Een feestelijke dag voor mevrouw Hamming uit Waddinxveen i Samenzang in Benthuizen Rijkspolitie post Boskoop 1 uur "Concordia" X Tel. 01793-1528 T "esre/f/flè*^ Weriyo» O uSi<%S9 Deze week in Hart van Holland Expositie in HazerswoudeDorp Carnavalsdisco De Vierkap jiati OMi jtolianö: en nog veel meer. VEEL LEESPLEZIER Foto Pander Pander FOTO-SERVICE iedere week al het nieuws uit de regio op een presenteerblaadje Restaurant - Partycentrum MENSEN DIE GRAAG WINKELEN EN ONS IN HET STADSHART VAN Z0ETERMEER mm 14e jaargang nummer 448 26 februari 1992 ,D't "0ry ren// e O On 0l"' /S t P' nfnte °ldar ^eer 25 jaar werkzaam in 't onderwijs, waarvan 20 jaar in Moerkapelle Waddinxveen-Moerkapelle - Mevrouw J.W. Ham- ming-Jansen moest even goed kijken wat er nu eigenlijk woensdagmorgen rond negen uur bij haar voor de deur stond in Waddinxveen. Ze zou die ochtend thuis worden opgehaald om vandaar naar de Rehobothschool in Moerkapelle te gaan, immers die dag zou haar 25-jarig onderwijsju- bileum gevierd worden. Zou er een auto komen of eh..?' Ze wreef zich de ogen uiten schudde het hoofd. Voor haar deur stopte een versierde open koets... "Je kunt van het team van onze school van alles verwachten. Ze houden van originele dingen zegt ze een dag na de hartelijkheid die haar ten deel is gevallen.... Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken. Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Linnaeus weg 98a Boskoop 01727-18716 voor steengrillen - feesten - partijen tot 250 personen (ruime parkeergelegenheid) Bredeweg 66 - Zevenhuizen/Moerkapelle DAAR VIND JE: I maar liefst 180 winkels en horecavoorzieningen I een overdekte Passage I een sfeervolle ambiance I gezellige aktiviteiten en... bij ons kun je GRATIS PARKEREN! .ia ZOETERMEER m- Open koets De 56-jarige mevrouw J.W. Hamming- Jarisen werd woensdagmorgen, op misschien wel de koudste dag van deze winter, met een open koets van Waddinxveen naar Moerkapelle ver voerd. Eén en ander onder escorte van een 12- tal leerlingen uit 'haar' groep 6. Degene die het meeste van de kou gevoeld heeft moet de koet sier zijn geweest. Hij maakte twee maal de tocht: heen en terug. Voor dat de koetsier 's morgens uit Moer kapelle vertrok, was de koets reeds op school versierd... Heen reed de de helft van de groep kinderen mee in de bestelbus en de anderen in de open calèche. Terug was er gewisseld. "Toch viel de koude wel mee hoor", lacht de jubilerende juf. "Ik had een deken over m'n knieën en we zaten onder de kap". Woensdagmorgen "Hart van Holland" wachtte en wachtte bij de school.... toen kwa men de leerlingen, de directeur en de leerkrachten naar buiten en werd er keurig achter de streep, een ere-haag gevormd, compleet met ere-bogen. "Meester" Van Noort stond op de uitkijk.... En toen: "Ze komt eraan"Onder luid gejuich en het zingen van 'lang zal ze leven' werd de jubilerende juf verwelkomd op het schoolplein. Als een vorstin schreed mevrouw Hamming de school binnen. Die ochtend is er natuurlijk niet ge leerd. Er werden liedjes gezongen: zelfgemaakt door collega mej. M. Bos, met wie mevrouw Hamming sa men groep 6 deelt. Het letters bij elkaar moeken was een leuk idee, waar tenslotte 25 jaren onderwijs- plezier" uitkwam.. Er moesten ca deautjes worden uitgepakt: o.a. een prachtig parelsnoer, bloemen en een Bijbelse encyclopedie. Natuurlijk werden de kinderen ook getrakteerd. Een delegatie van groep 8 kwam ook een hulde brengen met een planten bakje. Het feestelijke besluit van de ochtend was een kegelfestijn in dorpshuis "Op Moer". Hartverwarmend "Het was hartverwarmend, die leuke ontvangst, die fijne ochtend en al het liefs dat georganiseerd was", knikt mevrouw Hamming. Zij is een onderwijzeres die van kin deren houdt en er voorlopig nog niet aan denkt om, na 25 jaar onderwijs, met haar werkzaamheden te stop pen. De jubilaresse is afkomstig uit de omgeving Coevorden, waar ze ook de kweekschool volgde. Ze trouwde met een Zeeuw in Middelburg, na bijna vijf jaar voor de klas te hebben ge staan. Toen ze een jaar of tien uit het onderwijs weg geweest was, wegens de geboorte van haar drie kinderen, was