Het Beestenspul 4 oktober Dierendag!!! Dorpskrant n TH Annie M.G. Schmidt Ha 7,50 Zwemmen De Gouwe- bloem KUNST GEBITTEN Nu ook schaatsen voor beginners. Vete Ceukg dierendag-aanbiedingen! Plaats ook eens een 1g\1U®HKT GARAGE V. NIELEN Afval, stink er niet in B DIERENSPECIAALZAAK Dorpsstraat 49 - Waddinxveen Tel. 01828-19494 Wij zijn op woensdag 4 oktober, ter gelegenheid van DIERENDAG: de gehele dag geopend!!! Alle kinderen kunnen bij ons GRATIS een Dierendag kleurplaat komen halen plaats eens een KLEINTJE. VUL DE BON IN!!!! Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Plaats in elk vakje één letter of leesteken. Tussen twee woorden een vakje open laten. incl. BTW en adm. kosten 10,00 12,50 15,00 Alléén tegen kontante betaling d.m.v. insluiten volledig ingevulde giro betaalkaart/betaalcheque. Alleen voor particulier gebruik. AdreS" Voor brieven onder nummer 5,- extra. Vergeet niet uw giro-/bankpasnummer te Tel.:Plaatsingsdatum Bon opsturen naar bovenstaand adres. Brief op maandag binnen, advertentie woensdag in de krant. Bob afgeven -op on s ad res -kan ook'.'EvoneenS'tegen.lqjntaqt^ betaling. Kerkweg West 1 2742 BC Waddinxveen Tel. 01828-12205 A.P.K.-kehrings- station Reparatie en onderhoud ALLE MERKEN AUTOMOBIELEN Benzinepompstation zeer scherpe prijzen incl. bediening Reparatie en onderhoud 4 Wheel drive A.M.C. - Ranche Rover reparatie's KLAAR TERWIJL U WACHT WADDINXVEEN TEL. 01828-12958 I de gemeente Waqtoiirtxveen: De bekende schrijfster van kin derboeken en musicals, Annie M.G. Schmidt, verrichtte don derdagmiddag in de Waddinx- veense wijk "De Zuidpias", de officiële opening van de naar haar genoemde school. Zij deed dat door een deur, met de om slag gelijk aan haar "Jip en Jan- neke's" boeken, te openen. Di rect hierop kwamen bekenden uit haar boeken tevoorschijn en zong een groep het bekende "Dikkertje Dap"lied. Vervolgens kwamen ook de andere groepen "uit" het boek gestapt en brach ten een voordracht of lied van de schrijfster zoals b.v. uit de be kende serie"Ja zuster, nee zus ter". Niet alleen mevrouw Schmidt genoot zichtbaar, ook de talrijke aanwezigen, waaron der wethouder K. van Soest die de feestelijkheden inluidde met een hartelijk welkomstwoord. Buiten rekten en strekten zich de ouders van de leerlingen om toch vooral maar een glimp op te vangen van hetgeen zich daar binnen in de recreatieruimte van de nieuwe school, afspeelde. Waddinxveen. Schaatsvereni ging "De Gouwestreek" wil ook voor hen die wat minder bedre- (zolang de voorraad strekt). ven zijn op de schaats, de moge lijkheid bieden om op kunstijs baan "De Uithof' in Den Haag te gaan trainen. Onder het motto "recreatie schaatsen" kan ieder een die mee wil zich aanmelden om op maandagavond mee te gaan. De baan is gehuurd van 18.30 tot 19.30 uur. Eveneens kan men meedoen met het droogtrainen dat voortaan op woensdagavond plaatsvindt. Voor aanmelden of inlichtingen kan men bellen: 01828-14686 Victor van Leeuwen, of 01828- 13845 Bert Steenbergen. De Gouwe tweede in Verweij toernooi Waddinxveen/Boskoop: Op zondag 24 september werd in het zwembad 'de Sniep' te Waddinxveen door vijf zwemverenigingen gestreden om de Verweij wisselbeker. Onder het toe ziend oog van het in ruime maten aanwezige publiek streden de ploe gen van AZC/Tarvo uit Alphen. G.Z.C. uit Gouda, De Kempvis uit Spijkenisse, Z.V. Torpedo uit Hilver sum en de thuisclub Z.