UW HUIS VERKOPEN IS ONS VAK! Partvcentrum "Concordia" Officiële paal voor 27 woningen in Moerkapelle ovens Bruiloften en partijen Herfstvakantiefeest. VIDEOTHEEK ZEVENHUIZEN Benthuizen Waddinxveen Centrum, Sniep en Zuidpias. tot 250 personen (ruime parkeergelegenheid) BREDEWEG 66 - ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE TELEFOON 01793-1528 (van 9-23 uur) Herfstvakantie activiteiten Koffie-ochtend JAN BIJSTERBOSCH Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 18 oktober 1989 12e jaargang nummer 334 23-29 oktober: Nationale Vluchtelingenweek In het zwembad :"De Koornmo- len" worden vanmiddag, don derdagmiddag en vrijdagmid dag, nog leuke evenementen georganiseerd. Vrijdagmiddag wordt in Dorpshuis Swanla de Hans Kazanshow gehouden, ge organiseerd door de Rabobank. Benthuizen - Donderdag 26 okt. is er een "koffie-ochtend" in het verenigingsgebouw "De Bron" in Benthuizen (achter de herv. kerk) Aanv. 9.30 uur. Spreek ster is mevr. Tonneke Bijker over "Hoeveel taken heeft een vrouw?". Alle dames zijn harte lijk welkom. De toegang is vrij. Inlichtingen tel.079-313 856. Blijdschap in Moerkapelle, niet alleen bij de toekomstige bewoners van de te bouwen woningen, maar ook bij het gemeentebestuur en betrokkenen bij de bouw over de start van een groot contingent woningen. Onder uitstekende, zonbeschenen weersomstandigheden sloeg burgemeester A.W. Lips woensdagmid dag 11 oktober, de officiële paal voor een contingent van 27 woningen op een uniek gelegen "nieuwe" lokatie in "De Wilde Veenen". Deze handeling verrichtte Moerkapelle's eerste burger onder toeziend oog van vele belangstellenden, waarvan de meesten, zoals de verwachting luidt, augustus 1990, hun nieuwe woning kunnen betrekken. De overigen waren wethouder V.d. Spek, enkele raadsleden, gemeentelijke functionarissen, aannemer De Graaf, architect Van Vliet en andere belanghebbenden. In dorpshuis "Op Moer'klonk een felicitatie voor bewoners, bouwer en architect en blikte de heer Lips een maand of tien terug toen er, op initiatief van het hoofd Gemeentewerken. René Dijkman, vier aannemers uitgenodigd werden om mee te doen aan een 'competitie'. Toen omvatte het woningbouw- plan echter slechts zes woningwetwoningen en vijf premie C-woningen. Het bouwbedrijf D. de Graaf uit Moerkapelle kwam met het best ontwikkelde en financieel het meest haalbare plan, ontworpen door architect H. van Vliet uit Noordwijk. Burgemeester Lips: "Toen we aan de voorlichting bezig waren, mensen die woningzoekend en Bewoners van gemeentelijke huurwoningen voor een stuk doorstroming, polsten bleek er veel belangstelling voor een wat goedkopere woning in de premie A-sector, waarvoor we officieel J'an rijkswege geen medewer king voor 1989 hadden. Ben je hiermee bezig dan blijkt archi- tect Van Vliet ineens een koop- man. welke voorstelde alvast oen plan te maken en daarna wel [ezien 'dan ligt het alvast in Den Haag'." ^at bleek een goede gedachte, want bij herverdeling kreeg Moerkapelle de toewijzing voor oe bouw van 10 premie A-wonin gen omdat deze gemeente een ant en klaar plan had. En wat n°°r een plan.. urgemeester Lips noemde het en aardig plan, hoopte dat het veroordeeld zou worden. omdat, wat nieuw is best goed kan zijn... De tekeningen laten fraaie te woningen zien, in een rui- nf straat- ken soort grote hof. Wa '"Dobting van "De Grutto", ant zo is de naam van deze JT slraat in Moerkapelle, r(J! ongeveer gelijk aan die n de tegenoverliggende zij- aai van de Akkerweg, de [upaverlaan. Voldoende par- keei voort1 speelgelegenheid "U/ eren en veel groen.... vjpo 6 ziJn bijzonder blij