Vrijdas Zaterdag kleintjes Een dansdocente in spé?! H.J. ESHUIS roomboter amandel CAKE Geslaagd Kwark rondi's met Skeelertocht Diploma- uitreiking viswedstrijd Brood-en Banketbakkerij nu verse vruchten 5 voor "De Rottemeren" Boessprietlopen bij 't Kruispunt Een beroep om te kiezen.... een opleiding om te volgen... mits je over voldoende aanleg en wilskracht beschikt. Zevenhuizen.De 16-jarige Diana Eindhoven uit de Korenstraat, wil graag dansdocente worden. Daarvoor moet ze nog een aantal jaren studeren Toch getuigt het behalen van het diploma MAVO voor ballet en muziek zeker al dat ze de kwaliteiten in zich heeft om haar doel te bereiken. Maar ze moet daarvoor minimaal nog zes jaar studeren.Eerst nog twee jaar HAVO voor dans en muziek en daarna de Dansacademie, een HBO- opleiding. Om tot de HBO-opleiding te worden toegelaten moet je bovendien aan een aantal voorwaarden voldoen, waarvoor ze o.a. audities af moet leggen. Overigens is ze daarmee al begonnen voor ze op de MAVO voor ballet en muziek in Rotterdam werd toegelaten. Tijdens een gesprek n.a.v. de vlag met balletschoentjes in de Koren straat, die de nodige aandacht trok, hebben we een gesprek met Diana, een donkerogige brunette, die haar uiterlijk mee heeft om van dansen haar beroep te maken, maar wiens voorkeur uitgaat tot het geven van "onderricht" hierin. Hoe kwam je op het idee om naar de MAVO voor ballet en muziek te gaan? "Wel, ik was op ballet bij Petronell van der Werf. Zij vond dat ik aanleg had om te dansen. Zij stelde voor dat ik, om toegelaten te worden tot de MAVO voor ballet en muziek, een auditie zou doen bij die school in Rotterdam. Dat was een paar maan den voordat ik van de lagere school afkwam. Hoewel m'n ouders het niet zo leuk vonden, het helemaal niet zagen zitten om mij, als enig Zeven- huizens meisje met de bus en de metro naar Rotterdam te laten gaan, mocht ik toch meedoen aan de toela tingsronde. Ik kreeg twee audities. Als ik bij de eerste niet goed zou zijn zou er geen tweede volgen. Dat gebeurde wel. Ik moest improvise ren op muziek en zo dansen.. Span nend en leuk. Vervolgens kreeg ik nog een medische keuring. Toen ik door alles heenkwam en aan de best hoge eisen beantwoordde, mocht ik naar deze MAVO voor muziek en ballet. "Ja" vult haar moeder aan "en toen begon er voor haar een drukke tijd. Hele lange dagen maakte ze. Om kwart over zeven de deur uit en om kwart over zes er weer in. Elke dag, behalve zaterdag en zondag, want naast de gewone lessen wordt er daar op die school veel aan muziek Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 en dans gedaan". Diana: "We moesten na of tussen de gewone lessen, die je op elke MAVO krijgt, elke dag een aantal uren dan sen. Het schoolgebouw staat aan de Haverlandstraat en de dansschool aan de Voorschoterlaan. Die afstan den moest je met de tram overbrug gen. De éne dag was het twee uur, dan weer drie uur dansles. Muziek was een bijvak, daarvan behoefde ik alleen het notenschrift en de geschie denis te leren. Natuurlijk moest ook de dansgeschiedenis erbij, naast het praktisch dans- onderricht. Leerlin gen die muziek als hoofdvak kiezen, krijgen daarin "praktisch" onder richt." Diana vertelt dat de afdeling "Mu ziek' ook veel meer jongens telt. De dansafdeling van de MAVO telt per klas slechts één, hooguit drie jon gens. Wat de onderlinge verstand houding tussen de meisjes betreft, is er sprake van rivaliteit, om vooral zo goed mogelijk te zijn."Iedereen is enorm prestatiegericht", lacht Dia na. Verder wordt er een ijzeren discipli ne van de leerling verwacht, die vooral niet dik mag worden, gezond moet eten en lang haar moet hebben, omdat het opgestoken moet wor den. Diana heeft prachtig steil, don ker haar, dat makkelijk in een staart of leuke knot, vastgemaakt kan worden, zodat het haar bij haar bal letprestaties, niet hindert. Verder mogen zij die van ballet en dans hun beroep willen gaan maken, niet deelnemen aan bepaalde sport en, o.a. paardrijden, tennissen, skiën en schaatsen. Zwemmen daarente gen is uitstekend!. Diana koos voor het talen-vakken- pakket om examen te doen plus wis- 4,25 en natuurkunde. Daarnaast deed ze examen in de ballet- en muziekge schiedenis, notenschrift en kreeg