Hart van Holland - allerlei Het is me het zomertje wel.. Gemeenteraad Zevenhuizen allerlei Reactie op.... Circus in Waddinxveen Herinnering blijft Feestbands op festival in Beurs hal Boskoop NIVON afdelingsnieuws Tennsiclub Zevenhuizen Hemelvaartsdag op de fiets en wandelschoenen aan Dauwtrappen Moerkapelle Nieuw informatieboekje over openbaar onderwijs Zonovergoten Bedrijfsvoetbal Zevenhuizen Op de fiets Stel, het is je eigen vei Hart van Holland/27 mei 1992 pagina 13 Optimalisering verkeerslichteninstal laties: Zevenhuizen-Moerkapelle - Om een vlotte doorstroming van het door bande verkeer te bewerkstelligen wor den de verkeerslichten op de Burg. Klinkhamerweg, dusdanig ingesteld dat het doorgaande verkeer snel ver dwenen is. De heer P. Hofman PvdA vond het voorstel niet zo plaatsbaar en vond dat de B.K. weg helemaal maar moet worden afgesloten voor het doorgaande verkeer. De heer S.E. Duursma Gem. bel. vroeg zich af of dit niet tegenstrijdig is met het verkeer uit het dorp dat nu stagneert. De heer D. Zwerus SGP/RPF vroeg op welke ter mijn de verkeecslichten geoptimali seerd worden en wat er verstaan wordt over zodanige doorstroming dat voor komen wordt dat auto's veelvuldig stoppen en optrekken. De heer S. de Jong CDA dacht dat de eigen inwoners gedupeerd worden door de lange groene golf, maar wel snel uit het dorp rijn. Wethouder Van Yperen legde vra genstellers uit dat het in feite om twee voorstellen ging: een (zoals De Gooijer zei 'onbeperkt') krediet en een mach tiging van de raad om contact op te nemen met de Heidemij. Spreker was van mening dat twee groene verkeers lichten het verkeer sneller door laat stromen. Bestemmingsplannen: Omdat de be stemmingsplannen voor de bebouwde kommen van de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle dringend aan vervanging toe zijn werd de raad een krediet ge vraagd van f 250.000,— om een op dracht te verstrekken aan het RBOI te Rotterdam. De heer J. Hogenes Gem. bel. pleitte voor een Open Avond met inspraak van de bewoners, om een be zwaarschriftenprocedure te voorko men. Hij wees erop dat dit met een advertentie in de lokale krant zou kun nen. Hij vond het betrekken van de bevolking bij bestemmingsplannen een goede zaak. Mini-rotonde le Tochtweg/Zuidelijke dwarsweg: De kosten van aanleg van een verkeersplein op het kruispunt Eerste Tochtweg/Zuidelijke Dwars- I weg, zijn geraamd op 900.000 gulden. Rijken provincie subsidiëren, zodat er I voor Nieuwerkerk en Zevenhuizen- Moerkapelle, elk, een bedrag van 166.000.gulden over blijft. De ge meenteraad ging met tegenstemmen van Gem. bel. akkoord met het voor stel. echter pas nadat er door de PvdA gewezen was op de abrupte wijze van snelheidsbeperking en het te dicht bij het kruispunt plaatsen van het 50 km. bord en reacties op de verkeersroton- le. De heer D. Zwerus SGP/RPF vroeg I zich af of in het hoge kostenplaatje de kosten van Gemeentewerken begrepen zijn, waarna de heer S. de Jong CDA vragen stelde over grondruil, welke door de wethouder Van Yperen niet en passant beantwoord konden worden. Wel de vraag van de kosten van Ge meentewerken die bevestigend was: de kosten van gemeentewerken zijn inge bracht in het totaal. Gemeentebelan gen ging niet akkoord met de ver- seersrotonde omdat er een begroting van verkeerslichten ontbrak, alsmede de motivering waarom daar niet