S) Biljarten s (O 0) tfsNT QKf ZVH foto onder: de échte Ze- venhuizenaar Hans Lindhout in aktie! Moerkapelle/Zevenhuizen- "Wilt u in de Dorpskrant alstublieft aandacht schenken aan Frank en Pie van Hoven. Zij hebben op voortreffelijke wijze voor Jan Boere gezorgd, hun achterbuurman die nu in hetZevenhuizense bejaardentehuis woont. Ze zorgden ervoor dat hij elke dag tussen de middag z'n warme maaltijd van Beth-San kreeg thuisbezorgd en als er s-nachts wat aan de hand was kwamen ze direct". Een stem door de telefoon van een mevrouw wiens identiteit wij wel vernemen maar graag "ten opzichte van" anoniem wil blijven. Iemand die zelf ook hart heeft voor anderen en de Dorps krant... K Zo komt het dat we op een avond naar het Zevenhuizense bejaardentehuis "De Zevenster" gaan om de-90-jarige Jan Boere op de derde verdieping op te zoeken, in de zekerheid dat daar op dezelfde tijd ook het echtpaar Van Hoven zal arnveren... En inderdaad komt het eraan. Mevrouw Van Hoven draagt op haar arm een stapel schoon wasgoed en een deken.. We stappen met hen een gezellige kamer binnen, die fleurig gemaakt is door enkele boeketten bloemen.... Op één van dekaartjes is de naam van de familie Van Hoven te lezen. Zevenhuizen- Hoeveel mensen zullen de Europa cup volleybalwedstrijd vrijdagavond in sporthal Swanla hebben bijgewoond? Duizend of meer? De tribunes zaten vol en de beide "kopeinden". Aanvankelijk begon de wedstrijd tegen de Finnen, met een zachte balletjesinmaak, de juiste ingre diënten voor een spannend spel waren nog niet op smaak. De tweede set verliep spannend. Vijf mi nuten na het begin van de tweede set werd Brecht Rodenburg door Zevenhuizenaar Hans Lindhout vervangen. "Hansie" werd voortdurend hartelijk door het publiek aangemoedigd en bewees zijn kunnen. Of de Finnen al bij voorbaat dachten:"laat maar komen wat komt", of over onvoldoende motivatie beschikten is de vraag. In de tweede set leek het er even op dat ze inderdaad die concurrent waren die ook bekerkampioen werd in eigen land. Met setstanden in de eerste set 15-4 in ca. 23 minuten en 15-11 van de tweede was het pleit al beslecht: Zevenhuizen werd en was winnaar, met de voor gaande wedstrijd in Finland erbij geteld: 3-1: nu twee erbij en tenslotte nog een derde set met winst: 15-2! Een hels kabaal begeleidde het eerste gedeelte van de wedstrijd: Muziek van enthousiaste sup porters en de "Krotekokers" een heel orkest. Van de tweede en de derde set werden weer t.v.- opnames gemaakt door de TROS, waarvoor de speciale vloer weer werd gelegd, die rond kwart voor elf op het beeldscherm verschenen. Menige toeschouwer zag zichzelf "in beeld", alleen William, de jongeman die het electronische score bord naast mij bediende, was nauwelijks zicht baar. Alleen z'n kruin, boven het deksel van de koffer met electronica, was te zien...Zelf spelend in A-2, verknocht aan de volleybal, dat, zoals hij het zelf zegt z'n lust en z'n leven is.... En dan Christian, die met nog enkele anderen, waaronder Marianne, ballenvanger was, die deze avond een ere-baantje had: hij mocht af en toe de vochtige vloer drogen, waartoe hij door de zaal in de "time-outs" aangemoedigd werd. Ook hij kwam. onder de stellage waarop de t.v. camera's stonden, niet in beeld... Wie Jan Boere is, wat voor be roep hij gehad heeft en welke streken hij als kleine jongen uithaalde is ons al snel duidelijk nadat