mi Vrijwillige hulpdienst Zevenhuizen Gouden bruidspaar Boode-v.d. Berg Felicitaties van de Dorpskrant Kindertheater in Zevenhuizen Oud papieractie vervolg 25 jaar bij gemeente Zevenhuizen Marten Oord de "Onderwijsman" voor dat bewoners van bejaardentehuis "De Zevenster" die neen JfeTviPi,111 ne ^rt hebben- begeleid worden naar hun afspraak in het ziekenhuis. Een aantal vrijwilligers doet dit werk al iaren maar er kunnen nog wel een paar vrijwilligers bij. Waar een wal is is wel af en toe een uurtje vrij te maken. Degene die zich aa^nèwt m^ weten dat hij/zij ingewerkt wordt. Voor meer informatie kan me bellen met Fred Wielage tel.01802-1886. c MilPIMIIi «Wil Willem-en Anna Boode, vierden zaterdag 4 november in Alphen a.d. Rijn met hun zes kinderen, negen kleinkinderen en nog in leven zijnde broers en zusters, hun gouden huwelijksfeest. Vooral de bruidegom geniet gro te bekendheid in Zevenhuizen: Enerzijds door zijn gewone manier van doen: zelden op z'n net gekleed, en anderzijds om dat men het zo gek niet kan be denken of Boode wist/weet het te repareren. Dat begon met loodgieterswerk, timmerwerk en werd van lieverlede ^sleutelwerk". Ze hebben het nu "goud goed" na het verschrikke lijk arm te hebben gehad. Een slogan van de bruidegom is "Als je jong bent moet je hard wer ken, dan kun je er later van profiteren" Op 5 november 1939 stapten Willem Boode en Anna van den Berg in Groningen het huwe lijksbootje in. Groningen was de provincie waar de bruid opgroei de, onkundig van het feit dat ze ooit nog eens in Zevenhuizen Zuid-Holland zou gaan wonen. Ze had op haar zestiende jaar Willem kunnen ontmoeten toen ze met haar vader op de fiets, binnen 21 uur in Nieuwerkerk a.d. IJssel aankwam. Het duur de echter tot haar 18e toen ze Willem echt tegenkwam. Van zijn kant was het liefde op het eerste gezicht: zo n schoonheid, daar wilde hij wel een avondje mee uit. Gelukkig had de weder zijdse familie geen bedenkingen, want de oom van Anna: Jan van den Berg uit Nieuwerkerk. was Willem z'n zwager. Deze was toen al gek op motorfietsen, dus het eerste ritje was achterop de motor. In die periode kreeg ze een betrekking in Gouda in hotel "het Blauwe Kruis", na enkele maanden in een gezin in Krim pen gewerkt te hebben waar ze het niet naar de zin had. Vanuit Gouda was het een klein eindje naar Zevenhuizen, waar door ze Willem vaak kon zien. Deze werkte toen bij Verheul de carrosseriefabriek en later bij zijn broer die de loodgieterij van hun' vader voortzette, tegenover het gemeentehuis, dus op welke plek ze, zij het wat naar achter en. nu sinds ruim vier jaar. weer wonen. Moeder Boode. die met enkele van de negen kinderen die nog niet getrouwd waren in één van de oude mannen huisjes woonde, was al gestorven toen Anna kennis kreeg aan Willem. Ze hebben, omdat Willem al woonruimte had in zijn moeders woning, niet lang verkering ge had. "We hebben ontzettend veel meegemaakt. M n man werd te werkgesteld in Duitsland, toen ik een baby van zeven maanden had. Toen onze oudste een jaar was moest hij terugkomen om dat ik ernstig ziek was", vertelt mevrouw Boode. Hier in dit oude mannen huizen-buurtje heeft ze niet zo met plezier ge woond. Het is voor Willem en Anna een keihard gevecht ge weest om de woning. Dorps straat 103 te kunnen kopen. Het is hen gelukt en met één van de twee bewoners, een ruil te ma ken. "Jarenlang, tot Greetje geboren is. hebben Dirk en Gon Heemsbergen in een gedeelte van ons huis gewoond. We heb ben daar fijne buren aan gehad". Boode:"Ja ik had geen rooie cent toen ik het huis kocht en we waren blij met hun huur". Hoe hard hij gewerkt heeft, is de oudere Zevenhuizenaren wel bekend: Met een technische knobbel (zoals alle Boodes) en handen die van aanpakken we ten. In de volksmond klonk het In Zevenhuizen, in de Dorps straat bij Boode, brandt er altijd licht in de werkplaats) Het moet wel gek gaan wil Boode geen oplossing voor een tech nisch probleem vinden. Hij neemt er nu de tijd voor. omdat hij de leeftijd heeft om dat te doen. Herstelt oude motorfiet sen, weet op de één of andere manier aan onderdelen te ko men, weet weieens oude "pro bleemmotors" via de veteranen- club op te scharrelen, maar ze ook weer te restaureren. Ook