cijfers voor haar dansprestaties> Nieuw voor haar is het Jazz ballet, wat ze in de vierde van het HAVO krijgt. Telkens blokken van drie maanden, naast klassiek, modern, folklore en dansexpressie. Als de Havo voor dans en muziek, er vier jaar geleden al geweest was, had Diana direct daar naar toe gegaan. Echter deze bestaat nu drie jaar. De klas waar ze inkomt is dus de eerste vierde klas. Deze telt maar 10 leerlin gen. Diana stelt dat deze school in Rotterdam in de danswereld goed aangeschreven staat. "Het voordeel van het behalen van een MAVO of HAVO-diploma naast en tegelijk een beroepsopleiding, is groot. Je hebt, voor een voortgezette dans-studie, al veel meer kennis en ervaring opge daan als iemand die van de HAVO naar de Dansacademie wil. Anders om is het zo dat er bij het dansen een enorme kans op blessures is, waar door een kleine oorzaak het gevolg is dat je van dansen je beroep niet meer kunt makendan heb je in ieder geval je MAVO of HAVO-diploma, waar je nog alle kanten mee uit kunt",-lacht Diana. Hoewel ze nu even niet actief is voor school, staan haar benen niet stil in de vakantie. Bij het Italiaanse restaurant in Zevenhuizen zijn ze blij met haar assistentie. De Dorpskrant wenst Diana veel succes met haar verdere studie! N.B. Mochten er ouders of anderen belangstellend zijn naar de prestaties van de leerlingen van deze dans en muziek MAVO-en HAVO-opleiding: Zaterdagavond 24 juni wordt er in het Hofpleintheater, aanvang 20.00 uur, een uitvoering gegeven van de eerste drie klassen van de MAVO en de vierde van de HAVO-afdeling. Moerkapelle. Aan de Leidse Hoge school voor beroepsonderwijs slaag de Emielenne van Mil voor Verpleeg kunde. 5,95 OPPAS gevr. in Zevenh.: 4,5 dag per week; geen schoolvak. - kind van 3,5 jr.; (okt.89 - jan 90) Daarna evt. ca. 1 u. p. dag. Tel. 01803-15780 2e hands kindkl. Wij zijn de rand. juli en aug. gesl. (alleen verk. op afspr.); daarom di 27 juni alles voor 2/3 vd pijs. Julianaweg 2a, Z'hüizen TEL. 01793-1238 Te koop: ca. 275 st. gebruikte straattegels in 3 maten; alles in één keer f 125,- Tel. 01793-2549 Zevenhuizen. Op zaterdag-24 juni a.s. wordt vanaf Kampeerterrein "Zevenhuizen" de tweede Skeeler- Toertocht, georganiseerd. Een prachtig parcours door het re creatiegebied "Rottemeren' is ook dit jaar weer uitgezet over gladde we gen en fietspaden. Skeelen ook wel wielschaatsen genoemd is een populaire sport in Nederland aan het worden. Omdat er in en om Zevenhuizen in het re creatiegebied uitstekende paden zijn om deze sport te bedrijven wordt er op zaterdag 24 juni, gezien het suc ces van het vorige jaar, weer een skeelertocht gehouden. Deze tweede Rottemeren-toertocht kan deelgenomen worden op afstan den van 90 km voor geoefenden of 60,40 of 20 km. De start van de 90 km. is 's-morgens om 9.00 uur; de 60, 40 en 20 km. om 10.30 uur vanaf de camping. Men kan zich vanaf 8.00 uur 's-morgens in de kantine van de camping in laten schrijven. De kosten bedragen f 12,50 per persoon. Elke deelnemer ontvangt een speciale herinnering. Het parcours van de 90 km gaat voor de eerste 30 km. door het buitenge bied van Zevenhuizen e.o. en loopt via de jachthaven "De Eendragt", Café rest. De Otter, Wollefoppen- weg en Bermweg naar de A 20, waar een verversingspost is ingericht. Daarna via de West Ringdijk, A v.'t Hartweg en le Tochtweg naar Zuide lijke Dwarsweg, Knibbelweg, Noor delijke Dwarsweg naar de Bredeweg waar bij garage v.d. Knijff weer een verversingspost is voor een slokje en een hapje. Daarna gaat het parcours via de Julianaweg en Molenweg naar de camping, waar om 10.30 uur de deelnemers voor de afstanden 60,40 en 20 km. aansluiten voor het vervolg van de tocht door het recreatiege bied "De Rottemeren" aanmoedigen Door de organisatie wordt een op roep gedaan aan het publiek langs de eerder vermelde route om het pele- Waddinxveen. Wethouder M. Kraai- jestein reikte maandagmiddag aan 24 deelneemsters het diploma van de cursus Toepassing Informatica mensen zonder Werk T.I.M. -pro ject) uit, in het Waddinxveense gemeentehuis. Dit project is door de gemeente in sa menwerking met de Stichting Infor- matica-opleidingen Midden-Holland (S.I.O.M) en het buurtcentrum "de Bonkelaar" verzorgd. "De