hij z'n minuscule gehoo- rapparaatje, waarnaar eerst even gezocht moet worden, "in" heeft. Nog niet precies duidelijk is echter de rol die het echtpaar Van Hoven in zijn leven speelt. Zichtbaar is wel de goede onder linge verstandhouding van het drietal. "Hoor eens, u kunt ons nou wel noemen, maar dan moeten ook Nel Grooteboer en Corrie Huis man genoemd worden. Corrie Huisman heeft jaren de was voor hem gedaan. Een geweldige vrouw die altijd "gediend" heeft. En Nel Grooteboer werkte een halve dag in de week bij hem. Zij was eerst als gezinsverzorgster bij het echtpaar Boere toen me vrouw ernstig ziek was. Zij heeft fantastisch meegeholpen met de verhuizing", lacht mevrouw Pie van Hoven. Een olijke tante, die ook niet meer zo piep is, maar over een onverstelbaar uithou dingsvermogen beschikt. Als 64-jarige is ze bij gymnastiekve reniging "Tarzan" nog volop in de running. Haar vier jaar oudere man is zeker net zo kwiek en beiden hebben met liefde op we duwnaar Jan Boere gepast sinds zijn vrouw ruim drie jaar geleden overleden was. Zij woonachtig in de Prins Willem straat, Boere aan de Van Hogen- dorpstraat in een benedenwoning. Dagelijks fiets te Frank van Hoven haar het bejaardentehuis om zijn warme maaltijd te brengen omdat dit Moerkapelse bejaardentehuis geen "uitbrengservice" aan de andere zijde van de Herenweg heelt. Alleen de woningen in de omgeving van Beth San worden door een medewerkster van dit bejaardentehuis, zo zij dit wen- sen. van een warme maaltijd voorzien. Begrijpelijk dat het echtpaar ruim driejaar erg vast heeft gezeten waar het uitstap jes en vakanties betreft, vrank: "Met de vakantie nam een kennis die "verzorgende" 'aak op zich, maar voor de rest w. het jaar was het "op de klok Jken" en in de gaten houden en 20rgden dat hij voldoende eten en drinken in huis had. Z'n ankzaakjes regeld hij zelf, dan eed ik éénmaal per maand naar 'bank. De boodschappen aaide m'n vrouw in huis voor em. Nu heeft hij éénmaal per maand de bank in "huis"." s-Nachts werd er, als één van eide echtelieden even wakker ofm-' c'oor het gordijn gekeken bij de woning achter hen het aarschuwingslampje niet brandde. Dat gebeurde nogal eens. Zij of de nachtwaker rea geerden dan. Was de nachtwa ker eerder gewekt door het ge luid van het "noodsein" dan belde hij vervolgens Frank en Pie van Hoven uit bed. Meestal wist Jan Boere echter de telefoon te nemen en het echtpaar Van Hoven te bellen. Jammergenoeg staat hun telefoon in de gang zodat het gerinkel pas na enkele malen overgaan, gehoord werd en er dan nog naar beneden moest worden gelopen. Zo kon het gebeuren dat Boere èen ver schrikkelijke bloedneus had en de omgeving van de telefoon al aardig onder het bloed zat, eer Van Hoven "gehoor" gaf... Het alleen zijn, de angst dat hem wat zou overkomen, was Boere allemaal beu, zodat er bij de wijkverpleegkundige en de huis arts op aangedrongen werd te helpen bewerkstelligen dat Boe re in een verzorgingstehuis zou worden opgenomen. Diens voor keur ging naar Zevenhuizen uit, temeer dat daar al een aantal Moerkapellenaren van een lief devolle verzorging aan het genie ten was... (Voor inwoners van Moerkapelle staat ook het be jaardentehuis in Hazerswoude open, terwijl Beth San in Moer kapelle eveneens plaats biedt. Laatstgenoemde is echter van Gereformeerde Gemeentesigna tuur.) "Ze stonden hem hier als het ware al op te wachten", lacht