OKHiIXVl; KOCKPOllT luim doornhein "Toerkoop VEERMAN Acova radiator: Veel meer dan een radiator! Nieuws van de Peuterspeel zaal "De Zeven Dwergen" Fa. P. Visser Zonen Baasje(s) Reisburo Réis-Plan b.v. Voor al uw VAKANTIEWENSEN Aktiviteiten Zeven Muzen reisverzekeringen en vreemde valuta uw advertentie in de DORPSKRANT wordt gezien! De nieuwe collectie nu bij: ROCKPORT BUILD A BETTER SHOE Aansluitbaar op verschil lende energiebronnen. De radiator verfraait uw interieur. Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 169 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1206/2124 Jabé Dorpsstraat 20 - Moordrecht - Tel. 01827-2347 Dorpsstraat 147 - Zevenhuizen - Tel. 01802-3543 Dorpsstraat 200 - Telefoon: 01802-1866 2760 AA ZEVENHUIZEN - Telefax: 01802-3178 Zevenhuizen. De peuterspeelzaal "De Zeven Dwergen" is alweer bijna een jaar in een "eigen" gebouw aan de Dorpsstraat gehuisvest, in de voormalige kleuterschool in eigendom van de stichting kleuterschool van V.O.Ö. In hetzelfde pand heeft ook de maatschappelijke dienstverlening "De Zuidpias" haar kantoor. Leidsters, kinderen en bestuur zijn blij met deze huisvesting: een eigen ruimte die niet door anderen ge bruikt wordt, materiaal dat niet steeds opgeruimd behoeft te worden en een eigen schoolplein met zand bak zon en schaduw, en een hek dat dicht kan. Omdat het meubilair al tweedehands was toen het zo'n 18 jaar geleden in gebruik werd genomen, de stoeltjes slecht en op kleuterhoogte, besloot het bestuur, nu het meubilair niet meer te lijden heeft van op en weg bergen, (zoals in het dorpshuis moest red.) nieuw meubilair aan te schaffen. Echter ontbraken de finan ciën hiervoor. Bij de ingebruikneming van het ge bouw waren reserves o.a. opgegaan aan zeil en andere attributen, doch dankzij wat sponsoring van onderne mers konden de inrichtingskosten aardig gedekt worden. Naast nieuw meubilair was er nog een wens voor een buitenberging. Die komt er bin nenkort, dankzij een gift. De bouw vergunning is verleend, de voet is gegoten en het gebouw wordt prefab thuis bij een vader gemaakt... subsidie Het bestuur van de stichting peuter speelzaal "De Zeven Dwergen" wist van de mogelijkheid om via het pro ject van het Ministerie van W.V.C. "jongeren bouwen voor jongeren", 1.1 Volledig elektrisch werkt deze ra diator autonoom door het aanslui ten op een net van 220 V. Rende ment en comfort gelijkwaardig met de CV aansluiting maar hier zonder stookketel. Op centrale verwarming versie ga randeert Acova een hoog rende ment met alle type ketels en type energie eveneens bij lage tempera tuur ketels. Gemaakt volgens uw beschikbare afmetingen maakt de radiator plaats vrij voor uw meubels. De aanslui tingen gebeuren zo dicht mogelijk bij de energiebron (minder buizen zichtbaar). Daarbij kan de radiator als borstwering, afscheiding of be scherming voor een raam dienen. om werkloze jongeren aan werk te helpen, voor 75% gesubsidieerd speelmateriaal en meubilair aan te schaffen. Het bedrijf dat de houten attributen en meubeltjes vervaar digd is de firma Nienhuis. Bij dit bedrijf werken jongeren die geen baan kunnen krijgen. Op degelijke en deugdelijk ambachtelijke wijze wordt hier van hout, meubilair en speelobjecten gemaakt. Voordat de vragenlijst werd ingevuld informeerde een bestuurslid bij het project hoeveel kansen Zevenhuizen maakte om voor een subsidie in aanmerking te komen. Het antwoord klonk bepaald niet bemoedigend" We kunnen slechts 10% van de aanvragen honoreren". Er bleken