&.P.C de Gouwe om de beker. De wedstrijden werden geopend met twee estafette nummers. Eerst werd de 5x50m vrije slag dames gezwom men. Hierop werden Marion v. Hooft, Diana v.d. Zijden, Gillian v.d. Berg, Astrid v. Galen en Ilse v.d. Dussen in 2.27.3 tweede net achter de ploeg van de Kempvis die in 2.24.7 won. Op het tweede estafette nummer (5x50m vrije slag) zouden de heren van de Gouwe eerste worden in de nieuwe kringrecord tijd van 2.07.4. Deze prestatie kwam op naam van Jan-Willem v.d. Hoek, Mark v.d. Zij den, Mare t. Braake, Jaco de Jong en Dieter Hoofman. Ook de tussentijd op de 4x50m bleek goed voor een nieuw kringrecord. De eerste medaille plaats op de indi viduele nummers kwam op naam van Arno v.d. Dussen die op de 100m schoolslag bij dejongens onder de 10 jaar tweede werd in 1.02.4. Bij de meisjes onder de 12jaarwaser zilver voor Wilma v.'t Hullenaar (1.09.2) op de 100m vrije slag.(Wilma won ook de 100m rugslag in 116.9) Bij de jongens op dit zelfde nummer was er brons voor Sebastiaan Jonck- heere(l. 10.6) en zilver voor Bob de Bruijn(l.07.9) Sebastiaan zou later op ae 100m schoolslag nog eens beslag leggen op een bronzen me- daillei 1.34.0) en Bob pakte op dit nummer een eerste plaats in 1.25.0 De 100m vlinderslag meisjes onder de 14 kende eveneens twee medaille winnaressen. Barbara Pouw won het brons in 1.17.5 terwijl Sandra Berc- kenkamp het goud in de wacht sleep te in 1.12.9. Sandra won later ook nog de 100m vrije slag in 1.04.7. De zwemster Marion v. Hooft was op de 100m vrije slag meisjes onder de 16 jaar net niet snel genoeg om het goud te pakken en eindigde in 1.03.0 op de tweede plaats. Op de 100m vlinder slag werd zij later nog eens derde in 1.12.8. Bij de jongens onder de 16 jaar was de Gouwe zwemmer Mark v.d. Zijden niet te kloppen hij won dit nummer in 0.55.1 Op de 100m schoolslag werd Mark tweede in 1.10.6 net achter zijn clubgenoot Edgar t. Braa ke die eerste was in 110.0 In de ca tegorie heren won Jan-Willem v.d. Hoek de 100m rugslag in 1.02.9 hij won tevens de 100m vrije slag in 0.54.3. In de jongste klasse, jongens onder de 10 jaar, werd Koen Groenleer tweede op de 100m vrije slag in 1.18.1 Tenslotte won bij de dames op de 1 OOm vrije slag Astrid v. Galen zilver in 1.03.7 Het programma werd besloten met de 20x50m estafette voor gemengde ploegen. Al vanaf het begin van dit program ma nummer zou de ploeg van de Kempvis het heft in handen nemen en gaandeweg een niet te overbrug gen voorsprong opbouwen. De strijd om de tweede plaats zou echter een stuk spannender verlopen. Aanvan kelijk hadden de Gouwe zwemmers tot de zevende zwemmer de tweede plaats, voor AZC. in handen. De verschillen waren echter miniem en na acht zwemmers kwam AZC net iets voor de Gouwe te liggen. Bij de daarop volgende zwemmers werd het voortdurend stuivertje wis