met oude klokken kan hij goed overweg. Er hangen er tien in hun woonkamer... (Vanuit deze kamer hebben ze een fraai uitzicht op de Ringvaart en hun bootVoor dit zijraam heeft Boode ook strijd moeten leveren evenals hij dat gedaan heeft tegen de dichte bebouwing in de tweede fase van de bouw van het Raadhuishof) Werken, werken en nog eens werken... maar dan met ple zier... Met een dosis doorzetting waarvan de jongere generatie versteld staat. Daarbij werd het zakelijk aspect weieens verge ten, want als je een auto-motor- rijwiel-herstelbedrijf begint, moeten er ook rekeningen de deur uit. Mevrouw Boode. des tijds op haar 20 ste jaar de snel ste schaatster uit Zevenhuizen, probeerde het wel om enigszins de boekhouding bij te houden van het TTedrijf dat haar man uitoefende zonder er een oplei ding voor te hebben gevolgd en na jaren "knokken, eindelijk van overheidswege erkenning kreeg. Ze kon haar man s tempo echter "niet bijbenen, en was diverse malen tijdelijk uitgeschakeld. Dan nam vader haar taak over en zorgde voor de kinderen. Daarvan zetten er enkelen de zaak. die van niets "aanzienlijk" werd, voort. Vader en moeder zijn nog wel eigenaar, doch Ton- neke en broer Frans regelen de zaken, daarin op de achtergrond bijgestaan door Anneke. Zeven jaar geleden, toen de bruidegom 65 jaar werd, werd de knoop doorgehakt en het woon huis bij de fietsenwinkel, met werkplaats, verlaten voor een tijdelijk onderdak aan de Dorps straat 158, waar Willem z'n wieg stond. De gemeente kocht dit pand plus het terrein van neef Joop Boode, wiens eigendom het was (zoon van broer van Boode die de loodgieterszaak van moe der overnam) De gemeente ging op deze grond het eerste deel van het Raadhuishof realiseren, maar het echtpaar moest tijde lijk onderdak vinden. Dus werd een camper aangeschaft waarin vijf maanden in Frankrijk werd vertoefd. Toen één van de dochters naar Frankrijk belde: "Er is een etage in de Meerkoet voor jullie" kwa men ze naar Zevenhuizen terug om na een jaar hier op het Raad huishof te gaan wonen. De boot hadden ze al veel eerder: nl. sinds 16jaar. Het duurde nog wel drie jaar voordat "de vrijbui ter" "vaarvaardig" was. Ondanks dat Boode nog ijverig is, op vakantie al zijn gereed schap meeneemt: je weet maar nooit wat voor een klusje onder weg tegenkomt.(in Montilémard in Frankrijk bij Kees en Ing de Kroes, waar ook Jaap Visser een halteplaats heeft) kan hij ook van het varen genieten. Deze zomer zijn ze tweemaal tien dagen wezen varen. Met de camper er op uit richting Middellandse zee, of in dit geval naar Joegoslavië is er niet van gekomen door een sterfgeval van een goede kennis... Toch wil de bruid nog wel graag... De bruidegom heeft andere plannen: hij moet nog een paar moeilijke motorfiets-restaura- tieklussen uitvoeren en gaat lie ver het volgend voorjaar. Van de.„culturele commissie "de Zeven Muzen" worden er. domsh.u* -Iwa ?a-rart weec een aantal Kindertheatervoorstellingen in dorpshuis Swanla gegeven. De toegangsprijs is laag slechts f 4 50 p p vrienden van "de Zeven Muzen" betalen f4.- p.p. P P' Voor 1990 zijn de volgende voorstellingen gepland: n ?Ct Duinkonijn gezelschap Thije: aanvang 14.00 uur: 27 januari De Toverpoort. Ingrid Dalmeijer: 13.00 uur Q c? ZjCht; Marionettentejater Ella Snoep: 13.00 uur: 1 9 mei Mikado Stg Joseiien-Mario van Erp: 13.00 uur. Het Duinkonijn van Thije: aterJJ hiJe maakt vanaf 1980 voorstellingen voor kinderen. De speelsters van Thije werken ook voor de televisie, resp. voor Sesamstraat en een kinderprogramma voor de VPRO. Het Duinkonijn is een voorstelling voor peuters en kleuters, het verhaal is een klein beetje spannend, leerzaam en onderhoudend en zit vol met grapjes. Voor kinderen vanaf 3 jaar. i De Toverpoort van Ingrid Dalmeijer n s udeerde Ingrid Dalmeijer af aan de Rotterdamse Dansacademie. Daarna werkte zij o.a. in Zweden en België als danseres en choreografe. De overpoort is een humoristische en spannende dansvoorstelling voor kinderen. Tijdens de voorstelling wordt gezongen, op een cello gespeeld, op ritmische blokken gelopen en er is prachtige muziek. De Toverpoort. met zijn magische kracht vormt het middelpunt. Het stuk wordt gedanst door Annemiek van Duinhoven, Annelle