ZOMERTENNIS! Expositie in gemeentehuis Fietsavondvierdaagse: reuze geslaagd dankzij fraaie weer! Voetpad weth.Kreftlaan Mirjam vierde feest De duiven vlogen... Auditie Start avond vierdaagse 01793-3042 Prestatie valt te water... Verkeers ongeval Politie Verkiezingen Bakker Es- huis deelt taarten uit! zwarte bessenwijn nu maken volgend jaar drinken! MONTAGNE Zevenhuizen, wij n makersa rti kelen Tel. 01802-1653 Mm®? Zevenhuizen.In het Zevenhuizense gemeentehuis wordt van 16 t/m 30 juni op de bovenverdieping een expositie gehouden van Zevenhuizenaren met een creatieve aanleg. Tot de exposanten behoort Bert de Graaff die leuke aquarellen laat zien. Leerlingen van Ger de Laat tonen hun zelfgemaakte zonnepoppen, terwijl Riet Peddemors produkten van pottenbakken toont. De tentoonstelling is open tijdens openingsuren van het gemeentehuis; van 9.00-12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. Op vrijdagavond 23 juni en 30 juni van 19.00 tot 20.00 uur. De tentoonstelling is een bezoek waard! Moerkapelle. De Fiets-Avondvierdaagse in Moerkapelle had vorige week, over belangstelling niet te klagen. Dit evenement, georganiseerd door de dames-afdeling van v.v. "Moerkapelle" o.l.v. Aafke Hoogma, met medewer king van haar ouders, het echtpaar De Leeuw en anderen, telde 161 deelne mers. Zij allen genoten van heerlijk fietstochten verspreid over vijf avonden, verplicht was men om vier avonden te fietsen. De routes waren weer bijzonder fraai, terwijl het weer meewerkte om er een succes van te maken. Zevenhuizen - In de commissiever- Sadering Openbare Werken vond een discussie plaats over het nut en de noodzaak van een voetpad langs de Weth. Kreftlaan, nadat eerder de mad dit voorstel reeds goedkeurde. N.a.v. bezwaarschriften en wensen van omwonenden wordt nog een studie gemaakt of het voetpad aan de zuidzijde kan worden gesitueerd, hetgeen volgens een eerder progno se kostbaarder kan zijn; als dit totaal- langs die zijde komt tot aan de krui sing Dorpsstraat. Een andere sug gestie was een oversteekplaats ter hoogte van de Eendrachtsdijk. Dit zal qua veiligheid met de politie wor den bekeken. Door Gemeentewer ken zullen de suggesties tot plannen uitgewerkt worden. 12e Miriam Meijer vierde wel op een heel bijzondere manier haar kwam riaar. 3- Zij mocht van haar ouders haar hele klas vragen. Zodoende Reioork een c'ee' van 9roeP achl van de openbare basisschool 't Reigerbos' Straat *1V^VWVIVVUL yui vyp tt.ll ltlic.111 UUIl UC f UI mee p we, gehouden. De kinderen brachten ook allemaal hun slaapzak doornph^6 u '6 ^ac^' een tent' z"° stonclen er ca- 12 tenten waarin de nacht gaat er zou worden, echter van slapen kwam weinig. Dolle pret, wie 0 .naar bed? Het was dan ook een beetje afscheid nemen van de 1 Waarm Y u'1 ,eL was uai i uuk een beetje afscheid nemen van de klas ee al in het najaar van 1988 een driedaags schoolreisje was gehouden. Verslag van wedvlucht naar St. Vincent en Soissons Zevenhuizen. Postduivenhouders- vereniging "De Stormvliegers" te Zevenhuizen heeft een druk wee keinde achter de rug. De duiven evenzo, want er waren diverse vluch ten. St. Vincent 1000km, Soissons 305 km en de oude duiven en voor de jonge duiven die voor het eerst vol gen: Rosendaal: 50 km. Over de uitslag van St. Vincent is nog niets bekend op het moment dat dit verslag wordt geschreven. Alle vluchten zijn mooi geweest. De dui ven uit