Tabbert Rally in Zevenhuizen 1 uur li "Concordia" BREMMER foto-service PERDIJK MAKELAARDIJ Tel. 01793-1528 079-312095 Deze week in Kirt van Holland Oud-Moerkapelle in beeld op Braderie ZTTC verbolgen op dorpshuisbestuur Foto Pander Pander Programma Koninginnedag Zevenhuizen Wij zijn vrijdag 1 mei as de gehele dag gesloten! 14e jaargang nummer 457 29 april 1992 SlaaPcomf[ Zevenhuizen heeft van 29 april tot en met 3 mei een derde kampeerterrein ZEVENHUIZEN- MOERKAPELLE Lintjesregen.... WADDINXVEEN Stichting wijkwerk "De h ngerd" al 16 jaar in touw voor de buurt.... BOSKOOP Oranjebal; bevrijdings concert, etc..... RIJNEVELD Eet: regen' records bij 20e polderloop! en veel wet nswaardigheden over komnginnedag-activiteiten! VEEL LEESPLEZIER Unnaeusweg 98a Boskoop 01727-18716 Dag Nacht 079 - 426070 ZEVENHUIZEN B.V. NVM Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelie, Benthuizen en omstreken. Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 b.g.g.: 01892-17193 Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Restaurant - Partycentrum voor steengrillen - feesten - partijen tot 250 personen (ruime parkeergelegenheid) Bredeweg 66 - Zevenhuizen/Moerkapelle Zevenhuizen Verkeersschool Benthuizen voor alle verkeersopleidingen (bij geboorte beffen: tussen 12,00-14.00 uw: 01802-3552) VIP-toernooi moet wijken voor volleybal-finale Zevenhuizen - De jaarlijkse "Tabbert-Rally" heeft dit jaar Zevenhuizen als ontmoetingsplaats. Maar liefst 220 bezitters van caravans, al dan niet van het merk "Tabbert" uit Nederland, Duitsland, Engeland en andere landen, arriveren in de loop van vandaag in het Rottedorp. Omdat het zoveel caravans tegelijk zijn, is speciaal voor dit doel een lokatie gevonden achter dorpshuis "Swanla" Ben Verschoor, 'Tabbert'-gemachtig de in Nederland heeft één en ander ter plaatse geregeld. De officiële rallylei der is Jochem Fischer, de Duitse pers chef van Tabbert die dit voor de acht ste maal doet. "Dit jaar werd voor het eerst een reisdoel buiten Duitsland ge kozen. Vorig jaar juli zijn de plannnen al geboren. M'n eerste idee was een kam- peerlokatie in Moordrecht te zoeken. Toen dat niet lukte omdat er geen ge schikt terrein was, ben ik naar wet houder Ben van Yperen gestapt. Deze heeft de Zevenhuizense mogelijkheden onderzocht en de lokatie achter dorpshuis "Swanla" met het totale col lege van B. en W besproken. We mogen nu gebruik maken van gemeentegrond die nog niet is uitgegeven, terwijl te vens twee tuinders van de Knibbelweg, grond voor de caravans beschikbaar stelden. Het terrein wordt vandaag ge reedgemaakt (27 april) en morgen ge maaid en aangedrukt, waardoor de ondergrond stabiel wordt en de cara vans en auto's er op geparkeerd kun nen worden. De toiletcabines worden ook van tevoren geïnstalleerd, terwijl er voor het afval containers neergezet worden. Momenteel zijn we bezig met de verlichting. Ik hoef het niet alleen te doen, m'n hele gezin doet mee, terwijl ook vrienden hun handen uit de mou wen steken", lacht Ben Verschoor. Hij heeft weieens voor hetere vuren ge staan, bijvoorbeeld vliegreisjes naar de "Grand Prix Motorraces in Spanje geor ganiseerd. De organisatie is het stichtingsbe stuur van dorpshuis "Swanla" erkente lijk dat gedurende de vier avonden, gebruik kan worden gemaakt van de faciliteiten van dorpshuis "Swanla". Beheerder