ovens SOL Bloemsierkunst - tuincentrum Officier in de orde van Oranje Nassau veel leesplezier! Baasje gezocht... Brandweer Braderie Moerkapelle op 17 juni a.s. Trucktrekken op de braderie DEZE WEEK WOONHUIZEN TE KOOP TELEFOON 01892-17133 17193* Dringend zoeken wij voor onze relaties Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 - tewa c&tta t/ap// WEEK-AANBIEDING!!!!! PLAATSINGSDIENST Zevenhuizenaar ir. A.H. van Rijs werd vorige week, tijdens de traditionele lintjesregen ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van de Koningin, benoemd tot "Officier in de Orde van Oranje Nassau". De thans 61-jarige ingenieur Van Rijs ontving de daarbij behorende versier selen uit handen van de directeur generaal van Rijkswaterstaat, ingenieur G Blom, op het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Hij kreeg deze eervolle onderscheiding vanwege zijn werkzaamheden als civiel ingenieur bij Rijkswaterstaat, directie bruggen. Totdat hij per 1 decem ber jl. van de VUT-regeling gebruik ging maken was hij hoofdingenieur bijzondere diensten, met als taakomschrijving :hoofd van de afdeling uitvoe ring bruggen. Alles wat er "buiten" gebeurde op het gebied van "beton"- bruggen, viel onder de directie van de heer Van Rijs. Zo heeft hij vanaf 1956, toen hij voor bet eerst in dienst trad bij Rijkswater staat, voor een bruto-salaris van vijf honderd gulden per maand, de hele weg en waterbouw-ontwikkeling in Nederland meegemaakt. De heer Van Rijs was daarbij daadwerkelijk betrokken o.a. door het maken van berekeningen en ontwerpen, maar later ook daar de uitvoering van nieuwbouw en/of reconstructie van bruggen te begeleiden. Van Briene- noordbrug tot kleine viaducten, overal was de heer Van Rijs in en bij betrokken. Ook bij de uitvoering van ontwikkelingswerk in door catastro fes geteisterde, onder- ontwikkelde landen. De toekenning van de onderschei ding is niet alleen een erkenning voor z'jn opmerkelijke uitvoerende pres taties op weg en waterbouw-gebied 111 binnen- en buitenland, maar be treft ook andere kwaliteiten. In de beginjaren '60 gaf ir. Arie van n')s de stoot voor een nieuw type rug. Tot op dat moment werden "ruggen gebouwd met een grote s'alen hoofdoverspanning. In 1962 werd de "kunst" in Duitsland afgeke- J®, hoe betonnen bruggen volgens °ezgn. "uitbouwmethode", vanaf de P'tfer, naar het midden, gebouwd jsonden worden, zonder steigerwer- *ei>. Vanaf de andere pijler, of oever wam dan identiek de andere helft, °t stand aansluitend, zonder dat er VaJi onder steun nodig was van hulp- Wers. Deze wijze van bouwen was '°or het scheepvaartverkeer een «komst. De eerste brug met een overspan ning van 100 meter werd gebouwd in Wessem bij Maasbracht, over de Maas. Foto's aan de muur van de heer Van Rijs zijn studeerkamer la ten niet alleen deze bouwmethode stapsgewijs zien, ook andere die voor het buitenland geschikt zijn. Op een foto is een stalen brug te zien van 260 meter lengte over de rivier de Nijl in Juba, Soedan. De brug is, als een mecano-prefab, ter plaatse in drie maanden opgebouwd in 1974. De lokale bevolking hielp bij de aan leg van de brug, waarvan de onder delen per schip (via Mombasa) en met trucks werden aangevoerd. Krante- verslagen uit die dagen maken melding van werken onder hele hoge temperaturen. Ter gelegenheid van de overdracht van de brug aan president Nimeri, ontvingen drie personen, waaronder de heer Van Rijs, de hoogste onder scheiding die hen in dit land ten deel had kunnen vallen. De heren De Groot (staalfabrikant van de brug) en drs. J.W. Bertens, destijds zaak gelastigde, werden met ir. Van Rijs, benoemd tot Groot Officier van de Orde van de witte en de blauwe Nijl. (Zij zijn de enige Nederlanders die ooit deze eer te beurt viel) De Koninklijke Nederlandse onder scheiding van "Officier in de orde van Oranje Nassau" dankt de heer Van Rijs o.a. ook aan de vele malen dat hij in het buitenland ontwikkelingspro jecten uitvoerde. In allerlei Zuid-Afri kaanse en Zuid-Amerikaanse landen begeleidde hij de bouw van bruggen die nodig waren omdat een bestaan de brug door oorlogsschade on bruikbaar was geworden. Daar heeft hij nog goede contacten van overgehouden. Als kenner ter plaatse weet hij hoe de positie is van de inwoners van door corruptie en macht geteisterde landen. In het sociale leven had de heer Van Rijs ook diverse functies. Zo is hij oprichter van Tennisclub Zevenhui zen, was ca. 6 jaar voorzitter en is thans ere-lid; voorts 7 jaar voorzitter van de plaatselijke V.V.D.