hovens ra CE UW HUIS VERKOPEN IS ONS VAK! SOL Bloemsierkunst - tuincentrum 25 jaar bij gemeente Zevenhuizen: Marten Oord de "Onderwijsman" Volleybal 8 november 1989 12e jaargang nummer 337 Benthuizen Kruisweg Waddinxveen Centrum, Sniep en Zuidpias. Volleybal: De Finnen komen!!!** NVM I Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 Grote Ficus ca. 1 ijieter hoog in witte sierpot van 37,50 voor maar f 25,- Vriesea Splendensvan 6,95 voorf 4,95 Bellaperonevan4,95 voorf 3,50 JAN BIJSTERBOSCH TELEFOON 01892-17133/ 17193* H.E. van der Hammen 25 jaar is een lange tijd. U woonde destijds bijna naast uw werk: naast de deur, om vervol gens een aantal jaren in Gouda woonachtig te zijn en in 1981 in een eigen woning in Zevenhui zen. terug te keren, Als je in Friesland geboren bent blijf je als nuchtere Fries te boek staan. Het lijkt erop dat de heer Oord een blijver is in deze streek. De nuchterheid van de Friezen komt ook in Zuid-Holland voor, waardoor het een reden is voor °e Friezen hier een plekje te nebben. U hebt een respectabe le diensttijd. U werkt al vrij lang. Hit jaar hebt u de leeftijd van 50 jaar bereikt. Ik hoop dat het u gegeven is het aantal van 40 dienstjaren vol te maken". Na- Wens het gemeentebestuur overhandigde de burgemeester een enveloppe met inhoud. Een Plantenbak vergezelde deze ge- Na een korte pauze, kwamen en,'oigens gemeentesecretaris visser. De heer Henk Hoge- rug Liet zich als hoofd van fi- anciën ook niet onbetuigd en amens de personeelsvereni- slng kwam Dirk Bos aan het woord waarna de heer N. Dirk- h aëer directeur van 't Reiger- s de gevoelens van zijn colle- s vertolkte. Tenslotte sprak Jubilaris een dankwoord uit- prak tot de aanwezigen. dder hen: collega-ambtena- vrijwel het hele team van de penbare basisschool 't' Reiger- b medezeggenschapsraad. ,ur en personeel van de (irH« jke scholen De Een- ouh - en.F)e Nessevliet, alsmede Ip ëedienden" als burgemees- te e V!!n F Verlaat en echtgeno- Rimk1 beer en mevrouw L. uraber e.a. Ma!!" he,tnoorden naar het westen s|pr,en ,0ord, afkomstig uit Op- amK^d in Friesland, begon zijn SelpH urenlooPbaan 34 Jaar Hppr en de Belastingdienst in Wa ?riyeen. Zijn tweede baan een gemeente Heerenv in H°nl,vfrvo'gens een functie OnW aborP te aanvaarden. evenmaar kreeë hij geen wortels, het t- i' a s in Vries waar hij tot naarh tUlt kwam terug te gaan het westen en met voorkeur voor de Randstad. Toen hij een advertentie las voor een ambte naar in Zevenhuizen, besloot hij te solliciteren. Zevenhuizen 25 jaar geleden: De gemeente Zevenhuizen telde 25 jaar geleden zo'n 3000 inwo ners. .De heer Oord maakte de groei naar 4000. 5000 en 6000 inwoners mee. Nu is de groei sterk afgeremd. "De werkzaam heden vonden alle plaats in het oude gemeentehuis. Er was nog geen noodgedeelte aangebouwd, dat gebeurde tijdens burge meester Van 't Verlaat. Toen ik kwam was burgemeester Boer er. Jan de Bakker, Dirk Bos, Piet de Jong, Henk Hogebrug. ge meentesecretaris Gijsenbergh, de heer L. Braber, Cobi Kreft en Dicky v.d. Spek bevolkten het gemeentehuis. De heren Gijsen bergh en Braber hadden de be schikking over de oude secreta riskamer en in het resterende deel huisden wij met z'n allen. In het erbij gebouwde noodge bouw kregen wij: financiën, per soneelszaken en onderwijs een onderkomen. Algemene Zaken (bevolking, burgerlijke