voor gekozen is. "Er wordt gezegd dat men sen door rood licht rijden. Wij ver wachten dat iedereen stopt bij rood licht. Dat is burgerlijke ongehoor zaamheid. Wij willen wel een dermate goede oplossingen geen mensenlevens opofferen dus pleiten wij voor ver keerslichten en gaan niet met het voorstel akkoord", zo zei de heer S.E. Duursma. De heer P. Hofman PvdA noemde een verkeersrotonde de beste oplossing maar vroeg wel om veilig aanrijden naar de rotonde. Weegbrug naar de parallelweg Zuid- plasweg: De Weegbrug verdwijnt nabij de hoek van de noordelijke Dwarsweg/ Dorpsstraat. Er is een nieuwe lokatie gevonden langs de Zuidplasweg. De Verenigde Weegbrug B.V. heeft de oude lokatie plus het erbij behorende woonhuis/winkel, te koop aangeboden. De gemeenteraad ging akkoord met de grondverkoop aan de Zuidplasweg. Woningbouw: Met Bouwbedrijf D. de Graaf B.V. te Moerkapelle hebben B. en W. overeenstemming bereikt over de verkoop van een perceel grond langs de Akkerweg te Moerkapelle, waarop woningen gebouwd kunnen worden. Het onderhavige perceel grond sluit aan bij de onlangs gereedgekomen so ciale huurwoningen aldaar. De wonin gen zullen van hetzelfde type zijn als die reeds gebouwd zijn nabij die lokatie (aansluitend). Het agendapunt tot verkoop van grond aan de Swanlaweg voor een benzine verkooppunt, werd afgevoerd. Gesubsidieerde woningbouw Er worden 17 aanleunwonigen nabij "De zevenster" gebouwd; 5 premie A- koopwoningen en 9 huurwoningen in plan Swania te Zevenhuizen, alsmede 5 premie A koopwoningen in pian Wilde Veenen te Moerkapelle. De huurwo ningen en de 5 premie A koopwoningen in plan Swania worden gerealiseerd in opdracht van de Stichting Samenwer kende Woningbouwkorporaties en de 5 premie A koopwoningen in plan Wilde Veenen, door Bouwbedrijf D. de Graaf B.V. te Moerkapelle. Wat de bouwter reinen betreft: hiervoor zijn schoongrondverklaringen afgegeven. Voor de bouw van de 9 huurwoningen moet door de Stichting SSW een geld lening worden aangegaan waarvoor de Stichting Waarborgfonds Sociale Wo ningbouw zich garant zal stellen voor de jaarlijkse rente- en afiossingsverr plichtingen, alsmede boeterente en de kosten die uit de lening voortvloeien. Voorjaarsnota De raad van Zevenhuizen-Moerkapelle blijkt zich bewust van de broekriem die aangetrokken dient te worden welke mening door de Voorjaarsnota, beves tigd is. De heer R. de Gooijer SGP/RPF vertolkte de gevoelens van de raad dat er goed gelet moet worden op de sala riskosten van het gemeentepersoneel en naar de mogelijkheid tot uitbeste ding aan derden: ten tweede het subsi diebeleid (vaststelling) waarvoor de goedkeuring van de raad binnenkort gevraagd wordt. I Ingezonden: Inde uitgave van vorige week berichtte eTTC de lezers over de situatie bij de dub na de brand, in dit ingezonden stuk werd wederom teruggekomen op gerezen problemen inzake de be schikbaarheid van de sporthal op za terdag 9 mei. Men verweet daarin het wpshuisbestuur het toepassen van !eer bedenkelijke eigen regels, dit ten voordele van de almachtige volleybal. Het 's vanzelfsprekend de eigen ver- antwoordelijkheid van ZTTC om dit zo ,e stellen, maar evenals in de voor gaande berichten hierover is het ver haal van ZTTC niet compleet. Vandaar nu °nze reactie hierop. De gang van raken in het Dorpshuis gaat alsvolgt: e, v.as'e gebruikers huren voor het