UW HUIS VERKOPEN IS ONS VAK! Woningbouw in plan "Swanla" |Van 1990 tot 1995 200 woningen!! 010-42 30 388 Verschijnt in: Zevenhuizen, Oud Verlaat Moerkapelle, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Benthuizen, Kruisweg Waddinxveen Centrum, Sniep en Zuidpias. dus bij 16.000 gezinnen! Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 Scouting Nieuwerkerk meer dan Padvinderij! zie artikel elders in deze krant! Landelijk telefoonnummer bij overlijden en eerste verzorging: TELEFOON 01892-17133 17193* voor klachten over de bezorging van de DORPSKRANT, uitsluitend bellen, vanaf donderdagochtend 9.00 uur: Onteigeningsprocedure Notitie Geen overeenstemming Draaiboek Voorbereidende werkzaamheden Woningbouw Grondverwerving Projectontwikkelaar Plan "Swanla" zou, als de gronden waarover al zo n jaar of vijf wordt onderhandeld, eigendom geworden waren van de gemeente, begonnen zijn naast de Schoolstraat. Toen grondverwerving niet lukte werd najaar 1988 met agrariër de heer A. Biemond contact opgenomen en getracht zijn land te kopen. De gemeente: De heer Biemond wilde niet verkopen ën was sterk tegen woningbouw gekant. Hij wilde het gebied agrarisch laten blijven en ging in beroep tegen het bestemmingsplan. Na de gemeenteraad, via Gedeputeerde Staten tot de Kroon. Voordat zijn beroep bij de Kroon diende trok hij z n bezwaarschrift in, waarna bleek dat de grond verkocht was aan projectontwikkelaar Willigen en Van Straaten voor een hoger bedrag als de gemeente kon bieden. Toen is de gemeente, omdat men niet anders kon, met deze projectontwikkelaar gaan onderhandelen en kocht de grond van hem aan tegen een redelijke prijs. Deze grond wordt later weer teruggekocht voor de exploitatieprijs. (De grondprijs is dan vermeerderd met de kosten voor de bouwvoorbereiding red.) Transactie met gesloten beurzen 12e jaargang nummer 351 28 februari 1990 de dorpskrant....het best gelezen!!! NVM Voor Zevenhuizen: 01802-2948/2283 Ook uitvaartverz. U.V.Z. H.E. VAN DER HAMMEN Zevenhuizen- Inde Dorpskrant van 31 Januari stond onder de gemeentelijke berichten een 'openbare kennisgeving" betreffende de Onteigening ter uitvoering van een gedeelte van het bestemmingsplan "Swanla" met de bestemming woondoeleinden ter realisering van de uitgewerkte bestemmingen wonen, gemengde doeleinden en yerkeers- en verblijfsdoeieinden. Tot 1 maart ligt op de afdeling Algemene Zaken, bureau Ruimtelijke ordening, een plan ter inzage plus een lijst van de kadastrale nummers van de te onteigenen percelen met vermelding van grootte en de namen van eigenaren (en mede-eigenaren). 'evens is een uitwerkingsplan ter visie gelegd. Dit plan voorziet o.m. in de bouw van maximaal 96 woningen, enige geluidwerende bebouwing in de vorm van kleine bedrijven, de aanleg van plantsoenen, de aanleg van enkele voor de waterhuishouding van vitaal belang zijnde singels en de noodzakelijke infrastructurele voorzieningen. sinds 5 jaar voert de gemeente Zevenhuizen overleg met de grondeigenaars, c.q. vertegen- 'Ordigers-deskundigen van de gronden waarvoor nu de onteigeningsprocedure in gang is (ctbetreft eigendom van: A. Veerman 4 are en 70 ca. (tuin), landbouwgrond van T. Vos, are en 65 ca. en van de vennootschap onder firma Gebr. H. en J. v.d. Bogert resp. 35 are |uCa- en 29 are 10 ca. Pnnotitie van B. en W.: citaat) rmdat minnelijk overleg nog niet voor alle noodzakelijk f'erwerven gronden tot overeenstemming heeft geleid bestaat de vrees dat er niet tijdig over jonden kan worden beschikt. In Zevenhuizen bestaat een zeer grote behoefte aan prangen, met name voor de sociale sector. Het totaal aantal ingeschreven woningzoekenden raagt per 2 januari 1990 344. Als woningzoekenden worden alleen die personen inge- L reven die in de gemeente Zevenhuizen woonachtig zijn of een economische binding met f gemeente hebben. Rekening houdend met het aantal ingeschreven woningzoekenden, dat 1 oewijzing een woning achterlaat, bedraagt de reële woningbehoefte in de sociale sector I iet bestand woningzoekenden wordt frequent geactualiseerd, zodat geen sprake is van T ouertrokken cijfer. f is strikt noodzakelijk dat de voor de woningbouw benodigde gronden snel door de FQeente worden verworven. Voor de realisering van woningen in de woningwetsector is dit l/Venhuizen strikt noodzakelijk. Deze woningen