ontstellend veel aanvra gen. Toch hebben we een kans gewaagd en de ellenlange vragenlijst ingevuld en een begroting gemaakt. Met de leidsters werd doorgespro ken wat hun wensen waren, een vertegenwoordiqer van Nienhuis werd gevraagd te komen kijken, hetgeen resulteerde in een advies de oerdegelijke tafels op te knappen (ook een Nienhuisprodukt van ca. 17 jaar geleden), de poten iets te verkor ten op peuterstoelhoogte en de hou ten speelwagens te vervangen. Te vens de schommelbak waarin al zovele peuters die nu al een leeftijd hebben dat ze zich dit nauwelijks meer kunnen herinneren, hebben geschommeld. Omgekeerd is de bank een winkeltje. Verder was een boekenkastje een wens. En wat gebeurde er: De aanvraag werd gehonoreerd. De peuterspeel zaal kreeg een bedrag van f 3750, gelijk staande aan 75% van d, na afle vering te verwachten, nota van Nien huis. Binnen veertien dagen was het meu bilair en speel en gebruiksmateriaal binnen. Voorzitter mevrouw José Mooijman: "Iedereen was dolblij dat we de oude blokken, die vol met splinters zaten, nu eindelijk weg konden doen en er gave voor in de plaats kregen. 25 nieuwe stoeltjes waarop de peutervoetjes bij de grond kunnen en houten blokkenwagens en nog veel meer.... De houten speel-werktafels, worden binnenkort door vaders onderhan den genomen". rest nog 25% "Omdat wij nog 25% moeten betalen en geen reserve-geld hebben, hou den we op zaterdag 1 juli een "Actie dag". Dan is er om ons gebouw aan de Dorpsstraat 68 a, een Braderie voor kinderen en hun ouders. Er zal tal van attracties, van grabbelen in een jurk van de leidsters, rad van avontuur, knutselen en verfrissin gen. Verder worden er ook leuke dingen verkocht. De Braderie begint om 11.00 uur en duurt tot ca. 15.00 uur." De leidsters en het bestuur van de peuterspeelzaal hopen dat velen naar de Braderie komen.... enquête De peuterspeelzaal De Zeven Dwer gen in Zevenhuizen mag zich verheu gen in een toenemend aantal belang stellenden. Er zijn vier groepen en vier leidsters. Tweemaal twee groe pen hebben dezelfde twee leidsters. Waar andere peuterspeelzalen een norm hanteren van ca. 18 peuters, in Zevenhuizen is die verhoogd tot 21, om de lange wachtlijst in te korten. Een onlangs gehouden enquête ge houden onder de ouders van de peuters en de leerlingen van de eer ste twee groepen van de beide basis scholen gaf een zeer positieve uit komst. Door 55% van de ouders van de basisscholen werd gereageerd. Van alle Zevenhuizense kinderen bezocht ca. 80% de peuterspeelzaal. 'Ouders plaatsen hun kind met name op de speelzaal, omdat men dit goed acht voor de ontwikkeling van het kind (46%). Andere belangrijke rede nen zijn het vereenvoudigen van de overstap naar de basisschool (30%) en de behoefte van het kind aan speelkameraadjes (19%). De voor naamste reden waarom ouders hun kind niet naar de peuterspeelzaal brengen is gelegen in het feit dat het kind thuis voldoende speelmogelijk- heden heeft en in de directe omge ving. Voor wat betreft het aantal dagdelen heeft een ruime meerderheid een voorkeur voor 2 dagdelen (75%). Voor drie dagdelen wordt geopteerd door 22% van de ouders. Bijzonder verheugend is dat de ou ders vrijwel zonder uitzondering tevreden zijn over de dagelijkse gang van zaken op de peuterspeelzaal (98%). Dit is natuurlijk een geweldige pluim op de hoed van An, Mennie, Els en Marjan. De vaderochtenden worden doorl 75% van de ouders op prijs gesteld terwijl het huisbezoek, dat de leid' i sters afleggen, door 90% als