dat het Vp ,r g-Hokt is. Als we zien hoe- mensen we hebben kunnen z°ekenden..Z''jn Z°Vee' woning" Architect H. van Vliet plaatste 1 Paar kanttekeningen bij de zijn "koopmanstitel" en bena drukte dat, hetgeen waar hij zich mee bezighoudt, meer met vak manschap te maken heeft. Omdat de gemeente gestapelde bouw op één punt van De Grutto voor ogen had, hetgeen de archi tect niet vond passen in de om geving, was er een stukje koop manschap voor nodig om het ge meentebestuur van inzicht te laten veranderen. Met een totale beeldprent onder de arm voor een stedebouwkundig plan is men dan ook naar de gemeente gestapt. "We zijn blij dat het op deze manier in positieve zin is opgepakt. Het verkrijgen van het contingent A-woningen kwam het plan in z'n totaliteit ten goe de.". De heer Van Vliet bedankte de burgemeester voor het slaan van de officiële paal, wenste de bouwer veel succes en de kopers veel woonplezier. De 10 premie A-woningen, allen verkocht door Perdijk Makelaardij BV te Zevenhuizen, kostten f 135.000,— v.o.n. De rijks-premie, verdeeld over een aantal jaren, bedraagt maar liefst f 41.000,— De vloeropper vlakte van deze en de zes woning wetwoningen bedraag 5 meter x 8.90 meter. Drie slaapkamers op de eerste verdieping, een vaste trap naar de Zolder, waar zelfs een schoorsteenaanslui ting ingebouwd wordt zodat de bewoners evt. een haard kun nen maken. Deze woningen hebben een douchebak. De vijf premie C-woningen kost ten f 163.000,— Hierop wordt een éénmalige rijkssubsidie van f5000,— verstrekt. Van de zes vrije sector woningen zijn er twee verkocht. De prijzen varië ren van f 248.000,— tot f 259.000,— v.o.n. Deze wonin gen zijn groter en luxer dan de andere woningen, maar hebben wel hetzelfde "witte" aanzien. Ongetwijfeld zal deze witte wijk in Moerkapelle een aan sierende aanwinst voor Moerkapelle worden. Om eensgezind naar buiten te treden en een aantal dingen gezamenlijk te doen. raadde de burgemeester de ko pers aan om zich, net als in de ernaast gelegen woonwijk die bijna gereed is gebeurde, in een belangengroep te verenigingen Tel. 01802-2462 - autotel. 0652700406 donderdag, vrijdag en zaterdag: Zesgranenbrood van 2,80 voor2,50 Muesllbol van 3,60 voor3,05 4 Notenbroodjes van 2,40 voor2,00 Roomboter Amandelstaaf van 6,45 voor5,95 4 Amerikaanse Brownies van 5,80 voor5,40 250 gram Roomboter Speculaas van 4,65 voor 3,65 elke donderda 6 Krentenbollen of eierkoeken van 3,30 voor 2,85 Tompoucen. van 1.50 voor 1,25 hA makelaardij o.g. NVM Zevenhuizen- De herfstvakantie begon maandagmorgen voor de basisschooljeugd meteen al goed. In het Hervormd Centrum was de start van 4 ochtenden "kinderfeest", waar velen naar toe kwamen. De grote zaal zat helemaal vol met kinderen, die aandachtig luisterden, naar hartelust zongen en grappige dingen meemaakten, vervolgens knutselden en een leuke dia-voorstelling kregen. Alle maal dieren op zoek naar een deur in de omheining. Deze ochtend gingen ze allemaal met een geknipt en geplakt "hart" naar huis, immers het thema van deze vier ochtenden is "waar het hart vol van is..." (N.B. Donderdagmorgen is de laatste morgen. Dan wordt de film "Voetsporen in de sneeuw" Nederlands gesproken, vertoond. De ochtend begint om 9.30 uur en duurt een half uur langer dan de vorige morgens, nl. tot 12.00 uur. De entree is gratis, doch ter be strijding van de onkosten staat er een collectebus) Dorpsstraat 37a - Tel. 01802-3608 geopend 7 DAGEN PER WEEK! 14.00 uur tot 22.00 uur nieuw: Mississippi 'Burning, Betrayed, Qoridas in the mist, 'Widow, Cocoon the return.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1