selen. Dan lag de Gouwe tweede, dan weer lag AZC tweede. Met nog drie zwemmers voor de boeg sloeg Mare t. Braake voor de Gouwe het beslissen de gat. Gevolgd door Jan-Willem v.d. Hoek werd de afstand op de tegen standers nog verder vergroot. Ten slotte wist Jaco d. Jong deze voor sprong nog verder uit te bouwen en eindigde de Gouwe ploeg op de twee- de plaats in 10.06.7 achter de Kemp vis (9.48.4) en voor AZC/Tar- vo(10.13.6) De eindstand zou er uiteindelijk als volgt uitzien: le Kempvis 3872.5: 2e de Gouwe 3952.5: 3e Torpedo 4011.7; 4e AZC/ Tarvo 4125.5 en vijfde G.Z.C. met 4288.0 punten. Zuid-Hollandse kampioenschappen Zaterdag 23 september werden weer de gebruikelijke Zuid-Hollandse kampioenschappen gehouden. Een aantal Gouwe zwemmers hebben op deze wedstrijden bijzonder goede prestaties geleverd. Jan-Willem v.d. Hoek die in de groep jongens onder de 19 jaar uitkwam in de 100m vrije slag en de 1 OOm rugslag. Jan-Willem werd op deze nummers resp. tweede in 0.54.4 en eeste in 1.04.1. Bij de meisjes '75 zwom Marion v. Hooft, voor het eerst na haar blessure net voor de NK, een uitstekende 100m rugslag waarop zij eerste werd in 1.13.5 en haar clubgenote Ilse v.d. Dussen de tweede plaats op. haar nagrrf bracht in 114.4-.Marion'w.Qjt tevens op de 100m vlinderslag de bronzen medaille in 1.12.7 In de groep meisjes onder '77 pakte Wilma v't Hullenaar een zilveren plak op de 100m rugslag in 1.17.0 Bij de jongens waren er voor Mark v.d. Zijden('73) en Bob d. Bruyn (78) twee eerste plaatsen. Voor Mark op de 100m vrije slag in 0.55.6 en voor Bob op de 100m schoolslag in 1.26.1 Overhandiging sponsorgeld Waddinxveen. Op vrijdag 7 juli vond het jaarlijkse sponsor- zwemmen ten bate van o.a. "De Gouwebloem" plaats. Dit evene ment werd door de Zwem en poloclub "De Gouwe" georgani seerd. Op vrijdag 29 september zal in het gebouw van de stichting "De Gouwebloem" de officiële over dracht van de sponsor-op brengst plaatsvinden: Tollen slaan 161. Er worden ook prij zen toegekend aan de drie deel nemers die het meeste geld hebben opgehaald, alsmede een prijs voor de jongste en oudste deelnemer. Waddinxveen. In Waddinxveen wordt een tentoonstelling ge' houden onder het motto Alyal. stink er niet ion". Wethouder K.W.Th, van Soest opende ne expositie in het Waddinxveense gemeentehuis. De tentoonste ling staat in het teken van a:n a en recycling en is vooral bedoel voor de hoogste groepen van de basisscholen, het programm van de tentoonstelling besta'1 uit vier onderdelen die ca. tw uur lestijd vragen. Na aankom in het gemeentehuis zijn er volgende activiteiten: kringg sprek, diapresentatie, instruc gebruik lesbrief, speurtocht de speurtocht zelf. De tentom stelling is voor iedereen te zichtigen tijdens kantoorur van maandag tot en met vnj van 08.30 tot 17.00 l'ur duurt tot en met vrijdag 6 oK ber. De tentoonstelling m 1 j., gezamenlijk initiatief van Vereniging tegen MiUeubea«; Afvalverwerking Rijnmond. Vrouwenraad Waddinxveen. Gem. VuilverwerkingsbednjiJ Roteb. het Instituut voor tuurbeschermings-ediicatie

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8