nuttin 8 wordt ervaren. Daarentegen is de k belangstelling voor een algemene II ouderavond beperkt. Bij niet meer I dan 30% van de ouders bestaat hie- 9 raan behoefte. f De informatie voorziening door be-1 stuur en leidsters wordt door 92", voldoende geacht. Een gelijk percen tage is van mening dat voldoende! mogelijkheden bestaan om klachten opmerkingen en suggesties onder dé L aandacht van bestuur en leidsters te I brengen. De behoefte aan inspraak f in bestuurlijke aangelegenheden en beleidskwesties is betrekkelijk ge ring. De desbetreffende vraag werd door 13% van de ouders met ïja" beantwoord. Van de mogelijkheden om op-enl aanmerkingen te noteren maakten f velen gebruik waardoor het bestuur vele waardevolle suggesties rijker is geworden. voor in- en verkoop rest. en tweede hands art. van een mooie schaal tot een bankstel nog niet kaal ook restant kasten verkopen deze gasten! JABE, Dorpsstr. 222, Zevenhuizen I Geopend: don, vrij en zat. 9-17 uur Tel. 01802-3281 /-2271 2157 I S.O.S. Plaatsingsdienst (voor huisdieren) zoekt: Waddinxveen. De Stichting S.O.S Plaatsingsdienst (voor huisdieren)! zoekt weer een goed tehuis voo' I *Doberman Pinscher, reu 4jr I *Bast. Labrador gecastr. reu 6 jr.; *Bast. Herder teefje 5 mnd.; t midd.sl. reu 6 mnd.; grote bast. reu I 10 mnd.; kr. Herder/Bouvierteef21 jr; Beauceron gest. teef 4 jr.; I Schotse Collie reu 5 jr.; Duitse I Staander reu 8 jr; Fox Terrier reu i I en 3 jr.; Groenendaler gecastr.reu 6 jr.; *Langharige Duitse Herder reu 4,5 jr. Voor meer informatie kan men con I tact opnemen met Kitty of Marian tel. 01828-19399/11098. VAKANTIE - EN ZAKENREIZEN - VERZEKERINGEN Winkelcentrum Dorrestein 2-2912 BC Nieuwerkerk a.d. IJssel Telefoon 01803-1 22 88 Zevenhuizen - Elders in deze Dorps krant staat een overzicht van het cursuspakket van de Zeven Muzen voor het seizoen 1989-1990. Men kan zich reeds voor de diverse cursussen aanmelden. Dit pakket is echter nog uitgebreider dan in de advertentie vermeld staat. Zo zijn lang niet alle prijzen en tijden vermeld i.vm. ge brek aan ruimte. Wie uitgebreid in formatie wil, kan een folder aanvra gen: tel. 01802-1913 of 1751. BALLET - openbare les Op maandag 26 juni is er een openba re les van alle kinder- en tienergroe pen van de ballet. Aanvang: 15.30- 19.15 uur. Tevens vindt het afscheid plaats van Hillie Veenstra, die gaat verhuizen. Iedereen is van harte welkom in dorpshuis Swanla. MUZIEKUITVOERING De Zeven Muzen geeft een groot aantal muzieklessen. Hiervoor zijn onlangs nieuwe docenten aange trokken. De lessen Algemene Muz'; kale Vorming lopen zo goed, a3 Margré v. Gestel dit niet langer allee kan doen. Vanaf september zal Lat la de Bouvrie ook lessen AMV 9aa geven. Ook volwassenen krijge steeds meer belangstelling voo AMV. Ook zal er in het nieuwe cur susjaar gestart kunnen worden m een kinderkoor. De blokfluitlessc worden gegeven door Ton vd w de piano- en orgellessen door pe Scheepens. Op 1 juli a.s. zullen leerlingen van bovengenoemde de andere muziekdocenten een voering geven in dorpshuis 5wa Aanvang 19.15 uur. EXPOSITIE Afgelopen vrijdag werd er eerïeMy sitie geopend in het gemeente Deze expositie is de moelten„rrfte Pv i -ïloo to 7\pn v/an Er zijn aquarellen te zien van p^. mors en Zonnekind-poppen va" Graaf, keramiek van Riet de Laat en cursisten. den: 9.00-12.00 uur en H.OU/n 13.00' uur. Tevens op de vrijdagavon^É en 30 juli van 20.00-21-00 nur- tentoonstejling duurt t/m 30 j -.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6