De Zilverberk" SchiCderiuzrt^en 9-Cuisman Schilderijen- verkoop in dorpshuis Swanla Spelavond in Geslaagd 75 Jaar geleden werd de basis gelegd voor Na 50 jaar z'n beste krachten aan dit bedrijf gege ven te hebben, vindt dhr. Cor Huisman dit jubi leum een geschikt moment om zich definitief uit de zaken terug te trekken, en van een verdiend pen sioen te gaan genieten. Op 27 oktober a.s. geven wij een receptie, die hoofdzakelijk in het teken van deze pensionering zal staan, en waar wij u gaarne ontvangen om hem ten afscheid de hand te drukken. Receptie: in het dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle van 16.00 tot 18.30 uur. Het bedrijf wordt voortgezet onder directie van dhr. G.G. Boer. Schilderwerken Huisman B.V. PLANT NU DE LENTE IN UW TUIN! 5,95 5,95 1,95 Burgemeester A.W. Lips beantwoordt de vragen van de Algemene beschouwingen Van alles wat, voor iedereen Tuincentrum - Boetiek "de Schuilplaats" addr**» luim doorn hein Dorpsstraat 20, Moordrecht, Tel. 2347 - Dorpsstraat 147, Zevenhuizen, tel. 3543 Tulpen halfhoog gemengd 25 stuks Gele trompet narcis, grootkronig. 25 stuks Botanische crocussen 25 stuks Zo zijn er vele aanbiedingen Ook in Kamerplanten. Natuurlijk adviseren wij u ook graag gratis en vrijblijvend met uw tuin. Ook voor: tuinaanleg- en onderhoud. beplantingen. bestralingen. architectuur enz. het meest uitgebreide tuincentrum: Moerkapelle- De aan te schaffen pakketten voor de 4e fase van het automatiseringsplan kunnen uit het beschikbare budget worden gefinancieerd. Op grond van de Wet Persoonsregistratie zal een Dri- vacyverordening opgesteld moeten worden. I.v.m. de automatise- vastgesteld evo n^sa(^m'n's^ra''e 's reeds een privacy-reglement Over de openingstijden van de politiepost zal met de groeps-en postcommandant overleg worden gevoerd. Bekend is, dat er van een daling van het aantal manschappen binnen de groep Nieuwerkerk a.d Jjssel sprake is, hetgeen wellicht mede debet is aan het niet voiledig kunnen bemannen van het postbureau roegezegd werd aan de inwoners duidelijkheid over de openingstij den te verschaffen. Er zal, in overleg met de politie gestreefd worden naar een frequentere controle binnen de gemeente op vandalisme en op verkeersovertredingen. In dit verband wordt ook een continue ring van het Halt-project voorgestaan. Wat de spreeuwenplaag betreft beschikt de politie niet over voldoen de gegevens om een proces verbaal op ter maken... Moerkapelle blijft nog even verstoken van het landelijk alarmnum- mer 06-11. J De peuterspeelzaal kan niet in de lokaliteit van de tandarts in gebouw Moerveen worden ondergebracht daar deze te klein is.. Bezien wordt of het resterende gedeelte van de voormalige kleuter school waarin de peuterspeelgroep gehuisvest is, aan anderen verhuurd of verkocht kan worden. Voort wordt bezien of van een gedeelte van het gebouw HA. t. -woningen kunnen worden gemaakt. De gemeente voert nog overleg met de provinciale overheid over de te bouwen woningen in de komende tien jaar. Na het bekend worden van deze gegevens kan worden beoordeeld welke bouwlokaties benodigd zijn. Met het oog op de herindeling waarbij dan beoordeeld dient te worden op welke lokatie is de oostzijde van de gemeente een optie. Daarnaast zal in het óverleg met de gemeente Zevenhulzen van gedachten worden gewisseld over een bouwlokatie ten zuiden van de gemeente. De personele consequenties van de gemeentelijke 'herindeling zul len nogmaals in het overleg met de gemeente Zevenhuizen worden betrokken. Echter wordt er, i.v. m. de huidige stand van zaken een pas op de plaats gemaakt. het is gebleken dat de betrokken grondeigenaar niet bereid is medewerking te verlenen voor een wandelpad Kerkstraat/Dorps- straat en de plaatsing van meerdere diersoorten op het terrein tegenover bejaardentehuis "Beth San". Thans wordt een plan voorbereid, waarbij een nadere invulling aan het totale gebied wordt gegeven, op basis van wensen die door één van de grondeigenaren kenbaar zijn gemaakt. 6 Gezien de behandeling in voren bedoelde commissie had de fractie van de S.G.P. hiervan op de hoogte kunnen zijn. De stand van zaken over het behoud van de molens langs de Rotte en de hiertoe benodigde gelden bevinden zich in een fase van voorbespreking met de betrokken partijen. Bezien wordt welke subsidiemogelijkheden er zijn van de zijde van de provincie via het Regionaal Economisch overleg Midden-Holland Getracht wordt in het eerste kwartaal vaan 1990 hierin duidelijk heid te hebben. T.a.v. de financierings- en algemene dekkingsmid delen is het de raad die als hoogste bestuursorgaan bepaalt op welke wijze bepaalde zaken worden gefinancieerd. Bij het benutten van de reserves dient de nodige voorzichtigheid te worden betracht. 