kees de nobel CIJIN (bekend van radio en tv) Benthuizen Ballonnen voor de jeugd Zaalvoetbal in Benthuizen? Kerkdiensten Medische dienst Maatschap pelijke zorg Volleybal Braderie Woord en Daad Rode kruis Moerkapelle Garage Een grote VAREN voor f 5,- 3 bloeiende plantjes voor f 5,- geldig t/m a.s. zaterdag IfOjl Pr. w. Alexanderplein 10 - Benthuizen VJ|/| Tel. 079-31 34 37 bloemsierkunst Geef zelf uw tapiit en hfiklpdina de hfists schonnmaakhBiirt' die maar moaeliik is! Huur bij HIJDRA de HIJDRA-BENTHUIZEN Winkelcentrum "De Korf', Tel. 079-313443 plaats ook eens een advertentie in de DORPSKRANT! UPS TE HUUR GEVRAAGD: 10.000 m2 kasruimte voor de periode van 1-11-'89 t/m 31 -5-'90 Licht verwarmd - Verhard middenpad Poothoogte tenminste 2.20 mtr. 079-163996 I 1 (prijsidee voor 20 m2 ca. f 30,-, incl. huur en vloeistof!!!) Vorige week viel bij iedere inwoner weer een editie van "Carillonklanken" in de brievenbus. Voor Benthuizenaren een begrip, want hierin staan alle wetenswaardigheden van de gemeente, raadsbesluiten en mededelinqen. Het informatieblad bestaat al 21 jaar, getuige hetgeen aan de voorzijde vermeld staat en het is het vijfde nummer van de 22e jaargang. Het blad, op fraai papier gedrukt, wordt samengesteld door een redac tie die uit vrijwilligers bestaat. Leuke illustraties verlevendigen het blad dat bekostigd wordt door de ge meente Benthuizen. De inhoud is overzichtelijk opge steld, terwijl de enige advertenties die erin staan, bedoeld zijn voor de eigen takken van dienst. B.v. een va cature bij de brandweer, één van de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees, een aanmoediging om te gaan stemmen en de aankondiging van de Jeugdvakantieweek Benthuizen. Deze jeugdvakantieweek valt niet onder de Evenementen commissie Benthuizen, waarover we de vorige week een artikel in de Dorpskrant plaatsten, maar wordt georgani seerd door een speciaal comité. De jeugdvakantieweek wordt in Benthuizen van 28 augustus t/m 31 augustus gehouden voor kinderen in de leeftijd van 6 t/m 15 jaar. Op maandag 28 augustus wordt er met het bouwen van hutten begonnen, terwijl er verder die week, tal van andere activiteiten worden georgani seerd. Deelname is kosteloos. De organisatie doet een oproep voor vrijwilligers en heeft tevens een aan- meldingsstrook in "Carillonklan ken".opgenomen. Zo weet men pre cies hoeveel kinderen er bij de jeugd vakantieweek aanwezig zijn, of ze wel of niet in hun hut mogen slapen en hun personalia. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij: Ellen Kuntze Weide 4, tel.079- 313542 of John Jespers Christina- straat 13, tel. 079-315226. Ook de peuterspeelzaal "De Grob- bebollen maakt van deze publicatie- mogelijkheid gebruik om via een "open brief' de bevolking van Ben thuizen hartelijk te bedanken voor de op 20 mei gehouden Braderie ten bate van de speelzaal. De opbrengst ervan wordt niet in het dankwoord vermeld. De Benthuizer Vogelvereniging kon digt de mogelijkheid aan dat men z'n kanaries tegen hapziekte en pokken kan laten inenten... Van de politie is een lijst met gevon den en verloren voorwerpen opge nomen. Verder fungeert het blad ook een beetje als "nieuwsbron" hetgeen blijkt uit de verslaggeving van raadsvergaderingen en b.v. de brand bij Groen en Bregman... Uiteraard klinkt er blijdschap in het blad over de uitgestelde en mis schien wel "afbestelde" herindeling. Verder maken verenigingen en in stanties van de gelegenheid gebruik om losbladige stencils met medede lingen in het blad te vouwen, zodat iedereen weer op de hoogte is van alles wat er plaats gaat vinden. Benthuizers en Zevenhuizenaren Grappig is het dat twee dorpen met beide "huizen" als achtervoegsel een andere taal gebruiken... In artikelen in "Carillonklanken" worden inwoners van Benthuizen: Benthuizers genoemd, een activiteit in Benthuizen of club e.d.een Ben thuizer activiteit, vereniging e.d.. Ooit, in het verre verleden sprak men in oude geschriften ook zo over Zevenhuizen, echter, zover onze herinnering reikt worden de inwo ners van Zevenhuizen: Zevenhuize naren genoemd. Alle activiteiten: Zevenhuizense activiteiten. Zeven- huizense mensen, dingen en daden. Welke "letterkundige" onder de le zers van de Dorpskrant kan ons verklaren waarom zoiets kan en wat het juiste is? Benthuizen. Omdat de vrijwillige brandweer van Benthuizen jl. zater dagmorgen uit moest rukken voor een hooibergbrand in Gelderswou- de, konden de ballonnen helaas niet worden opgelaten. De brandweer van Benthuizen wordt namelijk voor het vullen van deze ballonnen die, ter gelegenheid van de braderie van Woord en Daad, de lucht in zou den gaan. Het oplaten van de ballonnen vindt nu a.s. zaterdag plaats. Tussen 10.00 en 12.00 uur vult de brandweer de ballonnen. Alle Benthuizense kinde ren worden opgeroepen in die tijd naar het kerkplein van de Hervorm de kerk te komen en hun naam en adreskaartje in te vullen. Aan het oplaten is een wedstrijd verbonden. Bij "Carillonklanken" kregen de inwoners van Benthuizen een en quêteformulier aangeboden om de behoefte te peilen naar het oprichten van een 'Zaalvoetbalvereniging' bin nen de gelederen van de "B.S.C.'68". Deze zaalvoetbalclub kan van start gaan op het moment dat de nieuwe sporthal gerealiseerd is. Wie belang stelling heeft kan dat schriftelijk ken baar maken bij mevrouw J.P. Luiten- Bels, Sportlaan 9, 2731 CC Benthui zen. Voor informatie of aanmelden mag ook gebeld worden tel.079- 31 39 45. Benthuizen - zondag 25 juni Hervormde kerk 9.30 uur ds J Boer; 18.00 uur ds.P.J.Teeuw Moor drecht mmV'/G?rCrf- °e, Hocksteen: 10.00 uur ds. G. van Loenen, Leider dorp. Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uurds P.J. van Aalst. Oud Geref.Gem (geb.Zuidland la) 10.00 en 17.00 uur leesdienst 24 en 25 juni dokter P. Blom Burg.Colijnstr.60 Boskoop tel 01727 -12136 Kruisver. Kruisgeb. Julianastraat 16 b tel. 079-313812. Wijkverpleegkundige: mevr A. Schouwenaar, tel. bereikbaar: mat/ mvrij. 13.00-14.00 uur, tevens uitleen magazijn art. tijdens die uren. Kraamcentrum: spreekuur elke 2e vrijdag v.d. mnd. 14.00 -15.00 uur. Bejaarden/gezinszorg: Mevr. R. bchutten spreekuur ma 11-12.00 uur. Spoedgevallen op ma t/m vr. 8.30-9.30 u. tel. 01727-3304 Maatschap, werk Mevr. A. Timmermans woensd. 9.00 -10.00 in kruisgebouw tel. 3146 83. hoofdkant. Nieuwerkerk a.d. IJssel.tel. 01803-14144. 7x24 uurs bereikbaar heidsdienst tel. Leiderdorp 071-410041 vanaf 17.00 -09.00 uur en weekeinden tel. 010-43 62 24 4 of 47 31 161. WO0RI) Benthuizen, onder stralende weer somstandigheden werd er jl. zater dag een Braderie van de hulpactie "Woord en Daad" op het kerkplein rond de Hervormde kerk gehouden. Er waren tal van attracties plus een rommelmarkt, terwijl ook de inwen dige mens niet vergeten werd. Er werden heerlijke pannekoeken ge bakken en een verfrissing of een hartige hap ging er ook goed in. In de volgende Dorpskrant vermelden we de opbrengst van de Braderie. Om 12.00 uur werd er een Lunch concert gehouden door Kees de Bruin en Wim Breedijk. Deze beide jeugdige musici boden voortreffelijk orgel en pianospel. (In de volgende Dorpskrant richten we de schijnwerper op hun talenten) ■ANIIDEN BUITENCULTURES bv BOSKOOP-WESEPE Rijneveld 150 - 2771 XP Boskoop - Tel. 01727-14800 Fax 01727-14900 B-Jeugd Rentokil/ZVH tweede van Nederland! Zevenhuizen. Zowel het jongens B team, als het dames-A-juniorenteam van volleybalvereniging Rentokil/ ZVH te Zevenhuizen, scoorden hoog tijdens de Nationale jeugd-vol- leybal-kampioenschappen