stand, archief) bleven in het oude ge bouw gehuisvest. Toen ik kwam behoorden per soneelszaken, onderwijs een deel van de financiën en het bij houden van het archief tot mijn taken. (Tot de komst van een archivaris, hielden zo'n beetje alle ambtenaren het archief bij. Ik was dus niet de enige..) Wat betreft het onderwijs werd er en wordt er nog een taak uit handen gegeven, nl. de salari sadministratie. Deze behartigt de afdeling financiën welke ook de mutaties bijhoudt. Alle overige werkzaamheden op het terrein van het onderwijs, waaronder ook leerplichtzaken, bleven bij "onderwijs". Verder was er in Zevenhuizen ook nog met Moerkapelle, Ben thuizen en Bleiswij k een geza menlijke Technische Dienst, waarvan Jalink directeur was". In 1968 werd deze dienst opge heven en kreeg Zevenhuizen een "eigen" gemeentewerken met als directeur de heer L.N. v.d. Torre. "Verder hielden wij de admini stratie bij van de schoolartsen- A makelaardij o.g. MAKELAAR "Wij hoeven toch niet eeuwig bescheiden te blijven", zo stelde burgemeester A.H. van Gent in zijn felicitatietoespraak aan het adres van de heer M. Oord, op 1 november. Op 15 oktober was hij 25 jaar in dienst van de gemeente Zevenhuizen. In verband met de herfstvakantie was de viering uitgesteld tot 1 november. Die bescheidenheid is kenmerkend voor hem, terwijl de slogan verband hield met een leus die in het oude gemeentehuis aan de wand hing. 6 dagen per week open! Noordelijke Dwarsweg 86 Zevenhuizen - Tel. 01802-1593 en logopedische dienst. De heer Braber tot 1970, waarna die taak mij toebedeeld werd. In 1979 is de afdeling "welzijn" gecreëerd, wat weer een taakon- theffing was. Leo van Vliet werd als welzij nsambtenaar aanges teld. Hij regelt subsidiezaken. Voor die tijd viel b.v. de peuter speelzaal ook nog onder mijn functie, die onderwijs en welzijn behelsde". De heer Oord misschien er gens in de verte nog familie van de voorzitter van de commissie voor een eenvoudiger belasting stelsel wiens naam met een t ge schreven wordt) houdt zich in de rang van "hoofdcommies" in hoofdzaak bezig met de persone le en materiële zaken van de openbare basisschool 't Reiger- bos. Hij heeft duidelijk "know ledge" van hetgeen in "onder wijsland" speelt. Daarin zijn grote veranderingen sinds de wet op de invoering van het basi sonderwijs op 1 augustus 1985. Oord houdt die ontwikkelingen goed bij. Burgemeester Van Gent liet dat in zijn toespraak duidelijk uitkomen, daarbij be nadrukkend dat de heer Oord ■een man van weinig woorden is, en weloverwogen reageert om vervolgens op een ander tijdstip zijn totale kennis over een zaak waarover een vraag werd ge steld, te spuien. Waarschijnlijk het resultaat van luisteren, lezen en bestuderen. Hij nam niet alleen kennis van de honderden circulaires van het ministerie, maar volgde en volgt cursussen op dit terrein. Zo hield en houdt hij de ontwik kelingen bij. Londo Met de intrede van het basison derwijs in 1985 is ook een nieuw bekostigingsstelsel van kracht geworden. Dit stelsel, genoemd naar de werkgroep "Londo", geeft precies aan hoe de rijksver goeding is opgebouwd en met welke factoren rekening wordt gehouden. De vergoeding voor schoonmaakonderhoud bijv. is gebaseerd op het aantal vier kante meters, dat schoon moet worden gehouden. De vergoe ding voor de leermiddelen is weer afhankelijk van het aantal Landelijk telefoon nummer bij overlijden en eerste verzorging: Tel. 01802-2462 - autotel. 