ovens SOL UW HUIS VIA ONS SNEL VERKOCHT! Feest bij voetbalvereniging "Groeneweg" Voctbal Enquête Zuidpias Opening DEZE WEEK veel leesplezier! 1 setje van 4 stuks gratis! Bloemsierkunst - tuincentrum Deze week: bij één hele bak perkplanten: 31 mei 1989 Viering van 60-jarig bestaan met Koninklijke onderscheiding voor drie bestuursleden Zevenhuizen. Met moeite konden de drie bestuursleden Adr. Roos, J. Boere en B. Huisman, hun emoties de baas blijven, toen zij tot hun grote verrassing, vereerd werden met een Koninklijke onderscheiding. Zij ontvingen die vanwege hun bijzondere en jarenlange inzet voor de jubilerende voetbalve reniging. Burgemeester A.H. van Gent mocht hun, namens H.M. de Koningin, de ere medaille in zilver, verbonden in de Orde van Oranje Nassau, opspelden. Dat gebeurde jl. zaterdagmiddag, tijdens de receptie, ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van voetbalvereniging "Groeneweg". Deze vond plaats in de gerenoveerde en uitgebreide kantine op het Van't Verlaat-sportcomplex. sprekers Na een hartelijk welkomstwoord van ceremoniemeester Nico Dirkzwa ger, aan genodigden: naast het vol tallige college van B. en W., gemeen tesecretaris en echtgenotes en de dames van de bestuursleden, alsme de vertegenwoordigers van zuster verenigingen e.a., beklom burge meester Van Gent als eerste het spreekgestoelte. Hij had goede nota genomen van het uitermate verzorgde jubileumboek en gaf globaal hiervan een impressie weer. Groeneweg is niet zomaar vanzelf blijven bestaan" concludeerde hij, daarin het bestuur, vrijwilligers en voetballers betrekkend. Het bestuur dat er over 20 jaar is, zal met zaken te maken krijgen waarvan we nu nog geen weet hebben. Er is in de loop der jaren zorg geweest voor betere accomodatie, zorg voor de jeugd, spelers en het spel. Toch ge- Gof ik dat er in de tijd heel wat veran derd is. Er kwamen nieuwe taken. Zo kwam een sportieve vereniging naar e mensen toe met een prestatiege- nCi sP°rt- Het le elftal geeft hier zeker blijk van. Het is voor "Groene weg in belangrijke mate geldend boe het met de spelers gaat. Ik denk dat het bestuur vandaag meer alert moet zijn op de hele mentaliteit van de vereniging. Jl. donderdagavond vond er een plezierige wedstrijd Piaats tussen Zwervers en ONA. Het estuur heeft rekening gehouden met de mogelijkheid dat er proble men zouden kunnen komen. De Politie werd er bij betrokken. Zoiets wordt geacht bij deze tijd te horen, aar was niet nodig. Er zijn in de loop an tijd veranderingen gekomen en 'e zullen er ook in deze tijd komen. r komt weer een nieuwe taak, nl. bet onderdeel "zaalvoetbal", aar moeten we een redelijke oplos- 'ng voor zoeken, zoals gesteld door e voorzitter dat men in de loop der ure|b diplomatieker en milder wordt Spreker roemde vervolgens het be- uursbeleid en de inzet van de vele vrijwilligers. evens de aandacht die er in deze sJeVl9'n9 aan de jeugd wordt be- e<J> de sportdagen met Moerka- pelle, en de grote publieksaanhang bij voetbalwedstrijden. Burgemeester Van Gent had geen cadeau bij zich voor de vereniging, maar attendeerde op het grote ca deau in de vorm van een aanzienlijke subsidie in de renovatie en verbou wing van kantine, keuken en kleed kamers. Bovendien zal er binnen kort een beroep op de gemeente worden gedaan voor het groot on derhoud van de voetbalvelden. Hij hadzoals in de aanhef verwoord, wel een verrassing, die hij vervolgens aan de heren uitreikte. Een totaal overrompelde voorzitter Adr. Roos sprak namens de gedeco reerden een welgemeend dan kwoord en benadrukte het verras singselement. "Wij hadden geen enkele indicatie in die richting. Gran dioos!" zo bedankte hij stralend het college en via hen H.M. de Koningin. "Ik denk dat is een waardering is die doorgeseind hoort naar de totale vereniging. Burgemeester, u hebt er in uw toespraak terecht