r Verkeersschool BREMMFR BOODE b.v. f PRODUKTIE MEDEWERKERS I DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS De snelste ambtenaar van Nederland Actie voor Roemenië in Moerkapelle In de prijzen Zeilweken op de Rottemeren telefoonnummers Collecteschema Vergaderschema OPENINGSTIJDEN BURGERLIJKE STAND 26 juni t/m 2 juli 1989: Nationaal Epilepsie Fonds. voor alle rijbewijzen, speciaal voor VRACHTAUTO Examen-rijden in Gouda en Leiden ALARMERING MILIEUKLACHTEN Brandweer2666 01820-28011 b.g.g01820-24255 Politie1333 Gemeentelijke diensten b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Gemeentesecretarie.... 1940 Informatie01803-14444 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 MEDISCHE HULP Ambulance- OPENINGSTIJDEN dienst01820-16066 Gemeentesecretarie elke Arts1687 werkdag van 8.00-12.00 uur STORINGSDIENSTEN POLITIEPOST Gas Elektriciteit 071 -252911 maandag en woensdag van Waterleiding01736-6940 16.00-18.00 uur en CA-'02522-17553 zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats GEBOREN: Elian Elisabeth, dochter van: de Wild, Arie en: van Vliet Elizabeth, op 30 mei 1989 GEHUWD: Van Rijn, Lambertus Wilhelmus en: Toet, Maria Johanna, op 13 juni 1989. Moerkapelle. De 29-jarige gemeente-ambtenaar, Martin v.d. Spek behaalde woensdag het Wielerkampioenschap van Nederland en werd daarmee de snelste ambtenaar van Nederland in de categorie onder de 35 jaar. Collega-ambtenaar (hfd. gemeente werken) René Dijkman, 33 jaar, werd 12e. N.a.v. de "melding" van dit feit, namen we contact op met Martin die vertelde dat het ging om het "offi cieuze wielerkampioenschap voor Nederland, voor ambtenaren". Een wedstrijd die voor het zesde jaar gehouden werd. Martin nam voor de vierde maal deel aan deze wedstrij den, die voorheen, de eerste vijfjaar, in Hillegom, plaatsvonden, maar vanwege de verkeersveiligheid is in het Wielerpark Ter Specke in Lisse. Het parcours bestond uit een zgn. "liefhebbersronde" van 40 km. waarbij 28 ronden gereden moesten worden. Hoewel Martin diverse malen pro beerde aan z'n achtervolgers te ont komen en zich los te maken van de groep, lukte dit pas tijdens een eind spurt, waardoor hij de afstand pre cies in een uur en enkele seconden volbracht. Op het gemeentehuis van Moerka pelle zijn ze best trots zo'n snelle collega te hebben, die al vanaf z'n 18e jaar fietst en ook bij het schaatsen goede prestaties levert. Van de bur gemeester kregen René en Martin vrij voor deelname aan deze Wieler wedstrijd, hetgeen een bewijs is dat Moerkapelle op ambtelijk terrein sportief weet te gedragen en daar door als klein dorp, grote naamsbe kendheid krijgt. Proficiat Martin! 21 juni 1989: Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 22 juni 1989: Commissie A.B.Z./Financiën te 19.30 uur; 11 juli 1989: Raadsvergadering te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. Voor Moerkapelle en omgeving: C.A. Manteau, Westland 23, Moerkapelle Tel. 01793-2776, b.g.g. 079-312095 Wij hebben met spoed plaats voor: tot ca. 35 jaar die op enthousiaste en gezellige wijze in ons bedrijf mee willen werken. Wij zijn een bedrijf dat p.v.c. buizen be- en verwerkt tot buizen en filters voor waterputten en bronbema ling en milieu-onderzoek. Nijverheidscentrum 3 - Zevenhuizen - 01802-2744 I De fa. Kadiks te Moerkapelle, heeft een hoofdprijs gewonnen, door deelname aan een verloting die "Zanker" (wasmachines, droogapparatuur, enz) in februari op een "huishoudshow" in Alphen a.d. Rijn hield. De fa. Kadiks al 13 jaar dealer afnemer van de degelijke en betaalbare apparaten van Zanker heeft thans een nieuwe serie in "huis" van dit merk. Deze werd o.a. op deze show in Alphen aan de winkeliers, die via de groothandel kopen, getoond. Echt moeite behoefde de eigenaar van Kadiks, de heer Hoogendoorn, nauwelijks te doen voor deelname aan de wedstrijd Alleen een formulier invullen. In totaal waren er acht hoofdprijzen over heel Nederland uit te delen. De heer A. Blank kwam woensdagmiddag namens Zanker Nederland, de prijs aan mevrouw Hoogendoorn overhandigen in de winkel, feesfehjk tintje 61 Jes met 'eu^e byoux, van zilver en Majorca parels. Bloemen gaven het geheel een extra Leer zeilen in een week Zevenhuizen. De aanstaande zo mervakantie leent zich er uitstekend voor om zeillessen te nemen. Dat kan in Zevenhuizen. In vijf dagen leren de cursisten alle kneepjes van het zeilen en krijgen na afloop van de cursus, op vrijdagavond een zeilbre- vet. Gedurende zes weken, organiseert watersportvereniging "Zevenhui zen" weer deze zeilinstructie in de zomervakantie. De zeilweken zijn van maandag 17 juli t/m vrijdag 25 augustus. Bij Janny Nadorp, tel.01802-2016, kan men zich, aan melden. De zeilinstructie vindt plaats in ei gen boten van de vereniging. Leden van watersportvereniging "Zeven huizen" die hiertoe de bevoegdheid hebben, geven de zeilinstructie en varen mee in de boot. De instructie is zowel theoretisch als praktisch. In middels hebben in de loop der jaren zo'n 1200 jongeren en ouderen hun eerste schreden in de zeilsport op de Rottemeren in Zevenhuizen gehad. De vereniging is hier best trots op. Speciaal voor deze instructieweken is er binnen de vereniging een in structie-commissie die de gang van actie-voedsel-inzamelavond 30 juni De nood in Roemenië is groot. Er is schaarste aan alle eerste noodzake lijke levensbehoeften, zoals melk poeder, vitaminen, zuigelingen en kindervoeding, waspoeder en medi cijnen enz. Veel mensen vluchten naar Hongari je. Christenen in Roemenië hebben het vooral erg moeilijk. Vanwege die grote nood onder de Roemenen, organiseert de Her vormde Gemeente in Moerkapelle een voedselactie voor Roemenië op vrijdagavond 30 juni a.s.. Het gaat om een éénmalige actie. De medewerkers(sters) zullen dan huis aan huis door Moerkapelle gaan om het voedsel op te halen. Waar gaat het om? -koffie, (dient ook als betaalmiddel)- gebroken rijst (allen in plastic zak ken),- macaroni,- vlees in blik,- zuige lingen-en kindervoeding,- aardappel puree,- cacao,- havermout,- brinta,- melkpoeder,- nesquick,- soepgroen te (gedroogd). Verder is ook belangrijk: Waspoeder (in plastic zakken),- afwasmiddelen,- zeep,- tandpasta,- tandenborstels,- vitaminen,- de kens,- handdoeken,- theedoeken. Welkom zijn ook: Gebruikte brillen en geld! Het organisatiecomité verzoekt de inwoners van Moerkapelle het voed sel al aan het begin van de avond gereed te zetten. Wie op vrijdagavond niet thuis is kan zijn bijdrage afgeven bij: J.H. ver- weij, Beatrixlaan 18, tel.01793-1587, te Moerkapelle. zaken regelt. Ramon van Ede is aan gesteld tot contactpersoon en coor dinator van de instructeurs en 'n' structrices, terwijl Erik van Hierop de algehele leiding op zich heelt genomen. Janny Nadorp neemt nie alleen de aanmeldingen in ontvangs regelt financiële zaken, maar zorgt e ook voor dat er in die zes weke steeds iemand achter de bar in n® clubhuis is, om de jongelui op z n tij van een natje en een droogje te voor- zien. N.B. De cursisten slapen gewoon thuis en krijgen overdag instruc ie- vVll I3IC" Wie z'n kind(eren) graag zeilen, zelf graag wil of anderen we moet niet te lang wachten met a melden... tel.01802-2016.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4