Een vernieuwde Rehobothschooi Agenda Verbouwing voltooid Volleybal Woord en Daad Hengelsport tjÊÊÊÊÊn®'- Collecte vluchtelin gen Afghanistan Exportprijs voor Ottevanger Moerkapelle jT"^ Rentokil-ZVH heren laten punten liggen! houdt collecte Water is van levensbelang Westrijdprogramma C. Klomp vang 14 kilo Moerkapelle- Wie kan het zeggen of de verbouwing c.q. nieuwbouw van de christelijke Rehobothschooi de laatste is geweest? Een school die: -14 groepen telt en in januari er nog een 15e bij krijgt; -vele malen ingrijpend verbouwd is met het doel: vergroting; -nog een toename van leerlingen te verwachten heeft door de vestiging van tuindersgezinnen aan de Van Hasseltweg en de tuinbouwontwikkeling in het gebied tussen Waddinxveen en Moerkapelle. Alle kinderen uit christe- lijke gezinnen uit de zgn grensgebieden" Bredeweg, Onderweg, Noordein de, Julianaweg. gaan immers naar de Rehobothschooi in Moerkapelle. Die keus maken ouders in de wetenschap dat de Rehobothschooi een christelijke school is, waar én kinderen uit Reformatorische gezinnen, alsmede zij die uit een gezin komen waar het geloof op een andere manier beleefd wordt, van harte welkom zijn en geen kind anders behandeld wordt. Uiteraard alles binnen de begrenzing van uitgangspunt en doelstellingen, zoals in de statuten is verwoord. Bovendien is het lesprogramma afgestemd op het intelligentie-niveau van het kind. Zij die meer aandacht nodig hebben, krijgen die ook, terwijl de "vluggerds" zelfstandig door kunnen gaan. Daarnaast ontbreekt het geens zins aan creativiteit en enthousiasme waardoor de sfeer in de school ronduit "optimaal" genoemd kan worden. Vrijdagmorgen 4 november waren we daar weer getuige van... Project In de gang ontmoeten we enkele bekende leerkrachten, een aantal studenten van de PABO een uitge ver, die de oudste groepen over de verschillende kanten van het uitge ven van een "Boek" gaat vertellen in het kader van het project "Boeken". Enkele dagen eerder kwam de be kend schrijver van kinderboeken en Kinderbijbels, Evert Kuyt op be zoek, terwijl ook een boekbinder iets van zijn bezigheden op dit gebied aan de kinderen overdroeg. Kinderen van de laagste groepen bezochten de bibliotheekbus, de groepen vijf en zes gingen naar het Museum van Oudheden in Leiden en de groepen zeven en acht brach ten een bezoek aan het bibliotheek in Waddinxveen. Dit alles in het kader van het project "boeken" dat ter gelegenheid van de officiële opening van de verbouwde Rehobothschooi wordt gehouden. "Het project zou aanvankelijk enke le weken eerder worden gehouden en samenvallen met de Kinderboe kenweek, net voor de Herfstvakan tie. We hadden de opening van de school ook rond die tijd gepland, maar die moest vijf weken worden opgeschoven omdat de werkzaam heden nog niet helemaal gereed waren", aldus de heer C.L.M. van Noort, die liever niet het etiket "di recteur" krijgt opgeplakt. Dus hou den we het bij een eenvoudiger woord "schoolleider". Iemand die, hoewel bijna een vol doende aantal leerlingen heeft om constant ambulant te zijn, graag nog één of twee dagen voor de klas staat om contact met de kinderen te houden om zo bij de dagelijkse on derwijspraktijk betrokken te blij ven. Hij wil niet die "hoofdmeester" zijn in dat kamertje apart, maar als leerkracht tussen de leerkrachten met de kinderen. Dat de kinderen hem niet vergeten bewijzen de diver se traktaties van jarige kinderen op zijn bureau en een poëzie-album waarin de "meester" mag schrijven. Tijdens ons gesprek zijn er inci dentele storingen van een telefoon gesprek van een collega-schoollei der van een andere school; adjunct Buys die iets komt overleggen en een moeder die haar drie-jarige peuter die in het voorjaar vier hoopt te wor den vast komt