kunnen immers uitsluitend worden I „uwddoor gemeenten of woningbouwverenigingen. Zelf uitvoering-is derhalve niet moge- lo^Hdusie van deze notitie was vervolgens: Ter voorkoming van ernstige stagnatie in de J ln3bouw is besloten tot onteigening van gronden van vier eigenaren. D.V aanvankelijk hoop dat de woningbouw in "Swanla" gestart kon worden op de gronden L/ Pshuis "Swanla" naast de Schoolstraat. Toen er geen overeenstemming bereikt kon en over verkoop, besloot de gemeente met de tweede uitwerkingsfase van plan "Swanla' fcj/'nnen, temeer daar op dat gedeelte de grondverwerving, alhoewel ook niet soepel, toch, r '*at vertraagd, afgerond kon worden. t Zevenhuizen hanteert een draaiboek om koste wat kost op schema te blijven met En s, re'dende werkzaamheden om de woningbouw ook daadwerkelijk in september a.s. irqe'art 'e 'a'en gaan. Elke maandagmorgen vindt daarom intern overleg plaats tussen 'erde" Ster van Gent> wethouder B. van Yperen, en een ambtelijke stafgroep. keridh 6r twee mensen die een vast dienstverband hebben bij een technisch lóand toegevoegd aan de afdeling Openbare Werken. Eén van hen is reeds enkele Per-6n n Zevenhuizen in functie. Burgemeester Van Gent: "Door de reconstructie van de 1'tahliastraat was er een grote werkophoping, terwijl anderzijds, zodra tot overeen stemming met de grondeigenaren van "Swanla" zou zijn gekomen, direct met de uitvoering van de plannen moest worden begonnen. Door het opstellen van een planningsschema, kan er strak gewerkt worden. We zijn met de voorbereiding helemaal op schema". Het eerst wordt met de riolering begonnen, het graven van singels, de waterhuishouding en de aanleg van leidingen. Tevens wordt de bouwweg gelegd. De bedoeling is dat het bedrijf Willigen en Van Straaten Bouwcoördinatie B. V. te Vianen in 1990 en 1991 de woningen in de premie C prijsklasse en de vrije sector laat bouwen. De koopprijs van de woningen komt rond de ca. f 170.000,—. Woningbouwvereniging "Beter Wonen bouwt 12 premie A en 10 woningwetwoningen. De eerste komen in een prijsklasse van ca f 145.000 gulden. Zowel de premie-A -woningen, de woningwetwoningen als de vrije sectorwoningen zijn voor eigen woningzoekenden bestemd. Zevenhuizen mag jaarlijks 40 woningen bouwen in Swanla. Een meevaller, daar men aanvan kelijk ervan uitging dat er slechts 114 woningen gereed zouden komen tot 1995. Nu blijkt dat een aanzienlijk hoger aantal, nl. 5x 40 200 woningen! Plan "Swanla" zou aanvankelijk een plan zijn voor 12 jaar, met een totaal van 275 woningen. Door een inhaal in de achterstand in contingents-toewijzing kan "Swanla" al over 7 a 8 jaar volgebouwd zijn. Hoewel de gemeente blij is eindelijk aan de slag te kunnen in "Swanla op een tijdstip dat nog past binnen de planning, wil men het item "grondverwerving" en de daarbij ondergane problematiek eens aan de orde stellen. De heer Sytsema van de afdeling Algemene Zaken geeft daarom toelichting op de onteigening sprocedure die nu ingezet is om over ca. anderhalf a twee jaar verder te kunnen met het bouwrijpmaken van de gronden die de gemeente graag wil hebben voor woningbouw, om over drie jaar in het gedeelte "Swanla' achter de sporthal woningen te realiseren. Al in september jl. is het gehele bestemmingsplan "Swanla" onherroepelijk geworden. De gemeente kan slechts grond aankopen tegen een prijs die overeenkomt met de economische waarde. De deskundige van de gemeente, die hier al jaren werkzaam is voor de gemeente, schat dat in en onderhandelt met'de tegenpartij. Grondeigenaren kunnen zeggen dat hun grond veel meer waard is, wijzen b.v. op een goede waterstand waarvoor zij gezorgd hebben, een goede bemesting enz. Als er meer geld betaald zou worden dan de economische waarde zou de exploitatie-opzet door G.S. niet worden goedgekeurd. Daarom wordt, voor elke transactie afzonderlijk, ook een taxatierapport opgemaakt". Een gedeelte van de grond dat voor de eerste fase van het uitbreidingsplan "Swanla nodig was, was eigendom van de familie Roodhuyzen. Met hen werd met gesloten beurzen een transactie overeengekomen. 2000 m2 grond werd overgedragen en 7700 m2 kreeg de gemeente ervoor terug. De gemeenteraad gaf hieraan haarriiat tijdens de jongste raadsvergadering. vervolg zie pagina 2 (commentaren betrokken landeigenaren)

Dorpskrant | 1990 | | pagina 1