0652700406 donderdag, vrijdag en zaterdag: Volkoren Decoratie 2.60 voor 2,30 6 maanzaad of sesam broodjes van 3.30 voor 2,70 1 Sint Maartenbrood4,95 5 Speculaas koeken 7.50 voor 6,50 1 slagroom herfstschnitt van 9.25 voor8,25 Speculaas met cashewnoten van 4.95 voor3,95 Marsepein of roomborstplaats 200 gr. van 5.90 nu 4,90 Speciale zaterdag-aanbieding: kaiserbroodjes: 6 halen, 4 betalen! elke donderdag: 6 Krentenbollen of eierkoeken van 3,30 voor 2,85 elke woensdag en donderdag: F> Tompoucen. van 1,50 voor 1,25 leerlingen. Als de gemeente voor de openbare school meer uitgeeft dan aan rijksvergoeding wordt ontvangen, dan wordt die overschrij ding in evenredigheid doorbetaald aan het bijzonder onderwijs. Het gemeentebestuur fungeert als schoolbestuur van de openbare school. Het bureau onderwijs kan in feite gezien worden als admi nistratiekantoor van de school. De gemeente heeft niet alleen de zorg voor hét openbaar onderwijs, maar ook als taak om de Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Ook uitvaartverz. U.V.Z. Rentokil-dames bekeren verder De dames van Rentokil-ZVH hebben de afgelopen week gespeeld voor de NSW-beker. In Amstelveen traden de dames aan tegen het team van Roda'23. De dames begonnen zeer goed en wisten met 2-15 de eerste set win nend af te sluiten. In de tweede set ging het spel wat meer gelijk op, mede doordat de concentratie bij Rentokil minder werd. Uiteindelijk werd de set met 14-16 door Rentokil gewonnen. In de derde set wist Ren tokil geconcentreerd naar een 5-15 overwinning toe te gaan. Voor de volgende ronde om de NSW- beker, krijgen de dames van Rento kil-ZVH het eerste divisie team van News Flash/OVRA uit Haarlem op bezoek. Deze tweede ronde zal op za terdag 2 december gespeeld gaan worden. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen Sliedrecht/ Sport op het programma, om 16.00 uur in Sliedrecht. Het tweede damesteam van trai ner Martin Ruttenwist hun beker wedstrijd tegen de Valken in een 3- 0 overwinning om te zetten waar door zij verder gaan in de districts- bekercompetitie Rentokll-ZVH 2 heren laten punt liggen! Op een doordeweekse dag speelde het tweede herenteam van Rentokil- ZVH tegen het tweede team van Deltalloyd/AJVTVJ, de koploper van de tweede divisie. De Zevenhuizense heren wisten met Pieter de Leeuw weer in hun gelede ren de eerste twee sets naar zich toe te halen. De eerste set werd overtui gend gewonnen met 15-7, waarbij vooral de blokkering van Rentokil de doorslag gaf. In de tweede set wist Deltalloyd een achterstand weg te werken, maar op het eind bleef Rentokil toch de meerder met 17-16 over Deltalloyd. In de derde set ging het gelijk op, waarbij Deltalloyd steeds meer grip op de Zevenhuizense aanval kreeg en kon deze set met 9-15 wonnen. Ook de vierde set ging naar Deltal loyd toe, nu met 5-15. In de beslissende vijfde set, ging het rallypunt systeem de Amstelveners beter af en deze konden met 13-15 de set winnen, waardoor ze twee punten mede naar huis konden nemen. Voor aanstaande zaterdag staat de wedstrijd tegen DAC in Alphen a.d. Rijn op het programma, gezien de stand kan dit een interessante wedstrijd worden.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1