Bonke- laar" stelde de benodigde ruimte beschikbaar, de S.I.O.M. heeft het lesprogramma voor haar rekening genomen en de gemeente en de provincie hebben de tinanciële mid delen aangereikt. De cursus was bestemd voor werkloze en herintre dende vrouwen, met als doel door (her) scholing de "angst" voor com puters weg te nemen, hierdoor wordt tevens de mogelijkheid om een betaalde baan te krijgen aanzien lijk vergroot. Voor de gemeente vormt deze cursus de mogelijkheid om een bijdrage te leveren aan het verbeteren van de arbeidsmarkt positie van de deelneemsters, die voornamelijk afkomstig zijn uit de moeilijk plaatsbare groep van wer kloze en herintredende vrouwen. Gedurende de opleiding hebben de deelneemsters gewerkt met pro grammaturen als: Word perfect 4.2; D Base III plus; Gobus 1-2-3; MS- DOs; GW/Basic. De vogels zingen de vlaggen uit!!!! 30 jaar geleden waren pa en ma de groot bruidegom en bruid!!! van harte gefeliciteerd! Volop KERSEN en AARDBEIEN op fruitbedrijf SWANLA-HOEVE Knibbelweg 27, Zevenhuizen zaterdag 24 juni: GARAGEVERKOOP van huisraad en boeken van 10-16 uur. Julianaweg 12, Zevenhuizen te koop: 2 pers. bed nachtkast jes; beige/bruin, incl, matras spiralen;; f250,-. Tel. 079-412500 (Benthuizen) HYDRAULISCHE SLANG STUK? Wij maken direct een nieuwe! GARAGE C. VAN DER KNIJFF Bredeweg 31, Moerkapelle TEL. Dl 793-1728 ton aan te moedigen. De toertocht is ook heel goed per fiets te volgen. Deelnemers zijn verplicht een val helm te dragen en moeten alle aan wijzingen van de leiding terstond opvolgen. De plaatselijke politie zal het peleton begeleiden, tevens zijner motorrijders in touw om de krui spunten in het parcours extra te beveiligen. De IJsclubs van Zeven huizen Bleiswjk zullen de controle posten bemannen. Let op de skeelers! Mogelijke tijden van doorkomst van het peleton bij: café "De Otter" ca. 9.10 uur. Rust plaats Maatveldse weg A 20 ca. 9.30 uur. Hoek le Tochtweg/Zdl. Dwars weg (P.v.Oosten) ca. 9.40 uur, Hoek Knibbelweg/N. Dwarsweg ca. 10.00 uur. Rustplaats garage v.d. Knijff ca. 10.15 uur. Aankomst camping 10.30 uur. Daarna zal op het halve uur, dus om 11.30 uur en 12.30 uur de verver singspost bij de camping worden aangedaan. Finish ca. 13.30 uur bij camping Zevenhuizen. Op deze dag zullen de molens van de Molenvier gang d.m.v. het draaien van de wie ken voor een feestelijke aanblik zor gen. Kruisweg/Moerkapelle. A.,s. Zater dag is er weer het jaarlijks terugke rend vermakelijke evenement dat boegsprietlopen genoemd wordt, bij café, bistro 't Kruispunt, aan de Moerkapelse Zijde in Kruis- weg/Bleiswijk-Moerkapelle. Sip en Nel Weima, die sinds een jaar dit leuke eethuisje annex café, met een prachtig terras, overnamen, zetten met dit "boegsprietlopen" een traditie van hun voorgangers voort. Iedereen kan vanaf 14.00 uur mee doen. Deelname kost f 2,50. Er zijn leuke prijzen beschikbaar. Iedereen vanaf 5 jaar kan meedoen. Wie zich van tevoren aanmeldt kan ook deel nemen aan de grote barbecue, waar voor men apart dient te betalen. Het echtpaar Weima stelt alles in het werk om het hun bezoekers zo aan genaam mogelijk te maken. Zo gaan ze binnenkort, op 24 juli, met een aantal vaste klanten naar de Heine- ken fabriek, per bus, omdat ze op 20 juli een jaar bestaan. Waddinxveen - Woensdagavond 14 juni heeft de jeugd van de Wijk en Speeltuinvereniging "De Paddes toel" in het kanaal gevist. De uitslagis geworden: le: Roel de Bruin, 11 vissen, 57 pun tende: Alexander Verhoef,9vissen, 44 punten; 3e: Vincent Boere, 1 VS' sen, 44 punten. Bovengenoemde kregen een leuke prijs. Om voor de wisselbeker m aanmerking te komen moet er nog één keer gevist worden zodat de punten bij elkaar worden geteld. Dus wie wint de beker nu nog van Dennis Geers op 6 september? uitgaansdag Op zaterdag 10 juni vertrokken o half negen twee bussen naar avontu renpark "Hellendoorn". Na ruirn uur rijden kwamen ze op de p^a van bestemming aan. Er was da zoveel te zien en te doen dat de deren de lange busreis snel vergate De meeste kinderen konden m genoeg krijgen van de achtbaan de wildwaterbaan doch door mooie weer waren ze weer sn droog. Om ongeveer 6 uur gingen ze maar voldaan weer naar huis.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8