-afdeling en had eenzelfde aantal jaren zitting in de oudercommissie van de open bare school 't Reigerbos. De functies die de heer Van Rijs nu nog vervult hebben betrekking op hetgeen hem 33 jaar heeft bezigge houden: beton en cement. Zo was hij o.a. voorzitter van de voorschriften commissie "beton-uitvoering" (V.B.U. 1988) geweest, welke com missie ontbonden is omdat de werk zaamheden nu gereed zijn; is als deskundige actief bij de C.U.R. (Civieltechnisch Centrum Uitvoe ring Research en Regelgeving) en heeft voorts zitting in het "Sectie Bestuur Cement" van de Stichting B.M.C. Daarnaast wordt er inciden teel nogal eens een beroep op hem gedaan door ingenieursbureaus, echter de functies die hij heeft zijn "Pro Deo" functies. Voor wat de naamgeving van het viaduct van Rijksweg 12, aan het Noordeinde betreft, hiervan deden we reeds eerder mededeling: als grap bedoeld n.a.v. het afscheid van de heer Van Rijs, door collega's aange bracht. - Groeneweg pupillen in Zeist - Veronica 'artiesten'-team bij v.v. Groeneweg - Camping Prestatieloop 1989 - Patiënten Platform Verslag ZTTC VIP toernooi - Sportuislagen - Politieberichten - enz. enz. Landelijk telefoon nummer bij overlijden en eerste verzorging: Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Ook uitvaartverz. HE U.V.Z. van der Hammen A makelaardij o.g. Keuze uit vele soorten boeketten. VOOR IEDERS BEURS!!!!!!!! Noordelijke Dwarsweg 86 Zevenhuizen - Tel. 01802-1593 PE 6 DAGEN PER WEEK OPEN! Een plaatsje voor een huisdier?? Waddinxveen. Vorige week plaat sten we een oproep voor Bowie, compleet met foto. Helaas heeft nog niemand zich gemeld, wat waar schijnlijk te wijten is aan de vakantie. Lezers van de Dorpskrant moeten toch even hun geheugen opfrissen en de krant van vorige week even nalezen... Naast Bowie zijn er nog meer hon den die graag een goed tehuis heb ben. -Een Sint Bernhard, reu, van 1 jr.- een Tervurense Herder, gecastr. reu 2 jr.,- een Cocker Spaniel reu 1,5 jr.- een Ierse Setter reu 6 jaar.- een Mid denslag Schnauzer reu, 4 jr.-Rott weiler reu 4,5 jr.-2 dwergpoedels teefjes 6 mnd., Mechelse herder, gest.teef 5 jr.-bast Labrador gecastr. reu 5,5 jr.-blonde Labrador reu 4 jr.- Dwergkees reutje 8 jr.-bast. Husky teef 5 jr.-Schotse Collie reu 5 jr.-blon de Bouvier teef 5 jr. Tevens wordt er door de S,O.S.plaatsingsdienst een goede tehuis gezocht voor "Candy" een lief kortharig bastaard teefje van 1,5 jr. Voor meer inlichtingen kan men contact opnemen met Kitty of Anne ke tel.01828-19399/11437 Moerkapelle. Op Hemelvaartsdag rukte de Moerkapelse vrijwillige brandweer uit voor een schoor steenbrand in een woning aan de Raadhuisstraat. De bewoners stook ten de allesbrander, waarna de schoorsteen vlam vatte, vermoede lijk door roetophoping. De brand weer heeft een uur nodig gehad om de schoorsteen met een rammeneur schoon te krijgen. _y/i>yv LOJCIür Moerkapelle. Nog zo'n 5 wekenen dan barst dit goed georganiseerde en groots spektakel weer los! De enthousiaste Braderiecommissie o.l.v. Bram Noordam is al maanden lang met de voorbereidingen bezig. Dit jaar verwach ten ze zo'n 100 standhouders. Ook gezien de vele attracties en evenementen - en u weet... voor de kinderen GRATIS - zal het aantal bezoekers dit jaar weer toenemen en hopen wij op zo'n 15.000 belangstellenden. Een van "topattracties" verklappen wij nu al en vindt u elders in deze krant vermeld. De Dorpskrant houdt u op de hoogte!! Moerkapelle. De Braderie op 17 juni belooft weer een fantastische dag te worden. Eén van de vele attracties is dit jaar het Trucktrekken. Van vele kanten is er al vaak om gevraagd, zodat de Braderiecommissie nu besloten heeft hier een jaarlijks terugkerend festijn van te maken. Het pas ook helemaal bij Moerkapelle; met z'n vele transport bedrijven is het een typisch "vrachtwagendorp". Er rijden al met al meer dan 100 vrachtwagens rond. Aan het trucktrekken op de braderie kan iedereen meedoen. Groepen van maximaal 5 personen uit Moerkapelle en uit de regio kunnen zich aanmelden bij: De Fotoboetiek (Bram Noordam), Moerdijkstraat 39 in Moerkapelle, tel. (01793) 1762 of 1180. Ja,...en als je naar het prijzengeld kijkt, dan kon het wel eens aardig druk gaan worden...! Daarom is besloten de inschrijving te sluiten na de 10e. groep. 10 groepen die een eerste prijs kunnen verdienen van maar liefst 350.-, een tweede van 250.- en een derde van 150.-, zomaar cash in 't handje! Maar het is dan ook niet de eerste de beste truck die getrokken moet worden; een VOLVO F-12 met een gewicht van ca. 7 ton, zal toch menig zweetdruppeltje tevoorschijn gaan toveren! Sponsor achter dit geheel is Truckcenter Zeven huizen die, met het in aanbouw zijnde bedrijfscomplex aan het Noordeinde, al een grote bekendheid heeft gekregen in de regio.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1