Zes premie-A woningen voor Moerkapelle zoek |e een baan? Deze week 2,5 pagina keus in yacaturesS overdag en 's avonds Verschijnt in: Zevenhuizen, Oud Verlaat Moerkapelle, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Benthuizen, Kruisweg Waddinxveen Centrum, Sniep en Zuidpias. dus bij 16.000 gezinnen! Uw makelaar voor aan- PW en verkoop van uw huis 'vm Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 Let op - Let op - Let op - Let op - Let op! CHAUFFEURSDIPLOMA (C.C.V. -B) Bij overlijden en eerste m verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken: Tel. 01892-17133/17193 Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen, Bleiswijk AKTIEF 19 september 1990 13e jaargang nummer 377 de Dorpskrant, iedere woensdag overal! A makelaardij MAKELAAR Op 3 oktober gaan wij weer starten met de cursus voor het Wij garanderen u een gedegen opleiding door uiterst vakbekwame docenten en daardoor hoge slagingskansen (vorige cursus 85% de eerste keer geslaagd) Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: Benthuizen: Christinastraat 47 - Tel. 079-312095 Moerkapelle: C.A. Manteau - Westland 23 - Tel. 01793-2776 p.s. de cursus wordt gegeven bij: Truckcenter, Noordeinde 57, Zevenhuizen Voor Zevenhuizen: 01802-2948/2283 papelle- Burgemeester A.W. fsioeg vorige week maandagmid- F eerste paal voor zes premie A- FSen aan de Akkerweg. Deze r1?™ vormen het contingent f WU. Ze worden gebouwd door Bouwbedrijf De Graaf uit Moer kapelle. Perdijk Makelaardij Zevenhuizen BV heeft de woningen verkocht. Alle woningen zijn inmiddels ver kocht. De toekomstige bewoners waren bij het ceremonieel van de eerste paal aanwezig. Zij hopen medio 1991 hun nieuwe woning te betrekken. telijke zaken behandel niet ik, maar zijn taken van B. en W. en de ge meenteraad". Hij stelde dat de "Thuiszorg" tot de portefeuille thuis hoort van wethouder Dorrestijn en dat die wat Zevenhuizen betreft, ze ker belangrijk wordt gevonden. De gemeente doet al veel voor "Thuis zorg". De heer Van Gent haakte in op het beroep in de "Thuiszorg" en advi seerde bij de betreffende instanties die opleidingen verzorgen te wijzen op het lesgeven in huishoudelijke zaken. Wat propaganda voor de pro blemen van de "Thuiszorg" betreft, zag hij meer in het huren van een stand op de markt, of zoals een Zoe- termeers ziekenhuis deed, tijdens de Braderie een kraam te bemannen. Belangrijk vond hij het daarom ook verzorging niet als verplicht vak voor iedereen? Je krijgt er allemaal mee te maken". De spreekster namens de Maat schappelijke Dienstverlening "Zuid- plas", stelde dat de burgemeester er niet alles aan kan doen, doch dat deze wel voor een goed beleid in de gemeente is. "Daar is de zorg voor de ouderen een onderdeel van. U kunt bevorderen dat er maatregelen wor den getroffen om het 'thuis blijven wonen' makkelijker te maken: wo ningaanpassingen, betaalbare wo- Vervolgens bood ze als symbool een witte paraplu aan: "Als u zelf verzorging nodig hebt dan kunt u schuilen onder deze paraplu, want het is de paraplu van "De Thuiszorg, treffend werk". Dan blijft u voorlopig droog en ver zorgd". Reactie: Burgemeester A.H. van Gent rea geerde hierop dat de toespraak wat al te persoonlijk naar hem getrokken was. "We zijn hier bijeen als burge meester en wethouders. De gemeen- een beroep op de helpsters/verzorg sters wordt gedaan en dan ook nog vaak een dringend beroep. Te weinig hulp in de Thuiszorg "Het probleem is dat er zo langza merhand te weinig mensen zijn die dit willen doen, terwijl de vraag naar "Thuiszorg" stijgt: de mensen wor den ouder dan vroeger en niet ie dereen wil naar een verzorgingste huis. Daar kom je bovendien niet zomaar in. Weg uit je eigen huis, dat is heel ingrijpend. Wij maken van heel dichtbij mee wat dat betekent voor een persoon zelf, de partner - als die er nog is - en familieleden, maar soms kan het niet anders. U hebt zelf misschien ook met uw eigen ouders of bekenden van nabij meegemaakt wat een werk er nodig is bij de verzorging thuis en wat een geregel dat geeft. En ook hoe dat ingrijpt in je eigen leven. Gelukkig is er dan de "Thuiszorg": Gezinsver zorging, Wijkverpleging, een huis arts, het Algemeen Maatschappelijk Werk en vooral ook mensen die vrijwillig klaarstaan voor buren, fa milie en vrienden. Zonder al deze mensen zouden wij ons werk niet kunnen doen. Wij willen veel meer erkenning voor ons werk. Op scho len wordt er te weinig aandacht aan besteed. Wel slogans als "Kies exact", maar waarom huishoudelijke ningen, openbaar vervoer en dat soort dingen. Wij hopen dat er meer mensen in de "Thuiszorg" willen werken,. Het is niet al te best betaald werk, maar wel bevredigend. Er wordt immers op je gerekend: er wacht iemand op je". dat de lokale pers melding maakt van de problemen van de "Thuiszorg". Spreker benadrukte de zware taak die de verzorgers in de 'thuisverzor- gende' sector hebben, waarvoor niet weggelopen wordt door de help sters/verzorgsters. De heer Van Gent hoopte niet dat het zover komt dat er van uitbuiten sprake is en de bom zal barsten.Als blijk van adhe sie aan de actie deelde hij vervolgens rode rozen uit aan alle "thuiszorg- sters".

Dorpskrant | 1990 | | pagina 1