CONTACTLENZEN? m DBDLL RHCV GESLOTEN Open Huis bij Keramiste Fa. J. v.d. Jaat Zn. Herfst vakantiefeest Ontwikke lingssamen werking. parttime medewerker m/v Kinder boekenweek "de otter" DAKKAPELLEN RAMEN al meer dan 25 iaar een zaak van vertrouwen. •Vinyl autodaken - Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK Pupil van de week Uit de Aanbiedings brief bij de gemeentebegroting: r GEVRAAGD: op gerbera-kwekerij Gebr. Oudijk Knibbelweg 26, Zevenhuizen ^Tel. 01802-3179 j 4-14 oktober café-restaurant Wij gaan ons restaurant uitbreiden om 60 gasten meer te kunnen ontvangen I.v.m. deze aktiviteiten zijn wij wegens verbouwing van 2 oktober t/m 31 oktober W SS- Zevenhuizen - Anneke Nap aan het Hogeland 45 is ontzettend blij met het atelier, dat in haar achtertuin, naar een ontwerp van haar man, gebouwd is. In de totstandkoming ervan hebben ook haar twee kinderen een aandeel gehad. Een gedeelte van de zomervakantie werd opgeofferd om met vereende krachten, onder leiding van ervaren vaklui, een unieke werkplek te creëren. Haar eigen atelier, wat al vele jaren een droomwens was, heet "Mozaïek", een illustere naam, waaraan heel wat gepuzzel vooraf gmg. "M n man Henk heeft uiteindelijk ervoor gezorgd dat alle stukjes aan elkaar kwamen. De stukjes van het mozaïek zijn als het ware passend gemaakt. Eindelijk een eigen ruimte, waarin ik tevens les kan geven. Ook m'n keramische produkten kan ik hier verkopen. Het is heel gevoelsmatig dat ik de naam "Mozaïek" heb gekozen. Als het een winkeltje was geworden, wat aanvankelijk mijn bedoeling was, maar waar ik niet in slaagde er één te vinden, dan was de naam heel anders geworden, maar nu, met dit prachtige gebouwtje, hoop ik het juiste materiaal, kleur en ontwerp te kunnen realiseren lacht Anneke. Het atelier Haar atelier bereikt men via haar woning. Voor Anneke is dat geen bezwaar, want als er een ingang aan de achterzijde ge maakt was, had het atelier te klein geworden. Nu heeft het een diepte van drie meter en is het vijf meter breed. De vloer ligt 70 cm. in de tuin verzonken. Vanuit het atelier heeft Anneke zo een leuk uitzicht over haar terras. Hier zal zij vele uren van de week doorbrengen, terwijl haar han den bezig zijn creatief te vormen. Naast deze dagtaak, waarbij ze werkt om haar publiek iets aan te kunnen bieden en voor op drachten die bij haar binnen stromen, geeft ze twee avonden per week les in "handvormen", onder auspiciën van de culture le commissie "De Zeven Muzen". Meer cursisten In de situatie waarin ze ca. zes jaar geleden startte in het schuurtje bij haar thuis, en vo rig jaar verder ging bij een ken nis op zolder, komt zodoende een ingrijpende wijziging. In plaats van vier cursisten kan ze er nu zes huisvesten, hetgeen het absolute maximum is. Het wordt voor haar cursisten een bijzonder genoegen om hier bezig te mogen zijn en te weten dat hun "vormsels" er dankzij de door Anneke geleerde technie ken en haar moderne bakproce- dé (computer-gestuurd) een professioneel eindresultaat heb ben. Overigens is Anneke ook in gla zuren een kei. Dat bleek al op een in het gemeentehuis gehou den expositie. Voor de kleur blauw die zij gevonden heeft, was scheikundige kennis onont beerlijk. Ze volgde daarvoor een cursus in Vlaardingen. Dit was min of meer een "must" om een zo volmaakt mogelijk "produkt" te maken. "M'n man heeft voor het samenstellen van de glazu ren een computerprogramma geschreven. Zo kan ik met be hulp van deze techniek een zo goed mogelijke glazuur maken. Je moet bedenken dat het mees te keramiek dat ik maak, gegla zuurd moet worden. Dat is echt de finishing touch." Ze zegt ook uiterst secuur te zijn met het afval van de glazuren. In haar atelier staat een spuitkast met een labyrinth, een speciaal ontwerp dat ze heeft laten ma ken, om de zware restdelen van het glazuur op te vangen, zodat er geen giftige stoffen naar bui ten verdwijnen. Anneke, die zich bezighoudt met "handvormen" en "draaien", kreeg niet alleen een goede re spons op haar aandeel in een expositie, ook tijdens de Brade rie viel haar keramiek op. Ze had een fraaie stand ingericht. In een vitrine in haar moderne woonkamer staan prachtige schalen, vazen en potten. Een lust voor het oog. Nog meer bewondering krijgje ervoor als je begrijpt dat hier zoveel tijd en aandacht aan is besteed. Daar om zou Anneke nooit een op dracht in serie willen produce ren. "Het moet geen massa-pro- duktie worden. Het unieke ver dwijnt daardoor snel. En dat is nu precies wat ik niet wil." Creativiteit