aanmelden.... Eén en ander geeft een duidelijke indieatie van de'mate waarin er "openheid" en "overleg" heerst bin nen deze school. Intussen hebben we de tijd om het fraaie schoolplein waarover nogal wat te doen is geweest in de gemeen teraad. te bezichtigen. In één woord schitterend! Fraaie speeltoestellen, een mooie schutting met, zitban ken, schommels, evenwichtsbal- ken, een glijbaan en een mooi klim- rek. Dat laatste is o.m.door ouders en bedrijven geschonken. Het moet voor de kinderen voor en na school tijd en in het bijzonder de jongsten en de overblijvers, een genoegen zijn om op dit schoolplein te spelen. Zo ingericht dat er mogelijk minder agressie wordt opgeroepen of min der conflicten ontstaan... Al blijft de glijbaan het meest favoriet... Schoolplein en verbouwing De heer Van Noort reageert even later op onze complimenten met een duidelijke uiteenzetting over hetg een de gemoederen van een aantal gemeenteraadsleden heeft verhit. Er waren in feite twee aanvragen om subsidie bij de gemeente inge diend. Het éne betrof de ingrijpende verbouwing met a. andere raampar- tijen van de lokalen, b. een puntdak erop, waardoor we een grote zolder die als berging dienst gaat doen, kregen, c. een vergroting van de hal met daarop een lokaal. Hierin is groep 7b met meester Buys gehuis vest. Verder wordt mijn kamer (waarin ons gesprek plaatsvindt) straks als spreekkamer gebruikt, omdat er boven een nieuwe kamer gecreëerd is. Kortom de school heeft een totaal nieuw aanzien gekregen". (Ook het interieur heeft hier en daar een opknapbeurt ondergaan. Duidelijk zijn de uitgangen aange geven en is rekening gehouden met de brandpreventie-voorschriften. De grote hal heeft nieuw meubilair. Rond "kantige" tafels staan stoelen gegroeperd waar de "buiten" kinde ren hun lunch gebruiken. De uit bouw in de hal zal na 1 januari de 15e groep herbergen. De school lijkt dan al weer te klein) "Tijdens de verbouwing, die een half jaar in beslag nam. zijn twee groepen ondergebracht geweest in het schoolgebouw "Jip en Janneke". Voor deze ingrijpende verbouwing, c.q. nieuwbouw, werd een subsidie aanvraag ingediend op grond van artikel 74. Doelsubsidie Het schoolplein is een heel ander hoofdstuk en had in feite niets van doen met de subsidie-aanvraag voor het gebouw. Wel was in dat bedrag een krediet opgenomen van onge veer achtduizend gulden voor her- strating van het plein. Dat is mis schien de oorzaak van het misver stand. Hoewel er van enkele raad sleden het verwijt klonk dat het schoolbestuur niet voldoende infor matie had verstrekt is dit juist wei zo, alleen de zaken zijn door elkaar gehaald. De subsidie-aanvraag voor de verandering en opknapbeurt van het speelplein was een zgn. "doel subsidie-aanvraag". De Tennisvere niging. de Voetbalvereniging en an dere clubs hebben in het verleden ook wel van zulke subsidies gekre gen. Ik heb zes maal een verbouwing meegemaakt sinds ik hier aan de school verbonden ben. In '71,'74,'78,'85 en'86. (De heer Van Noort is 20 jaar aan de Rehobothschooi verbonden en sinds 1975 schoolleider red.) Zes maal is er aan de gemeente een subsidie gevraagd. Nog nooit is er voor uitbreiding of verbouwing zo veel informatie verstrekt als nu en nog werd het niet begrepen... Speels opgezet Al enige tijd liepen we met plannen rond om het schoolplein te verande ren. Als er geen nieuwbouw/ver- bouwing had plaatsgevonden was er alleen een verzoek om subsidie voor het schoolplein gediend: de helft van de totale kosten van ca. f 68.000,— Nu konden we de schoolpleinreno vatie gelijk koppelen. Voor het be stuur betekende dat, best een forse investering en een aanslag op de al ingeteerde reserves. Dus werd er een actie onder de ouders en de plaatselijke bedrijven gehouden