Harm en zijn team zullen voor zeker zo'n 300 deelnemers aan de rally, viermaal een warme maaltijd ge reedmaken. Een krachttoer die hem en de zijnen ongetwijfeld goed af zal gaan. De kleine sportzaal is van 29 april t/m zaterdag 2 mei bestemd voor de deel nemers aan de rally. Die krijgen elke avond een leuk programma aangebo den, terwijl zondagmorgen om 10.00 uur een afscheidconcert gegeven wordt door de plaatselijke Egelander Kapel en een echt Nederlands draaior gel uit Gouda. "De deelnemers hoeven maar f 172,50 te betalen. De maaltijden moeten apart worden afgerekend, maar zijn wel van tevoren opgegeven. In de reissom inbe grepen zijn de diverse excursies. Don derdag gaan we naar Rotterdam met een rondvaart van en naar Kinderdijk met een molenbezoek aldaar, vrijdag naar de Floriade en Gouda en zaterdag naar Amsterdam. Op vrijdag en zater dag maken we gebruik van 11 bussen van Westnederland. Vervoer en entree is allemaal in de reissom inbegrepen, hetgeen betekent dat "Tabbert" er een aanzienlijk bedrag bijlegt. Dat houdt echter niet in dat de deelnemers aan de "Tabbert-rally" persé bezitters moeten zijn van een Tabbert-caravan. Integen deel; iedere caravanbezitter kan deel nemen. De deelnemers hebben zich aangemeld nadat ze folders gelezen hebben die bij de Tabbert-stands op de diverse shows voor het meenemen la gen. Het is dan ook voor deze caravan fabrikant eenjiromotionele aangele genheid". Ben Verschoor heeft de twee winkel wagens die in ziji woonwijk de ronde doen gevraagd om de gasten die op het geïmproviseerde kampeerterrein ver blijf houden, van de benodigde le vensmiddelen als melk, brood, limo nade e.d. te voorzien. Verder maakt het merendeel van de maaltijdfaciliteit van het dorpshuis gebruik. Voor het welslagen van de rally hoopt de organisatie op 'mooi weer'. Echter men is op alles berekend en caravan- ners zijn sportieve mensen die tegen een stootje kunnen. Echt afhankelijk van het weer is de groep niet. Al zal de groep nauwelijks meer van Zevenhui zen zien dan de dorpskern, omdat het vooral gaat om 'grotere bezienswaar digheden' van Nederland, waarbij de Floriade en de molens van Kinderdijk 'toppers' zijn, zal menig kampeerder een goede herinnering aan deze Tab bert-rally overhouden. Dat laatste mag dan hopelijk van toepassing zijn op organisatie, accomodatie en de in spanningen van een groot team vrij willigers van dorpshuis "Swanla" en de toneelvereniging van VOO waarvan Ben Verschoor algeheel leider is MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT. b.g.g. 01892 - 16016 TEEUW UITVAARTVERZORGING POSTBUS 5126 2701 GC ZOETERMEER DE ZONNEBAARS I - 2661 KK BERGSCHENHOEk MAKELAAR IN ONROERENDE GOEDEREN BEËDIGD TAXATEUR Dorpsstraat 146 - 2761 AH Zevenhuizen Telefoon: 01802-1655 07.00 uur Vlag in toren, trompetgeschal; Start viswedstrijd in de Ringvaart; 8.00 uur Lawaaioptocht, vertrek en aankomst voor gemeentehuis; 9.30 uur Aubade voor gemeentehuis: meezingen boekje meebren gen. Begeleiding "De Kleine Trompetter". Aansluitend prijsuitrei king lawaaioptocht en bekendmaking geluksnummers. Opening kramen.; 10.00 uur Kindertheater in gymzaal voor basis- schooljeugd tot 11.00 uur.; 10.00 uur Poppenkast in peuterspeel zaal Dorpsstraat 68 van 2 t/m 5 jaar. 10.00 uur Hardloopwedstrijd Unicef 5 km. Aansluitend: Wielerronde Tourclub. Vanaf 