het dus geen juf Jansen, maar mevrouw Hamming, die na verhui zing naar Waddinxveen op diverse scholen invalster werd Via mevrouw Junte, belandde ze als invalster, op 10 april 1972 voor een periode van drie maanden, op de christelijke Rehobothschool. Echter ze beviel zo goed dat het toenmalige schoolhoofd, de heer V.d. Heuvel vroeg, of ze misschien niet voorgoed wilde blijven, omdat degene voor wie zij inviel, niet meer terugkeerde. In overleg met haar man en kinderen heeft ze toen 'ja' gezegd. Gezin stond er achter "Onze jongste ging net naar de kleu terschool. De kinderen en m'n man zeiden dat ik doen moest wat ik leuk vond en m'n man vond het vanzelf sprekend dat hij de jongste uit school haalde. De school was overigens vlakbij en m'n man had en heeft een administratiekantoor aan huis, was toen dus ook al eigen baas. Mede dankzij hem en de kinderen, van wie de oudste inmiddels de 30 al gepasseerd is, heb ik m'n baan in het onderwijs kunnen volhouden. Thans heb ik op maandag ADV-dag, op dinsdag ben ik leerlingbegeleidster, zodat ik m'n eigen groep 6, maar twee en een halve dag per week heb. Daarnaast ben ik ook nog eenmaal per veertien dagen een ochtend in groep 8. Zo heb ik de éne week 2 1/2 dag groep 6 en de andere week juf frouw Bos", lacht mevrouw Ham ming. "En juffrouw Bos heeft gister morgen op haar vrije ochtend voor mijsamen met de groep, meneer Van Noort en de anderen van het team, die leuke verrassingen bedacht... Geweldig!" ZEVENHUIZEN "Ik zie wat jij niet ziet"... Oefentocht brandweer. WADDINXVEEN Wat is de toekomst van "Het Trefpunt"? Trouw brandweerlieden beloond. BOSKOOP Draaginsigne Gewonden voor C. Hoogerdijk. Vergroting gemeentehuis. RIJNEVELD 90-jarige in Benthuizen Uitstel besluitvorming gemeentehuis. Hazerswoude-dorp -In Galerie Laer- ken aan de Bent 2 in Hazerswoude, wordt een expositie gehouden van Ole Mynster Herold uit Denemarken en de Nederlandse Theo Germann. Er zijn van eerstgenoemde olieverf schilderijen op doek en granieten beelden (non-figuratief) tot 12 april* 1992 en permanente expositie vanv bronzen beelden (figuratief) van de heer Germann. De expositie is te bezichtigen op za terdag en zondag van 1 ..00 tot 17.00 uur en volgens afspraak tel. 01728 9837 Benthuizen-Zaterdagavond 14 maart is er een samenzangavond george- niseerd in de Ned. Hervormde kerk van Benthuizen. Deze avond begint om 20.00 uur. Naast de samenzang kan men genieten voor koorzang van het kinderkoor 'de Berkelse zanger tjes' en van het jeugdkoor "Young Voices", allebei uit Berkel Rodenrijs en o.l.v. Wieger Mandemaker. Ook zijn drie solisten te beluisteren en wel Siem Cok, bariton, Marijke van Zanten, sopraan en Maaike Pos, mezzo-sopraan. Mariëlle Lievaart bespeelt haar dwarsfluit en de orga nist is Jan Vis. Deze avond is georganiseerd t.bv. het restauratiefonds van het orgel in de Ned. Hervormde kerk. Het belooft een fijne avond te wor den. Zevenhuizen-Oud Verlaat -Zaterdag is er in gebouw "De Vierkap" in Oud Verlaat een carnavalsdisco vanaf 20.00 uur. Preventie en de voorjaarsvakantie Regio -De voorjaarsvakantie begint aan het eind van de week en vele gezinnen zullen de vakantie weer op een andere plaats gaan vieren. Zij doen dit om te wintersporten of mis schien alleen maar om de carnavals- drukte te ontlopen. In ieder geval wil iedereen aan het eind van de vakantie weer veilig te rugkeren en dan moet thuis ook alles zijn zoals het was achtergelaten. Wilt u weten wat u allemaal kunt doen om uw woning zo veilig moge lijk achter te laten, komt u dan even langs het politiebureau en haal de folder met vakantietips op. Ook kan men op het politiebureau uw afwezigheid melden. De politie vraagt u in dat geval een vakantie kaartje in te vullen. Mocht er dan toch iets met de woning gebeuren dan kan de politie de sleutelhouder (een familielid of buur, die een oogje in het zeil houdt) waarschuwen. De politie verwacht wel dat u hiervoor even langs het politiebureau komt. De Boskoopse rijkspolitie wens alle inwoners van Boskoop alvast een prettige vakantie en een prettige thuiskomst.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 1