Soissons werden om 6.45 uur gelost. C. Zweere pakte de eerste prijs met een duif die om 11.13 uur binnenkwam met een vluchtsnelheid van 70 km. per uur en was daarmee net voor L. van Erk die tweede en derde werd. De gebr. Smaal hadden deze week ook een goede slag met de 4e en 6e plaats. Met 7 van de 19 "in" behaalden zij met C. Zweere de tweede plaats in het dagklassement. Ook deze liefhebbers draaiden zeer stek met 11 mee er 8 in de prijzen, waarvan vijf bij de eerste 20. L. van Erk met twee kopduiven, pakte weer de meeste punten, met 32 mee 8 prijzen gewonnen is het een gemid delde, wat beter kan. Vdfcr het klas sement betekent het geen verande ring deze week. A. Clazing le, J.C.Heijkoop 2e met L. van Erk zeer kort op z'n hielen 3e. Bij het A-kam pioenschap J.S. Heijkoop le en C. Zweere 2e en AClazing 3e. In de middag was het J.v.d. Berg die een duif draaide van St. Vincent waar mee hij 3e in de afd. Gouda werd. Groot was zijn vreugde toen hij twee uur later z'n tweede pakte. Hij werd zodoende vijfde in de klasse Gouda,hetgeen een prima prestatie is. Ook S. Stolk had een goede uit slag. Uitslag Soissons 390 duiven: C. Zweere: 1,9,14,19 en 20; L. van Erk 2,3 en 13; Gebr. Smaal 4,6 en 12; J.S. Heijkoop 7,8 en 18; N. Köppe- naal en Co 10 en 16; A. Clazing 11 en 17; D. Kranenburg 15 Continental Art Centre in Om moord houdt op 1 juli van 10.00 tot 12.00 uur een auditie voor hen die mee willen doen in de gospel muziek. Zangers en zangeressen dienen een LP of cassette mee te brengen en een zelfgekozen lied mee te zingen. Musici moeten hun eigen instrument meebrengen. Er is een piano aanwe zig. Wie meer wil weten kan 010-456 8688 bellen. De auditie op zaterdag 1 juli is o.a. bedoeld voor de gospelgroep "Disci pel". Om daarin deel te nemen moet men een leeftijd hebben tussen de 16- 30 jaar. Discipel draait vanaf eind augustus tot eind juni tijdens weekeinden. Er worden repetitie-weekeinden van vrijdagavond tot zondagmiddag ge houden in de periode eind augustus tot eind oktober. Daarna beginnen de optredens, die zijn altijd op zater dag en zondagmorgen. Het ritme is: 3 weekeinden weg, 1 weekeinde thuis. Slotconcert Discipel Zaterdag 24 juni wordt er door Disci pel een slotconcert gegeven in de Verrijzeniskerk in Rotterdam-Ale- xanderpolder, Springerstraat 340, gratis toegang, aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - Onder warme weer somstandigheden ging maandaga vond de Avondvierdaagse van start. Juist die warmte was er misschien de oorzaak van dat het aantal ruim beneden de 400 deelnemers betreft. Dinsdagavond verwachtte de orga nisatie nog een aantal nieuwe aan meldingen. De avondvierdaagse wordt nl. 5 avonden gehouden, waar van één vrijdagavond. Dan worden de wandelaars door De Kleine Trom petter ingehaald. Te koop: Prachtige origine le antieke Mechelse JACHTKAST Tel. 01802-1653 Bij ons slechts f 17,50 per uur. TENNIS- en SQUASH CENTRUM MOERKAPELLE Bel voor meer informatie: Zevenhuizen/Kaatsheuvel - Zaterdag j.l. vonden onder uitstekende weer somstandigheden de opnames plaats van het zomerprogramma "Te land, ter zee en in de lucht." In en rond de vijver bij de Fata Morgana in de Efteling streden 44 teams om de eerste plaats in de categorieën "Freewheelen normaal" en "Freewheelen met rem". Onder de deelnemers bevond zich ook het Dropkoningteam uit Zeven huizen, met als deelnemers Richard Hoogendoorn en