10.00 uur start van diverse evenementen: Oranjekraam: schminken; rondtoer met Jan Plezier (V.d. Duynlaan); Vanaf 11.00 uur Poppendokter op dorpsplein; 12.00 uur turndemon- stratie O.S.S. dorpsplein; 12.00 uur hondendemonstratie gras ned. hervormde kerk; 12.00 uur ponyrijden langs Bosgracht; 12.30 uur tweede keer demonstratie O.S.S.; 12.30-18.00 uur Optreden op podium John Verkroost en dochter Xandra en Napolitaanse zanger Gino Correlli; 13.00 uur demo aerobic Irene; 14.00-17.00 uur ouderenprogramma Zevenster; 14.00 uur poppenkast peuterspeelzaal; 14.00 tot 15.00 uur vliegtuig strooit biljetten, georganiseerd door bloemisterij H. Sol: wedstrijd: wie heeft de meeste gevonden?; 14.00 uur schapen scheren dorpsplein 15.00 uur demo aerobic Irene; 15.15 uur demo reddingsbrigade achter Hervormde kerk Ringvaart; 15.30 uur boegsprietlopen achter Hervormd Centrum: mooie prijzen.; 16.00 uur demo brandweer Zevenhuizen voor garage Boerstraat; 19.30 uur aanvang lampionoptocht v.a. De Zevenster. Moerkapelie -Op 30 april bestaat er een unieke gelegenheid om prachtige oude foto's van Moerkapelie in bezit te krij gen. De Stichting Kinderhulp Roemenië staat met haar kraam op de verenigin genbraderie voor dorpshuis "Op Moer". Zij verkoopt daar deze nostal gische prenten, van straatjes, gebou wen en plekjes uit lang vervlogen tij den. Deze kunnen per stuk gekocht worden, maar voor een uiterst aantrek kelijke prijs kan ook de gehele serie van 18 foto's (incl. fotomapje) ineens worden aangeschaft. Op bestelling zijn er ook prachtige vergrotingen te verkrijgen. Deze worden door de Stichting netjes thuisbezorgd. De opbrengst is - zoals te verwachten van deze enthousiaste Stichting - voor de kinderen in Roemenië. Zevenhuizen - Het gigantische tafeltennisspektakel, dat grote bekendheid geniet in den lande onder de naam ZTTV-VIP toernooi, dat jaarlijks in de sportaccomodatie van dorpshuis "Swanla" gehouden wordt, gaat op 9 mei niet door. Dit omdat de NEVOBO besloten heeft om de volleybal finale (play offs) in sporthal Swanla op 9 mei te houden, waarvoor het stichtingsbestuur de accommodatie beschikbaar stelde. "En dat terwijl wij eind 1991 dit toernooi al geboekt hebben en de zalen vastgelegd in de agenda. Het zou het zesde VIP-toernooi worden en worden gesponsord door makelaardij Perdijk. Alle topspelers uit de regio en oud-internationals (100 totaal) kijken naar deze happening uit die, vanwege de tijd, niet meer te verschuiven is naar een andere datum. We zijn woest. Wilden een kort geding aanspannen tegen het stichtingsbestuur van het dorpshuis. Dat hebben we ingetrokken, rnaar we zullen het stichtingsbestuur wel aansprakelijk stellen voor de gemaakte kosten." aldus een verbolgen voorzitter Roel van Veen. "Hieruit blijkt maar weer dat volleybal voorgaat, ondanks dat pas begin april deze wedstrijden zijn aangekondigd. Natuurlijk is het goed voor Zevenhuizen dat hun team in de eigen plaats kampioen wordt en de schijnwerpers op dit dorp staan, maar dat het zo moet, dat wij moeten wijken is geen stijl!" ZTTC gaat niet in op het voorstel van het stichtingsbestuur om vervangende accommodatie te zoe ken, omdat b.v. het dorpshuis te Moerkapelie geen plaats heeft voor 24 speeltafels en de opzet van het VIP-toernooi niet gewijzigd kan worden) (wordt vervolgd)

Hart van Holland | 1992 | | pagina 1