Mele seizoen. Zo heeft Rentokil-ZVH gehele seizoen de sporthal op za- craagmiddag tot haar beschikking, •eigens het huurreglement, heeft het °rpshuis het recht om drie keer per 'zoen de sporthal aan andere ge- kers te verhuren. Dat geldt trou- I®s v°°r alle ruimten in het dorps- JS' at 's het afgelopen seizoen ook jrï' k'v' bii 9e Uitvoeringen van L 'Je postzegelbeurs e.d. Via deze «gelijkheid heeft nu ZTTC aan het ainPtl §evraagd om op 9 mei de steil aan Plaar ter beschikking te I fan det dorpshuisbestuur treedt I in overleg met de vaste huurders, «I de vraag of dit kan. Helaas heeft het Pshuis verzuimd ons daarvan in Don stellen, zodat Rentokil-ZVH s' JT ,ewuste zaterdag van 9 mei nog I maal de °"iciële huurder was. Nor- Dmhi ^esPr°ken is het in mei geen u..eem De volleybalcompetitie 9P z'n eind en de eventuele 'Strijden worden dan verzet. Echter jzigine werd 9 mei de laatste Proo 6en wiiziging 'n bet wedstrijd- lhZamJma werd 9 mei de laatste !«U(leneHStriid van de P'ay-°ffs- Er I r, ere-divisiewedstrijden vertVen n gespeeld worden. In met '1et Dorpshuis en ZTTC is ,ai ®eP°°gd om met elkaar tot een Slrig te komen. Dat lukte niet. Het dorpshuisbestuur besloot toen om Rentokil-ZVH als vaste huurder van die dag in Zevenhuizen te laten spelen en vroeg aan ZTTC of zij bereid waren naar Moerkapelle of Nieuwerkerk uit te wij ken. waarbij alle kosten voor rekening van het Dorpshuis Zevenhuizen zou den komen. ZTTC zag dat niet zitten. Over de teleurstelling van ZTTC be staat geen discussie, helemaal terecht. Een verdere discussie over het vervolg hierop heeft geen enkele zin, omdat in de nacht van 30 april een deel van het dorpshuis door brand werd verwoest en de sporthal op 9 mei gesloten bleef. Vastgesteld kan worden dat het Dorpshuis een fout heeft gemaakt, wie maakt die niet, dat geeft zij ook ruiter lijk toe, maar het stellen van bedenke lijke eigen regels, zoals ZTTC aangeeft, is wel even wat anders. De reactie van ZTTC bevreemdt ons des te meer, om dat enige weken daarvoor deze kwestie in de Algemene Raad van het Dorpshuis is besproken. Hierbij waren alle vaste gebruikers van het dorpshuis aanwe zig, waaronder ook ZTTC. hierin heeft het Dorpshuisbestuur haar besluit toegelicht en maatregelen toegezegd die een herhaling moeten voorkomen, in deze vergadering werd een zakelijke en positieve discussie gevoerd en werd na afloop met elkaar een potje bier gedronken en leek het probleem de wereld uit. Na deze toelichting be schouwen wij deze zaak ais gesloten. Rentokil-ZVH .Willem Visser Waddinxveen - Circus "Bavaria" komt maandag 1 juni tot en met woensdag 3 juni naar het Evenemententerrein in Waddinxveen. Er worden voorstellin gen gegeven om 16.15 en om 19.00 uur. Er wordt een echt klassiek circus-pro gramma gebracht vol spanning en sensatie, maar ook met dolle pret en plezier. Zevenhuizen - Onder fantastische weersomstandigheden is de tweede week van het Bedrijfsvoetbal 1992 afgewerkt. Dit en de goede staat van de velden, droeg eraan bij leuke wedstrijden werden gespeeld. Echter is het een vervelend gegeven dat de wedstrijden over het algemeen een wat onvriendelijk karakter hadden. Dit geldt niet alleen t .o.v. de tegenstander, maar ook de scheidsrechter heeft het al een paar keer te verduren gehad. De spelers moeten beseffen dat een wedstrijd zelfs niet gespeeld kan worden