ovens Akkerbouwers en loonwerkers verzekerd van doorgankelijke route Blokfluit gitaar muziek en toneel van Winnie Wielage haar leerlingen Politic- berichten Hoera... hoera... Zevenhuizen krijgt nieuwe winkels!! Ondernemingslustigen In Moerkapelle is er feest bij winkeliers DEZE WEEK leesplezier! De Dorpsstraat weer een Koopstraat. TELEFOON 01892-17133/ 17193* Wilt u uw huis via ons kantoor verkopen? Dan is deze ruimte GRATIS voor u gereserveerd! Zevenhuizen. In overleg met de akkerbouwers en loonwerkbedrijven die bezwaar maakten tegen de wegbreedte van de Burg.Klinkhamerweg die momenteel gereconstrueerd wordt, is een goed alternatief gevonden in een route vanaf de parallelweg van de Swanlaweg, aansluitend op de straat die voor dorpshuis Swanla ligt. Er wordt nog gezocht naar een mogelijkheid om deze route te sluiten voor andere dan landbouwvoertuigen, b.v. een hekje of een paal, waarvan de gebruikers dan een sleutel krijgen. De landbouwvoertuigen, combines etc. gaan vervolgens via de hoek Schoolstraat, de Burg.Klinkhamerweg op. Mocht de doorgang bij de verkeerslichten op de hoek Noordelijke Dwars weg, te smal zijn, dan bestaat de mogelijkheid om met één wiel via het hier ter plekke verlaagde trottoir te rijden. Wethouder Van IJperen toonde zich na afloop van het gesprek en het gevonden compromis, duidelijk opgelucht dat deze eenvoudige maatregel de oplossing vormt van het penibele vraagstuk van de brede landbouwvoertuigen. Gemeentebelangen had omtrent deze werktuigen en het zoeken van een alternatief, schriftelijk vragen gesteld aan het college van B. en W. Als antwoord kregen zij een duidelij ke uiteenzetting over de situatie, welke doorgesproken is met de pro vincie en de Heidemij. Daarbij is vast komen te staan dat de breedte van de rijbanen, te weten 2,75 m, zoals die in het oorspronkelij ke plan van reconstructie vermeld was, voldoet aan de wettelijke voor schriften. Inmiddels was door het college besloten de middenberm te versmallen, waardoor de breedte van elke rijstrook 2.90 m. zou wor den. In de raadsvergadering van 23 maart is reeds medegedeeld dat er tot verdere versmalling van de mid denberm zou worden overgegaan, waardoor de rijbaanbreedte 3.05 m zou worden. De hieraan verbonden kosten werden geraamd op ca. f 17.200,-(ecl.BTW) Door het colle ge is overigens van deze verdere versmalling afgezien. ontheffingen Landbouwvoertuigen zijn door gaans breder dan het gewone gemo toriseerde verkeer. Om met een landbouwwerktuig met een bepaal de breedte van de openbare weg gebruik te maken, dient men een ontheffing te hebben. Deze onthef fingen, die zowel provinciaal als gemeentelijk verleend waren voor het berijden van wegen met land bouwwerktuigen, breder dan 3.00 meter, vonden hun grondslag in arti kel 123 van het Wegenverkeersreg lement. Dit artikel geeft aan door wie en waarvan ontheffing verleend kan worden. Echter niet in dit artikel genoemd is de mogelijkheid van de verlening van ontheffing van artikel 69 van het Wegenverkeersregle ment. Artikel 69 van genoemd regle ment vermeldt dat voertuigen niet breder mogen zijn dan 2.60 meter. Ontheffingen zijn dus verleend wat betreft de breedte van de lading, niet wat de wielbasis betreft. In hun antwoord aan Gemeentebe langen schrijven burgemeester en wethouders verder dat het voren staande aanleiding is geweest de middengeleiders niet verder te ver smallen, noch weg te laten. Omdat het B. en W. bekend is dat er toch met bredere landbouwvoertui gen gereden wordt, hetgeen volgens hen in strijd is met het reglement, is gekozen voor de oplossing zoals in de aanhef van dit artikel reeds is vermeld. Zevenhuizen - Een uitnodiging voor de uitvoering van leerlingen van Winnie Wielage, betekent een avond Qenieten van een creatieve happe- nin9> waarin muziek en toneel in elkaar overlopen. Een aantrekkelijk Programma waarin muziek de hoofdtoon voert, maar kinderen zich (evens creatief uit kunnen leven door in de huid van een ander te kruipen. Mevrouw Wielage maakte weer leu ke scketches, spitsvondig op actuele gebeurtenissen. In het stukje "bij de kapper" is er een confrontatie tussen kapper "Klip", (Joppe) een arabier (Jarno) en schrijver Rusdie. (Jasper) In het circus Fievera, wordt er door danseres Mariska (Fieke) druk geoe fend voor de voorstelling. Clown Fievera, (Vera) doet ook zijn best en naaister Vingerhoed (Marloes), ver andert de saaie kleding