6 Incidenteel is het mogelijk uit de reserves te putten, maar wanneer van structurele investeringen sprake is, is het niet raadzaam dit uit de reserves te doen plaatsvinden. De benodigde structurele budgetten, dienden dan ook in de begro ting tot uitdrukking te worden gebracht en er zal een dekking aangegeven moeten worden. Het Ipvijtscheldingsbeleid voor gemeentelijke belastingen is gerela teerd aan de normen die de rijksbelastingdienst hanteert. D.m.v. een publicatie in de Dorpskrant zal op de mogelijkheden van kwijtschelding/ontheffing worden gewezen. Een verlaging van de reinigingsrechten voor de bezitters van com- postvaten wordt als niet juist beoordeeld. Het voordeel van minder kosten van inzameling van huisvuil dient ten goede te komen aan alle inwoners. Wanneer de resultaten van minder in te zamelen huisvuil; bekend zijn, kan bij de tariefstelling voor de komende jaren worden bezien of een aanpassing gewenst is De politieke discussie over dekkingspercentages worden niet over genomen. Met name het gestelde over de verhoging van de reini gingsrechten bevreemdt het college. Een dergelijke verhoging wordt niet onderschreven, omdat na de invoering van de mini-containers doorberekening van de kosten aan de burgers zal plaatsvinden, met een verlaging van de post 'onderhoud sportvelden' met f 7000 kan worden ingestemd en dit bedrag zal aan de post onvoorzien worden toegevoegd. Voor het overige worden de door het college gedane voorstellen gestand gedaan 6 dagen per week open! Noordelijke Dwarsweg 80 - Telefoon 01802-1463 Zevenhuizen Z.H. Benthuizen - Zaterdag 21 okt. organiseert koffiebar de Schuil plaats een spel-avond. Deze avond, die in het teken staat van ontspanning biedt de mogelijk heid tot het spelen van o.a tafel tennis en tafelvoetbal en div. gezelschapsspelen. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welk om vanaf 20.00 uur in gebouw "de Bron", Dorpsstraat 48 te Benthuizen. Na een opleiding bij instituut Prae- hep zijn de volgende personen uit de regio geslaagd: Voor het officiële Praktijkdiploma Boekhouden (P.D.B.): H.i. van Beek en mej. S.V. Maas. beiden uit Wad- dinxveen. A. Hoogendijk en mej. A.H. Jongsma, beiden uit Zevenhui zen. Voor het officiële Praklijkdiploma Bedrijfsadministratie (M.B.A.): me vrouw T. Heesterman-v. Hoven, Moerkapelle. mevrouw L. Brink man, Waddinxveen. M. Bosman en A.J. Wiersma uil Zevenhuizen Zevenhuizen- Niet alle kanten van het kunstenaarsbestaan zijn zo ro mantisch als ze soms voorgespie geld worden. Materialen, scholing en het normale onderhoud in de dagelijkse behoeften zijn duur en vaak zullen de verdiensten die kos ten lang niet dekken. Een groep bui tenlandse kunstenaars heeft daar wat op gevonden. Deze kunstenaars hebben zich aangesloten bij een internationaal collectief om zo meer afzet van-en aandacht voor hun werk te krijgen. En het blijkt te werken. Hun werk wordt nu veel beter verkocht dan voorheen. Hoe gaat dat nu precies in z'n werk? Deze kunstwerken worden bij grote hoeveelheden, zo'n 200 exemplaren per expositie, voor een erg lage prijs aangeboden voor het publiek. Het Nederlandse publiek blijkt namelijk er graag een plaats vrij te maken in huis voor een mooi olieverfschilde rij, als deze betaalbaar is. Deze ervaring hebben de organisa toren. doordat de reeds in talloze andere plaatsen gehouden tentoon stellingen steeds erg succesvol wa ren. Niet alleen vanwege het vrijblij vende karakter van de gratis exposi tie, maar ook door de aantrekkelijke prijzen die voor de schilderijen wor den geraagd. Men vraagt zich natuurlijk af hoe het mogelijk is deze schilderijen zo goedkoop te verkopen. Het winst percentage is erg laag gehouden, maar door de schilderijen bij grote hoeveelheden te verkopen, probeert men er nog wat aan te verdienen. Verder is dit ook mogelijk omdat de tussenhandel buitengesloten is en de tentoonstellingen zelf erg een voudig van opzet zijn. De verkopers hebben al enige jaren ervaring en hebben daarbij de smaak van het Hollandse publiek leren kennen. Ze hebben zich door die smaak laten leiden bij het sa menstellen van hun collectie. De meest voorkomende taferelen zijn nostalgische schilderijen, die zeker niet pretentieloos zijn. maar door de kunstenaar als warm mens elijk zijn aangevoeld en weergege ven. Zo zijn er veel landschappen, zeegezichten, stillevens en bloemen in warme, aansprekende kleuren. Enkele werken in moderne stijl ontbreken eveneens niet... De schilderijen zijn allemaal ge schilderd op schilderslinnen en zijn tijdelijk voorzien van een wit karton- nen-passepartout. Slechts enkele werken zijn reeds voorzien van een iijst; bij andere kan het publiek zelf bepalen welke lijst men wil hebben om het schilderij van hun keuze. Er worden op deze exposities namelijk ook lijsten aangeboden waaruit men een keuze kan maken. De lijst moet niet allen bij het schilderij passen, maar ook bij de meubels thuis. Mocht men een lijst vinden dat bij het schilderij past en ook de meubels thuis, dan wordt het schilderij keurig opgespannen, on geveer een week later op een afge sproken tijd afgeleverd in de zaal- Deze expositie is op zaterdag 21 oktober in dorpshuis Swanla. Burg,. Klinkhamerweg 86 Zeven' huizen. De zaal isopenvan 10.00tot 17.00 uur. 1

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10