als er geen scheidsrechter zou zijn. Gezien het niveau waarop het bedrijfsvoetbal gespeeld wordt, hebben spelers helemaal niet het recht de man in het zwart te kritiseren omdat men als speler wel ontelbaar meer fouten maakt dan de wedstrijdleider. Probeer daarom eerst de schuld bij jezelf te zoeken, daarna bij je eigen elftal en daarna pas bij je tegenstander. (Het is nou eenmaal jammer dat deze een ander doel nastreeft dan jij of je eigen elftal). Geef in ieder geval nooit de schuld aan de scheidsrechter. Probeer deze niet nodig te hebben door goed te spelen en op een sportieve manier je tegenstander te verslaan. Dit moest er even uit, daar is het be drijfsvoetbal een veel te fijn evenement voor. Uitslagen in de tweede week Poule A: De Lordd -Speksnijder/Italia- Ilsa 5-0; Hovens-Voorbrood 3-0; Etiket - Hovens 0-2; La Baraque -'t Loze Visser tje 0-4; Voorbrood -Speksnijder/Italia- llsa 3-0; Etiket -De Lordd 0-0; Hovens -La Baraque 8-0; 't Loze Vis sertje -Etiket 2-3. Poule B: Veerman -De Kruik/PTT 1-5; Winkel - Rip 0-3; Eindhoven - v. Vuuren/ Hoogerbrugge 1-0; Rip - Eindhoven 1-3; V. Vuuren/Hoogerbrugge - Winkel 3-0; Rip -De kruik/PTT 0-7. De stand na twee weken: Poule AHovens 5 - 8* 20-2; Etiket 5- 7* 15-5; De Lordd 4-6* 8-2; Voorbrood 4-5* 13-4; 't Loze Vissertje 4-4* 11-10; Speks- nijder/ltalia/llsa 4-0* 2-15; La Baraque 4-0* 0-31. Poule B: De Kruik/PTT 3-6* 16-4; Eind hoven 4-6* 5-2; v. Vuuren/Hoogerbrug ge 6-6* 11-7; Veerman 5-5* 9-10; Clips 3- 4* 3-1; Rip 5-2* 4-17; Winkel 4-1*4-11 In poule A gaat de strijd om de kruisfi naleplaatsen tussen vier teams, waar bij de afloop absoluut niet te voor spellen is, al heeft Hovens zich door hun goede doelsaldo een prima uit gangspositie verschaft. Gezien de be schikbare spelers mag Peter niet tevre den zijn met een plaats lager dan de vierde. Het zou niet onverstandig zijn van Ho vens om de eerste plaats in hun poule te pakken, omdat ze dan in de kruisfina le de grote favoriet bij uitstek, De Kruik/ PTT, zullen mislopen. Met het noemen van De Kruik/PTT is direct de grote favoriet voor de eindze ge vermeld. Met overmacht hebben zij hun wedstrijden gewonnen en omdat hun achtervolgers elkaar 'afmaken' worden zij ongetwijfeld de nummer 1 in hun poule. De tweede deelnemer aan de kruisfi nale uit poule B zal komen uit het twee tal Eindhoven (zeer verrassend) en Clips. Zowel V. Vuuren als Veerman mogen alleen nog maar hopen op mis stappen, maar hebben het niet meer in eigen hand. Vooral voor MarkScheffers en zijn mannen is dit toch wel teleur stellend omdat zij beschikken over een goed voetballend team. De noodge dwongen wisselingen (te veel aan se lectie-spelers) komt echter het resul taat niet ten goede. De vele wisselingen weerhouden de "Veerman"-boys niet om na afloop als een team te fungeren. Lappen, lappen en nog eens lappen. De verrassende kanshebber voor de tweede kruisfinale-plaats is Eindhoven, het versterkt weer eens de gedachte van velen dat sommige spelers tijdens het bedrijfsvoetbal beter tot veel beter presteren dan in hun eigen Groeneweg- elftal tijdens de competitie. Maar dit gegeven is al veel eerder bekend. Vol gende week om deze tijd weten we meer. En doe eens iets verwachts, doe sportief. henny de Knoop. Zevenhuizen - Het meisjes B2-team van Rentokil-ZVH werd kampioen, dus op de foto na de training, mei bloemen