die f5.500,- opleverde. Van dit bedrag is o.a. het klimrek gekocht". De mooie uitbreiding doet deze bijza ken snel vergeten. De heer Van Noort haalt z'n schouders op. Dit en de verbouwing zijn achter de rug en daarmee komt er weer wat meer "eigen tijd" vrij 's-avonds. De verga deringen van de Bouwcommissie, de Openingscommissie en de Schoolpleincommissic, behoren tot het verleden.. De buren van de school halen ook weer opgelucht adem: de overlast is voorbij. Ze stel den de bijzonder aardige geste van de school overigens wel op prijs. Zij ontvingen niet alleen een brief waar in verontschuldigingen voor de overlast werden aangeboden, maar ook een boeket bloemen plus een uitnodiging om de school tijdens het "open huis" op 15 november 's- avonds, te komen bezichtigen. Programma feestweek: De Rehobothschooi in Moerkapelle viert volgende week feest van woens dag tot en met vrijdag. Voor deze opening is een speciale openings commissie actief geweest, bestaan de uit leerkrachten, leden van me dezeggenschapsraad en bestuur. Woensdagmorgen 15 novem-ber: Officiële opening door burgemeester -A.W. Lips in het bijzijn van de leerlingen; Woensdagmiddag: Bij eenkomst voor genodigden in de school; Woensdagavond: Open Huis van 19.00 tot 21.00 uur Donderdagavond: Bestuur, perso neel en medezeggensschapsraad hebben een gezellige avond in "Op Moer": Vrijdag: Leerlingenfeest in dorpshuis "Op Moer". Het 3e herenteam van Rentokil- ZVH speelde in Woerden tegen Nokia/Valboval en wist daar niet met winst vandaan te ko men. Het team van Nokia stond nog puntloos onderaan en gaf al les om tot een goed resultaat te komen. Rentokil moest zonder de zieke Marcel van Wensem aantreden, waardoor Rentokil een goede stopper moest mis sen. hierdoor liep het in de eer ste 2 sets erg stroef en kon Nokia deze sets met 15-12 winnend afsluiten, in de 3e set kwam Rentokil goed terug, met 11-15 werd deze set gewonnen, ook dé 4e set ging over in handen van Rentokil die door een strakkere service Valboval onder druk hield. Met 9-15 kwamen de Ze- venhuizense heren weer op gelij ke hoogte en moest de rally-punt set de beslissing brengen. Onno dig liet Rentokil punten liggen in deze set en daar maakte Nokia dankbaar gebruik van. met 15- 10 werd de wedstrijd besloten en hield Rentokil-ZVH 3 aan deze ontmoeting slechts 1 punt over. Voor a.s. zaterdag spelen de he ren weer in Swanla en dan komt Skania op bezoek. De aartsri vaal uit de promotieklasse. Moerkapelle- In de week van 20 t/m 25 nov. wordt er gecollec teerd voor de stichting Woord en Daad. De opbrengst is bestemd voor een drinkwaterproject op Haïti. De plaatselijke bevolking moet nu uren lopen om geschikt drinkwater te vinden. Het pro ject omvat een pomp die werkt op zonnecellen, waarmee het water van een diepte van 80 meter wordt opgepompt, een reservoir en een buizenstelsel met een totale lengte van 11 km. Naast de arbeid die de bevolking levert bij de realisatie van het project is er veel geld nodig voor de benodigde materialen. De totale kosten worden geraamd op f 500.000,- Door Woord en Daad wordt op de steun van de inwoners van Moerkapelle gere kend... In het dorpshuis Swanla spelen de volgende teams: om 12.30 uur De afkortingen R/Z staan voor Rentokil-ZVH: R/Z B1-Servylo B2 (D-asp); R/Z Bl-Voy BI (H-asp); R/Z Al - Cco/Dos Al (H-jun); 13.30 uur: R/Z Cl -Bogro/Jup C2 (D-asp); F 14.00 uur: R/Z 2- Riva/VSC 3 (dames); R/Z 3-Radius 4 (Da mes); R/Z3-Skania (Heren);R/Z 5-Fortuna/Nivoc 1 (Heren); 15.30 uur: R/Z 5 -Rhn/VSTS 5 (dames); R/Z -DVC 2 (Heren); 16.00 uur: R/Z A3 -RHN/VSTS Al (D-jun); R/Z 2 - V.S. Haag 1 (heren); 17.00 uur: R/Z 6 -Servylo 2 (heren); 17.30 uur: R/Z - Riva/VSC 2 (Dames); 18.00 uur: R/Z C2 -Bogro/Jup C2 (D-asp); 18.30 uur: R/Z A2 - Be Fair Al (H-jun); R/Z C2 -Radius Cl (H- asp). Vanavond 15 november in Moerkapelle: Open Huis van 19.00 uur bij de christelijke Rehobothschooi: Bloedafname in gebouw "Moerveen" van 19.00 uur tot 21.00 uur; Schrijfavond Amnesty In ternational van 19.30 tot 21.00 uur in dorpshuis "Op Moer". Zevenhuizen/Moerkapelle- De 3e en 4e wedstrijd van de na jaarscompetitie zijn resp. in de Amstel-Drecht en in het Balke- gat in de Rotte gevist. Beide wed strijden zijn bepaald niet goed verlopen, hoewel de 4e wedstrijd een totaalgewicht kende van het tienvoudige van 3e wedstrijd, in de 3e wedstrijd bedroeg dit ge wicht 3.020 gr. met 13 vissers. Winnaar werd hier Adr. van Erk met 1300 gr. Hij was de enige die boven de kilo uit wist te komen. Nummer 2, L. Schmidt, had 600 gram en F. den Toom, derde, had 550 gr. Voor veel opschudding zorgde echter de 4e wedstrijd. Tien man vingen bij elkaar 30.750 gr. Bij melding van de vangst van 14 kg. vis door C. Klomp blijkt al ongeveer waarom deze wedstrijd toch niet echt goed was te noemen. In totaal vingen vier vissers de ruim 30 kg. vis. Eén andere visser wist met zijn 200 gram het volle gewicht af te maken en vijf vis sers gingen met lege handen naar huis terug. De bekende eerste plekjes in het Balkegat hadden hun tol weer opgeëist. Achter C. Klomp volgde Adr. van Erk met 7.300 gram. De num mer 3 was C. van Pelt met 5500 gram. Deze laatste brak ook weer het record van de grootste vis van het jaar met een brasem van 51 cm. De tussenstand is nu: 1. Adr. van Erk, 2. L. Schmidt. 3. C. van pelt, 4. C.Klomp, 5. E. Breedijk, 6. A. Uittenbroek, 7. F. den Toom, 8. M. Huisman. 9. 1. de Zwart, 10. D. Bazen; II. T. Ver- weij; 12. J. Wiersma; 13 W. van Erk; 14. J. Breedijk. De collecte voor Vluchtelingen uit Afghanistan heeft in Moerka pelle f 878,35 opgebracht. Met dank aan de hoogste klas sen van de beide basisscholen. Moerkapelle- Waarin een klein dorp groot kan zijn: De Moerkapelse Machinefabriek Ottevanger ontving de export-award!! Gisteravond werd deze hoge onderscheiding op de bedrijvenbeurs Midden Holland in Bleiswijk uitgereikt. De "tastbare" erkenningvan het ministerie van economische zaken is door dr. W. Maarse, plaatsvervangend algemeen directeur van de exportbevorderings- en voorlichtingsdienst van het ministerie van economische zaken overhandigd. Ottevanger ontwerpt en levert machines en installaties aan indu strieën over de hele wereld. Zo leverde het bedrijf in 1975 vijl complete veevoederfabrieken aan Algerije. Voor deze prestatie ont- vangt Ottevanger nu o.a. de onderscheiding. Enkele jaren geleden maakten we een totaal verhaal over dit Moerkapelse familiebedrijf dat tot ver over de grenzen van Neder land en Europa bekendheid geniet juist om het specifieke wat men biedt. Ottevanger Machinefabrieken is gespecialiseerd in het ontwerpen, fabriceren, leveren en monteren van machines en installaties voor de diervoeder-, voedingsmiddelen-en chemische industrie. Er is een vestiging in Moerkapelle en in Aalten: twee identieke bedrijven. In Moerkapelle zwaait directeur D.W. Ottevanger de scepter en in Aalten diens broer W.D. Ottevanger. Het bedrijf, dat dit jaar 80 jaar bestaat, is door grootvader Ottevan- ger opgericht. Aanvankelijk was reparatie aan molens de bestaan- sbron. Vanaf 1930. toen de zoon, de vader van de huidige directeu ren, bij het bedrijf kwam. begon de machinefabriek zich te ontwik kelen en werd wat het thans is: "Een dynamisch bedrijf dat voor de fabrikant en leverancier van veevoeders, voedingsmiddelen en chemische bedrijven die met hun tijd mee willen gaan, zowel in Nederland tot ver over de grenzen, ta van (automatische en mechanische) mogelijkheden-bieclt."

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6