op gewezen dat er zoveel werk in en om het ge bouw, dankzij de inzet van vrijwilli gers kon gebeuren. Het is dan mak kelijk besturen. Er zijn steeds meer mensen die vroeger stoppen met werken. Zij zijn bereid om ons te helpen. Wij moeten medewerking hebben van velen. Burgemeester en wethouders, bedankt ook nog voor de subsidie". Namens de K.N.V.B. sprak de heer J. Bredie een hartelijk felicitatie woord. "Jullie zijn gelukkig met de vrijwilligers, maar jullie als bestuur zetten toch maar de lijnen uit waar langs de vrijwilligers lopen. Het wordt weieens onderkend dat sport een maatschappelijke functie heeft. Voetbal is een heel bedrijf. Jullie hebben een geweldig complex en bent een bestuur met oog voor de toekomst en een Gemeentebestuur dat een open oog heeft voor de voet balsport en die maatschappelijke functie. Groeneweg, gefeliciteerd met jullie respectabele leeftijd!" Spreker stelde dat, misschien dank zij de Europese overwinning, de voetbal een toenemende belangstel ling heeft. De K.N.V.B. telt nl. meer dan 1 miljoen leden, waarvan 2000 in de sectie betaald voetbal. Daarin zijn 11e jaargang nummer 318 A makelaardij o.g. Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 Nu nog volop perkgoed, vaste planten en geraniums de amateurverenigingen onmis baar." Zo één", concludeerde hij "is ook "Groeneweg"". Hij overhandigde vervolgens een fraai schilderij met daarop een voet baller. Frits Leenen van de belangengroep "Gouwe/Rotte" overhandigde na een toepasselijke felicitatie, een doosje pleisters, n.a.v. een door Groeneweg opgelopen boete, van wege de gebrekkige E.H.B.O.-kist, hetgeen in het Jubileumboek als herinnering aan vroeger tijden, werd opgehaald. "Die boete zit "Groene weg" nog steeds hoog, want telkens als we als belangengroep bijeen komen klinkt er van de zijde van :"Groeneweg": 'wat doen we aan het boetesysteem?'. De K.N.V.B. noemt dat overigens administratiekosten... Hij vroeg zich af of de aangekondigde wedstrijd tegen een elftal uit Parama ribo ooit heeft plaatsgevonden. Zo ja, waarom nam een bestuurder dan afscheid als deze naar Waddinxv- een, een geringe afstand, verhuis de?.. Goed Waddinxveen heeft er dan wat voor teruggegeven... een burgemeester en de eerste trainer, een beste. Omdat hij tevens W.S.E. vertegen woordigde, overhandigde hij na mens die Waddinxveense voetbalve reniging, een bijdrage onder couvert, vergezeld met een felicitatie aan het adres van de koninklijk onderschei den bestuursleden. Mevrouw W. van 't Verlaat-de Vries, vertegenwoordigde haar echtge noot, oud-burgemeester A. van 't Verlaat, die ziek in Zeist was achter gebleven. Een gelegenheid die zij in de ambtsperiode van haar man nooit gekregen heeft, omdat hij in zijn func tie dan vervangen werd door de loco burgemeester. Complimenten en een hartelijke felicitatie gingen verge zeld van een fraaie collage van een Nederlands Amateur-elftal van 60 jaar geleden. De heer P. Roest sprak hartelijke felicitatiewoorden namens de (bijna jubilerende) voetbalvereniging "Moerkapelle" en overhandigde een bedrag onder couvert vergezeld van twee flessen wijn. Een bedrag van maar liefst negen honderd gulden mocht Nico Sleeu- wenhoek aan de vereniging schen ken van de Prestatieloopcommissie, met bestemming "verlichting vel den". feestavond Er kwamen vervolgens nog meer verrassingen op de feestavond, die in de Catgeszaal, met gebruik van de foyer, zaterdagavond in dorpshuis "Swanla" plaatsvond. Namens de Jubileumcommissie (die overigens na afloop veel lof kreeg toegezwaaid voor de voortreffelijke aanpak van het totale feestprogramma en de gehouden acties) kreeg"Groeneweg een bedrag van tienduizend gulden: de opbrengst van diverse acties. Met bestemming "jeugd" kwam daar nog eens tweeduizend gulden bij. Bert 6 DAGEN PER WEEK OPEN! Noordelijke Dwarsweg 86 Zevenhuizen - Tel. 