mevrouw Van Hoven. "Aan de balie vroegen ze 'wanneer komt Boere?' Geen wonder, want het is een gezellige man die het met iedereen goed kan vinden". Een man die sterk in het verle den leeft. Van wiens verhalen de verzorgsters smullen, maar wel ke de Van Hoven's al kunnen dromen.. Jan die vroeger de ramen in z'n buurt: de Oranjestraat, met modder besmeurde, die bij een oude vrouw op bezoek ging die door de buurt gemeden werd, de gaslantaarns op de schouders van z'n maat staande, uitblies die de lantaarnaansteker zo moeizaam vlam had laten vatten.... Een hand mussen (vogels) ving en ze in het café losliet... Met de wieken meedraaien Iemand die als schilder begon en veel plezier uit z'n werk haalde. Zo was hij op een keer de molen van Ottevanger (Molenviergang Zevenhuizen) aan het verven. Toen de wieken van de molen aan het draaien waren dacht hij "kom ik zal me eens mee laten draaien", hetgeen hij ook prompt deed: 28 meter hoog boven de grqnd draaide hij rond! De jongste supporter en fan van Rento- kil is de 2-jari- ge Myrthe Mebius. Zij was vrijdaga vond bij de Europacup wedstrijd van Rentokil heren I tegen Ranta- perkion Fin land, opval lend de leukste toeschouwer in haar door haar moeder gebreide outfit. Een prachtige witte trui met in rood het em bleem van Rentokil op de rug opge- maasd en op het voorpand de naam Rentokil. In z'n witte schilderskleding was dit zelfs tot bij Brouwer aan de Herenweg zichtbaar. Kinderen die in zijn voetsporen volgden waren er niet zodat er ook geen opvolger was voor de manufacturenzaak die het echtpaar Boere vele jaren runde... overi gens: Jan ging langs de weg met een koffer met kleding, en attributen voor de huishouding en z'n vrouw had de winkel. Zo genoot en geniet hij bij de ouderen in de wijde omtrek van Moerkapelle en Zevenhuizen grote bekendheid. Z'n kwajongens streken mag hij dan in gedachten nog koesteren, iets van het jeugdige qlan en de overmoed waarmee hij als één van de eersten destijds op een Harley Davidson door Moerkapelle denderde, is nog zicht baar in z'n twinkelende olijke ogen die graag terug blikken naar vroeger.Alleen is er geen herinne ring aan de ruim vier jaren dat het echtpaar Van Hoven zo'n 40 jaar geleden, naast hem en zijn vrouw woonde. Van Hoven "Wat leefden we toen rustig. M'n fiets stond nooit op slot in de poort en m'n klompen stonden gewoon voor de deur. Wat die fiets betreft: Toen we verhuisden zei buurman Drost'bedankt voor het lenen van je fiets' Hij bleek deze elke avond te hebben gebruikt om z'n post weg te brengen". Jan Boere lacht mee... Knikt.... is zichtbaar inge nomen met de situatie waarin hij nu verkeert. Waardeert de verzorging van z'n buurvrouw, die al z'n kleding en wasgoed van merkjes heeft voorzien voor de wasserij van het bejaardentehuis. Voor de inrichting heeft gezorgd en hem op z'n 90 ste verjaardag die hij op 29 oktober in "De Zevenster" mocht vieren, geweldig terzijde heeft gestaan... Frank en Pie lachen maar een beetje. Voorlopig blijven ze hun oude vriend coachen en komen, zolang hij nog in z'n wenperiode is, hem zeker om de andere dag even bezoeken. Zevenhuizen/Gouda - Geplaatst voor de finale 4e klasse libre zijn: W.N.M. Speksnijder: W. Kuyvenhoven en S. Hertog. Deze finale wordt gespeeld in het weekend van 17 18 19 november bil B.V. Anti Poedel in Gouda.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 19