van het bestuur en coaches Ingeborg Kleyer en Astrid Poot..... Moerkapelle - Morgenochtend kan iedereen die van wandelen houdt er vroeg op uit. Als de dauw nog op de velden hangt kunnen de wandelschoenen aangetrokken worden en vanaf 5.30 uur kan men van start gaan voor het jaarlijkse "Dauwtrap pen" vanuit dorpshuis "Op Moer" in Moerkapelle. Jaarlijks wordt dit 'dauwtrap pen' door het Oranjecomité georganiseerd. Deelname is gratis men mag een bedrag geven naar eigen believen). Na afloop is er een broodje en koffie of thee. Mensen die graag willen fietsen kunnen deelnemen aan de Sijthoff-fietstocht die o.a. in Zevenhuizen een startplaats heeft bij "De Roerdomp" nabij de Rottemeren, bereikbaar via Tweemanspolder. De starttijd is vanaf ca. 9.00 uur. Avanti, de Alphense toerclub, organiseert Rode Kruistochten met diverse fiets- afstanden. Starten kan men vanaf het Rode Kruisgebouw aan de Dillenburg in Alphen a.d. Rijn. Er zijn diverse afstanden. De lange 100 km. tocht kan gestart worden tussen 9.00 en 10.00 uur. De overige afstanden vanaf 20 km. bijvoorbeeld vanaf 9.00 uur tot ca. 12.00 uur. Inlichtingen tel. 01720 -21020. Boskoop - In de Beurshal aan de A.P. van Neslaan te Boskoop wordt zater dag 30 mei, voor de derde maal het Bosstock Woodkoop Festival gehou den. Optredens van o.a. The Bob Color en Rick Devito en Hot Shot Hit Kid en Dutch Delight. Aanvang 20.30 uur. Inlichtingen 01727-18970. NIVON Waddinxveen vaart zaterdag 30 mei om 13.00 uur met een boot vanaf het VVV-kantoor aan de Overslag 14. door de Boskoopse wateren. Na de rondvaart van een uur wordt het Boomkwekerijmusum bezocht. Men kan zich aanmelden bij Diny Sikking tel. 01828-15848. De jeugd van 6 t/m 9 jaar wordt in Zevenhuizen door Tennisclub Zeven huizen de mogelijkheid geboden om kennis te maken met de tennissport. De kinderen kunnen deelnemen aan vijf lessen, o.l.v. de tennisleraar. De lessen worden gegeven op woensdagmid- dasag 3 juni, 10 juni, 17 juni, 24 juni en 1 juli van 13.00 tot 14.00 uur op ten nispark Zevenhuizen, lnl. tel. 2196. M. v.d. Hoeven. Alles heeft zijn goede kanten. Alles. Ook verdriet. Het leven is niet enkel vreugd: zo is het leven niet. We weten, dat een droevig afscheid tranen wellen doet, maar dat een ieder in het leven toch weer verder moet. De tijd vergaat. Het gras blijft groeien, de hemel wordt weer blauw. Een lief, die van zijn lijden is verlost, verzacht de rouw. Wat blijft, is de herinnering aan twee en veertig jaar verbonden zijn. in Lief en leed. Vertrouwend op elkaar. Corrie van Nierop NEDERLANDSE HBRANDWONDEN US 1 I C H I I N G GIRO 202122; BANK 70.70.70.643 Waddinxveen - Tijdens de jaarvergade ring van de Waddinxveense afdeling van de Vereniging voor Openbaar On derwijs (VOO) werd een nieuw infor matieboekje gepresenteerd. Het bevat een kernachtige beschrijving van wat het openbaar onderwijs precies in houdt en er staan korte karakteristie ken in van alle openbsare scholen in Waddinxveen. Het boekje wil een hel pende hand bieden bij de belangrijke beslissing die het kiezen van een school is. Het keurig verzorgde boekje werd aan de voorzitter van VOO aangeboden, Gerda Woldringh en via haar aan het hele onderwijsveld. In zijn aanbiedingstoespraak ging Dirk Lont o.a. in op de rol van de gemeente als bestuur van het openbaar onder wijs.

Hart van Holland | 1992 | | pagina 13