In haar atelier ligt een reliëf. Een drieluik met als thema "school verlaters". Op het eerste tableau een groepje kinderen. Anneke:"Kleine kinderen blijven in de groep". Vervolgens enkele grotere kinderen en tenslotte één kind, op weg naar de zelf standigheid. Dit tableau maakte ze in opdracht van een ouder commissie van een basisschool, van een afscheid nemende acht ste groep. Het geheel is gebak ken, geglazuurd en omlijst. Op de lijst staan de namen van alle scheidende kinderen. Bijzonder origineel! Toekomst "Je staat er niet altijd bij stil, maar het is toch pas negen jaar geleden, dat ik het besluit geno men heb om pottenbakster te worden. De opleiding die ik daarvoor volgde was op de pot- tenbakkersschool in Gouda. Maar nu is het zover.Een eigen atelier... en dan nog wel in m'n achtertuin" glundert Anneke. Open dag Wie dit fraaie, praktische en originele atelier eens wil komen bekijken, kan dat doen tijdens een "Open Huis" op dinsdag 3 oktober tussen 10.00 en 16.00 uur. (Niet schromen, gewoon langskomen: Hogeland 45 bij "Mozaïek"/ keramiek Anneke Nap.) BOUW- EN HAND ELS BED RlfF Lange Zijde 4 - Zevenhuizen Tel. 01802-1055 b.g.g Ol820-30350 BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-12806 Frank kwam mij om één uur ophalen voor de wedstrijd Groe- neweg-Feijenoord. Eerst gingen ze de taktiek bespreken om daarna aan de wedstrijd te be ginnen. Het was een leuke wed strijd. Toch hebben ze met 0-2 verloren. Ik vond het leuk om pupil van de week te zijn. Arnout van Leeuwen E2. De contactlens-specialist van Dijkshoorn vertelt u graag alles over verschillende eigenschappen van harde- en zachte- contactlenzenover het gebruik van vloeistoffen en het onderhoud. I Di/kshoom heeft n°g 'ouderwets I "ld voor u VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE. Schiedam, St Lidumastraat 1 tel 010-26 76 49 Schiedam, Hof van Spaland 5. tel 010 - 70 17 30 Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel 010 - 77 25 45 Maassluis, Noordvhet 25 tel 01899 -1 22 88 Zevenhuizen, Burg, Boerstraat 2. tel 01802 - 3050 Aan alle kinderen van Zeven huizen: Waar het hart vol van is.... Natuurlijk herinneren de kinde ren van Zevenhuizen zich het "Kindervakantiefeest" in en om de grote kerk, dat op de twee laatste vakantiedagen deze zomer werd gehouden In de Herfstvakantie, die op maandag 16 oktober begint, is er weer een "Vakantiefeest" Dit wordt in het Hervormd Centrum gehouden. Maandag t/m donderdagmor gen van 9.30 tot 11.30 uur. Het thema van dit feest is Waar het hart vol van is...." Er worden verhalen verteld, veel gezongen, liedjes geleerd, er komt een grappenmaker op be zoek, er wordt geknutseld en poppenkastvoorstellingen staan er op het programma. Voetsporen in de sneeuw Op één van de ochtenden wordt de prachtige nieuwe film "Voet sporen in de sneeuw" vertoond. Het herfstvakantiefeest is be doeld voor alle kinderen van de basisschool vanaf ca. 5 jaar tot en met 11 jaar. Om alvast te noteren en om rekening te houden als er plan nen zijn om elders te gaan loge- Er is in Zevenhuizen een aantal van 12 personen bereid gevon den de relatie "gemeente en ont wikkelingssamenwerking" voor Zevenhuizen nader te bezien. Eind oktober zal de groep in de uitgebreider samenstelling bi jeenkomen. De gemeentelijke betrokkenheid bij ontwikke lingssamenwerking is sterk ge groeid in de laatste jaren. In Zuid-Holland ontplooien meer dan 60 gemeenten activiteiten op dit gebied. Zevenhuizen- De voorbereidingen van de kinderboekenweek activiteiten zijn in volle gang. Wat gaat er allemaal gebeuren? 1De kleutergroepen 1 en 2 brengen klassikaal een bezoek aan de bibliotheek. Kinderen van "De Nessevliet" op woensdagmorgen 4 oktober a.s. t Reigerbos' komt donderdagmorgen 5 oktober op bezoek en "De Eendragt" op donderdagmiddag 5 oktober a.s. kleurplaten 2. Deze week worden er kleurplaten uitgedeeld aan de leerlingen van groep 3 en 4. ingekleurde platen kunnen tot 3 oktober a.s. ingeleverd worden bij de bibliotheek. Ze krijgen daarvoor een he rinnering en hun plaat wordt in de bibliotheek opgehangen, voorlezen 3. Op woensdagmiddag 4 oktober van 16.00 tot 16.30 uur zal er voor kinderen uit groep 3 en 4 (vrijblijvend) voorgelezen worden in de bibliotheek. 4. Uitvinders uit de groepen 7 en 8 kunnen hun werkstuk nog tot 1 oktober a.s. inleveren. "Doen hoor!" Alle verdere activiteiten worden in de Dorpskrant van 4 oktober a.s. gepubliceerd. Strandweg 1 Zevenhuizen Tel. OIO - 42120 25

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10