Remo Tanis. Zij werden geholpen door Bram Snoei, die ook meehielp met bouwen en Jacco de Jong. Begonnen werd met de opnames van het Freewheelen normaal, waarbij het de bedoeling is om met een zelf geprepareerd voertuig vanaf een helling te starten en dan zover moge lijk te komen zonder in het water te raken. Na een optreden van Gerard Joling begon het "Freewheelen met rem". Hierbij is het de bedoeling om met een voertuig naar beneden te rijden, aan het eind van de baan op een vlot te remmen en zo al drijvende een bel te bereiken. Wie dan de snelste is, is winnaar, mits het voertuig op het vlot blijft. Nadat al een tijd van 11.13 seconden was neergezet, werd door nummer 41 een tijd gemaakt van ruim 8 secon den. Nummer 42 belandde in het water voordat het vlot werd bereikt. Toen kwam het Zevenhuizense team met startnummer 43. Met in hun achterhoofd die krappe 8 secon den en hun hoog te houden overwin- ningstitel van vorig jaar, gingen ze van start. Met Remo achter het stuur en Richard klaar om te springen reden ze razendsnel naar beneden, kwamen op het vlot, remde keihard, Richard sprong en De bel luidde, 7 seconden en nog wat... Maar helaas, het voertuig gleed in het water en de uitslag werd ongeldig verklaard. De deelnemers, enigszins uit het veld geslagen moes ten zich bij de beslissing neerleggen. Geen eerste plaats, maar hun reactie was: "Wij waren toch de snelste!!" Vrijdagavond 23 juni kunt u het zelf allemaal zien op Nederland 2, om 20.30 uur. Te land, ter zee en in de lucht. Zevenhuizen - Een vreselijk verkeer songeval deed de bewoners van de Nrd. Dwarsweg en Knibbelweg zon dagmiddag enorm schrikken. Dat er een baby bij betrokken was gaf omstanders en hulpverleners de nodige emotie. Voor het leven van het kindje werd gevreesd. Ambulances reden af en aan om de verkeersslachtoffers naar het zie kenhuis te vervoeren. Complimen ten voor de hulpverleners, w.o. de brandweerlieden van Zevenhuizen. Een ongeluk dat nog veel erger had kunnen aflopen ten gevolge van onoplettenheid of onachtzaamheid? Het kan ons allemaal overkomen, want een ongeluk zit in een klein hoekje! REDAKTIE Zevenhuizen - Deze week ontving de Dorpskrant geen politieberichten. Zevenhuizen - De uitslag van de ver kiezing van het Europees parlement leverde helaas geen zetel op voor Zevenhuizenaar drs. Chr. Laffrée (VVD), maar wel voor drs. A. Oost- lander van het CDA (proficiat). Het had leuker geweest als deze "buren" samen naar het Europees parlement konden gaan, maar helaas REDAKTIE Moerkapelle - In de vorige Dorps krant stond een formulier in de ad vertentie van bakker Eshuis, waarop men het gewicht van de drie bakkers in kon vullen. Op de Braderie jl. za terdag kon dat wedstrijdformulier worden ingeleverd. Het gezamenlij ke gewicht bedroeg 243 kg. Wie een kilo ernaast zat krijgt toch een slagroomtaart ter waarde van f 25,-. Waardebonnen kunnen door de prijswinnaars worden afgehaald aan de winkel in de Dorpsstraat te Moerkapelle. Na een week worden deze, indien niet afgehaald, per post verzonden. UITSLAG De navolgende inwoners van Moer kapelle wonnen een taart: J.D. vd Spek, A. Houweling, M. Dijkshoorn, J. Verschoor, J.E. de Lobel, K. Ver schoor, E. v.Dorp en M. Tuitel. Uit Zevenhuizen wint G. Slobbe een taart; uit Benthuizen S. Konings en uit Waddinxveen H. Happel en W. Sleeuwenhoek.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 15