zaterdag in Zwolle. Ze werden resp. tweede en vierde. Een uitstekende prestatie! Het team "dames-junioren" van Rentokil moest met een smalle basis de strijd aanbinden. Een sterke aan- valster, Irene Roest, moest met een blessure (gescheurde enkelbanden) langs de kant toekijken. Trainer Jan v.d. Wel had in Charon Sleeuwen- hoek en Joyce Zappeij, twee zeer jeugdige invalsters. Het team wist in de poule-wedstrij den alle wedstrijden tegen hun tegen standers met een gelijk spel te beëin digen. ook tegen de latere kampioen Dovo behaalde Rentokil een zeer verdienstelijke gelijke stand. In de kruisfinale troffen de Zevenhuizense junioren Sparta en deze won met veel moeite met 1-2 de wedstrijd, zodat Rentokil voor de 3/4 plaats in het veld trad tegen Sliedrecht/Sport. Maar deze laatste wedstrijd was voor de speelsters: marleen v. Dorp, San dra Pigmans, Arina Lelyveld, Ellen Hoogendoorn, Loes v.d. Wel, Da nielle Zielhuis, Charon Sleeuwen- hoek en Joyce Zappeij, een te grote inspanning. Het team moest in Slie drecht/Sport zijn meerdere erken nen. Toch kan coach Jan v.d. Wel terugkijken op een schitterend sei zoen met zijn A-jeugd dames. De jongens B-jeugd wist o.l.v. coach John v. Zuylen zonder enig setverlies eerste van hun poule te worden. Zowel Krovo, Beaphur en het geduchte PZ/Dynamo, werden met duidelijke cijfers overwonnen, in de kruisfinale kwam Rentokil het team van S'62 tegen en ook deze wedstrijd werd met 2-0 gewonnen. In de finale stond Rentokil weer tege nover Morres/Hulst, die door het Zevenhuizense team in de voorron de verslagen werd. Maar in deze fina le kwam Morres/Hulst sterk uit de startblokken en zorgde met een moeilijke service voor een snelle 15-5 setwinst, in de tweede set kwam Rentokil terug maar kon niet voorko men dat ook deze set naar Morres ging met 15-13. Zodat de spelers van trainer John v. Zuylen: Arie den Hollander, Sander Poot, Ary-Jan v.d. Wel, Jeroen de Bruin, Stephan Hermans, Joeri Langeveld, Pedro v. Leeuwen, Camiel Hack, Steven Bol- sterlee en Jeroen Kors, genoegen moesten nemen met een tweede plaats. Ook dit is een geweldig resultaat voor de Zevenhuizense B-jongens, wat vooraf door Rentokil zeker niet verwacht was. TE KOOP/ TE HUUR GEVRAAGD: of event, stalling voor pers. auto Liefst omgeving Beatrix- laan/Bernhardstraat Moer kapelle, m.i.v. 15 juli 1989 Zaterdagavond 17 juni, sloten de colonneleden van het Rode kruis te Moer kapelle hun cursus en oefenjaar af met een gezellige barbecue-avond. Vooraf moesten er eerst enkele officiële zaken afgehandeld worden door de voorzit- heer PBoogerman. Er waren twee personen: mevrouw C. Broer en de heer C. van Reeuwijk die een onderscheiding kregen uitgereikt namens het hoofdbestuur voor 10 jaar trouwe dienst in het Rode kruis. Voor Cees van Reeuwijk was dat wat later op de avond, vanwege drukke werkzaamheden Tevens werd er afscheid genomen van dè heer D. de leeuw, in verband met functioneel leeftijdsontslag. Hij kreeg voor z'n trouw en toewijding een oorkonde. Mevrouw A. de Vrij kreeg voor haar werk in het afdelingsbestuur eveneens een oorkonde, niet vanwege de leeftijd, maar omdat een bestuur speriode niet langer dan 15 jaar mag duren. Als laatste werd mevrouw G Gorissenin het zonnetje gezet, de verpleegkundige die in oktober een bab). verwacht en afscheid nam. Zij kreeg vast een presentje voor de baby. Toen de toespraken voorbij waren werden de genoemde personen door middel van een lied, dat op ieder persoonlijk gemaakt was door een colonnd^ toegezongen en kregen zij nog bloemen en een Rode kruis sjaal of stropdas aangeboden. Hiermee was het officiële gebeuren afgesloten en werd het een heerlijke slotavond onder zomerse omstandigheden

Dorpskrant | 1989 | | pagina 12