°Pva//e Dorpskrant: Hart van Holland ovens ffl Bas Koppenol: bedankt! s Concordia Nieuwjaarsreceptie gemeente Rijneveld Een Nieuwjaar met goede voornemens... nd KOop Tel. 01793-1528 14e jaargang nummer 441 8 januari 1992 Uw makelaar voor aan- en verkoop van uw huis Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 Restaurant - Partycentrum voor steengrillen - feesten - partijen tot 250 personen (ruime parkeergelegenheid) Bredeweg 66 - Zevenhuizen/Moerkapelle Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat Btj overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken. Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 Voor Zevenhuizen: 01802-2283 De maat is goed zo te zien... Deze week in hart van holland en nog veel meer. veel leesplezier!! Dag Nacht 079 - 426070 Toespraak Waarom naamswijziging? Zevenhuizen/Moerkapelle - Door drukkerij EIgersma, uitgever van de "Dorpskrant" is per december jl. overeenstemming bereikt over een samenwerking met uitgeverij "Blad Edities" te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Er is afgesproken dat o.a. de "Dorpskrant" niet meer in Nieuwer kerk a.d. IJssel verschijnt en "Het Kanaal" niet meer verspreid wordt in Moerkapelle en de dorpskern Ze venhuizen. Eén en ander is voor drukkerij EIger sma aanleiding geweest om het ver spreidingsgebied aan te passen, met een nieuwe naam "Hart van Holland". In feite verandert er niets voor onze vaste lezers, want de opzet zoals wij die jaren gevoerd hebben met de "Dorpskrant" blijven wij voortzetten. Het fenomeen 'gratis kleintjes' blijft ook in 1992 gehandhaafd. Een unieke service voor onze lezers. Wat betreft de samenwerking met "Het Kanaal" is er een nieuwe moge lijkheid geschapen voor doorplaat sing van advertenties, naast de reeds bestaande mogelijkheden. Thans kunnen advertenties niet al leen via drukkerij EIgersma voor doorplaatsing aangeboden in Postil jon, Telstar, of Heraut, tegen een ge reduceerd tarief, maar nu ook in "Blad-edities", o.a. "Het Kanaal". Als "Hart van Holland" verschijnt de krant in het gebied Waddinxveen, Boskoop, Hazerswoude (dorp), Ben thuizen, Zevenhuizen/Moerkapelle/ Oud Verlaat, Moordrecht. Een totaaloplage van 25.800! Het totale gebied in combinatie met de voormelde huis-aan-huisbladen, omvat nu 220.000 exemplaren. Wij gaan ervan uit dat we op deze wijze een nog betere service aan ons lezerspubliek en adverteerders bie den. Tevens wensen wij alle lezers een Gelukkig en Voorspoedig 1992. Redactie. A makelaardij o.g. NVM 'V m Zevenhuizen De 88-jarige Bas Koppenol is door 'Tennisclub Zevenhuizen' op har telijke wijze bedankt voor zijn ij ver en inzet tijdens de Nieuwjaars receptie. Dat gebeurde zondagmiddag in het clubgebouw van de 'Tenn- nisclub Zevenhuizen Deze bewoner van bejaardente huis 'De Zevenster' heeft namelijk 15 jaar hand-en spandiensten ver richt op en om de tennisbanen op het sportpark Van't Verlaat. Omdat hij met zijn bezigheden stopt, kreeg hij een afscheidsge schenk van het bestuur van de Ten nisclub, namelijk een fraaie trui, die hem door voorzitter Herman Rijckenberg werd overhandigd. Jubileum Marianne Heij Het oude jaar uit, het nieuwe in Crossloop camping Zevenhuizen Nieuwjaarsreceptie 's MÉT RESPECT EN IN STI.IL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT. b.g.g. 01892 - 16016 TEEUW UITVAARTVERZORGING POSTBUS 5126 2701 CC ZOETERMEER DE ZONNEBAARS I 2661 Kk BERGSCHENHOEk Rijneveld - De Nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur van Rijne veld, in het gemeentehuis te Hazers- woude/Rijndijk, had een grote toe loop. Veel verenigingsvertegenwoordi gers, brandweerlieden, politiefunc tionarissen, politiek-en