van de arties ten. Vervolgens zijn er komische stukjes over "hotel Krakstoel"is er een Jaap aap op een onbewoond eiland, is Isabelle de fee bijzonder lief en komt een wezen van een andere planeet de dokter assisteren bij de operatie. Mevrouw Wielage zal ongetwijfeld een zucht van verlichting slaken als de voorstelling/uitvoering is afgelo pen, want deze vergde veel voorbe reiding. Zij wist zich daarin bijges taan door moeders van haar blokfluit en gitaar-leerlingen en haar gezin. Wie de uitvoering bij wil wonen kan op vrijdagavond 14 april om 19.30 uur terecht in het dorpshuis "Swan la" in Zevenhuizen. Toegangsprijs f 2,50 p.p. kinderen een gulden. Zevenhuizen diefstal rubberboot Uit een schuur aan de Dahliastraat te Zevenhuizen is tussen 31 maart en 1 april een rubberboot weggenomen. Schuur was niet afgesloten. aanrijding Vond plaats op de Dorpsstraat tus sen twee personenauto's. Bestuur der parkeerde auto in de Dorps straat. Op het moment dat een ande re auto passeerde opende kind het portier, waardoor schade ontstond. inbraak direktiekeet In de nacht van 4 op 5 april werd ingebroken in een direktiekeet, die geplaatst stond op de Swanlaweg. Ontvreemd werden twee telefoon toestellen. vernieling ruit. In de nacht van zaterdag op zondag werd een ruit vernield van een sho wroom op het Nijverheidscentrum, schade f.600,- Ruit is met stenen ingegooid. gevonden: wieldop van Lada verloren klein leesbrilletje; foto toestel; blauwe jas; zwarte porte- monnaie; lichtbruin konijn Zevenhuizen. Enige weken geleden waren we wat droevig gestemd met het winkelaanbod in Zevenhuizen. Hoe zoiets in korte tijd om kan slaan wordt nu bewezen met de vestiging van een nieuwe mode-boetiek en ....de lang verwachte schoenwinkel, annex sportzaak. Binnenkort komt er nog een bloemenwinkel bij, waardoor de Dorpsstraat weer aantrekkingskracht krijgt. Dat geldt dan ook voor het laatste gedeelte van de Dorpsstraat, dat we b.v. bij het "Grenen Meubelhuis" laten beginnen, omdat we verzuimd hebben dat te noemen in voorgaande artikelen. Dergelijke meubelzaken, oefenen overigens ook aantrekkingskracht uit op de omliggende plaatsen. Dat is hetzelfde met de schoenwinkel, alsmede de modezaken. Leuk is het te horen dat modezaken zo vriendschappelijk tegenover hen staan die dezelfde branche hebben. Zo kan het gebeuren dat men eerst alle modezaken afgaat om te kijken wat het aanbod is. Vooral in de winkels waar kleding overzich telijk is uitgestald is het daarbij prettig rondkijken. Dan wordt er een keus gemaakt en kan het voorkomen dat iemand bij de éne zaak een pantalon koopt en bij de ander een overhemd (heren), c.q trui of rok (dames). Geen enkele verkoopster of winkelier valt ervan om als je vertelt dat hetgeen je wilt combineren in een andere Zevenhuizense winkel gekocht is. Integendeel, men vindt het fijn dat men in het dorp is gebleven, daar waar het aanbod best groot is, kwaliteit betaalbaar en het prijskaartje van trendy-en vrije-tijdskle- ding, alleszins acceptabel. redactie In Zevenhuizen is er blijdschap om de vestiging van twee nieuwe winkels. Twee "gezichten" verdwenen, om plaats te maken voor andere. Geweldig leuk vindt iedereen het dat er een schoenwinkel, die tevens sportkleding en accessoires verkoopt, in Zevenhuizen komt. Datzelfde is van toepassing op de modeboetiek die dreigde opgeheven te worden. Lees in deze Dorpskrant meer over de nieuwe winkels, hun eigenaren en hun aanbiedingen! Twee zaken in Moerkapelle vragen in deze Dorpskrant de aandacht. Bij Van Marle wordt er actie gevoerd vanwege het heuglijke feit dat de zaak binnen kort 70 jaar bestaat en bij de Fotoboetiek heeft een ingrijpende verbouwing plaatsgevonden. Van Marle krijgt ook redactioneel aandacht in deze krant. De Fotoboetiek houdt dit nog een week tegoed. Leest u overigens de advertenties van beide zaken? Veel leesplezier. nieuwe winkels in zevenhuizen kennismaking met: erica maessen en simon oskam wim doornhein - Hendrik en Willem - Feest voor gezinsvervangend tehuis "Woubrecht" - jubilea vv Groeneweg vv Moerkapelle - sportuislagen enz. enz. Landelijk telefoon nummer bij overlijden en eerste verzorging: Voor Zevenhuizen: 01S02-2283 Ook uitvaartverz. U.V.Z. H.E. van der Hammen hA makelaardij o.g. Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel.: 01802-2001 12 april 1989 11e jaargang nummer 311

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1