlichte Ve derlicht, werd in gezellige sfeer nog 'nagetafeld', hetgeen bij sommige Enthosspelers nog minder moeite kostte dan bijvoorbeeld het spelen van een enkel-partij... conditioneel gezien dan... Volgens de deelnemers een sportieve en gezellige avond waarvan het resultaat best in de krant mocht komen. Bij deze. 29 maart 1989 11e jaargang nummer 309

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1