01802-1593 Kouer had namens de spelers een aanzienlijk geldbedrag ingezameld, hetgeen eveneens bestemd is voor de jeugdafdeling van de vereniging. Een organisatiebureau uit Dor drecht zorgde voor gezellig enter tainment: sfeervolle muziek van een goede band, nl. "Big Gamble" uit Dordrecht, waarbij een goed ge sprek niet overstemd werd door herrie en er rustpauzes waren. De optredens van de "Limbodansers" oogstten ook veel succes bij de ca. 450 aanwezigen. Met moeite, pas in de kleine uurtjes, keerden ze huis waarts. Ca. 150 waren er vervolgens de andere dag weer op het voetbalcom- Moerkapelse F in nieuwe outfit Moerkapelle - De f2 pupillen (vol gend seizoen vormen zij het nieuwe fl-team) kijken nu al reikhalzend uit naar a.s. vrijdag 2 juni. Zij zullen dan nl. bij de finale van het bedrijfsvoetbal een voorwedstrijd spelen tegen de f- pupillen van de v.v. "Be Fair". Voor dat de wedstrijd begint, zullen eerst echter de nieuwe tenues officieel worden overhandigd. De prachtige outfit wordt geschonken door hun sponsor, metselbedrijf P. van Om meren. De wedstrijd zal daarna om 19.00 uur beginnen, hopelijk onder een flinke publieke belangstelling. Vanzelfsprekend zijn nieuwe f-pupil- len van harte welkom bij de jeugdaf deling van de v.v. Moerkapelle. Meisjesvoetbal in Moerkapelle Eindelijk is het dan toch gelukt: Na een aantal verwoede pogingen komt ook in Moerkapelle het meisjesvoet bal van de grond. Na vrijblijvend een aantal keren te hebben getraind en enkele wedstrijden te hebben ge speeld, hebben zich voor het ko mend seizoen nu al 14 meisjes offi cieel aangemeld. In principe zullen voor de komende competitie twee meisjesteams worden ingeschreven. Alle meisjes van 10 t/m 12 jaar, die het leuk vinden bij de v.v. Moerkapel le wekelijks tegen een balletje te trap pen, zijn van harte welkom (voor nadere informatie kan men terecht bij de heer C. Rutgrink - tel. 01793- 2262). Zaterdag 3 juni a.s. spelen bo vengenoemde meisjes tijdens de jaarlijkse sportavond onderling te gen elkaar, voor ongetwijfeld veel pu bliek. Hun wedstrijd begint om 19.15 uur. Moerkapelse voetbaljeugd op reis Op zaterdag 3 juni a.s. gaan alle F, E en D-pupillen en de C-junioren een hele dag uit. Om 8.00 uur al zal een ongetwijfeld bomvolle bus vertrek ken met als bestemming "Avontu- plex waar een geweldig barbecuefes tijn plaatsvond. Ook dat werd door de Jubileumcommissie georgani seerd. Het echte besluit van de jubileumfes tiviteiten vindt op 10 juni plaats. Dan gaan 70 junior- voetballers van v.v."Groeneweg", in de leeftijd van 12 -16 jaar naar het P.S.V. stadion in Eindhoven, waar duizenden leeftijds genoten een geweldig sportieve, maar ook amusante dag te wachten staat. Het vervoer per bus naar Eind hoven krijgen de Zevenhuizense voetballers van de jubilerende "Groeneweg" aangeboden. renpark Hellendoorn", waar vast en zeker volop van alle attracties zal worden genoten. De terugkomst in Moerkapelle zal om ongeveer 18.00 uur zijn. Waddinxveen. De PvdA, afd. Wad dinxveen, heeft dezer dagen een enquête gehouden in de wijk "De Zuidpias" om een inzicht te krijgen in de wensen die bij de ca. 6000 inwo ners van deze nieuwe wijk leven. De enquête is anoniem en voorzien van een antwoordenvelop. De enquête gaat in op o.m. het voorzieningen niveau en de verkeersveiligheid in de wijk. Ook is er ruimte voor het ma ken van algemene opmerkingen/ suggesties die de gehele gemeente Waddinxveen betreffen. Waddinxveen - Op 3 juni om 15.00 uur zal mr. M.W. Schakel, de officië le opening verrichten van Gerritsen van der Hoop autobanden B.V., op het industrieterrein Coenecoop 79 in Waddinxveen. opening La Baraque Dorpshuisfeest met sponsoring van middenstand gemeenteraad Zevenhuizen sportuitslagen Burg. Klinkhamerweg geopend 60 jaar getrouwd etc. etc.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1