van de Hurk. Gerwin Smit en Esther Schellenberg. Voor kinderen vanaf 5 jaar. Land in zicht door marionettentejater Ella Snoep e produktie Land in zicht, wordt gespeeld op een groot schip met onverwachte luiken, gangen en kokers. Op dit schip reizen verstekelingen mee. een jongen (Huan) en zijn aapje, die hopen een land te bereiken, waar de zon elke dag schijnt en je uitsluitend poffertjes eet. Een avontuurlijk verhaal voor kinderen vanaf 6 jaar. Reserveren: 01802-1913 of 3371. zz/z////////////////////////////////////////////// abusievelijk werd vorige week het verhaal over de heer Oord: 25 jaar bij gemeente Zevenhuizen, niet in z'n geheel afge drukt. Vandaar nu alsnog het vervolg: Het gemeentebestuur fungeert als schoolbestuur van de openbare school. Het bureau onderwijs kan in feite gezien worden als administratiekantoor van de school. De gemeente heeft niet alleen de zorg voor het openbaar onderwijs, maar ook als taak om de bijzondere scholen de nodige faciliteiten te verstrekken. In dat kader worden dan ook nauwe contacten met die scholen onderhouden. De gemeente bemoeit zich niet met het onderwijs dat op die scholen wordt gegeven. Dat is uitdrukkelijk een zaak van die scholen zeil. Voorbeelden van de betrokkenheid van de gemeente zijn o.a. geweest de nieuwbouw van de christelijke lagere school in 1971 en van de christe lijke kleuterschool in 1978, overigens gelijktijdig met de bouw van nieuwe openbare scholen. In 1985 is meegewerkt aan de uitbreiding van de christelijke basisschool in Oud-Verlaat. Naast deze materiële zaken voert de gemeente nog een eigen boventallig heidsbeleid. Dat beleid houdt in. dat de gemeente voor eigen rekening extra leerkrachten en dan met name voor de vakken handvaardigheid en muzikale vorming aanstelt en daarmede ook de bijzondere scholen finan cieel in staat stelt extra personeel te benoemen. fa 4-jarigen u j verande™gen op onderwijsgebied, blijvend in de gaten worden gehouden door de heer Oord, geen verbeteringen zijn. bewijst het plan om i de zgn. "4-jarigen-maatreger terug te draaien. f !f d*r^c* de exploitatievergoeding is afhankelijk van het aantal leerlingen, (elke 4-jarige telt maar voor 54 mee) maar juist en vooral het aantal leerkrachten dat de school mag aanstellen. Hoe minder leerkrachten hoe groter de groepen. En dat was juist het grote bezwaar tegen de 4-jarigen- maatregel. In het regeerakkoord staat nu. dat de maatregel ongedaan zal worden gemaakt. Wanneer precies is. is nog niet helemaal zeker. Wethouder Dorrestijn deed daar" reeds mededeling van tijdens de begro tingsbehandeling. "Zoiets kan misschien wel een 1 Zevenhuizen- De christelijke basisschool "De Eendragt" aan de Lente in Zevenhuizen houdt op 28 november weer een "oud papier" actie. De container staat op het parkeerterrein van de Lente, naast de school. Inleve ren voor schooltijd 's-morgens. tussen de middag en na school tijd. 2225. formatieplaats schelen", denkt de heer Oord. r beschikbare gegevens en de teruglopende vi mi inaucpiadia aLiicicn Deze ziet. mede op grond van beschikbare gegevens en ue ici ugi«K belangstelling voor de Pedagogische Academie, die z'n oorzaak had in een teveel aan leerkrachten, een tekort aan leerkrachten ontstaan. "Dit zijn prognoses die al jaren bekend zijn. Vroeger kregen we bij vakatures enkele sollicitatiebrieven. Later waren dat er soms 200. Nu schijnt dat landenjk ook af te nemen". De heer Oord zal met dit onderwijzersgebrek hier in Zevenhuizen niet zo te maken krijgen. Veel onderwijskrachten hebben, evenals hij. al een 25-jang verblijf in Zevenhuizen of in het onderwijs achter de rug en maken hun diensttijd vol. Dat is hij. als hem de gezondheid gegeven is. ook van plan. Dat betekent dat er dan nog 6 werkzame jaren voor hem liggen, alvorens hij. met 4U dienstjaren! als de regeling niet verandert) van de VUT-regeling gebruik kan gaan maken.. Voorlopig kijkt hij daar nog niet naar uit. Hij heeft aan zijn onderwijsfunctie een dagtaak, maar moet daarnaast ook 's-avonds weieens vergaderingen bijwonen, b.v. van de commissie Onderwijs en Welzijn, of van de medezeg genschapsraad van 't-Reigerbos -of gezamenlijke vergaderingen rucL d! bijzondere scholen....

Dorpskrant | 1989 | | pagina 16