hovens UW HUIS VIA ONS SNEL VERKOCHT! zie pagina's 6 en 11! Openluchtconcert Kleine Trompetter Fijan erf Kampioens foto zwem- en poloclub DE GOUWE Anjerfonds I I TELEFOON 01892-17133/ 17193* fy> s blij- door wit- an dei stan- aliteit i veau. van eling /tega deze ïrlijk tasje. rtable il van ist de keur- :>eho- visie. A makelaardij o.g. I Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 -2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 Een uitermate goed idee was het openluchtconcert van De Kleine Trompetter j.l. vrijdagavond op het dorpsplein van Zevenhuizen. Een wens van velen ging in vervulling. Helaas had het een weemoedig tintje omdat dirigent Rien Hartog vertrok Zevenhuizen. Dezer dagen komt een einde aan de sloop van het fabriekscomplex, de voormalige plasticdrukkerij, dat eigendom van de fa. Phaff was. Binnenkort wordt de grond bouwrijp ge maakt voor de bouw van 11 vrij e sectorwoningen. Zoals bekend heeft de Phaff een nieuw bedrijf spand op het industrieterrein in gebruik genomen. Van de stichting "Oud Zeven huizen/Moerkapelle zijn bij het college van B. en W. suggesties voor een naamgeving van dit terrein binnengekomen. De be ste vond men "Fijan erf'. Het terrein van de fa. Phaff was in 1738 in het bezit van Andries Fijan (1704-1771), die in dat jaar er een molen op bouwde. Volgens de stichting "oud-Ze- venhuizen/Moerkapelle" was dit een houtzaagmolen, doch in een boekwerk over de "Fijans", wordt melding gemaakt van een zaadmolen. Deze molen werd door hem in 1752 weer afgebro ken en vervangen door een gro tere. Andries Fijan was hou thandelaar, timmerman en mo lenbouwer. De molen werd ge- èrfd door de zoon en opvolger: Jan Fijan (1738-1826). Toen Jan Fijan in 1826 overleed, had hij de molen niet meer in zijn bezit. Hij had deze verkocht aan Cornelis 't Hooft. Zowel Andries als Jan Fijan zijn bekende inwo ners van Zevenhuizen geweest. Beiden werden herhaaldelijk be noemd tot schepen, gezworene of ambachtsbewaarder. Vooral Jan Fijan was zeer gezien, hoe wel zelf kinderloos, werd hij vele malen benoemd tot voogd over weeskinderen. Hij was ook de eerste die in het jaar 1793 de geschiedenis van Zevenhuizen beschreef. Nog even wat over Andries die bomen met wortel en al rooide en als partij kocht: In 1740 behoort hij tot de 5 brand- heemraden van Zevenhuizen (dezen moesten de eed afleggen maar kregen geen salaris) Na enkele eigenaars die de mo len maar kort in bezit hebben gehad werd deze omstreeks 1810 verkocht aan Huibert de Leede en zijn vrouw Willemijntje van der Vree. Zij lieten de molen ombouwen tot korenmolen. Als zodanig heeft deze dienst ge daan tot omstreeks 1921 toen hij afbrandde. De laatste eigen aar was de molenaar Leendert de Baan. Willemijntje van der Vree is een markante persoonlijkheid ge weest, die na het overlijden van haar man in 1823, tot aan haar dood allen het bedrijf voortzette. Terug naar de Fijans. Andries Fijan gaat twee achtkantige wind-molens bouwen voor de drooglegging van de Eendracht- spolderin 1757. Bestek en voor waarden zijn bewaard gebleven. In details worden aangegeven welke materialen gebruikt moe ten worden en hoe men te werk moet gaan" alles na behooren of zoals het behoort". De aannemer moet goede materialen leveren, het bestek telt bijna 50 pagina's en is getekend: Andries Fijan. Hij koopt grond en een huis in de nieuwe polder en het jaar daarop woont hij met zijn gezin aan het Zuijdeijnde.(Gegevens ontleend aan: historische stichting en het boek dat het geslacht Fijan be schrijft. Enkele hoofdstukken zijn gewijd aan de Zevenhuizen- se tak van de familie, waarin tevens interessante geschiede nisdetails. De historische stich ting heeft enige tijd geleden de familie Fijan belicht in haar Verleden tijdschrift.) Jcelijk goed urop3 ties.ln it krij- an de kan ïerget- gram- Moerkapelle. De collecte voor het Anjerfonds heeft in Moerka pelle het mooie bedrag van f 1826.75 opgebracht. Iedereen die meehielp dit mooie resultaat te bereiken wordt door mevrouw Gon Bakker, collecte-organisa trice, hartelijk bedankt. Landelijk telefoon nummer bij overlijden en eerste verzorging: Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Zwemmen Kring kampioenen Nederlands kampioen Master kampioenen Ook uitvaartverz. U.V.Z. H.E. van der Hammen 12e jaargang nummer 323 unfien iedereen fieei ftarteiijk.bedanken voor de veie kaarten, bioemen en fiuip, die unj na ons auto- ongeiuk.moch- ten ontvangen. 9{pgmaais dank] 'f randen, 9-ians, I Sandra, üviarianne en 'Pieter 'l'igmans. Enkele weken geleden begon "Handel- en sloopwerken Van Schie" uit Zevenhuizen, met de sloop van het fabriekscomplex van de fa. Phaff. Phaff heeft een nieuw bedrijfspand aan het Nijverheidscen trum. Waddinxveen - De kampioenen bij elkaar uit het zwem- en wa terpolo seizoen '88-'89. Waterpolo: Heren VI (veteranen) Heren II Heren jeugd Meisjes A Ned. kampioenen kring water polo meisjes onder de 14 jaar. 5 juli 1989

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1