maatschap pelijk betrokkenen en particulieren, kwamen niet alleen het gemeentebe stuur een 'gelukkig 1992' toewensen, maar deden dat ook de 'bekenden' in de raadzaal. Alhoewel de drukte minder was dan vorig jaar, direct na de samenvoe ging, toen er zoveel mensen in de rij stonden dat er een uur wachttijd was, werden er door de bodes en assistentes, vele glaasjes 'fris' en al coholhoudende drankjes geser veerd. "Om in te spelen op een overstelpen de drukte hebben we de hal van het gemeentehuis met tafeltjes en stoe len ingericht", wijst de voormalige gemeentebode van Benthuizen (en thans op het Rijneveldse gemeente huis in functie), de heer Lippold. Deze is voor geen kleintje vervaard en stond, samen met zijn vrouw, des tijds in Benthuizen voor zeker net zulke heten vuren, immers in Bent huizen was de bevolking trouw in opkomst. "Er kwamen dan zeker zo'n 150 men- Burgemeester Boelen hield een klin kende Nieuwjaarstoespraak met een terugblik op hetgeen er geschied is in 1991 op internationaal niveau: Golf oorlog en andere oorlogen, volken die na vele jaren van onderdrukking zelfstandig werden e.d. en op regio naal en meer specifiek op lokaal ter rein. Hij gebruikte de slogan van vader Cats "1991 was me het jaartje wel". Spreker kon nog niet zeggen of de herindeling echt iets positiefs heeft opgeleverd, maar zei betrokkenheid van de inwoners bij het reilen en zeilen van het gemeentebestuur, zeer belangrijk te vinden. "Je hoort geluiden van mensen die zeggen 'ze doen daar maar wat aan, iri het gemeentehuis aan het Fred, van Eedenplein", zo zei hij en beloofde het voorlichtingsaspect te verbete ren. Tevens wees hij op zaken die in 1992 aan de orde komen. Beslissingen die genomen moeten worden: -nieuwbouw van het gemeentehuis, verbouw of uitbouw? -Verder is er nog spanning over de HSL (hoge snelheidslijn) waarvan hij dacht dat het goedkoper is om Schip hol naar de Hoekse Waard te ver plaatsen en de HSL bij Rotterdam te laten eindigen. -Tevens zal dit jaar de beslissing val len voor een NS-station in Hazers woude. Burgemeester Boelen wees op de financiële verlangens van het gemeentebestuur, waarbij het zwem badprobleem een rol speelt. Drie zwembaden zijn teveel en één is te duur. Ook hier moeten beslissingen vallen. Wat het eerste 'herindelings jaar' betreft vond Rijneveld's eerste burger dat dit jaar de palen zijn ge heid en de fundering is gelegd voor de nieuwe gemeente en nu in 1992 de vloer gelegd moet worden, om in 1994, na een jaar "Rijnwoude" te he ten, te zien hoe het gegaan is. (Ove rigens noemde hij 'herindeling' het produkt van 'navelstaren'). "Ze zeg gen dat na de fundering en de vloer het dak er zo op zit", lachte hij.Daar het bloed kruipt waar het niet gaan kan, zeker van een bestuurder die op provinciaal niveau ook verder kijkt, klonk er een futuristisch idee met betrekking tot een herverdeling van de provincies, waardoor er vie: ont staan: Noord-Zuid-Holland en Utrecht samen, zou er dan één /an zijn, welke 25 regio's zou kunnen omvatten. Tenslotte landde hij weer in het Groene Hart van de gemeente Rijneveld wat ongetwijfeld ook de ge volgen van de openstelling van de Europese grenzen dit jaar, zal onder vinden en wenste iedereen een 'ge lukkig en gezond' 1992. Kerstmis is weer voorbij. Het was een stilstaan, een gedenken, met een vooruitblik. Het nieuwe jaar is weer ingeluid met duizenden knallen. Er is weer het nodige af gegeten en gedronken en menig ondernemer maakt nu de balans op. De kerstbomen gingen in Zevenhuizen en Moerkapelle in de vlammen op tot groot plezier van de omstanders en met name de jeugd

Hart van Holland | 1992 | | pagina 1