UW HUIS VERKOPEN IS ONS VAK! Uitbreiding delictsafhandeling bureau HALT Welfare-werk zoekt leidster Verschijnt in: Zevenhuizen, Oud Verlaat Moerkapelle, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Benthuizen, Kruisweg Waddinxveen Centrum, Sniep en Zuidpias. dus bij 16.000 gezinnen! LÖVE7Ö 1 Landelijk telefoonnummer BI bij overlijden en I eerste verzorging: TELEFOON 01892-17133 17193* «n handig instrument Binnen beter tegen en groei de dorpskrant....het best gelezen!!! 12e jaargang nummer 355 28 maart 1990 makelaardij o.g. 1B*«B080NG jr ««rus®» m Voor Zevenhuizen: 01802-2948/2283 Ook uitvaartverz. U.V.Z. H.E. VAN DER HAMMEN ■heer Lips moest, om het gebouw il'epakken' een schaar hanteren, ^ee bleek hij overweg te kun- e" binnen enkele minuten ween op twee plaatsen het folie 'wam de voordeur te voorschijn. een kussen op een prachtig perd hart, dat enkele tennisjunio- paandroegen, kon Moerkapelle's pte burger de sleutel pakken en de van slot draaien, Na het clubhuis ook echt daad- Ptelijk in gebmik werd genomen. met een ledenstop toen het aantal van 60 bereikt was en er nog geen tennisbaan was. Die kwam er op 31 maart 1973. Een jaar daarop werd baan twee geopend, met een leden tal van 138. In 1975 kon Love'70 een houten clubhuis bouwen. De derde baan werd op ludieke wijze, zoals "Love'70" inmiddels al gewoon was, in 1977 geopend en was het een echt tennispark geworden. In 1979 werden de 4e en de 5e baan geopend en pas een jaar later be stond "Love'70" tien jaar. In 1987 werden drie banen gerenoveerd en door burgemeester Lips in gebruik genomen. Hij landde daartoe in een helicopter en moest vuurwerk afsteken. In 1989 kreeg de vereni ging van de leden (inmiddels meer dan 350) groen licht voor de realise ring van nieuwbouw van het club huis. Op 1 september werd de eerste paal geslagen door oud-voorzitter Rob Mulock-Houwer. Zaterdag 24 maart, was het dan zover... Burgemeester A.W. Lips sprak bin nen, terwijl genodigden als haringen in een ton, aandachtig luisterden met behulp van geluidstechnicus Van Marle, hartelijke felicitatiewoorden aan het adres van bestuur en leden. "Op 1 juli bestaat u 20 jaar.. Destijds heeft niemand kunnen bedenken, noch voorzien, met welke snelheid bepaalde dingen zich kunnen ontwikkelen". Spreker schetste de financiële medewerking van de ge meente en sprak waardering uit voor de wijze waarop de vereniging zelf zorgdroeg voor een groot bedrag, door het houden van acties. (Enerzijds door gemeentelijke subsi die, verkoop van obligaties lening Rabobank,en verkoop van sponsor- In Moerkapelle zoekt het Welfare-werk naar een leidster. Iemand die creatief is, goed met mensen om kan gaan en deze vaardigheden in de praktijk kan brengen. Ook dient zij de regionale contactdagen te bezoeken. De functie is op vrijwillige basis. Inlichtingen of aanmelden: tel. 01793-2942. pratter Bram Noordam had even alle aanwezigen, in de 1 neersuizende regen, hartelijk ^Proken en de bijna 20-jarige niedenis van één van de grootste "Pelse verenigingen, de revue passeren. Hij schetste de groei De gemeenten Nieuwerkerk, Moordrecht, Zevenhui zen en Moerkapelle zijn al enige tijd aangesloten bij het Halt bureau in Gouda. Bij de start werd bepaald dat het bureau jongeren die zich aan vandalisme schuldig maakten in overleg met de Officier van Justitie op alternatieve wijze werden gestraft. Uitgangspunt hierbij is dat de jongeren zelf schoon maken danwel herstellen wat beschadigd danwel ver nield is. Hierbij wordt beoogd dat zij zelf zien welke last vandalisme veroorzaakt. De ervaringen hiermee zijn positief. Alternatieve afdoening by gepleegde strafbare feiten is nu uitgebreid met vormen van diefstal welke uit baldadigheid zijn gepleegd. Hierbij moeten we den ken aan een stukje op een fiets rijden en deze elders In de gemeente weer neerzetten, goederen van gerin ge waarde uit een winkel wegnemen, een plantje uit een tuin halen enz. Indien dit gepleegd wordt door een jeugdig persoon tot 18 jaar, wordt hij of zij middels bureau Halt hiervoor gestraft. Hiervoor is gekozen omdat justitie voor dit soort gevallen geen gevangenisstraf op wil leggen en een geldboete meestal de ouders treft. Door hiervoor werkzaamheden te verrichten welke mogelijk de benadeelde ten goede komen wordt be oogd de jongeren tot inkeer te doen komen, indien de jongeren of de ouders niet met deze afhan deling in stemmen wordt er een proces-verbaal ge maakt, waarna de Officier van justitie de afhandeling overneemt. 'en hebben zich voor 100% ingezet voor de realisatie van een nieuw clubgebouw voor hun tennisvereniging 2n als blijvende herinnering hieraan in ieder geval een straatnaambordje overgehouden

Dorpskrant | 1990 | | pagina 1